Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / Mesto / POVAZSKA.SME.SK | Mesto chce investovať do Jelšového tento rok

POVAZSKA.SME.SK | Mesto chce investovať do Jelšového tento rok

Autor: Mesto Poslední změna: Pátek 14.06.2013 12:27
[2013-05-31] Článok Detty Pitoňákovej o plánovanej rekonštrukcii komunikácie v Jelšovom.
POVAZSKA.SME.SK | Mesto chce investovať do Jelšového tento rok

Chodník v Jelšovom

Pokiaľ je to možné, prečítajte si nasledovný článok v pôvodnom kontexte na stránke http://povazska.sme.sk/c/6818424/mesto-chce-investovat-do-jelsoveho-tento-rok.html

 

Mesto chce investovať do Jelšového tento rok

Mesto tvrdí, že na obyvateľov Jelšového sa nezabúda.

POVAŽSKÁ BYSTRICA. S prácami na Šoltésovej ulici by chceli začať už tento rok, je to však aj otázka peňazí. Mesto hovorí o čiastke 120-tisíc eur vyčlenených pre mestskú časť Jelšové. S reklamáciou prác na chodníkoch je to však problematické.

Rozpočet a rekonštrukcie

Prednostka považskobystrického megistrátu Tatiana Kozárová hovorí, že v rozpočte mesta sa počíta s investíciou na rekonštrukciu komunikácie v Jelšovom.

„Ide o čiastku 120-tisíc eur. Predtým, ako sa začne s rekonštrukciou, je potrebné preskúmať stav dažďovej kanalizácie, ktorá je vo vlastníctve mesta a podľa jej stavu ju budeme opravovať a následne sa bude robiť aj koberec. Uvidíme, v akom rozsahu to bude potrebné. Preto nevieme, či 120-tisíc eur bude stačiť pre celý úsek komunikácie alebo sa urobí tento rok len časť a v ďalších obdobiach sa vyčlenia ďalšie finančné prostriedky, aby bola komunikácia cez celé Jelšové zrekonštruovaná aj s dažďovou kanalizáciou,“ hovorí Kozárová.

Všetko sa podľa nej bude odvíjať od toho, ako budú prichádzať kapitálové prostriedky do rozpočtu. „Predovšetkým však tých 120-tisíc bude investovaných v mestskej časti Jelšové,“ hovorí Kozárová.

Riešili to

K nekvalitným rekonštrukciám povedala, že sa robili v predchádzajúcom období. „Po mojom nástupe na mesto sme sa vecou zaoberali. Viac to však už bola právna záležitosť ako záležitosť správy a údržby. Postúpili sme preto problém právnemu oddeleniu,“ vysvetľuje Kozárová.

Stanovisko kancelárie primátora

Michal Hamar, vedúci kancelárie primátora, uvádza, že rekonštrukcie chodníkov sa realizovali od septembra 2010.

„Práce boli prevzaté protokolom dňa 15. 11. 2010. Záručná doba bola stanovená na 60 mesiacov. Nové vedenie mesta práce reklamovalo v novembri 2011, pričom dodávateľ na reklamáciu odpovedal tak, že počas výstavby upozorňoval mesto na nevhodnosť použitých postupov, ale mesto napriek tomu na ich realizácii trvalo. V zmysle Obchodného zákonníka v tomto prípade dodávateľ nezodpovedá za chyby vykonaného diela. Spisový materiál bol odstúpený externej advokátskej kancelárii za účelom podania trestného oznámenia, pričom nám v januári 2013 bolo oznámené, že vec je konzultovaná na okresnej prokuratúre a pre ďalší postup bude potrebné vypracovať znalecký posudok,“ vyjadril sa Hamar.

Pokúšali sme sa bližšie zistiť, koľko dalo mesto za rekonštrukciu chodníkov, ktorá nesplnila svoj účel a čo bude s opravou. „Rekonštrukcie boli realizované spoločne ako jedna zákazka a z materiálov, ktoré máme v súčasnosti k dispozícii, nie je možné presne určiť výšku nákladov na jednotlivé etapy rekonštrukčných prác. V rámci predpokladaných kapitálových príjmov mesta by v prípade ich naplnenia bolo možné zabezpečenie nápravy z vlastných prostriedkov mesta,“ uviedol Hamar.

štvrtok 30. 5. 2013 9:43 | Detta Pitoňáková
© 2013 Petit Press. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Spravodajská licencia vyhradená.

 


Súvisiace články:

POVAZSKA.SME.SK | Tvrdia, že robili na základe požiadaviek mesta

POVAZSKA.SME.SK | Osemsto ľudí z Jelšového spísalo petíciu

Odpoveď mesta na interpeláciu poslankyne Mgr. Kataríny Beranovej o chodníkoch v Jelšovom

Reakcia MUDr. Miroslava Adameho na článok "Predvolebné chodníky".

Kauza: "Predvolebné chodníky" v Jelšovom

« listopad 2021 »
listopad
PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359