Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / Mesto / POVAZSKA.SME.SK | Budova bývalej vojenskej správy stále zíva prázdnotou

POVAZSKA.SME.SK | Budova bývalej vojenskej správy stále zíva prázdnotou

Autor: Mesto Poslední změna: Neděle 13.04.2014 13:47
[2014-04-07] Článok Detty Pitoňákovej. Budova vojenskej správy je prázdna, nevidieť žiadny stavený ruch. Zámer presťahovaťtuokresný súd malo v rukách ministerstvo financií. Jeho realizácia závisela od presunu peňazí.Riešenie je zatiaľ v nedohľadne.
POVAZSKA.SME.SK | Budova bývalej vojenskej správy stále zíva prázdnotou

Budova v centre. Čo s ňou bude ďalej? Foto: DP

Pokiaľ je to možné, prečítajte si nasledovný článok v pôvodnom kontexte na stránke http://povazska.sme.sk/c/7160302/budova-byvalej-vojenskej-spravy-stale-ziva-prazdnotou.html

 

Budova bývalej vojenskej správy stále zíva prázdnotou

Budova vojenskej správy je prázdna, nevidieť žiadny stavený ruch. Zámer presťahovaťtuokresný súd malo v rukách ministerstvo financií. Jeho realizácia závisela od presunu peňazí.Riešenie je zatiaľ v nedohľadne.

POVAŽSKÁ BYSTRICA. V rozpočte na tento rok počítajú v Považskej Bystrici aj s príjmom za budovu a pozemky bývalej vojenskej správy.

Aj koncom minulého roka hovorili o možnosti presťahovať do prázdneho objektu okresný súd a prokuratúru. Ministerstvo spravodlivosti aj mesto zámer uvítali, chýbalo vyjadrenie ministerstva financií. To doteraz nerozhodlo.

Príjmy v rozpočte a minulosť

V rozpočte mesta na tento rok sa objavil v rámci kapitálových príjmov predaj pozemkov pod vojenskou správou i príjemz predaja budovy. Za budovu je to 636-tisíc eur a za pozemky niečo cez 66-tisíc eur.Budova bývalej vojenskej správy v centre mesta je stále prázdna.

Mesto ju do majetku získalo približne pred siedmimi rokmi po súdnom spore so štátom. Odkúpiť muselo ešte pozemky od ministerstva obrany. Odvtedy sa objavili rôzne zámery na využitie budovy. Napríklad zámer zriadenia denného vysokoškolského štúdia či vytvorenia mestského múzea a galérie a podobne. Žiadny sa však nerealizoval.

Súčasné vedenie mesta má prednostný záujem, aby sa do nej presťahovali okresný súd a prokuratúra. Sú v nevyhovujúcich priestoroch a na februárovom zasadnutí zastupiteľstva padla zo strany poslanca Pavla Jurčíka dokonca pripomienka, že by sa mohli presťahovať do Púchova.

Záujem mesta i súdu

Rokovania medzi mestom a súdom trvajú už dlhšie. Koncom minulého roka bola obhliadka priestorov a mesto zapožičalo súdu projektovú dokumentáciu spolu so znaleckým posudkom, aby bolo možné vyčísliť náklady na rekonštrukciu budovy. Problémom bol už vtedy presun finančných prostriedkov do rozpočtu ministerstva spravodlivosti.

„Súd rokuje s ministerstvom, a to následne s ministerstvom financií,“ vyjadril sa v tom čase Michal Hamarz kancelárie primátora.

Vyjadrenie ministerstva

Ministerstvo financií zatiaľ stále nerozhodlo. „Na problematiku riešenia sídla okresného súdu upozornil minister spravodlivosti vo svojom listez 15. januára 2014. Uviedolv ňom ministerstvu financií rezortné požiadavky na rozpočet v roku 2014,“ vyjadrila sa Alexandra Gogová, hovorkyňa ministerstva.

Dodala, že riešenie sídla je v liste uvedené popri osobitne špecifikovaných prioritách ako informatívna poznámka. Spomínajú pritom dve alternatívy. „Ako prvú kúpu a rekonštrukciu objektu a ako druhú nájom objektu po vykonaní rekonštrukcie prenajímateľom. O prípadnom riešení námetov ministerstva spravodlivosti zatiaľ nie je rozhodnuté. Preto sa nezvýšil limit výdavkov kapitoly,“ informovala Gogová.

 

sobota 5. 4. 2014 8:03 | Detta Pitoňáková
© 2014 Petit Press. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Spravodajská licencia vyhradená.

Anonym píše:
Čtvrtek 10.04.2014 17:19
Pred nie tak dlhým časom tvrdil Janas , že k sprevádzkovaniu budovy treba len zobrať vedro a metlu...
Anonym píše:
Úterý 15.04.2014 08:44
Janas ten toho už natáral!
Veď aj mesto podľa toho vyzerá!
Hocijaka dedina na okolí je na o m lepšia.
O mestách je zbytočne diskutovať.
Je to neporovnateľné,- P.B. je diera medzi mestami široko ďaleko jediná!

« květen 2022 »
květen
PoÚtStČtSoNe
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359