Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / Mesto / POVAZSKA.SME.SK | Vláda vyčlenila pre kraj vyše dva milióny eur

POVAZSKA.SME.SK | Vláda vyčlenila pre kraj vyše dva milióny eur

Autor: Mesto Poslední změna: Čtvrtek 17.10.2013 09:23
[2013-10-16] Článok Detty Pitoňákovej. Mesto Považská Bystrica dostalo 20-tisíc eur na rekonštrukciu miestnych komunikácií.

Pokiaľ je to možné, prečítajte si nasledovný článok v pôvodnom kontexte na stránke http://povazska.sme.sk/c/6971843/vlada-vyclenila-pre-kraj-vyse-dva-miliony-eur.html

 

Vláda vyčlenila pre kraj vyše dva milióny eur

Z rezervy vlády bolo vyčlenených pre Trenčiansky kraj 2,3 milióna eur. Rozhodnutie padlo na výjazdovom rokovaní, ktoré bolo minulý týždeň v stredu na Hornej Nitre. Ušlo sa aj okresom Púchov, Ilava    a Považská Bystrica.

POVAŽSKÁ BYSTRICA. Po niekoľkých rokoch opätovne zavítala vláda do Trenčianskeho kraja a znova do regiónu Hornej Nitry. Neriešili sa len aktuálne problémy Hornej Nitry, ale aj problémy ďalších regiónov kraja.

Vláda na svojom zasadnutí podporila niektoré žiadosti miest a obcí na strednom Považí.

Na cesty, školy a iné

Konkrétne mesto Považská Bystrica dostalo 20-tisíc eur na rekonštrukciu miestnych komunikácií. „Budeme ju smerovať na Mládežnícku ulicu v meste, ktorá je jednou z najhorších v meste. Ide o spojnicu železničnej stanice autobusového nástupišťa,“ konkretizoval tok financií Karol Janas, primátor mesta s tým, že rekonštrukcii bude predchádzať verejná súťaž.

„Boli to aj ďalšie veci, ktoré sa týkali rekonštrukcií kultúrnych domov v malých obciach, ktoré si to nedokážu zabezpečiť zo svojich skromných rozpočtov, ktoré majú napríklad Kostolec alebo Vrchteplá. Riešili sa aj projekty týkajúce sa miestnych komunikácií, napríklad v obci Papradno. Ide o financie vo výške osemtisíc eur na rekonštrukciu miestnych komunikácií. Robí sa tu kanalizácia a potrebujú po stavebných prácach upraviť rozbité cesty. V Domaniži majú dlhoročný problém s dostavbou telocvične pri základnej škole. Je to veľká stavba, ktorá potrebuje ešte veľa prostriedkov na dokončenie. Takže aj tu sa podarilo dať na dostavbu 15-tisíc eur. Riešila sa aj výstavba a obnova autobusových zastávok v obciach,“ konkretizoval Jaroslav Baška poslanec NR SR.

Pre okres Považská Bystrica bolo vyčlenených 115-tisíc eur, pripočítať treba aj investíciu na urgentný príjem v považskobystrickej nemocnici vo výške 150-tisíc eur.

Auto na odpad

Čo sa týka požiadaviek okresu Púchov a Ilava, Baška spomenul, okrem iného, investície týkajúce sa ochrany životného prostredia. „V okrese Púchov išlo o požiadavky mikroregiónu Púchovskej doliny. Zástupcovia samospráv opakovane hovoria o potrebe zakúpenia nového, moderného nákladného auta na zvoz odpadu. Siedmim obciam spolu s deväťtisíc obyvateľmi slúži staré vozidlo, ktoré má už cez dvadsať rokov. Technický stav a náklady na jeho prevádzku sú už na hranici únosnosti. Vláda podporila projektový zámer mikroregiónu,“ vysvetľuje Baška.

Pridelená suma 80-tisíc eur bude spolu s doplatkom jednotlivých obcí použitá na nákup nového vozidla. „Návrh na zaslanie žiadosti odsúhlasili členovia mikroregiónu na valnom zhromaždení. Po zrealizovaní verejného obstarávania by vozidlo mohlo slúžiť všetkým občanom už v jarných mesiacoch roku 2014,“ doplnil Milan Panáček, predseda mikroregiónu.

Ešte pre okres Púchov

V okrese Púchov boli podporené aj žiadosti na rekonštrukciu školskej infraštruktúry, obnovu zariadenia kultúrneho domu v Lysej pod Makytou, opravu organu v kostole v Lazoch pod Makytou a iné investície v celkovej výške 60-tisíc eur. Vláda podporila obce v okrese Púchov v celkovej výške 140-tisíc eur.

Na priemyselný park a ostatné investície

V okrese Ilava boli podporené zámery v celkovej sume 352-tisíc eur, z toho na vybudovanie infraštruktúry pre priemyselnú zónu Hliny v Novej Dubnici 300-tisíc eur, opravu kostolnej veže v Zliechove 5-tisíc eur, rekonštrukciu miestnych komunikácií v Košeckom Podhradí 20-tisíc eur, rekonštrukcie telocvične základnej školy s materskou školou 15-tisíc eur a rekonštrukciu materskej školy v Ladcoch 12-tisíc eur.

 

streda 16. 10. 2013 9:05 | Deta Pitoňáková
© 2013 Petit Press. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Spravodajská licencia vyhradená.

« říjen 2021 »
říjen
PoÚtStČtSoNe
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359