Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / Mesto / POVAZSKA.SME.SK | Práce na Orlovskom moste obmedzujú dopravu

POVAZSKA.SME.SK | Práce na Orlovskom moste obmedzujú dopravu

Autor: Mesto Poslední změna: Pondělí 28.10.2013 11:50
Kategorie:
[2013-10-28] Článok Viery Žaludkovej. Orlovský most je jedinou spojnicou medzi pravou a ľavou stranou Váhu. V týchto dňoch je premávka po ňom obmedzená z dôvodu opravy povrchu.
POVAZSKA.SME.SK | Práce na Orlovskom moste obmedzujú dopravu

V utorok bude stará časť mosta zatvorená. Foto: DV

Pokiaľ je to možné, prečítajte si nasledovný článok v pôvodnom kontexte na stránke http://povazska.sme.sk/c/6984952/prace-na-orlovskom-moste-obmedzuju-dopravu.html

 

Práce na Orlovskom moste obmedzujú dopravu

Orlovský most je jedinou spojnicou medzi pravou a ľavou stranou Váhu. V týchto dňoch je premávka po ňom obmedzená z dôvodu opravy povrchu.

POVAŽSKÁ BYSTRICA. Most spája obe strany Váhu už viac ako šesťdesiat rokov. O jeho rekonštrukcii sa hovorí už dlhšie, zatiaľ kraj peniaze na ňu nezískal.

V súčasnosti na ňom opravujú povrch vozovky v smere z Púchova do Považskej Bystrice, ktorý už bol značne poškodený.

Diagnostika mosta

Most diagnostikovali už niekoľkokrát, naposledy pred dvomi rokmi odborníci zo Žilinskej univerzity. Z výsledkov meraní vyplynulo, že mostná konštrukcia nevykazuje výrazné poruchy nosných oblúkových prvkov. Značné poruchy však boli zistené na nenosných častiach. „Mostovková železobetónová doska si vyžaduje urýchlenú opravu a následne generálnu opravu celej hornej časti mosta. Čiže od izolácie, cez dilatácie, chodníky, zábradlia...,“ povedal po obdržaní správy k výsledkom riaditeľ správy ciest Trenčianskeho samosprávneho kraja Stanislav Lališ.

Most potrebuje rekonštrukciu, ktorá je však finančne veľmi náročná. Bude stáť niekoľko stotisíc eur. Kraj by ju chcel financovať z eurofondov. Projekt chcú podľa Antona Kňažka, vedúceho strediska a údržby správy ciest v Považskej Bystrici, podať v nasledujúcom programovacom období.

Oprava mosta

Časť z potrebných opráv v týchto dňoch už robia. Ako Kňažko informoval, opravujú povrch vozovky pravostrannej časti mosta (starý most) v smere z Púchova do Považskej Bystrice. „Ide len o opravu, nie rekonštrukciu,“ vysvetlil. „Vozovku sme vyfrézovali a pôjde na ňu nový asfaltový povrch. Čiastočnú opravu potrebovali aj obrubníky popri ceste. Pri frézovaní však začali vypadávať, musíme ich opraviť po celej dĺžke. Opravovať budeme aj chodníky. Práce na moste by sme chceli ukončiť do dvoch týždňov,“ vysvetlil Kňažko.

Jedna časť bude zatvorená

Najväčšie obmedzenia na moste čakajú vodičov 29. októbra. „Od 9. hodiny bude z dôvodu asfaltovania povrchu vozovky bude úplne uzavretá časť mosta v smere z Púchova na Považskú Bystricu. Doprava bude presmerovaná do protismernej časti mosta, ktorý bude počas prác slúžiť pre oba smery,“ upozornil na dopravné obmedzenie riaditeľ okresného dopravného inšpektorátu Ľubomír Dvorský.

Vodičom odporučil, aby obmedzeniu prispôsobili časový harmonogram, resp. neplánovali cestu s využitím Orlovského mosta. „Vodiči musia počítať s výrazným zdržaním, najmä v čase špičky,“ dodal.

 

nedeľa 27. 10. 2013 13:37 | Viera Žaludková
© 2013 Petit Press. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Spravodajská licencia vyhradená.


vodník
vodník píše:
Úterý 29.10.2013 20:39
Tak vám poviem.Nie som statik,ale skúste si pozrieť most z Váhu a uvidíte niečo zaujímavé.Vytrhané roxory,ktoré sú skorodované a taky rezavé-normálny vlastník by začal opravu odtiaľ-no to by volič nevidel...najmä teraz pred voľbami.

« leden 2022 »
leden
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359