Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / Mesto / Otvorený list primátorovi: Chudovský, a.s.

Otvorený list primátorovi: Chudovský, a.s.

Autor: Mesto Poslední změna: Pondělí 07.04.2014 12:47
[2014-04-04] Firma Chudovský, a.s. dňa 02.04.2014 poslala primátorovi mesta Považská Bystrica doc. PhDr. PaedDr. Karol Janas, PhD. otvorený list.CHUDOVSKÝ, akciová spoločnosť

Ulica Žilinská 790/17, 017 01  POVAŽSKÁ BYSTRICA

 

Vážený pán primátor.

Posledné týždne registrujeme na adresu našej spoločnosti útoky, ktoré majú našu spoločnosť zdiskreditovať a poškodiť. Bohužiaľ, musíme konštatovať, že tieto útoky vychádzajú podľa nášho názoru práve od Vás pán primátor a vyjadrenia, ktoré poskytujete médiám a občanom sa nezakladajú na pravdivom základe. (Považsko bystrické novinky č. 9 zo dňa 4.marca 2014, TV Markíza.)

 

Vážený pán primátor, pre zdravý rozum je nepochopiteľné, aby ste v médiách vystupovali proti zámeru našej spoločnosti, zriadiť na území mesta Považská Bystrica zberný dvor. Každý normálne zmýšľajúci človek musí vedieť, že čím viac takýchto zberných dvorov na území mesta bude, tým bude vznikať menej čiernych skládok a tým bude mesto čistejšie a ekologickejšie.

 

Alebo Vám pán primátor vadí?

-   vadí Vám, že takýto zberný dvor nemusí financovať mesto?

-   vadí Vám, že zberný dvor by vlastnila firma, s ktorou Vy odmietate rokovať?

-   vadí Vám, že aj vďaka tomu, že naša spoločnosť napadla Vami vypísanú verejnú súťaž na vývoz komunálneho odpadu, ktorú preveruje teraz Úrad pre verejné obstarávanie, či je táto súťaž v súlade so zákonom?

-   vadí Vám, že súdny spor medzi spoločnosťou MTS a Mestom Považská Bystrica posunul Okresný súd do pozície, kde konštatuje, že by malo dôjsť k náhrade škody, ktorú mesto nedodržaním zmluvy spôsobilo našej spoločnosti?

-   vadí Vám, že naša spoločnosť platí mestu ročné dane 16 000 €?

 

Pán primátor, žiadame Vás o zastavenie útokov na našu spoločnosť. Väčšina obyvateľov mesta Považská Bystrica konštatuje, že v časoch, keď spoločnosť Chudovský a.s. vykonávala zimnú a letnú údržbu mesta a taktiež vývoz komunálneho odpadu, boli tieto služby vykonané v neporovnateľne lepšej kvalite a za prijateľnejšie ceny.

Pán primátor, pýtame sa PREČO?

-   prečo mesto stále využíva služby, ktoré sú podstatne drahšie, ako služby, ktoré ponúkame my?

-   prečo sa stále vedie súdny spor medzi mestom Považská Bystrica a spoločnosťou MTS?

-   prečo podporujete rekultiváciu skládky vo Sverepci za cenu, ktorá naše mesto zadĺži na niekoľko rokov a je podľa nášho názoru najdrahšia na Slovensku?

 

V roku 2007 vyhrala výberové konanie spoločnosť, s ktorou Mesto Považská Bystrica uzavrelo zmluvu. Úrad pre verejné obstarávanie konštatoval, že pri tomto výberovom konaní bolo porušených sedem paragrafov zákona o verejnom obstarávaní.

Prečo táto zmluva dosiaľ nebola zrušená?

V roku 2009 firma Megawaste Slovakia neoprávnene uzatvárala zmluvy a následne neoprávnene vystavovala faktúry vo svoj prospech. Týmto mestu Považská Bystrica vznikali značné škody ( odhadom cca 60 - 100 tis. € ). Pán primátor, prečo mesto stále spolupracujete s touto firmou ?

V mestskom pláne odpadového hospodárstva sa uvádza prevádzka na Kúnovci, ktorú vlastní naša spoločnosť ako kompostáreň. Napriek tomu Mesto spoluprácu s našou spoločnosťou odmieta a túto kompostáreň vôbec nevyužíva a BRO mesta končí na neďalekých pozemkoch nad Kúnovcom.

Vážený pán primátor. Vy, ako predstaviteľ mesta, by ste v prvom rade mali podporovať firmy pôsobiace na území mesta, aby jeho obyvatelia, ktorí Vás volili nemali pocit, že sú iba platitelia daní, ale tiež sa svojou činnosťou podieľajú na budovaní a zveľaďovaní svojho regiónu..

 

S pozdravom Pavol Chudovský

člen predstavenstva spoločnosti

 

 

Na vedomie: poslanci mesta Považská Bystrica

V Považskej Bystrici, dňa 02.04.2014

 

Prepis dokumentu do textového tvaru: PB.OTVORENE.SK

 

Anka
Anka píše:
Sobota 05.04.2014 20:51
Neviem kto komu a koľko platí, ale fakt je "za Chudovského" bol v meste väčší poriadok ako teraz.
Anonym píše:
Neděle 06.04.2014 09:53
To som tu už písal mnoho krát!
Tiež neviem, kto koľko bral - ale za Chudovského to bolo omnoho lepšie!
Ako príklad uvediem Rozkvet, kde bývam.
Tu sa to za Chudovského pokosilo - a na druhý deň prišli ženy a všetko pokosené - pohrabali, - pritom pohrabalu haluze, kamene, extrementy - plochy zostali 100 % čisté!
Toto sa udialo viacej krát do roka!
Megawaste - pokosí, nechá uhniť a potom holými rukami zberaju hromadky.
Zbytok nechajú tak.
Chudovský vyhrabal veľký kontajner " bordelu " - títo terajší umelci to dokázali odviezť v prívesnom vozíku!!
Sami si domyslite - podľa objemu odvezeného odpadu, kde zostala prevažna časť špiny a neporiadku!
Ľudom na sídlisku na plochách!!
Takže keby v tomto konketnom prípade ak bol Chudovský aj drahší - za odvedenú prácu si to určite zaslúžil!!
Anonym píše:
Úterý 08.04.2014 20:09
Je to osobná skúsenosť a nejdem do komentovať. Len upresním, že kosenie, hrabanie, zrezávanie zelene a jej odvoz nemá na starosti Megawaste ale robí to pre mesto mestská spoločnosť MŠK - Mestské športové kluby - už asi 6 rokov. Len pre upresnenie.
Anonym píše:
Neděle 13.04.2014 17:27
To som nevedel, ale to absolútne nemení nič na fakte, že to čistenie oproti Ščefanovi stojí za prd!
Anonym píše:
Neděle 13.04.2014 17:27
To som nevedel, ale to absolútne nemení nič na fakte, že to čistenie oproti Ščefanovi stojí za prd!
redakcia
redakcia píše:
Neděle 06.04.2014 12:24
Reakciu primátora mesta zverejníme v pondelok 7. 4. 2014.

« květen 2022 »
květen
PoÚtStČtSoNe
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359