Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / Mesto / POVAZSKA.SME.SK | Myšlienka ľadovej plochy v centre sa im páči

POVAZSKA.SME.SK | Myšlienka ľadovej plochy v centre sa im páči

Autor: Mesto Poslední změna: Středa 11.12.2013 08:56
[2013-12-10] Článok Detty Pitoňákovej. Menšia zamrznutá plocha priamo v meste, kde by sa dalo korčuľovať, by Považskobystričanov potešila.
POVAZSKA.SME.SK | Myšlienka ľadovej plochy v centre sa im páči

Ilustračné foto.

Pokiaľ je to možné, prečítajte si nasledovný článok v pôvodnom kontexte na stránke http://povazska.sme.sk/c/7032776/myslienka-ladovej-plochy-v-centre-sa-im-paci.html

 

Myšlienka ľadovej plochy v centre sa im páči

Menšia zamrznutá plocha priamo v meste, kde by sa dalo korčuľovať, by Považskobystričanov potešila.

POVAŽSKÁ BYSTRICA. Keď sme vyzvedali v uliciach mesta, či by ľudia brali verejné klzisko v meste, stretli sme sa len so súhlasnými vyjadreniami.

Jedno mladé dievča chcelo dokonca hneď vedieť, kde by malo byť.

Mládež je za

S najväčším nadšením sme sa stretli u teenegerov. „Bolo by to úžasné. Chodila by som aj s kamoškami, a keď budem mať frajera, aj s ním,“ zažartovala Klaudia Mlynárová. „Korčuľujem a niekedy chodím aj na zimný štadión, ale málo. Bola som aj na zamrznutých jazerách pri Váhu, ale len raz. Tam sa bojím, že sa ľad preborí a aj rodičia sa boja. Ale na malé klzisko v meste by mi dovolili chodiť,“ povedala žiačka Kristínka z Jelšového.

„Je to pohoda. Korčuľujem síce len na kolieskových, ale keby bolo, išla by som vyskúšať niečo nové,“ povedala študentka Natália Kardošová a hneď začala aj zisťovať, kde by to malo byť. „Nie sme odtiaľto, ale z Jasenice. Tam máme klzisko, robia ho pri kostole,“ prezradili Jakub a Ivan. Chlapci by však uvítali malé klzisko aj v centre mesta. Partia asi šiestich školákov bola zo Základnej školy svätého Augustína. Na ľadovú plochu by to mali preto len na skok. „Mohli by sme sa aj na telesnej ísť pokorčuľovať,“ plánovali.

Ostatní chlapci boli z Považskej Teplej, Moštenca a Sverepca. „Aj u nás v Teplej sa niekedy robí takéto ihrisko. Je to dobré,“ doplnil Tibor.

Aj ostatní

Myšlienka s klziskom však neoslovila len mládež. „Bolo by to super,“ myslí si mladá mamička Jana Tatranská aj s kamarátkou. Dodali, že s kočiarmi by to bolo asi trošku komplikované, ale neskôr by určite išli.

„Myslím, že by to bolo dobré. Prečo nie. Ja som už starší, ale každý deň si chodím zabehnúť tak dva kilometríky. Kedysi som za Považskú boxoval, takže mám k športu blízko,“ povedal Milan Horský. Dodal, že pôvodne býval na Lánoch a spomína si, že kedysi takéto klzisko bolo v tejto časti. „A ešte keď sme boli takí malí egreši, tak pán Dolník nám robieval hore na Lánoch, ako sú záhradky, klzisko. Aj mantinely urobil, a tak. Bolo by to fajn, aj teraz, keby sa niekto chytil takejto aktivity,“ povedal Horský.

„Všetko závisí od toho, ako funguje zimný štadión. Nebolo by zlé, hlavne pre deti. Vo väčších mestách to býva,“ Martin Balúch.

 

pondelok 9. 12. 2013 9:06 | Deta Pitoňáková
© 2013 Petit Press. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Spravodajská licencia vyhradená.


« leden 2022 »
leden
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359