Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / Mesto / HLAVNE.SPRAVY.SK | VOĽBY VÚC: J. BAŠKA: Trenčiansky kraj je treba opäť postaviť na nohy

HLAVNE.SPRAVY.SK | VOĽBY VÚC: J. BAŠKA: Trenčiansky kraj je treba opäť postaviť na nohy

Autor: Mesto Poslední změna: Neděle 03.11.2013 17:49
[2013-10-30] Jaroslav Baška: „Je čas urobiť inventúru. Ponechať to dobré, zdravé a pridať niečo nové. Postaviť kraj opäť na nohy."
HLAVNE.SPRAVY.SK | VOĽBY VÚC: J. BAŠKA: Trenčiansky kraj je treba opäť postaviť na nohy

Ing. Jaroslav Baška

Pokiaľ je to možné, prečítajte si nasledovný článok v pôvodnom kontexte na stránke http://www.hlavnespravy.sk/volby-vuc-j-baska-trenciansky-kraj-je-treba-opat-postavit-na-nohy/163391/

 

VOĽBY VÚC: J. BAŠKA: Trenčiansky kraj je treba opäť postaviť na nohy

Trenčín 28. októbra (TASR) – Nadišiel čas posunúť Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) kvalitatívne dopredu, na miesta, ktoré mu nedávno závidelo celé Slovensko. Počas dnešného predstavenia volebného programu to povedal kandidát na predsedu TSK za stranu Smer-SD Jaroslav Baška.

„Je čas urobiť inventúru. Ponechať to dobré, zdravé a pridať niečo nové. Postaviť kraj opäť na nohy. Výzvu zabojovať o trenčianskeho župana som prijal preto, že som rodák z tohto kraja, žijem tu celý život a myslím, že ho dobre poznám. Po osobnej návšteve všetkých 276 miest a obcí v rámci TOUR de Baška ešte lepšie ako predtým. Spoznal som ľudí, ich názory a problémy, boľačky, hoci nie všetky možno riešiť hneď,“ priblížil Baška s tým, že ponúka svoje dlhoročné skúsenosti nielen zo súkromnej sféry, riadenia samosprávy, ale aj z vysokej politiky. To všetko chce zužitkovať pri riadení kraja.

Baška dnes spolu s niektorými kandidátmi na poslancov zastupiteľstva TSK predstavil Volebné desatoro, v ktorom Smer-SD ponúka riešenie problémov školstva, zdravotníctva, sociálnej starostlivosti, dopravy a využívania eurofondov. Desatoro sa tiež venuje problematike pracovných príležitostí v kraji, životnému prostrediu, cestovnému ruchu, kultúrnemu dedičstvu, voľnočasovým aktivitám a športu.

Strana Smer-SD ide do volieb samostatne, na poslaneckej kandidačnej listine je 45 kandidátov, je na nej päť poslancov Národnej rady SR, najväčšie zastúpenie má komunálna sféra, kde je desať starostov, päť primátorov a traja prednostovia obvodných úradov. Na kandidačnej listine má svoje zastúpenie aj šport, je tam napríklad majster sveta v ľadovom hokeji Miroslav Hlinka. Zdravotníctvo zastupuje päť kandidátov, školstvo štyria, podnikateľskú sféru šiesti. Pri zostavovaní kandidátky vsadili podľa Bašku na odbornosť a miesto na kandidátke dali aj nečlenom strany Smer-SD. Vekový priemer kandidátov je podľa neho 48 rokov, v 45-člennom zozname je šesť žien.

Na post predsedu TSK kandidujú okrem Bašku aj bývalý zápasník Jozef Lohyňa (KDH, SDKÚ-DS, SaS, OKS, Most-Híd, Nová väčšina – Dohoda), nominant Komunistickej strany Slovenska Peter Palko, Juraj Smatana (Zmena zdola) a nezávislí kandidáti Ľubomír Žabár a Marián Herdel. Kandidátov na poslancov je 300, z nich 93 nezávislých a 207 nominovalo 16 politických subjektov.

Voliči budú 9. novembra voliť v TSK v deviatich volebných obvodoch spolu 45 poslancov zastupiteľstva TSK. Sídlami volebných komisií bude deväť okresných miest Trenčianskeho samosprávneho kraja. Najviac poslancov – desať, bude mať v budúcom zastupiteľstve TSK okres Prievidza, osem poslancov zvolia v okrese Trenčín, po päť poslancov budú mať okresy Považská Bystrica, Nové Mesto nad Váhom a Ilava, štyroch okres Partizánske, po troch okresy Púchov a Bánovce nad Bebravou. Dvaja poslanci budú v regionálnom zákonodarnom zbore zastupovať okres Myjava. Pre voľby predsedu tvorí samosprávny kraj jeden jednomandátový volebný obvod.

UPOZORNENIE: TASR ponúka k správe zvukový záznam.

 

 

Anonym píše:
Pondělí 04.11.2013 08:46
Na bilboardoch ma napisane, vas zupan, natolko si veri. Dokonca vtipna nahoda na TA3 ho do ulohy predsedu uz aj posunula, ked ho moderator oslovil pan predseda. po tom co v nasom kraji dokazali s pomocou HZDS a co v PB dokazal smer aj sam, sa obavam ze tato volba moze byt jednou z najhorsich moznych. nechcem aby to vyznelo rezignovane ale vzhladom na to aka je tu tradicia volit si "mesiášov" co pri troske cvicenia dokazu chodit po vode a menit vino na vodu je viac ako iste kto tym zupanom bude
Anonym píše:
Pondělí 04.11.2013 19:07
No ak chce postaviť kraj na nohy, ako staval na nohy armádu, kde bol minister/ člny bez motorov a pod/.
Tak potom si tak môžme vopred objednávať kontajnery na bývanie u Megazlo. a bicykle u nejakých Číňanov!!
Pásenie sa -bude asi ešte povolené a voľné, zatiaľ te voľnej trávy dosť!

« leden 2022 »
leden
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359