Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / Mesto / Pluska | Primátor Považskej Bystrice dal štedro zarobiť Fogašovi: Tisíce za tri strany textu?

Pluska | Primátor Považskej Bystrice dal štedro zarobiť Fogašovi: Tisíce za tri strany textu?

Autor: Mesto Poslední změna: Pondělí 29.07.2013 15:16
[2013-07-29] Dnes priniesol portál PLUSKA informáciu o štedrej odmene za vypracovanie dodatku k zmluve s Mestskou dopravnou spoločnosťou doc. JUDr. Ľubomírovi Fogašovi, CSc..

Pokiaľ je to možné, prečítajte si nasledovný článok v pôvodnom kontexte na stránke

http://www.pluska.sk/regiony/stredne-slovensko/primator-povazskej-bystrice-dal-stedro-zarobit-fogasovi-tisice-za-tri-strany-textu.html

 

Primátor Považskej Bystrice dal štedro zarobiť Fogašovi: Tisíce za tri strany textu?

dnes 00:00 
 

Tomu sa hovorí kšeft! Vyše 11-tisíc eur zinkasoval bývalý politik, dnes bratislavský advokát Ľubomír Fogaš za tri strany dodatku k zmluve s Mestskou dopravnou spoločnosťou. Takto štedro mu zaplatilo mesto Považská Bystrica.

Primátor Považskej Bystrice dal štedro zarobiť Fogašovi: Tisíce za tri strany textu?

Primátor Janas dohodil bývalému vicepremiérovi výhodný kšeft. Foto: Martin Kukučka

 

Keď sa poslanci na mestskom zastupiteľstve zaujímali, prečo dodatok nevypracovali skúsené mestské právničky, primátor Karol Janas (Smer-SD) zareagoval: „Keď vravíme o skúsených právničkách na našom úrade, tak zmluvy, o ktoré sa súdime, pripravili ony. My radšej platíme možno drahších, ale kvalitných právnikov a nemáme ani jeden spor.“

Pobúrení poslanci

Janasovi úradníci boli predsa len trošku diplomatickejší. „Vypracovanie tohto dodatku predstavovalo časovo náročný proces, ktorý nebolo možné zabezpečiť v rámci kapacít mestského úradu,“ povedal šéf kancelárie primátora Michal Hamar.

Primátorovo vysvetlenie však neuspokojilo mestských poslancov. „Suma 11 586,67 eura prakticky za tri stránky právneho textu je neuveriteľne vysoká. Začínajúci učiteľ toľko nezarobí za dva roky,“ komentoval prípad poslanec Juraj Smatana.

Spolupracujú dlhšie

Podľa Hamara mesto s advokátskou kanceláriou Ľubomíra Fogaša spolupracuje na základe zmluvy o poskytovaní právnych služieb uzatvorenej v roku 2008. Na aké peniaze si niekdajší politik Ľubomír Fogaš prišiel, nám Hamar neprezradil. Ľubomír Fogaš bol poslancom NR SR a v rokoch 1998 až 2002 aj podpredsedom vlády za Stranu demokratickej ľavice, ktorá sa v roku 2004 zlúčila so Smerom. (mk

Autor: Plus JEDEN DEŇ/mk

 


Súvisiace články:

Otvorená infožiadosť - Odpoveď: Sprístupenie zmluvy vrátane všetkých dodatkov a faktúr o právnom zastúpení doc. JUDr. Ľubomíra Fogaša, CSc.

Otvorená infožiadosť - Odpoveď: Pri vypracovaní dodatku k zmluve s MDS a.s. mesto Považská Bystrica nerokovalo s inými advokátmi, právnymi kanceláriami a nebola vyhlásená verejná obchodná súťaž, výberové konanie alebo elektronická aukcia

Anonym píše:
Pondělí 29.07.2013 16:55
Nechápem, prečo týchto milión kauz okolo tohoto regionálneho kleptomana už nerieši prokuratúra?
Anonym píše:
Pondělí 29.07.2013 21:32
Bývali komunisti - mafia!
No a mafia drží spolu na veky!
Omerta - nepustí!
Ananansa nič nebolí, však to platia ľudia - nie on!
No a Otík, ten kôli funkcií zaprie aj svoju mater!

No ale čo vlastene chete?
 - však ste si ho vybrali a dali mu dôveru !!
Anonym píše:
Úterý 30.07.2013 17:03
radsej zaplatit kvalitu ako potom sa sudit a predrbat ovela viac...a nie su to iba 3 strany,co tu tliachaš!!!!
Anonym píše:
Úterý 30.07.2013 20:08
No tak sa pozrime na fakty. Koľko to má strán?
http://povazska-bystrica.otvorene.sk/[…]/view
Má to 5 strán, z toho prvá a piata sú adresy a podpisy. Čiže - 3 strany zmien a doplnkov.

Čo sa týka súdenia sa: kto by žaloval? Podoliak isto nie, ten skákal po plafón, keď novela zmluvy prešla. Mesto tiež nie, Janas neprišiel skrátka. Takže???
Anonym píše:
Úterý 30.07.2013 20:13
Dodo Keruľ tiež žaloby podávať nebude. Týždeň po prijatí zmluvy si kúpil nové drahé avetko.
Anonym píše:
Úterý 30.07.2013 21:10
Dodko si kúpil avetko zo zdravotných dôvodov!
To aby si mohol v kľude voziť ručičku, ktorou hlasuje za ananasove požiadavky!
Anonym píše:
Středa 31.07.2013 20:13
Tak toto je aký argument, citujem: „Keď vravíme o skúsených právničkách na našom úrade, tak zmluvy, o ktoré sa súdime, pripravili ony." To znamená, že sú dobré, pretože ani taký "super" právnik ako je Fogaš s nimi nedokáže pohnúť, konkrétne kauza i-tv , kde mesto musí platiť, keďže právnik Fogaš nedokázal svojimi skúsenosťami a kvalitami túto zmluvu zrušiť. Tak potom je asi len drahý.... Ak by som mala zamestnané také právničky, tak si preboha nenajmem právnika, ktorý si so zmluvami, ktoré robili oni nevie rady. Známe meno a nejaká dávna poslanecká funkcia asi neznamená, že všetko vie. A to má ešte kanceláriu v Blave. To kto normálny si najíma právnika z takej diaľky, keď je jasné, že v hlavnom meste sú iné sadzby plus náklady spojené s cestovným a pod. Tak sa vykašlime na všetko, čo máme tu a poďme do tej slávnej Blavy...
Anonym píše:
Středa 31.07.2013 23:44
argumentacia s Bratislavou trosku pokulhava, pretoze v tomto pripade umiestnenie sidla takmer nijako nezholadnuje sadzby za pravne sluzby. To ze Fogas bol svojho casu jeden z najneschopnejsich politikov, je ale samozrejme fakt...
Anonym píše:
Čtvrtek 01.08.2013 09:35
zaplatiť akú kvalitu? čo tu tliachaš? MDS je aj mestská spoločnosť,nato stačili právnici z MDS a mesta a nie nejaký komunistický skrachovanec Fogaš.Nestačí že MDS je už tak veľký tunel na ktorom ryžuje Kerul,Matušík,Podoliak a mesačnú rentu dostáva aj Janas?Radšej napíš čo robí poslanec Péli keď dostáva pravidelnú mesačnú odmenu z mesta a tiež Otík Hamár?Začo sú platení?Janas je najhorší primátor aký tu kedy bol.Mal by sa premenovať na doc.Kleptoman.
Anonym píše:
Čtvrtek 01.08.2013 13:12
Presné a výstižné. Len ako to dotiahnúť do reálne žalovateľných úkonov zneužívania prostriedkov mestského rozpočtu. Je to stranícky klientelizmus ako vyšitý. Kto si dá urobiť napr. plastové okná na dome v PB firme z BA, ktorá mu naúčtuje okrem ceny materiálu a práce aj všetky cestovné náklady z BA do PB? Ale dodatok k zmluve s MDS schálili poslanci zastupiteľstva ako kolektívny orgán bez trestnoprávnej zodpovednosti. Ako postihnúť konkrétne osoby ktoré takéto služby pre mesto dojednali a podpísali? V zmluve medzi mestom PB a advokátom Fogašom sú síce aj ustanovenia že zodpovedá za škody. Ale keď mu spolustraníci dohodili takýto výhodný kšeft tak mal povedať že ďakuje ale nechce spôsobiť mestu zbytočné viacnáklady, lebo je cítením aj skutkami sociálny demokrat?
Anonym píše:
Pátek 02.08.2013 22:15
nesuhlasim,p.primator je na urovni,u nas urobil cesty a stavia ihrisko,daj te mu pokoj,p.smatana vam to vyhovuje,ked sa takto skaredo vyjadruju,isto casom chcete ist proti nemu vo volbach ,tak si nahravate sami sebe,ale to je ubohe,to mi pripomina nahravanie diktafonom,ale pardon,ten diktafon je schovany.....fuj!!!!
Anonym píše:
Pátek 02.08.2013 23:13
Sám si úbohy!
2 metre cesty Vám zaslepuje oči nad milion. rozkradačkami!
Keby bol ananas seriozný, mali by ste tých ciest kilometre!!
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Pondělí 05.08.2013 15:22
Škaredé vyjadrovanie na tejto stránke mi nevyhovuje, pretože vulgárnosti odpudzujú serióznych čitateľov a prirábajú mi prácu (diskusia ktorá tu prebehla za pár dní môjho pobytu mimo internetu sa už nedá poriadne vyčistiť).

K nahrávaniu: Áno, nahrával som si priebeh Valného zhromaždenia spoločnosti Mestské lesy, ktorého som bol členom, tak ako všetci poslanci.
Bez takejto nahrávky by som si nemohol dovoliť podrobne informovať verejnosť o tomto dôležitom rokovaní:

http://povazska-bystrica.ot[…]h-lesov-nechcel-dat-odpilit

Médiá boli z rokovania valného zhromaždenia (aj proti môjmu návrhu a hlasovaniu)vylúčené.

Napriek vášmu "fuj" sa v budúcnosti v podobnej situácii zachovám rovnako. 
Anonym píše:
Pondělí 19.08.2013 16:48
 Anonymous User Aug 11, 2013 10:29 PM
Len na multifunkčného kleptomana a ********* sa slušne hádam ani nedá písať. Robí hanbu celému mestu na celom slovensku. Čudujem sa prečo ešte červení smerácky asociáli nevykopli. Asi preto lebo ho podporuje rovnako nenažraná banda *********.
Anonymous User Aug 03, 2013 08:48 AM
Si ubohy ****,za obhajobu takeho *****.Aže pojdeme pred volbami velmi tvrdo proti si bud isty.Aže nas je vela bud si isty Ty ubožiak. Všetci len Tych čo oklamal,ked prehovoria bystričania otvoria oči ešte viac.škoda že nechodil už na Baška tour. Anepomožu mu ani taky ********* Briestensky a jemu podobny.
Anonymous User Aug 04, 2013 07:29 PM
Kto je to ten Briestenský, keď ani v Smere nie je?
Anonymous User Aug 04, 2013 08:23 PM
To je taká nezaujímavá osôbka a stvorenie, videl som ho na Tour de Baška voziť sa na biku.
Anonymous User Aug 05, 2013 12:05 AM
žiadne tour de baška, všetko sú tam zlodeji a ********. Už ste zabudli čo postváral ten tour de zlodej na ministerstve obrany? Pripomeniem iba upratovanie za viac ako miliardu korún, nehorázne predražený a napokon i nefunkčný spravodajský systém spolu s motorovými člnmi ktorým jaksi chýbali motory a mnoho mnoho iného.
Anonymous User Aug 05, 2013 11:13 AM
syn starého Baxu,en čo vydojil od VUC hospic v Podhradí.A mladí baxo má za úlohu vytvoriť cestičky na ďalšie dojenie prevádzky
Anonymous User Aug 05, 2013 11:35 AM
Už len ******** Janco su tam pokope všetci.O ochranuj nas pane...
Anonymous User Aug 05, 2013 01:36 PM
Tak toho už vyčlenili zo svojej partaje, bol nepohodlný a narobil veľa hanby a problémov strane.
Anonymous User Aug 05, 2013 02:58 PM
Ale pykle a zakulisne tahy,jemu blyzke,uskutočnuje stale.
Juraj Smatana Aug 05, 2013 03:25 PM
Prosím diskutujúcich, aby zvážili, či je naozaj potrebné opakovanie zúrivej diskusie na tému Briestenský/Janco, ktorá tu prebehla pred pár rokmi a okrem pár trestných oznámení nič nepriniesla. Ak vám to veľmi chýba, prečítajte si diskusiu pod starými článkami.
Anonymous User Aug 05, 2013 04:12 PM
Ako že nepriniesla?Baxo mal začiatkom roka 2007 niekoľko slušných zákaziek z mesta a "potom" už iba *****.Dokonca aj okresná kancelária červenokmínov alias Smeru zdvihla kotvy z Baxovej kancelárie.Suma sumárum,Baxo prišiel o zákazky,ktoré ******** bývlý červenýkmín Sádecky alias čakateľ na starostovanie v Domaniži od roku 1950,Megawaste a pod. Zvláštne prečo po voľbách založil Baxo novú firmu a zapísal do registra všetko možné a nemožné.
http://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=93619&SID=6&P=0
ale to je minulosť,je tu hospic, predajný Karolko a mešec sa dá naplniť aj inak ako opravou chodníka.Aj bicyklovaním,to ukázal už Dzurinda.
Anonymous User Aug 07, 2013 01:05 PM
výroba ... mreží, z kovu.
Nikdy nevieš, komu sa to zíde. Možno aj bystrický Superman raz bude pozerať na svet cez BAXov produkt. Len aby tá kvalita bola ako taká.
Anonymous User Aug 09, 2013 11:33 AM
Majú naozaj široký záber činností, aj web stránku majú do červena ladenú http://www.bax.sk
Anonymous User Aug 12, 2013 10:00 AM
Proste sa im darí.No a čo, prestaň vypisovať a začni aj Ty niečo robiť.
Anonymous User Aug 12, 2013 10:47 AM
Darí sa im vyciciavať tento štát ako kulturák nám zobraliteraz cecajú starobinec budiš pravdá aj na potkanov raz dojde.
Anonymous User Aug 12, 2013 11:37 AM
dari sa im tym lepsie jak stupa chamtivost ********* janasa uz vykopli aj belasovu aby sa nemuseli delit

« leden 2022 »
leden
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359