Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / Mesto / Korčuliarska dráha v Orlovom uzatvorená, prevádzkovateľ obviňuje primátora Janasa

Korčuliarska dráha v Orlovom uzatvorená, prevádzkovateľ obviňuje primátora Janasa

Autor: Mesto Poslední změna: Pátek 03.05.2013 17:08
[2013-05-03] Pred pár dňami sa za plotom športového areálu v mestskej časti Orlové objavila informačná tabuľa, na ktorej prevádzkovateľ areálu vysvetľuje, prečo musel športovisko uzavrieť.
Korčuliarska dráha v Orlovom uzatvorená, prevádzkovateľ obviňuje primátora Janasa

FOTO: prevzaté so súhlasom facebookovej stránky Považská Bystrica City Life

Text tabule:

Tento areál pre verejnosť "zatvoril" primátor K. JANAS.

Ako?

K. Janas, ako jediný primátor Pov. Bystrice od vzniku Slovenskej republiky, vyrubil na voľne prístupné športoviská miestne dane. / VZN mesta č. 5/2012/

Pre tento areál je to čiastka 2 840,- eur / t.j. 85 558- Sk /.

Pri uvedenej čiastke vyrubených mestských daní a ďalších nákladoch na údržbu areálu nie je možné ďalej prevádzkovať areál zdarma ako verejne prístupný.

Odporučenie: Opýtajte sa K. Janasa kam sa máte ísť korčuľovať.

Informácie o možnosti privátneho využívania areálu je možné získať u správcu majetku M. Kočnera. č. t. [nečitateľné]

 

Uzatvorenie športoviska Orlové

Zdroj a autor fotografie: Považská Bystrica City Life (https://www.facebook.com/PBCITYLIFE)

 

 

Korčuliarska dráha v minulosti odkúpilo od Mesta Považská Bystrica občianske združenie Orlové a príroda.

Odpredaj ihriska v cene 10 Sk/m2 schválilo ešte mestské zastupiteľstvo za primátora Lackoviča uznesením č. 8/2004-B/8 zo dňa 29.januára 2004. Menovité hlasovanie poslancov nie je dostupné, keďže v tom čase ešte neexistovalo hlasovacie zariadenie.

Reakciu primátora Janasa prinesieme, akonáhle bude zverejnená. Možno očakávať, že primátor sa odvolá na formálnu skutočnosť, že VZN o miestnych daniach neschvaľuje primátor, ale poslanci mestského zastupiteľstva.

Genézu problému s korčuliarskou dráhou si môžete pripomenúť v súvisiacich článkoch:

 


Súvisiace články:

Primátor Adame odmieta opäť platiť za sprístupnenie korčuliarskej dráhy pre verejnosť

Kúpna zmluva medzi Mestom Považská Bystrica a občianskym združením Orlové a príroda zo dňa 22.4.2004

Žiadame zverejniť zmluvy s občianskymi združeniami Orlové a šport, Orlové a príroda

Škandalózny predaj pozemkov v Orlovom: primátor Adame využíva právo veta

995 € mesačne na korčuliarsku dráhu

Zmluva medzi Mestom Považská Bystrica a združením Orlové a príroda na zabezpečenie bezplatného využívania dráhy pre kolieskové korčule občanmi Považskej Bystrice

Zoznam športovísk, oslobodených od platenia pozemkovej dane, je daňovým tajomstvom

Anonym píše:
Pátek 03.05.2013 17:11
"Podpora športu" graduje, najprv odchod mužského futbalu do Púchova, teraz zavretie korčuliarskej dráhy.
Len tak ďalej, ľudia potrebujú ISTOTY!
Anonym píše:
Neděle 05.05.2013 23:54
hokej uz je tiez na kolenach. Janas pcha hlavu do piesku. posero.
Anonym píše:
Pátek 03.05.2013 17:42
Nič nového, smeráci zdanili aj školy pre hendikepované a mentálne postihnuté deti:
http://skolskyservis.teraz.sk/[…]/2896-clanok.html
Anonym píše:
Pátek 03.05.2013 20:47
Vivat cicko a jeho cervenohneda banda tupovolicov.Len tak dalej preferencie vam idu hore.
Anonym píše:
Sobota 04.05.2013 11:00
Stacho a Janas. Jedna kuuva väčšia ako druhá.
Anonym píše:
Neděle 05.05.2013 08:30
Nie som autor tohto príspevku. Myslím si však, že jeho obsah sem pasuje.

"Išla raz Považská Bystrica okolo Váhu a stretol ju Púchov. Kam ideš Bystrica a tá odvetila, už 21 rokov do kravskej prdele a ty?
Ja idem na ministerstvo vybaviť si ďalšiu dotáciu na rozšírenie priemyselného parku a ešte povybavovať nejaké stavebné,
lebo šak tak som sa ti rozostaval a ľudia si furt nedajú pokoj. Považská nato, kua, ty sa máš, u nás sa stavia hovno,
kedysi svetoznáme strojárne sú v zbrojárskom nebíčku, cicajú ma furt tie isté pijavice boha jeho, ľudia mi utekajú,
vieš čo ani nejdem pokračovať. To máš blbé, odvetí Púchov.
Uvidíš, nepotrvá dlho a ťa preštím a zoberiem ti aj okresný úrad s okresným súdom.
Čóó? Dostaneš po drške ty malý zmetek, moc sa nestavaj, najem sa dotácii, budem zas silná a ukážem ti kto je tu na hornom Váhu pánom."
 

"Tento článok berte ako nesmelý pokus o znovu-naštartovanie zašlej slávy kedysi megaúspešnej Považskej Bystrice,
na ktorú žiarlil nielen historický Trenčín, ale aj bohatá Žilina.
 
Začnem trocha históriou.
Na začiatok len upozorním, ja nie som historik, ak sa budú niektoré fakty líšiť od reality, berte to s nadhľadom, nosná myšlienka je obnoviť zašlú slávu. Mladším odporúčam prečítať si aspoň knihu od nášho primátora Od muničky po ZVL.
Považská mala mať podľa komunistických vizionárov trolejbusy a koncový stav približne 70.000 obyvateľov.
Asi každý, kto má teraz nad 30 rokov, zažil ešte slávu a uznanie mestu a okresu Považská Bystrica. Pamätám si ako decko, že mama písavala v kancelárii na písacom stroji listy, ktoré často začínali vetou. Považská Bystrica ako najpriemyselnejší okres v ČSSR.....
Rozmýšľam, čo by napísala mama teraz.
Tiež si pamätám ako sme boli na výlete v Chebe a tam sa akýsi domáci Franta pýtali otca, že či to PX je značka na Prahu 10.
Keď im odpovedal že sme PB, tak zareagovali, no jo vole, tam se delaj ty motocykly, to známe.
V 88 tuším po nevydarenom poslednom zápase tesne neprešla PB do federálnej ligy.
Opäť v Čechách sa mi jeden pán prihovoril keď zistil že som z PB, hele ja Vám fandil, tu Vaši dravost a energii bych chtel mít.
Čo asi tak započujete teraz, keď niekde spomeniete, že ste z PB.
Nie nekomentujem, načo to pripomínať. Rozhodol som sa nefňukať a bojovať. Viete čo odpoviem, keď sa ma Blavák opýta odkiaľ som?
Som z takého mesta, kde žije šikovný mladík Rudolf Hodás, ktorý sa pričinil o to, že Považskú poznajú aj v ďalekej Amerike, lebo sa rozhodol prispieť do virtuálneho sveta a pomohol spoznávať krásy nielen komunistickej architektúry aj vzdialeným svetom.
Alebo odpoviem, som z mesta, ktoré prispelo v prepočte na obyvateľa najväčším počtom mladej inteligencie veľkej Bratislave.
Alebo odpoviem, som z mesta kde bolo ešte pred 50-timi rokmi hovno, kaluže a potkany a teraz sme metropola zrovnateľná len s Norimbergom.
Že prečo? Aj Norimberg má tri zjazdy z diaľnice. Proste myslím pozitívne.
Taktiež som hrdý na Maríkodrap a považujem ho za určité unikum, ktoré si treba na dlhé veky udržať, samozrejme po potrebnej rekonštrukcii.
Za Považskú som sa nikdy nehanbil a ani sa nebudem. Bol by som idiot sa hanbiť za mesto, kde som sa narodil.
Chorváti sa tiež nehanbili za svoju vojnou zničenú krajinu a Maďari tiež, aj keď čo chvíľa nebudú mať čo do huby.
Podobne ako sú martinčania hrdí na Martin a trenčania na Trenčín. Má to však jeden háčik.
Začnime sa tak chovať všetci.
Bez ohľadu na to, či moji rodičia pochádzajú z Papradna alebo českého Kolína. Spojme sa, začnime sa aktívnejšie podieľať na chode mesta, prestaňme ignorovať zlodejinu a prestaňme tolerovať úpadok niekdajšej rozkvitajúcej perly na hornom Váhu.
Je mi až do plaču, keď vidím, ako sa rozpadá bývalá IV. základná škola, kde učil legendárny Mišo Chalúpka.
Takto teda nie.
Komunisti mali heslo: Budovať a chrániť socialistickú vlasť. Zmeňme posledné dve slová a začnime: Budovať a brániť Považskú Bystricu.
Verte mi, ten pocit, keď sa vás niekto opýta, že odkiaľ si a ty bez pocitu najmenšej pochybnosti hrdo odpovieš z Považskej Bystrice, stojí zato. Prosím, šírte meno Považskej Bystrice všade kam prídete a ak budete mať možnosti, kapitál alebo nápady, vráťte sa späť.
Považská Bystrica vám to nikdy nezabudne."
Anonym píše:
Neděle 05.05.2013 10:44
Ak dovolíš, tak Tvoj článok v prípade Bystrice trochu odváza pozornosť od hlavného problému mesta. V tomto meste vždy tvrdo vládla nejaká mocenská skupina, ktorú síce všetci nenávideli, ale bohužial mlčiac museli poslúchať. Každá takáto mocenská skupina (zvyčajne pomenovaná podľa dvoch miestnych dolín - Maríkovská alebo Papradnianska) , mala za sebou samozrejme podporu kom. strany. Ináč by tam nebola.Prišiel nežný kabaret v 1989 režírovaný komunistami a z komoušov sa nám pretransformovali demokrati. Obsadili rozhodujúce fleky alebo ich príbuzní a pod inou vlajkou mohli znova pokračovať v bordeli , v ktorom sa do 1989 museli krotiť. Rodná strana by im bola v prípade prekročenia určitej tolerovanej miery urobila koniec. Dobre vieš ,ako to tu v Bystrici fungovalo. Ak robotník zo spomínaných Pov. strojární zobral čo len skrutku a prichytili ho bolo zle. Ak súdruh viezol plné auto napr.tebou spomínaných nezaplatených motocyklov alebo stavebného materiálumal vystavený proforma papier pre vrátnika a nestalo sa mu nič. O tomto by množstvo rekreačných chát v Maríkovskej doline postavených pred 1989 vedelo rozprávať ako aj autá okresných inštitúcií a ich šoféri. Tak celý bordel udržiavaný rodnou kom. stranou v určitých hraniciach sa pretransformoval v roku 1989 do bordelu bez obmedzení, pretože však nastala akože "demokracia". Využili to bleskove bývalí súdruhovia z ktorých sa stali pravoverní katolíci, presvedčení demokrati, kovaní zástancovia našich lepších zajtrajškov . Ako žiarivý príklad tejto premeny uvediem napr. posledného predsedu okresnej SZM , ktorý sa stal katolíkom , demokratom, zrazu objaveným príslušníkom podzemnej cirkvi ( to je ale irónia a ozaj , ktorý skorumpovaný farár mu vystavil takéto potvrdenie ? ) a následne aj majiteľom významných kúpeľov a iných nehnuteľností v bývalom okrese PX. Tento bordel bez hraníc a obmedzení , bez trestov nemohol nijako ináč skončiť ako totálnym rozkladom mesta s celou jeho infraštruktúrou. Naviac , posmelení beztrestnosťou vidiac čo sa deje ,prišli rôzni dobrodruhovia so sľubmi žiarivých zajtrajškov bez väčšej námahy a obyvatelia mesta ich nadšene volili na miesta primátorov a poslancov. Len si spomeň drahý autor príspevku koľko doslova hochštaplerov a lumpov v tomto meste zastávalo zastupiteľské funkcie. Po každom ostala v meste len ešte väčšia bieda a úpadok. V tomto tkvie podstata problému mesta Považská Bystrica - v nedostatku pamäti obyvateľov a nedostatku brania na zodpovednosť kadejakých chruňov snažiacich sa z toho mála čo tu ešte zostalo niečo pre seba uchmatnúť. Zakiaĺ tento problém nevyriešime tak bude v Bystrici len stále väčší úpadok a bieda!!!!!!
Anonym píše:
Pondělí 06.05.2013 19:06
Podľa môjich osobných skúseností sa stotožňujem s Vašim názorom.Výstižný popis problému nášho mesta, vďaka.
Anonym píše:
Pondělí 06.05.2013 21:30
pridavam sa ako obcan P.B.,preco p.Stacho nechce platit ako my ostatní dane?? on je z inej planety??tak potom nech si kazdy pise bilbordy komu mesto vyseka dane...odpadavam...ked plati napr.taky podnikatel ako je p.Bačík a to je ine kafe,nikto mu nesiaha ani po päty...
Anonym píše:
Pondělí 06.05.2013 23:11
a už isto dáva trestné oznámenie, aby zistli kto si a dal ta na sud, jankovsky x je jeho clovek, mas pochlebe :-DDD
Anonym píše:
Středa 08.05.2013 22:02
Zachytil som info, že SuperKarol podal trestné oznámenie na autora tabule? Ak áno, tak zase nastáva čas primátorovania "od súdu k súdu", ako za Adameho.
Anonym píše:
Středa 08.05.2013 23:20
spravne nech sa brani darmozracom,ked mame platit aj my,tak nech plati aj Stacho!
Anonym píše:
Čtvrtek 09.05.2013 08:05
To si asi celkom nepochopil.
Stacho si v pohode zaplatí pozemkovú dať za svoje súkromné pozemky.
Tou daňou zo športovísk Stacho len získal dôvod úplne si privlastniť a uzavrieť tie pozemky, ktoré mu kedysi mesto predalo za 10 Sk/m2, aby tam prevádzkoval verejne prístupné športoviská.
Takže Janas svojim návrhom miestnych daní len dokončil to, čo Lackovičovi poslanci začali, predajom pozemkov Stachovi.
Anonym píše:
Čtvrtek 09.05.2013 13:45
Celé to bol od začiatku svinský podvod. Nízku cenu 0,40 EUR zdôvodnili tupci z mest. zastupiteľstva verejným používaním pozemkov. V tej dobe vládol mestu SMER a Janás bol okresný predseda a poslanec. Pýtam sa , prečo v kúpnej zmluve nie je ani zmienka o povinnosti kupujúceho ponechať pozemky vo verejnom užívaní. To bol Janás vtedy nasprostastý keď to so smerákmi odhlasoval? Cena bola za takéto pozemky doslova smiešna. Nie je náhodou príčina v hlasovaní smerákov v zastupiteľstve pod Janásovou taktovkou v tom , že mu Stacho prisľúbil podporu pri voľbách primátora?
Anonym píše:
Čtvrtek 09.05.2013 21:39
No, azda je načase aby sa začali podávať trestné oznámenia už aj na nášho supermana Karola.
Anonym píše:
Neděle 12.05.2013 23:22
Sa nám Karol nejak rozvášnil v TV Podlažie. Pookydával každého s kým má nejaký problém. Asi je preťažený, mal by znížiť počet svojich pracovných pomerov len na tri alebo štyri.
Anonym píše:
Pondělí 13.05.2013 04:19
Viete moji, Karoľko je chytrý. Zatiaľ, čo vy tu anonymne plačete na nete, Karoľko za vaše dane si robí kampaň do VUC-iek. A ako vidím, v tomto Údolí dutých hláv môže si to smelo dovoliť.
Anonym píše:
Pondělí 13.05.2013 05:13
Vy to nechápete, priatelia. Všetci ste zlí a neschopní, len Karol je najlepší a najschopnejší.
Anonym píše:
Pondělí 13.05.2013 10:49
Hlavný problém je v tom, že vedenie mesta a poslanci si z peňazí občanov PB financujú 2 súkromné regionálne TV a jeden prostitujúci novinový plátok PBn.
Dokiaľ toto budete tolerovať, dovtedy títo darmožráči budú mať možnosť oyebávať naivnych dôchodcov a vyhrávať voľby. Dokonca ani od poslanca Smatanu som nezaregistroval vystúpenie prroti tomuto kurióznemu stavu. Alebo si myslí, že keď sa raz za čas tam objaví na obrazovke, že to vykompenzuje Janasov, Martausov, a iných kreatúr priestor?
Budíček Mogoni!!!
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Pondělí 13.05.2013 12:08
Viackrát som na to na zastupiteľstve upozorňoval. Naposledy pri schvaľovaní rozpočtu, kedy som navrhoval zníženie financií pre PB novinky.
Tiež na to upozorňujem aj v celoslovenských médiách, už roky:

http://povazska-bystrica.otvorene.sk/[…]/
http://www.sme.sk/c/2483055[…]ie-volebneho-moratoria.html
http://www.changenet.sk/?autor=370430&x=77753
http://www.seredonline.sk/[…]/

atď.

Reakcia na primátorove vyjadrenia na TV Považie sa už pripravuje.
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Pondělí 13.05.2013 12:13
A toto zaznelo na rokovaní mestského zastupiteľstve v roku 2009:
http://povazska-bystrica.otvorene.sk/[…]/

Čakám, kedy sa ozve prvý divák, občan. Pretože moje výhrady, ako poslanca, môže druhá strana hneď otočiť "aha chce sa viac ukazovať v televízii".

Anonym píše:
Pondělí 13.05.2013 22:00
Ak chcete naozaj pán Smatana, aby "druhá strana" nemohla otáčať,tak vyvinte iniciatívu (ale nie len pro forma) na zrušenie, resp. NEOBNOVENIE zmlúv s týmito tunelárskymi TV. V opačnom prípade "druhá strana" bude oprávnene tvrdiť "aha chce sa viac ukazovať v televízii". A aj ja (a nielen ja) sa s tým stotožním.
A čo sa týka diváka - divákov, nebude ich veľa, ak vôbec niekto. Zatiaľ najúčinnejšie a v rámci svojích oklieštených možnstí vystupujez z radov občanov iba Ing. Ševčík. Očividne je pre Janasa veľmi nepríjemný oponent. Nezaregistroval som však nejakú významnú podporu, a to ani nezávislých poslancov, vrátane vás, viacerým jeho námetom a kritikám voči praktikam vedenia mesta. Každý sa tam hráte na svojom piesočku a Janas si môže spokojne chrochtať.
Anonym píše:
Úterý 14.05.2013 10:53
Každá iniciatíva na zrušenie zmluvy s TV Podlažie bude len pro forma, kým tam má Janas 20 hlasovacích bábok.
Hádam si nezrušia nástroj vlastnej propagandy. Budú Galoviča mastiť, kým im to budú občania žrať.
Anonym píše:
Úterý 14.05.2013 11:39
Na každom zastupiteľstve treba to navrhnúť. Mogoňom to časom dôjde. Alebo niečo v tom bráni???
Anonym píše:
Úterý 14.05.2013 19:47
Presne tak. Veď nestačí nám za 80 tisíc Eur ročne sledovať na ITV utešený pohľad z výškovej budovy ?
Anonym píše:
Středa 15.05.2013 07:09
"utešený pohľad z výškovej budovy" Ale ešte zúfalejšieje permanentne sledovať stupídne chsichty supermana, Martalúza, či Kardošky na TV Ratlíkovo!!!
Anonym píše:
Středa 15.05.2013 08:53
Choďte radšej von na vzduch, ako sedieť pred telkov. Kyslík prospeje vášmu mozgu.
Anonym píše:
Středa 15.05.2013 14:06
smatana na hrad

« květen 2022 »
květen
PoÚtStČtSoNe
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359