Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / Mesto / POVAZSKA.SME.SK | Vypísali novú súťaž na predaj pozemku pri Maníne

POVAZSKA.SME.SK | Vypísali novú súťaž na predaj pozemku pri Maníne

Autor: Mesto Poslední změna: Pondělí 19.08.2013 16:33
[2013-08-19] Článok Dety Pitoňákovej. Mesto Považská Bystrica vypísalo novú obchodnú verejnú súťaž na predaj pozemkov a parkoviska pri Maníne.
POVAZSKA.SME.SK | Vypísali novú súťaž na predaj pozemku pri Maníne

Mesto vypísalo novú verejnú súťaž. V prvej sa prihlásil iba jeden záujemca. Foto: Deta Pitoňáková

Pokiaľ je to možné, prečítajte si nasledovný článok v pôvodnom kontexte na stránke http://povazska.sme.sk/c/6899618/vypisali-novu-sutaz-na-predaj-pozemku-pri-manine.html

 

Vypísali novú súťaž na predaj pozemku pri Maníne

V novej vypísanej obchodnej verejnej súťaži na predaj pozemkov a parkoviska pri Maníne sa upravili podmienky.

POVAŽSKÁ BYSTRICA. Po ukončení prvej súťaže v máji mesto nehnuteľnosti nepredalo. Vtedy o pozemky v centre mesta prejavil záujem jeden uchádzač, komisia však odporučila zastupiteľstvu vyhlásiť novú súťaž. Doručený bol jeden návrh zo spoločnosti HANT BA, a. s. so sídlom v Považskom Podhradí. Michal Hamar z mestského úradu vtedy informoval, že mesto malo stanovené minimálne zmluvné podmienky, ktoré musel uchádzač rešpektovať a oni neboli ochotní ich dodržať a predkladali veci, ktoré boli s nimi v rozpore.

Súťaž vypisuje mesto znovu.

Upravené podmienky

Na základe uznesenia mestského zastupiteľstva vypísalo mesto novú obchodnú verejnú súťaž na podávanie najvhodnejšieho návrhu na uzatvorenie kúpnej zmluvy. Podmienky sa upravili.

„Zmenil sa rozsah požiadavky na predložený zámer pre využitie pozemkov. V prvom kole súťaže musela byť rozsiahla textová a grafická časť, popísané technické riešenie, vyvolané investície a riešenie dopravy. V nových podmienkach môže byť zámer jednoduchší, nemusí mať architektonické riešenie, postačuje štúdia, ktorá bude záväzná, ale už nemusí byť v takom rozsahu ako predtým a obsahovať všetky náležitosti ako pri prvej súťaži. Nemusí byť riešenie statickej dopravy či vyvolané investície, grafická časť nemusí byť taká rozsiahla. Upravili sme aj postup komisie pri hodnotení. Bude najprv hodnotiť formálne náležitosti, či ich splnil návrh, potom hodnotí samotný zámer. Stačí stručnejší zámer, či je v súlade s územným plánom, keď toto schváli, pôjde sa na posudzovanie ceny a potom sa stanoví poradie uchádzačov. Najlepšiu ponuku musí odsúhlasiť zastupiteľstvo,“ spresňuje Michal Hamar z mestského úradu.

Predmet predaja

Predmetom predaja v obchodnej verejnej súťaži sú nehnuteľnosti v centre mesta. „Ide o nehnuteľnosti s rozlohou približne 14 000 metrov štvorcových a parkovisko. Pozemky boli ocenené znaleckým posudkom a cena nehnuteľností vyšla na 1,718 milióna eur. Cena jedného metra štvorcového vychádza približne 114 eur,“ uviedol Hamar.

Lehota na podávanie súťažných návrhov je stanovená do 1. októbra.

pondelok 19. 8. 2013 8:00 | Deta Pitoňáková
© 2013 Petit Press. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Spravodajská licencia vyhradená.

 

 


Súvisiace články:

POVAZSKA.SME.SK | Po diskusiách sa podmienky obchodnej súťaže zmenili

POVAZSKA.SME.SK | Pripravujú odpredaj pozemku pri Maníne

PBnovinky | Investori majú záujem o zmenu centra mesta

Zápisnica zo zasadnutia Komisie pre dopravu, životné prostredie a odpadové hospodárstvo, ktoré sa konalo dňa 19.02.2013

Zápisnica zo zasadnutia Komisie pre územné plánovanie a výstavbu konaného dňa 18.02.2013

Zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Považskej Bystrici 28.02.2013

Anonym píše:
Pondělí 19.08.2013 18:17
"V nových podmienkach môže byť zámer jednoduchší, nemusí mať architektonické riešenie..." ... "Nemusí byť riešenie statickej dopravy či vyvolané investície, grafická časť nemusí byť taká rozsiahla."

Tak to vyzerá, že mesto potrebuje tento pozemok silou mocou predať, žeby sa blížilo obdobie splácania niektorého úveru?

Mestu je takto v podstate jedno, či sa tam postaví obchodné centrum ako bolo v tých prvých prezentáciách Galéria Povaská Bystrica, alebo niečo ako Family Center, nové Tri veže, či čerpačka na benzín. Všetko bude spĺňať územný plán. Navyše investor nemusí vytvoriť ani jedno parkovacie miesto ani riešiť vyvolané investície, t.j. úpravy okolia, chodníkov, príjazdu k novej budove, to môže pýtať od mesta.

Takto sa predáva posledný mestský pozemok v centrálnej zóne.

Ešte by som parafrázou pripomenul nie tak dávne vyjadrenie primátora Janasa - pozemok medzi Manínom a poštou je zlatým vajcom v rukách mesta a treba ho dobre využiť, a rozhodne netlačiť do jeho predaja, mesto chce, aby to, čo tam vyrastie, malo vysokú hodnotu pre obyvateľov a architektonicky pozdvihlo vzhľad centra mesta.
Anonym píše:
Úterý 20.08.2013 17:20
Tak ako ostala opacha po Lackovičovi - Činský butik 3 veže, obdoba nás asi prekvapí aj po Janasovi!

« květen 2022 »
květen
PoÚtStČtSoNe
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359