Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / Mesto / 10 dohôd o vykonaní práce pre 10 aktívnych ľudí

10 dohôd o vykonaní práce pre 10 aktívnych ľudí

Autor: Mesto Poslední změna: Neděle 01.09.2013 13:56
[2013-08-27] Občianske združenie TATRY ponúka pre desiatich ľudí možnosť privyrobiť si mapovaním nelegálnych skládok odpadov a inváznych druhov rastlín v našom kraji.
 
 
10 DOVP pre 10 aktívnych ľudí 
 
Občianske združenie TATRY ponúka prácu na dohodu o vykonaní práce (DOVP) alebo na dohodu o brigádnickej práci študenta (DoBPŠ, vek od 18 do 26 rokov a predložené potvrdenie o návšteve školy) pre 10 aktívnych ľudí z jednotlivých krajov SR. 
 
 
 
NÁPLŃ A CHARAKTERISTIKA PRÁCE
 
 • Náplňou práce je monitoring nelegálnych skládok odpadov a inváznych druhov rastlín v príslušnom kraji. 
 
 • Predpokladaný rozsah práce je 350 hodín odpracovaných v období od 1. októbra 2013 do 30. septembra 2014 (cca 50 dní x 7 hod., monitoring je možné realizovať len v období bez snehovej pokrývky).
  
 • Monitoring predpokladá aktívny a systematický pohyb v monitorovanom území príslušného kraja (preprava verejnou dopravou, pešia chôdza, bicykel), po verejne prístupných komunikáciách bez ohľadu na kvalitu ich povrchu (asfaltové a poľné cesty, miesta s potenciálom pre nelegálne uloženie odpadu).        
 
 
POŽADUJEME
 
 • Vzhľadom k pohybu v teréne dobrý zdravotný stav a primeranú kondíciu. 
 
 • Vysoké pracovné nasadenie (pri rozsahu 350 hod. predpokladáme zmapovanie min. 60 katastrálnych území obcí). 
 
 • Zodpovednosť, flexibilitu, aktívny záujem o problematiku ochrany a tvorby životného prostredia (v prípade pasivity bude DOVP resp. DoBPŠ zrušená).
 
·         Schopnosť naplánovať si reálny harmonogram monitoringu a schopnosť samostatne pracovať v teréne (nemáme záujem o uchádzačov, ktorí majú obavy z pohybu v teréne a nie sú schopní mapovať extravilány obcí).  
 
·         Práca s PC (Word, Internet, E-mail) a fotoaparátom na úrovni dokumentačnej fotografie (aj fotografovanie prostredníctvom mobilného telefónu).
 
·         Schopnosť viesť projektovú agendu (výkazy práce, cestovné výkazy, formuláre z mapovania ...). 
 
·         Aktívnu a pravidelnú komunikáciu s projektovým manažérom.
 
 
PONÚKAME
 
 • Mzda: 2,00 brutto/hod. (pri odpracovaní 350 hod. na DOVP – cca 500,00 vyplatenej mzdy, pri DoBPŠ – cca 570,00 ).
 
 • Preplatenie cestovných náhrad (cestovné a diéty).
   
 • Možnosť zapojenia sa do zmysluplného projektu.  
 
 • Získanie praktických zručností.  
 
·         Možnosť byť súčasťou tímu ľudí, ktorí sa snažia zmeniť vizuál slovenskej krajiny a životné prostredie SR.
 
·         Kontakt s reálnou praxou v ochrane a tvorbe životného prostredia.
 
·         Možnosť využitia výstupov monitoringu pre Stredoškolskú odbornú činnosť, seminárnu, bakalársku či diplomovú prácu.
 
 
TERMÍN ZAČATIA VYKONÁVANIA ČINNOSTI
 
október 2013
 
 
PRIHLÁŠKY
 
V prípade záujmu o prácu zašlite do 15. septembra 2013 na adresu Občianske združenie TATRY, KEMI 627/5, 031 04 Liptovský Mikuláš:
 
 • motivačný list s uvedením Vašich doterajších skúseností s obdobnou prácou,
 
 • prihlášku, v ktorej uvediete:
 
- meno a priezvisko,
- adresa trvalého bydliska,
- adresa prechodného bydliska,
- telefón,
- e-mail,
- dátum a miesto narodenia,
- ČOP,
- rodné číslo,
- číslo účtu,
- meno a adresu zdravotnej poisťovne a číslo kartičky zdravotného poistenia,        
- študenti od 18 do 26 rokov priložia potvrdenie o návšteve školy.
 
S vybratými uchádzačmi o prácu bude podpísaná príslušná zmluva, a to do konca septembra 2013. Na elektronickú adresu im budú doručené príslušné projektové výkazy a vysvetlivky k nim.
 
Kontakt:  044/553 10 27, e-mail: oztatry@slovanet.sk         
 
 
 
 
Aktivita je realizovaná v rámci projektu „Na skládky nie sme krátki!“,
ktorý je podporovaný prostredníctvom Programu švajčiarsko-slovenskej spolupráce v rámci rozšírenej Európskej únie.
Anonym píše:
Středa 28.08.2013 13:59
• Vysoké pracovné nasadenie (pri rozsahu 350 hod. predpokladáme zmapovanie min. 60 katastrálnych území obcí).
• Zodpovednosť, flexibilitu, aktívny záujem o problematiku ochrany a tvorby životného prostredia (v prípade pasivity bude DOVP resp. DoBPŠ zrušená).
• Schopnosť naplánovať si reálny harmonogram monitoringu a schopnosť samostatne pracovať v teréne (nemáme záujem o uchádzačov, ktorí majú obavy z pohybu v teréne a nie sú schopní mapovať extravilány obcí).
• Práca s PC (Word, Internet, E-mail) a fotoaparátom na úrovni dokumentačnej fotografie (aj fotografovanie prostredníctvom mobilného telefónu).
• Schopnosť viesť projektovú agendu (výkazy práce, cestovné výkazy, formuláre z mapovania ...).
• Aktívnu a pravidelnú komunikáciu s projektovým manažérom.
K tomu vsetkemu sa ponuka aj ohromujuca mzda, dokonca az 1,42 € na hodinu – samozrejme cisteho!! Tak sedim doma a rozmyslam, ci sa nemam prihlasit, len neviem, ci sa nepozaduje vylucne vysokoskolske vzdelanie………!?!

Teraz vazne: Tejto akcii by som rad prial mnoho uspechu. Pri zohladneni horeuvedenych suvislosti, som ale skor presvedceny, ze “toto dietatko sa uz mrtve narodilo”! Tak nejako si neviem predstavit, ze sa najdu idealisti, ochotni za takuto, priam urazajucu mzdu, pracovat – to uz radsej celkom zadarmo!
Anonym píše:
Středa 28.08.2013 17:54
Veľmi výstižný komentár, len neviem prečo sa nepožaduje znalosť minimálne dvoch svetových jazykov plus znalosť maďarčiny a rómštiny. Pracovná pozícia ako ušitá pre starostov našich obcí a primátorov miest na čele s doc. PhDr. Paedr. Karolom Janasom, PhD.. Najprv ale nech si dajú vo svojich obecných a mestských zastupiteľstvách odsúhlasiť možnosť privyrobiť si na dohody mimo pracovný pomer. Následne potom odsúhlasiť zníženie svojich, veľkoryso partokratickou väčšininu stanovených platov, o potenciálny zárobok z ponúkaných dohôd t.j. o cca 570 €. To pri ich počte cca 2700 na Slovensku = cca 1,5 mil.€ úspor v tomto roku pre ministra financii ako ich osobný príspevok k dodržaniu štátneho deficitu stanoveného RVHP-pardon EÚ pre tento rok. Oni si dôkladné zmapujú svoje katastrálne územia a premietnú zistené poznatky do svojich volebných programov. My, ich ovčania to iste oceníme, svoj bordel samozrejme bezplatne odstránime a pri najbližších voľbách ich opäť mlčiacou väčšinou zvolíme, až dokiaľ sa im nezunuje kandidovať. A vlk bude sýty aj koza celá a neziskovka môže zaslúžene čerpať grant s príspevkom štátneho rozpočtu. S demokraticky zvolenou väčšinou na večné časy a ...
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Pátek 30.08.2013 13:33
Takéto sú reálne platové pomery v naozaj nezávislých občianskych združeniach.
Garantujem vám, že projektový manažér združenia Rudolf Pado nezarába o nič viac, mnoho projektov odtiahol úplne bez odmeny.

Požiadavky sú úplne reálne: záujemca musí byť schopný naplánovať si pochôdzky po teréne, zrealizovať ich, počas nich robiť digitálne fotky a zachytávať súradnice, potom poslať hlásenie e-mailom a vyúčtovať si cesťák a dohodu.

Mnoho dobrovoľníkov - turistov mapuje čierne skládky zdarma. Teraz majú šancu dostať za to nejakú odmenu.

Ak podozrievate občianske združenie OZ Tatry, že sa nejako nabaľuje na grantoch, tak ste úplne mimo obrazu. Je to skôr výnimka, že dostali peniaze od štátu, pretože sú veľmi kritickí a neváhajú svoje kauzy doťahovať až do osobnej právnej zodpovednosti úradníka/starostu.

Skôr než budete na niekoho nadávať, prebehnite si tieto články:

http://pado.blog.sme.sk/[…]/Nelegalne-skladky-odpadov.html
Anonym píše:
Sobota 31.08.2013 22:29
Pán Smatana, v obidvoch diskusuných príspevkoch k téme som nenašiel nádavky na občianske združenie ani podozrenie že sa nabaľujú na grantoch. Myslím, že začínate aj s Pandorkami reagovať, rovnako nedotklivo na niektoré Vám nekonvenujúce názory v diskusii, ako náš primátor pri Vašich výstupoch na neho.
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Neděle 01.09.2013 16:10

Tvrdil som snáď niekde, že diskusné príspevky nadávajú na občianske združenie atď.? Napísal som predsa "skôr než budete na niekoho nadávať, prebehnite si tieto články:".

Že je tu istá podozrievavosť voči neziskovkám, je jasné z nasledovného ironického komentára:

"My, ich ovčania to iste oceníme, svoj bordel samozrejme bezplatne odstránime a pri najbližších voľbách ich opäť mlčiacou väčšinou zvolíme, až dokiaľ sa im nezunuje kandidovať. A vlk bude sýty aj koza celá a neziskovka môže zaslúžene čerpať grant s príspevkom štátneho rozpočtu."

Netvrdím nič iné, len to, že OZ Tatry je férové občianske združenie, ktoré stojí na nadšencoch, takže nemožno očakávať od spolupráce s nimi príjmy, obvyklé v iných sektoroch.

Výbor verejného blaha
Výbor verejného blaha píše:
Středa 04.09.2013 20:51
Prednostné právo by malo obdržať 10 vybraných poslancov MZ.

« květen 2022 »
květen
PoÚtStČtSoNe
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359