Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / Mesto / AKTUALITY.SK | Jozef Lohyňa: Po lacnej popularite nebažím. Ide mi o výsledok

AKTUALITY.SK | Jozef Lohyňa: Po lacnej popularite nebažím. Ide mi o výsledok

Autor: Mesto Poslední změna: Neděle 03.11.2013 18:10
[2013-10-16] Dnes 16.10.2013 priniesol portál Aktuality.SK rozhovor s kandidátom na župana v Trenčianskom kraji Jozefom Lohyňom.

Pokiaľ je to možné, prečítajte si nasledovný článok v pôvodnom kontexte na stránke http://www.aktuality.sk/clanok/238286/jozef-lohyna-po-lacnej-popularite-nebazim-ide-mi-o-vysledok/

 

Jozef Lohyňa: Po lacnej popularite nebažím. Ide mi o výsledok

Bol majstrom sveta v zápasení a zjednotil pravicu v Trenčianskom kraji. Kandidát na župana Jozef Lohyňa tvrdí, že sa výzvy nebojí.

dnes, 08:00 Bratislava

 

Vaša kandidatúra na post župana bola pre mnohých prekvapením. Nikdy ste neprejavili politické ambície. Čo to zmenilo?

V prvom rade by som nehovoril o politických ambíciách. Vnímam to predovšetkým ako možnosť k niečomu prispieť. Alebo ešte lepšie, niečo tomuto kraju vrátiť. Viete, pochádzam odtiaľto, poznám Trenčiansky kraj, jeho silné stránky. V čom právom môžeme byť na náš kraj hrdí a, naopak, kde treba pridať.

Napriek tomu ste boli doteraz spájaný so športom, a keď kandiduje do VÚC bývalý majster sveta v zápasení, mnohí môžu zdvihnúť obočie.

Zápasenie a miestna politika podľa môjho názoru nie sú také vzdialené. V oboch treba stáť pevne nohami na zemi, mať ťah na výsledok a nebáť sa výziev. Práve to sú vlastnosti, ktoré podľa mňa v politike chýbajú a chýbať by nemali. Sme v dobe, keď sa každý predháňa, čo populárne spraví. Ja osobne po lacnej popularite nebažím, ide mi o výsledok. Aby som šiel po ulici a človek ma poklepal po pleci a povedal: „Slušný výkon.“ To ma poháňa dopredu.

Stojí za vami veľmi široká koalícia. Čím ste presvedčili takmer celé pravicové spektrum, aby stavili na vás? V súčasnosti pravica nie je vnímaná ako príliš jednotná.

V prvom rade som nepresviedčal. Oslovili ma z jednej strany, a keď som nakoniec prikývol, pridali sa ostatné strany. Ale potešilo ma to. Nie pre môj dobrý pocit. Skrátka sa tým deklaruje, že v našom kraji, keď ide o dôležité veci, ľudia vedia ťahať za jeden povraz. Nehádame sa tu pre malichernosti, ale nájdeme spoločnú reč. A to je podľa mňa veľmi dôležité. Nemyslíte?

To ukáže čas. Na druhej strane necítite sa stranám zaviazaný?

Prečo? Ja som o podporu nežiadal, ale som ju dostal. Ak naznačujete, že by som mohol byť obeťou nejakých tlakov, tak tlakom som nikdy neustupoval. Považujem sa viac za nezávislého kandidáta. Pretože som sa na kandidátku nepýtal a za kandidatúru nakoniec nevďačím jednej straníckej centrále.

Po pravde, stoja za vami len pravicové strany.

V pohľade na svet sa síce cítim bližšie k pravici, ale na lokálnej úrovni väčšina tém nepodlieha ideológiám. Neviem si predstaviť, že by ľavičiar alebo pravičiar mal problém s cestami bez výmoľov.

Na začiatku ste hovorili, že viete, v čom potrebuje Trenčiansky kraj pridať. Povedzte jednu vec.

No, bohužiaľ, tých vecí je trochu viac. Ale čo obzvlášť považujem za akútne, je stav cezhraničnej spolupráce. Projekty financované z eurofondov by mohli pomôcť vytvoriť aj pracovné miesta. Trápi ma, že naše školy vychovávajú nezamestnaných. Je obrovskou škodou, aj morálnou, že nevieme mladým ponúknuť prácu. Mojou snahou bude intenzívnejšie prepojenie výrobných závodov a prevádzok so školami. Čaká nás veľa práce pri skvalitnení ciest, zefektívnení vynakladaných prostriedkov do dopravy. Tých problémov je veľa, ale verím šikovným ľuďom okolo mňa, ale hlavne sebe, že sa s tým popasujeme.

 

www.lohynajozef.sk


opčan
opčan píše:
Neděle 03.11.2013 18:46
To kto Lohyňovi píše, aká kreatívna agentúra, tieto ľúbivé pindy??

"Zápasenie a miestna politika podľa môjho názoru nie sú také vzdialené. V oboch treba stáť pevne nohami na zemi, mať ťah na výsledok a nebáť sa výziev."

Nebojí sa výziev, ale prísť na diskusiu do televízie sa bojí!

« leden 2022 »
leden
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359