Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / Mesto / POVAZSKA.SME.SK | Nakladaniu s odpadom nad Kunovcom povedali nie

POVAZSKA.SME.SK | Nakladaniu s odpadom nad Kunovcom povedali nie

Autor: Mesto Poslední změna: Neděle 16.03.2014 18:00
[2014-03-13] Článok Detty Pitoňákovej. Petičné výbory doručili na okresný úrad, odbor ochrany životného prostredia, vyjadrenie k zámeru nad Kunovcom, ako sa dohodli na rokovaní. Nad ich domami sa má vo väčšom zbierať a triediť odpad, okrem iného aj nebezpečný. Nesúhlasia.
POVAZSKA.SME.SK | Nakladaniu s odpadom nad Kunovcom povedali nie

V miestnej časti Považskej Bystrice sú kúsok od miesta zámeru. Rovnako aj v obci Sverepec, kde rodinná výstavba len nedávno začala a má sa ďalej rozširovať. Foto: AUTOR

Pokiaľ je to možné, prečítajte si nasledovný článok v pôvodnom kontexte na stránke http://povazska.sme.sk/c/7131077/nakladaniu-s-odpadom-nad-kunovcom-povedali-nie.html

 

Nakladaniu s odpadom nad Kunovcom povedali nie

Petičné výbory doručili na okresný úrad, odbor ochrany životného prostredia, vyjadrenie k zámeru nad Kunovcom, ako sa dohodli na rokovaní.  Nad ich domami sa má vo väčšom zbierať a triediť odpad, okrem iného aj nebezpečný. Nesúhlasia.

POVAŽSKÁ BYSTRICA. Súkromná firma doručila na úrad zámer v januári. Keď sa o ňom dozvedeli obyvatelia Kunovca a Sverepca zdvihla sa vlna nevôle.

Úrad dostal dve petície. Zorganizoval s ľuďmi stretnutie a dal im čas na to, aby sa vyjadrili. Stanoviská mali doručiť minulý týždeň v utorok.

Zamietli ho

Stanoviská k zámeru sú zamietavé. „Naše stanovisko sme doručili. Sme zásadne proti,“ vyjadril sa zástupca petičného výboru zo Sverepca. Aj vyjadrenie petičného výboru z Kunovca má úrad od utorka. „Nesúhlasíme s tým,“ vyjadrila sa zástupkyňa výboru z Kunovca, miestnej časti Považskej Bystrice.

Obyvatelia z obce aj prímestskej časti majú obavy zo znečistenia životného prostredia i negatívnych vplyvov na ich zdravie. Zaskočilo ich aj to, že sa hovorí o zbieraní odpadu, okrem iného tiež nebezpečného. Tvrdia, že pôvodne bol zámer zriadiť nad Kunovcom kompostáreň, ale toto je v celkom inej polohe. Záporné je aj stanovisko obce Sverepec.

Stanovisko úradu

Pred dvomi týždňami Pavel Petrík z okresného úradu, odboru starostlivosti o životné prostredie, povedal, že keď dostane stanoviská od petičných výborov, vydá rozhodnutie. „Buď sa rozpracuje zámer na širšiu EIA, teda širšie posudzovanie vplyvov na životné prostredie. Keď dostaneme stanovisko, že si to občania neprajú, tak vydáme rozhodnutie o zastavení ďalšieho konania. Toto rozhodnutie je už záväzné,“ informoval  na stretnutí pred dvomi týždňami Petrík.

Minulý týždeň potvrdil, že všetky stanoviská úrad dostal. „Všetky tri sú záporné. Zatiaľ som konzultoval so spracovateľom zámeru. Je ochotný aj napriek týmto stanoviskám ísť do širšej EIA, teda širšieho posudzovania vplyvov na životné prostredie. Takéto rozhodnutie teda vydám. Priestor mu musím dať. Sú to jeho peniaze, on vie, prečo sa tak rozhodol. Keď bude zámer podrobnejšie rozpracovaný pre EIA, bude ďalšie verejné prerokovanie.  Mohlo by byť na jeseň tohto roku,“ povedal Petrík.

 

utorok 11. 3. 2014 8:21 | Deta Pitoňáková
© 2014 Petit Press. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Spravodajská licencia vyhradená.


Greenhorn
Greenhorn píše:
Středa 19.03.2014 10:08
Byť na mieste pána Petríka tak sa prepadnem pod čiernu zem. Ako môže úradu šéfovať človek ktorý neguje svoje slová ??? Je jasné že Judášovia sa asimilovali aj do 21. storočia. Treba len veriť že božie mlyny naozaj melú . Síce pomalšie ale isto. Hanba pán Petrík.
Anonym píše:
Středa 26.03.2014 14:34
hospodarenie z odpadom je v meste Povazska Bystrica je hrozne, taka banda nekompetentnych ludi baziacich iba po zisku co to vedie, nikdy neprime nic co by suhlasilo so zdravym rozumom, uz len to ze za tym vsetkym stoji polomafian, ktoreho skusenosti spocivaju v prevadzkovani krcmy. jedina starost panov z megawaste je vyvazat sa v bavorakoch po slovensku a zistovat ci je blizsie do niektoreho mesta z PB alebo z BA. je na mieste otazka, stalo to za tie peniaze? Stanko s Tonkom dobre vedia o kom hovorim. keby ma chceli zalovat znamena to iba ze sa v tom mojom prispevku vidia. s pozdravom M.S.
Anonym píše:
Čtvrtek 27.03.2014 08:15
skutočne obsažný príspevok. Plný odborných termínov a zmysluplnej argumentácie :-)
Anonym píše:
Sobota 05.04.2014 13:49
iba konstatovanie smutnej ale pravdy ;)
ms-ovi
ms-ovi píše:
Pátek 28.03.2014 15:31
Naprostý súhlas s vašim príspevkom.No nečinnosť vedenia mesta ,konkretne primátora s nápravou tohto stavu je viac ako podozrivá.Nedajboh desiatky?K tomu by sa snáď neznížil...No a ešte k veci separácie odpadu.Je výsmechom ,že tí čo separujú nie sú nijako motivovaní aj keď to tak malo byť.Postupne sa im občania na sepr.zber vykašlú ,tak som počul. Výsmech a demotivácia občanov mesta PB i v odpadovom hospodárstve,,,

« listopad 2021 »
listopad
PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359