Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / Mesto / POVAZSKA.SME.SK | Baška odovzdal kandidátku na predsedu TSK

POVAZSKA.SME.SK | Baška odovzdal kandidátku na predsedu TSK

Autor: Mesto Poslední změna: Úterý 01.10.2013 16:36
[2013-09-30] Kandidát na predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja za Smer-SD Jaroslav Baška odovzdal v piatok 27.09.2013 kandidačnú listinu.
POVAZSKA.SME.SK | Baška odovzdal kandidátku na predsedu TSK

Ing. Jaroslav Baška

Pokiaľ je to možné, prečítajte si nasledovný článok v pôvodnom kontexte na stránke http://povazska.sme.sk/c/6951002/baska-odovzdal-kandidatku-na-predsedu-tsk.html

 

Baška odovzdal kandidátku na predsedu TSK

Na kandidátke Smeru je 45 uchádzačov o poslanecký mandát, z toho len šesť žien.

POVAŽSKÁ BYSTRICA. Kandidát na predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja za Smer-SD Jaroslav Baška dnes odovzdal kandidačnú listinu.

Do volieb ide aj 45 kandidátov na poslancov za túto stranu, čo je plná kapacita krajského zastupiteľstva. "Chcem ponúknuť moje nielen politické skúsenosti, ale aj skúsenosti zo samosprávy, pretože určité obdobie som pôsobil ako starosta. Chcem urobiť pre Trenčiansky kraj to, čo som urobil v obci pre 1800 obyvateľov," povedal bývalý starosta obce Dohňany.

Výzvou je preňho najmä oblasť školstva a uplatnenie študentov po skončení štúdia na stredných školách. Zamerať sa chce aj na oblasť zdravotníctva.

Na kandidátke Smeru je 45 uchádzačov o poslanecký mandát, z toho len šesť žien. Sú medzi nimi primátori piatich miest kraja a 10 starostov. Na kandidátke je tiež päť poslancov Národnej rady SR, traja prednostovia obvodných úradov a dvaja športovci. Nie všetci sú členmi strany Smer-SD. "Dali sme možnosť ísť na kandidátku strany Smer-SD aj nestraníkom," potvrdil Baška.

O kreslo predsedu prejavili záujem aj bývalý zápasník Jozef Lohyňa, ktorý kandiduje za koalíciu strán KDH, SDKÚ-DS, Most-Híd, SaS, OKS, Nová väčšina. Nominantom KSS je bývalý riaditeľ Leteckých opravovní Trenčín Peter Palko. Ako nezávislý kandiduje predseda občianskeho združenia Šanca ľuďom Marián Herdel a taktiež podnikateľ Ľubomír Žabár.

Kandidačné listiny pre voľby poslancov aj predsedu môžu politické strany a nezávislí kandidáti predkladať zapisovateľke volebnej komisie od 26. augusta do polnoci 30. septembra. Záujemcovia sa kandidátmi oficiálne stanú až po zaregistrovaní, pričom o registrácii musí volebná komisia rozhodnúť do 10. októbra, teda najneskôr 30 dní pred voľbami.

 

piatok 27. 9. 2013 20:00 | sita
© 2013 Petit Press. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Spravodajská licencia vyhradená.

Výbor verejného blaha
Výbor verejného blaha píše:
Pátek 04.10.2013 10:06
"...Chcem urobiť pre Trenčiansky kraj to, čo som urobil v obci pre 1800 obyvateľov," povedal bývalý starosta obce Dohňany.

Čiže veľké nič. Snáď sa však pán Baška nebude vyhrážať obyvateľom Trenčianskeho kraja tak, ako sa vyhrážal obyvateľom mesta Púchov, ak si tí dovolia opätovne zvoliť pána Michalca na post primátora.
Dohňanec
Dohňanec píše:
Neděle 06.10.2013 20:10
Možno Baška myslel ten pontónový most, ktorý "daroval" obci Dohňany, hoci ho nikto nepotreboval. Len návštevníci privátneho milionárskeho luxusného klubu, do ktorého chodí aj Baška.
http://www.pluska.sk/[…]/baska-venoval-dohnanom-pontonovy-most.html

Takže, Baška sľubuje, že nám dá z našich spoločných peňazí niečo, čo nepotrebujeme, ale poslúži jemu a jeho kumpánom.
Dohňanec
Dohňanec píše:
Neděle 06.10.2013 20:16
Dobre vravíš Výbor, že Baška neznáša Michalca. Stačí pozrieť do Púchovských novín, čo si voči Baškovi dovolili!

Minister Baška netuší, kde je zamestnaný

Hviezdou slávnostného otvorenia novej výrobnej haly v Continental Matadore bol minister Jaroslav Baška. Jeho „hviezdne“ chvíle prišli pár desiatok minút po slávnostnom prípitku. Ktovie, možno ho pil nalačno... Ešte pred prestrihnutím slávnostnej pásky sa prítomným zdôveril, že Matador bol od roku 1998 jeho prvým zamestnávateľom. „Ja som vlastne v tomto podniku zamestnaný ešte stále, len teraz netuším, v ktorom Continentali,“ skonštatoval s heroickým volebným úsmevom Jaroslav Baška. Ďalšia hviezdna chvíľa ministra obrany prišla pri gratulácii vedeniu firmy, ktorému želal spokojných zamestnancov, lebo len keď sú spokojní zamestnanci, tak sú aj dobré hospodárske výsledky. Takéto poradie dôležitosti snáď dokáže prezentovať len vrcholný predstaviteľ Smeru, lebo všade inde platí, že najprv treba všetko úsilie pretaviť do dobrých hospodárskych výsledkov a až potom sa to spätne odrazí na spokojnosti zamestnanca. Nuž a do tretice Jaroslav Baška neopomenul prítomného Štefana Rosinu st., ktorému vzdal hold ako nestorovi nielen púchovského ale aj slovenského gumárenstva. Pri Baškových slovách, že nebyť pána Rosinu, tak tento podnik nemá kto Continentalu ani predať, sa však už z davu ozvala výzva, aby pána ministra už nenechávali chodiť po podniku osamoteného.

http://www.puchov.sk/public/punoviny/PU19-10.pdf
Anonym píše:
Neděle 13.10.2013 19:03
To autor myslel ako - že čo si Michalec voči Baškovi dobolil?
Baška môže byť rád, že ho tam nenakopali do pr..., a ja byť Michalcom nech by bol Baška v budúcnosti aj zástupca pana boha, nedopustím aby sa ukazoval na takejto akcií a robil tam hanbu.
Veď je to hanba aj Michalca, že tam pozval takéto individum!

« leden 2022 »
leden
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359