Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / Mesto / HLAVNE.SPRAVY.SK | VOĽBY VÚC: Jozef Lohyňa chce byť tmelom medzi starostami a primátormi

HLAVNE.SPRAVY.SK | VOĽBY VÚC: Jozef Lohyňa chce byť tmelom medzi starostami a primátormi

Autor: Mesto Poslední změna: Neděle 03.11.2013 18:14
[2013-10-30] Kandidát na predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) za pravicovú koalíciu Jozef Lohyňa by chcel byť v prípade zvolenia akýmsi tmelom medzi tímom, s ktorým spolupracuje, a predstaviteľmi miest a obcí.
HLAVNE.SPRAVY.SK | VOĽBY VÚC: Jozef Lohyňa chce byť tmelom medzi starostami a primátormi

Jozef Lohyňa

Pokiaľ je to možné, prečítajte si nasledovný článok v pôvodnom kontexte na stránke http://www.hlavnespravy.sk/volby-vuc-jozef-lohyna-chce-byt-tmelom-medzi-starostami-a-primatormi/160426/

 

VOĽBY VÚC: Jozef Lohyňa chce byť tmelom medzi starostami a primátormi
Trenčín 21. októbra (TASR) – Kandidát na predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) za pravicovú koalíciu Jozef Lohyňa by chcel byť v prípade zvolenia akýmsi tmelom medzi tímom, s ktorým spolupracuje, a predstaviteľmi miest a obcí. Lohyňa to povedal dnes v rámci predstavenia volebného programu koalície šiestich pravicových strán k novembrovým regionálnym voľbám.

„V živote počúvame stále to isté – že nie sú peniaze. Či už to rozprávajú obyčajní ľudia, alebo ich sľubujú politici ľuďom. Nie je všetko v živote iba o peniazoch, je to o ľuďoch, o vzťahoch, o priateľstve a o láske,“ zdôraznil Lohyňa. Doplnil, že prvé kroky v úlohe predsedu predstaví, až keď sa ním stane.

Lohyňa považuje za dôležité povýšiť odbornosť a profesionalitu nad straníckosť, aby TSK nebol odkladiskom politických nominantov, ale zdravým a dobre fungujúcim organizmom. „Chcem úzko spolupracovať so starostami obcí a primátormi miest, pretože iba takáto spolupráca môže viesť k zlepšeniu služieb a kvality života občanov,“ uzavrel Lohyňa.

Koalícia šiestich pravicových strán dnes predstavila desaťbodový volebný program, v ktorom okrem zlepšenia činností v kompetencii TSK kladú dôraz na zlepšenie hospodárenia kraja, zastavenie zadlžovania. Prichádzajú tiež s plánom zredukovať počet poslancov zo 45 na 40, znížiť ich odmeny a znížiť dane z motorových vozidiel.

Na post predsedu TSK kandidujú okrem Lohyňu aj exminister obrany Jaroslav Baška (Smer-SD), nominant Komunistickej strany Slovenska Peter Palko, Juraj Smatana (Zmena zdola) a nezávislí kandidáti Ľubomír Žabár a Marián Herdel. Kandidátov na poslancov je 300, z nich 93 nezávislých a 207 kandidátov nominovalo 16 politických subjektov.

Voliči budú 9. novembra voliť v TSK v deviatich volebných obvodoch spolu 45 poslancov zastupiteľstva TSK. Sídlami volebných komisií bude deväť okresných miest Trenčianskeho samosprávneho kraja. Najviac poslancov – desať, bude mať v budúcom zastupiteľstve TSK okres Prievidza, osem poslancov zvolia v okrese Trenčín, po päť poslancov budú mať okresy Považská Bystrica, Nové Mesto nad Váhom a Ilava, štyroch okres Partizánske, po troch okresy Púchov a Bánovce nad Bebravou. Dvaja poslanci budú v regionálnom zákonodarnom zbore zastupovať okres Myjava. Pre voľby predsedu tvorí samosprávny kraj jeden jednomandátový volebný obvod.

UPOZORNENIE: TASR ponúka k správe zvukový záznam.

pok ed

 

Anonym píše:
Pondělí 04.11.2013 08:37
Dobry den, so vsetkou uctou k panovi Lohynovi je jeho nominacia na post predsedu TSK vysmech volicom stran ktore ho nominovali. Ako keby chceli pokazit co sa da. Ozaj nieje v tolkych stranach ziaden clovek co by post zupana mohol zastat lepsie? Nieje to cudne? Pan kandidat je kandidatom iba preto ze je medialne znamy, otazka je ci je toto ta prava kvalifikacia.
Anonym píše:
Pondělí 04.11.2013 12:13
Lochnesská príšera je tiež mediálne známa, ešte viac ako Lohyňa.
Anonym píše:
Pondělí 04.11.2013 13:51
ale ta na rozdiel od neho nezije v trencianskom kraji, keby zila urcite ju nominuju.

« leden 2022 »
leden
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359