Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / Mesto / POVAZSKA.SME.SK | Fontánu by chceli nahradiť rýchlym občerstvením

POVAZSKA.SME.SK | Fontánu by chceli nahradiť rýchlym občerstvením

Autor: Mesto Poslední změna: Pondělí 28.10.2013 11:50
[2013-10-28] Článok Detty Pitoňákovej. Výbor mestskej časti Lány nesúhlasí s umiestnením prevádzky v priestoroch nemocničného parkoviska. Jeho vyjadrenia majú odporúčací charakter.
POVAZSKA.SME.SK | Fontánu by chceli nahradiť rýchlym občerstvením

Rýchle občerstvenie by chcel investor postaviť namiesto fontány. Foto: DP

Pokiaľ je to možné, prečítajte si nasledovný článok v pôvodnom kontexte na stránke http://povazska.sme.sk/c/6984226/fontanu-by-chceli-nahradit-rychlym-obcerstvenim.html

 

Fontánu by chceli nahradiť rýchlym občerstvením

Súkromná firma chce pri vstupe do nemocnice umiestniť stavbu rýchleho občerstvenia. Zámer posudzoval výbor mestskej časti.

POVAŽSKÁ BYSTRICA. Výbor mestskej časti Lány nesúhlasí s umiestnením prevádzky v priestoroch nemocničného parkoviska. Jeho vyjadrenia majú odporúčací charakter.

Budova by mala nahradiť nefunkčnú fontánu. Členovia výboru mali viacero výhrad.

Zámer

Výbor posudzoval žiadosť firmy M Pharm Company, s. r. o., so sídlom v Čadci. ktorá listom požiadala mesto o stanovisko k umiestneniu stavby rýchleho občerstvenia FAST FOOD - MC HLADNÝ VLK v blízkosti nefunkčnej fontány pri nemocnici. Spoločnosť má časť predmetného pozemku v prenájme na dobu určitú, na obdobie desiatich rokov. Zmluvu o prenájme pozemku má od prenajímateľa, teda od považskobystrickej nemocnice.

Pripomienky a stanovisko

Martin Kerepecký, predseda výboru skonštatoval, že s umiestnením stavby nesúhlasí. „Nehodí sa to do tejto lokality. Celý čas bojujeme o parkovacie miesta a zaniklo by takto minimálne desať miest,“ povedal okrem iného Kerepecký.

Doplnil, že pokiaľ sa nevyrieši globálne parkovanie pri nemocnici, umiestňovanie takýchto prevádzok je bezpredmetné. „V platnom územnom je lokalita určená prednostne na nešpecifikované verejné nekomerčné občianske vybavenie, väčšinou nekomerčné zariadenia v správe štátu, vyššieho územného celku alebo mesta, zariadenia sociálnej a zdravotníckej vybavenosti,“ povedal Kerepecký. Dodal, že prípustné funkcie pre túto lokalitu sú širšie.

Poslanec Rudolf Karas si myslí, že zariadení pre rýchle občerstvenie je v nemocnici dosť. „Dlhodobým cieľom je, aby pribudli parkovacie miesta,“ povedal. Jana Veličová upozornila, že keď sa robili štúdie na parkovacie miesta pri nemocnici, počítalo sa aj s týmito miestami.

Výhrady k umiestneniu stavby, ktorá by zabrala parkovacie miesta v lokalite, kde je s parkovaním dlhodobý problém, mali viacerí členovia výboru. Upozornili aj na ochranu parku v lokalite. „Každá takáto prevádzka môže vyvolať ďalšiu zástavbu, a potom bude stúpať tlak na park,“ zdôvodnil Juraj Smatana.

Výbor mestskej časti nakoniec dal jednomyseľné stanovisko, že nesúhlasí s výstavbou objektu rýchleho občerstvenia.

 

nedeľa 27. 10. 2013 7:56 | Detta Pitoňáková
© 2013 Petit Press. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Spravodajská licencia vyhradená.


Anonym píše:
Pondělí 28.10.2013 20:18
v považskej je treba všetko zakázať, nič netrebe stavať, veď existujú aj náhradné miesta - treba ist do susedného mesta, tam sa stále niečo stavia, veď aj dve pracovné miesta niečo poriešia
Anonym píše:
Pondělí 28.10.2013 20:27
Nevšimol som si že by v Púchove stavali na úkor parkovacích miest. Stánok s hamburgermi je naozaj to posledné čo pri nemocnici chýba.
Anonym píše:
Úterý 29.10.2013 13:54
Najskôr riešiť parkovanie až potom ostatné. Súhlas. Pokiaľ to niekto zmení, tak sú dve možnosti. Prvá - niekto má v hlave nas.r.a.t.é. Druhá - niekto lobuje a niekto má z toho osobný profit. Samozrejme, zase na úkor občana - v tomto prípade pacienta.
Anonym píše:
Pátek 01.11.2013 11:42
Nas.r.a.t.e. maju poslanci za lány. Nevadí že nepovolia fast food. Načo by mala nemocnica z prenájmu finančný profit. Však sa vedľa predala pošta a majiteľka budovy im rada prenajme priestory. Bude to tam tak či tak, akurát nemocnica z toho bude mať veľké hov. Prečo hneď všetko zakázať. Treba porozmýšľať teda kam ich umiestniť keď sa nedá zrovna na to miesto. Alebo vyjednávať s nimi. Tak zaberiete 10 parkovacích miest, tak tuto urobte 20 na svoje náklady a dohodneme sa. Lenže maši poslanci si myslia ža sú bohovia. Ak si myslia že tým vyhrajú tak sú na omyle. A keď to nepôjde v Bystrici, pôjde to v Dubnici, Púchove, Ilave. A my zostaneme zasa len sprostí mogoni.
Anonym píše:
Pátek 01.11.2013 20:57
A prečo potrebujeme pri nemocnici fastfood? Je to niečo, čo súvisí s činnosťou nemocnice? Alebo budeme vďaka fastfoodu zvyšovať počet pacientov v nemcnici a tá bude mať z toho dvojaký prospech????

« květen 2022 »
květen
PoÚtStČtSoNe
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359