Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / Lepšia Považská / Kandidát na primátora Mgr. Juraj Smatana odpovedá na vaše otázky

Kandidát na primátora Mgr. Juraj Smatana odpovedá na vaše otázky

Autor: Lepšia Považská Poslední změna: Pátek 14.11.2014 08:05
[2014-11-01] Nasledovný rozhovor bol uverejnený vo volebnej prílohe MY - Noviny stredného Považia

Juraj Smatana, Mgr. (48 r.) je od roku 2010 mestským poslancom za  ZMENU ZDOLA  Jána Budaja.

Smatana dlhodobo presadzuje protikorupčné opatrenia v zastupiteľstve Považskej Bystrice. Povolaním je stredoškolský učiteľ a občiansky aktivista, počas vlády Ivety Radičovej bol poradcom premiérky pre oblasť životného prostredia.  Počas tohto obdobia sa podarilo ochrániť verejnosť pred pokusmi odstrániť ochranu ornej pôdy, skrátením rubnej doby nelesných porastov, presadiť zákon o starých environmentálnych záťažiach atď.
Juraj Smatana uspel tiež v krajských voľbách v roku 2014, pričom v meste Považská Bystrica zvíťazil  aj  nad  súčasným  primátorom  Karolom Janasom  (SMER-SD, KDH, SDKÚ).

Čo bolo hlavným motívom pre vašu kandidatúru?

 Ak mám byť celkom úprimný, dlhé roky ma urážalo, ako primátori a ich poslanecká väčšina podvádzajú považskobystričanov a pritom si za ich vlastné dane  robia celoročnú volebnú kampaň. Poburuje ma, keď sú eurofondy zastavené, lebo niekto čaká na úplatok. Keď tí, ktorí by mali za každé euro rozvíjať túto krajinu, si prikrádajú pre seba a svoje firmy.

 Cítim hlboký hnev, keď v regióne, kde ľudí trápi nezamestnanosť, vysokopostavený politik s niekoľkými platmi v štátnej správe si dá tu námahu intrigovať - vyhadzovať  ľudí zo zamestnania, len aby si upevnil svoje postavenie a moc.

 Za 16 rokov svojho aktívneho občianstva som zistil, že sa to dá zmeniť len tak, že slušní ľudia naberú odvahu, a vytlačia pomocou volieb z politiky darebákov. Chcem, aby poslancami boli skutoční patrioti mesta, nezávislí odborníci, aby mesto a jeho obyvatelia našli odvahu a spolurozhodovali o svojej ulici, mestskej časti a meste. To je moja vnútorná motivácia.

Aká je Vaša skúsenosť ako poslanca v súčasnom zastupiteľstve?  Mohli ste niečo zmeniť ?

Ako poslanec som 4 roky podrobne sledoval vládu Karola Janasa, sprevádzanú hromadením funkcií a ich zneužívaním proti ľuďom s iným názorom, zvyšovaním daní a miestnych poplatkov, priamym i skrytým zadlžovaním mesta, zablokovaním eurofondov a očividným úpadkom Považskej Bystrice. Tento úpadok nie je možné zamaskovať  ani mohutnou propagandou mestom platených médií, ani sústredením bežných údržbových prác, akými je asfaltovanie ciest a chodníkov, na predvolebné týždne.

 Ako opozičný poslanec som na každom zastupiteľstve upozorňoval na problémy a predkladal množstvo pozmeňovacích návrhov.„Drvivá väčšina“ primátorom ovládaného zastupiteľstva však odhlasovala len zlomok z nich.

 Občania moju snahu oceňovali, čo sa prejavilo aj prekvapivým výsledkom v krajských voľbách – získal som o pár hlasov viac, než súčasný primátor. Ich hlasy som vnímal ako záväzok pokračovať, a obklopiť sa podobne zmýšľajúcimi kandidátmi, aby som už v novom zastupiteľstve nebol len „hlasom volajúceho v púšti“, ale súčasťou silnej, nezávislej a odborne zdatnej poslaneckej skupiny. Spoločne s týmito kandidátmi chcem Považskobystričanom ponúknuť alternatívu:

- Primátora, ktorý sa bude poctivo venovať  svojej práci, a nie  hromadeniu funkcií a sebaprezentácii

 - Poslancov, ktorí už teraz majú na prvom mieste verejný záujem a úprimnú snahu zlepšiť život vo svojom obvode či obci

 - Pravdivé informácie o stave mesta, správe  verejných financií a majetku, vrátane mestských firiem

- Zapojenie verejnosti do rozhodovania o Považskej Bystrici

 -  Riešenie skutočných problémov obyvateľov mesta.

 

Považská Bystrica opakovane zažívala, že po nástupe nových ľudí pokračovali staré poriadky. Nebude to aj po vašom zvolení?                                       

Ľudia ma poznajú ako dlhoročného patriota mesta, ktorého neskorumpovali ani funkcie, ani vážne vyhrážky. Trpezlivo sa roky snažím presadzovať informovanosť verejnosti, ochranu životného prostredia či podporovať  slobodný občiansky a kultúrny život v meste. Politik má moc ovplyvňovať životy ľudí, a preto musí mať aj osobnú zodpovednosť za svoje činy. Takto to cítim, a nemyslím si, že na tomto sa niekedy niečo zmení. To je dôvod, prečo chcem vytvoriť na mestskom úrade a v mestských firmách nekorupčné prostredie.

Preto aj chcem, aby so mnou prišli do zastupiteľstva nezávislí odborníci  a občianski  aktivisti, ktorých Považskobystričania poznajú, lebo každý z nich má svoj osobný príbeh, zviazaný s Považskou Bystricou.

Naši kandidáti chcú skutočnú nápravu v meste a zaviazali sa, že nebudú kombinovať funkciu poslanca s manažérskymi funkciami v mestských firmách. Len tak sa dá odstrániť koreň, z ktorého vyrastajú korupcia, nevýhodné a predražené zmluvy. Funkcie musia byť obsadzované výlučne odborníkmi, vybranými pomocou férových konkurzov a za účasti verejnosti.

 Chcem garantovať aj ochranu odborníkov pred politickým nátlakom a čistkami, ktoré tu nastávali po každých voľbách.

 

Vytvorili ste koalíciu štyroch strán, Zmena zdola, NOVA, SaS, OĽaNO.
Nebolo by vhodnejšie kandidovať ako nezávislí?

Tri štvrtiny spoločnej kandidátky tvoria nestraníci, nezávislé osobnosti, odborníci a aktivisti. Podarilo sa nám vytvoriť koalíciu na základe spoločných hodnôt, bez politických kšeftov, a to nám dáva nádej do budúcnosti.

Opakovane ste upozorňovali na problém hromadenia funkcií a platov. V prípade úspechu však budete tiež mať dve funkcie: primátor a krajský poslanec.

V prípade zvolenia venujem odmeny krajského poslanca na založenie nadácie na podporu občianskych aktivít v Považskej Bystrici.

 Jeden z programov tejto nadácie bude zameraný na dôstojnú podporu aktivít seniorov a ďalší na podporu talentovaných študentov.

Volebný obvod č. 1. - Strojárenská štvrť, Jelšové, Hliníky: Mgr. Katarína Beranová, učiteľka a aktivistka Za krajšiu Považskú Bystricu. Ing. Ján Harant, energetik. Ľubomír Osrman, realizátor stavieb, prevádzkovateľ Domu kultúry.

Volebný obvod č. 2. - Stred: Ing. Ján Keresteš, Csc., výrobca produktov pre zdravie.

Volebný obvod č. 3. - Lány: Mgr. Monika Bandúrová, poradkyňa viceprimátora Bratislavy.  Ing. Milan Oršula, špecialista automobilovej výroby. Mgr. Juraj Smatana, učiteľ a protikorupčný aktivista. Mgr. Jarmila Tesková, riaditeľka školy.

Volebný obvod č. 4 - Rozkvet: Martin Mahdoň, informačný technik. Mgr. Dušan Malovec, tréner - učiteľ. PaedDr. Dagmar Ondrášiková, PhD., riaditeľka strednej školy. PhDr. Iveta Pospíšilová, zdravotná sestra. Eduard Vadovský, študent.

Volebný obvod č. 5. - SNP, Zakvášov, Hliny: Ing. Martin Chmelík, finančný manažér. Ing. Marián Pruszkay, lesný inžinier. Mgr. Marian Puček, projektový manažér, riaditeľ relaxačno-športového centra.

Volebný obvod č. 8. - Považské Podhradie, Šebešťanová, Podvažie: Bc. Ladislav Holák, výsluhový dôchodca.

www.lepsiapovazska.sk


Portál PB OTVORENE vytvára priestor pre prezentáciu politickým stranám, koalíciám i nezávislým kandidátom. Každý má možnosť bezplatne si vytvoriť účet a publikovať vlastné materiály. 

Budhove tretie oko
Budhove tretie oko píše:
Sobota 01.11.2014 17:47
Že rozhovor! Platená inzercia :-)
Už ako Janas! :-))))))
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Sobota 01.11.2014 18:17
Platená inzercia vo forme rozhovoru.
Vitajte vo svete komerčných médií.
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Sobota 01.11.2014 18:19
Nič vám nebráni položiť mi otázky, ktoré zaujímajú vás. Pokiaľ sa budú týkať vecí verejných, rád odpoviem.
Anonym píše:
Úterý 04.11.2014 14:16
Ale ale, Smatana. Zotierať na stránke komentáre a pritom kvákať o transparentnosti, otvorenosti a demokracii. To ťa charakterizuje. Samozrejme zotieraš len komentáre, ktoré nemajú pozitívny vplyv na tvoju kandidatúru. No neviem ,ale takto si to s tou otvorenosťou nepredstavujem.
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Úterý 04.11.2014 14:23
Redakčne mažeme len minimum príspevkov. Za posledné 3 dni ani jeden vymazaný, odkedy ustal nálet spamerov ktorí kopírovali diskusie z mogonov.sk.
Zato skúste napísať nejakú otázku na facebookovú stránku pána primátora. Ja som chcel len info, kedy dostanem odpoveď na interpeláciu o protikorupčnom certifikáte, a hneď som bol vymazaný a zablokovaný :-)
občan
občan píše:
Pondělí 03.11.2014 14:19
Ahoj Jurko a ty že bojuješ proti korupcíí a čo si urobil za poriadky na sukr. škole Živena ešte o to budeš iste počuťe ďakujem takýchto poslancov a primátorv najdeme na každom rohu čo všetko slubujú a sú ako ostaný ale ono sa ti to raz vráti už asi nepamätáš aký si bol zmetený ked si nastupil ako majster OV a snažili sme sa ti pomôsť pekná odmena s obyčajnou občiankou ktorá ti neublížila si poriadne zamietolpracovala v Živene ako upratovačka ako ti mohla ublížiť si chudak ak sa bolíš a ničíš takýchto prostých ludí hanbi sa
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Pondělí 03.11.2014 14:47
??? z textu som pochopil, že som vraj ublížil nejakej upratovačke na Živene, čo je nezmysel, lebo som tam nikdy nepracoval.
Nerozumiem o čo ide, skúste používať bodky a čiarky, a jednu vetu venovať jednej myšlienke.
Anonym píše:
Pondělí 03.11.2014 16:00
aj takýto je boj o niečo čo pán nevie ani pomenovať.
Anonym píše:
Pondělí 03.11.2014 17:16
Tak s tým naozaj Juraj Smatana nič nemá a ani nevie o čo ide.Ste mimo. Ale totálne. A prečo by to aj mal robiť? Nejaký logický argument by nebol?Ale logický, nie politický.
Anonym píše:
Pondělí 03.11.2014 17:17
Tak s tým naozaj Juraj Smatana nič nemá a ani nevie o čo ide.Ste mimo. Ale totálne. A prečo by to aj mal robiť? Nejaký logický argument by nebol?Ale logický, nie politický.
Anonym píše:
Pondělí 03.11.2014 17:17
Tak s tým naozaj Juraj Smatana nič nemá a ani nevie o čo ide.Ste mimo. Ale totálne. A prečo by to aj mal robiť? Nejaký logický argument by nebol?Ale logický, nie politický.
Anonym píše:
Sobota 01.11.2014 18:24
Ak sa chceš Smatanu niečo spýtať, tu máš možnosť. Ak sa chceš niečo spýtať Janasa, kde máš možnosť? Bože, prečo sú ľudia takí tupí???
Anonym píše:
Sobota 01.11.2014 19:44
Lebo sú Bystričania!
Obecne najtupšie plemeno v SR!
name
name píše:
Neděle 02.11.2014 10:21
to sú kysučania a nie bytričania, tu sú ovce
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Sobota 01.11.2014 20:45
Možnosť položiť otázku primátorovi máte na jeho facebookovej stránke. Ale len položiť. Spýtal som sa ho tam, kedy dostanem odpoveď na poslaneckú interpeláciu (koľko stál protikorupčný certifikát a čo konkrétne sa pri certifikácii posudzovalo). No a odpoveďou mi bolo vymazanie príspevku a zablokovanie možnosti klásť otázky :-)
platená reklama
platená reklama píše:
Sobota 01.11.2014 20:45
Nasledovný rozhovor bol uverejnený vo volebnej prílohe MY - Noviny stredného Považia.
Tak vlastne teda ani je tak rozhovor, ako monológ chválospevov napísaný vlastnou rukov pána učiteľa za Xtachove,Xemáčkove, penisky.
Je mi z toho divnô pán transparentný aktivista.
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Sobota 01.11.2014 20:51
No veď položte poriadnu otázku na veci verejné vy. Máte možnosť. Novinárka navrhla témy, na ktoré som odpovedal, ak sa vám tie otázky nezdajú dôležité, dajte ostrejšie.
Anonym píše:
Sobota 01.11.2014 20:52
Slovíčkom "penisky" si mal na mysli peniaze? Lebo divnô to znie. A Janas robí kampaň za koho peniaze? Za svoje? Nebuď smiešny.On dostáva priestor v novinkách zadarmo, dostal ho aj Smatana alebo ostatní kandidáti? Ak nie, musia sa nich ľudia v meste dozvedieť. A ak im to niekto platí, vybav si to s platcom.
divnôvi
divnôvi píše:
Sobota 01.11.2014 21:12
Keď sa hlásite k transparentným ste štepený janasovec.Majte trocha objektivity a skúste sa opýtať odkiaľ má prachy váš chlebodarca.Z predražených zákaziek,z predaja rodinného striebra PB,alebo zaviazaných firiem Megawšetko,atď.Či netušíte? Chválospev na Janasovskú symfoniu môže riešiť v budúcnosti kriminálka a vás pozvú ako spolu......ľa!
LH
LH píše:
Sobota 01.11.2014 21:13
Len zo zvedavosti, ako sa hľadujú odborníci? Ide o najvyššie dosiahnuté vzdelanie, alebo ide o výšku funkcie, alebo je to skôr o predaji človeka alebo ide fakt o odborníka a ako sa pozná. Poznám odborníka na IT, ktorý mal tu v PB plat 3000€, ale mal som na výberku aj odborníka IT, ktorý si pýtal 500€ ale mal certifikát odbornosti. Do dnes váham, či ten drahý bol vydriduch a ten mladý zabudnutý talent. Čiže, povedzme si, aké by boli kritéria na jednotlivé pozície ? Kto by ich stanovoval ? Fakt len zo zvedavosti, ale skúsme si spraviť dáky príklad na šéfa MŠK, mest.polície či predn. mest.úradu. Alebo iné...

Ak bude mať možnosť verejnosť zasahovať do vedenia mesta, bude môcť prísť (napr. vopred nahlásený) občan na takéto výberové konanie a položiť budúcemu odborníkovi dve tri otázky, aby si bol ten občas istý, že ho bude zastupovať človek znalý veci ?

------------------
Druhá podstatná otázka, koľko miliónov má šancu získať považská bystrica z eurofondov, keby sme mali na to ľudí,projekty a skúsenosti, koľko by sa dalo ešte získať za najbližšie 4 roky. Máte nejaký odhad ? 10-20 mil € za 4 roky napr. či aj viac ?
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Sobota 01.11.2014 21:58
Ďakujem za otázky.
Hľadanie odborníkov: je potrebné použiť niekoľko prístupov, podľa typu funkcie.
1. Mestské komisie a výbory: kritériom je činná kompetencia. Tzn. člen by mal zastupovať nejakú organizáciu alebo firmu, ktorá sa danej oblasti venuje, alebo je uznávaným expertom.
2. Funkcie ktoré majú charakter zamestnania: férové výberové konania, najlepšie realizované externou nezávislou firmou, tak ako je to bežné v komerčnom sektore, kde prijatie menej výkonného človeka znamená stratu. Samozrejme, pracovná doba na dobu určitú, a po roku sa zhodnotí, čo prijatý človek s mestskou firmou dokázal. Vo volebnom programe máme, že tieto výberové konania budú prístupné verejnosti všade, kde to umožňuje zákon.
3. Výšku získaných eurofondov môžeme odhadovať len podľa miest porovnateľnej veľkosti. Michalovce sú asi extrémne úspešné, ich 18 miliónov eur za 7 rokov už sotva neprekonáme. Určite však máme na to, aby sme prekonali súčasný stav: získať 1,5 milióna a verejnosti tvrdiť, že 5 miliónov.
Anonym píše:
Sobota 01.11.2014 22:04
výberové konania externou firmou... nie je to drahé? a ako naložíte so zamestnancami a ich rodinnými príslušníkmi? Ako sú Bubáková a spol., Javoská plus dve dcéry plus ich sesternica. Vlastne najstaršia Javoská už je na penzii, ale dosadzujú si tam stále niekoho podľa vlastného výberu. Ako sa dá tomuto spraviť koniec?
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Sobota 01.11.2014 22:19
Pozor, naozaj neplánujeme paralyzovať činnosť mestského úradu nejakými čistkami. Väčšina pracovníkov úradu sa vo svojom remesle vyzná. Každý, kto sa dokáže prispôsobiť novým pravidlám, zostane. Som presvedčený o tom, že podmienkam bez politických tlakov a bez nútenia ísť za hranu zákona a etiky sa každý normálny úradník prispôsobí rád. Za našou koalíciou nestoja žiadne hladné krky, očakávajúce fleky na mestskom úrade. To sme si s každým kandidátom vyjasnili hneď na začiatku.
Dobré je tiež vedieť, že pomerne veľké percento pracovníkov úradu sa chystá na odchod do dôchodku od 1. 1. 2015. Takže zmena v podobe férových konkurzov sa môže začať prirodzeným spôsobom.
V konkrétnych opatreniach by som sa spoľahol na rady Ľubomíra Plaia, spolupracovníka Zmeny zdola, experta na štátnu službu.
Anonym píše:
Sobota 01.11.2014 22:23
OK... a funkcia viceprimátora bude mať nejaký význam? lebo ja mám pocit, že M.Sopčák chodí do kanclu len pretrpieť 8 hodín...
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Sobota 01.11.2014 22:38
Za súčasného stavu je funkcia viceprimátora naozaj paradoxná. Pôvodným určením bolo odbremeniť primátora od reprezentačných funkcií. Lenže spoločenské akcie = získavanie hlasov = vyrábanie si budúceho konkurenta.
Takže výsledkom je to, že viceprimátor je dobrý najmä na predkladanie politicky nepríjemných návrhov, ako napríklad čistky v komisiách.

Funkcia viceprimátora by mala mať podstatne väčší význam, podobne ako by mala byť posilnená nezávislosť hlavného kontrolóra.
Bolo by veľmi sexi verejnosti povedať, že viceprimátora na plný úväzok úplne zrušíme, a bude len nejaký poslanec zaskakovať v prípade neprítomnosti.

Ale predstavte si objem zmien, ktoré bude musieť mesto absolvovať: radikálna zmena fungovania mestských firiem. Nastolenie nového informačného/kontrolného systému. Nová politika občianskej participácie, vtiahnutie seniorských, mládežníckych, profesných skupín do rozvoja mesta. Zverejnoprávnenie mestom financovaných alebo spolufinancovaných médií.
Riadiť takúto transformáciu mesta vám nemôžu úradníci, to musia byť ľudia silnej vízie.
Anonym píše:
Pondělí 03.11.2014 11:39
Keby vám toto vyšlo bolo by to pre Bystricu ozdravenie a občania môžu porovnávať fungovanie už od prvých chvíľ od takejto odbornomanažerskej zmeny.A takáto transformácia by sa nikdy nedala uskutočniť s tým vedením čo je tam teraz,lebo im stačia dlhoročne vybehané koľaje načo nejaká zmena.Iste poznáte výrok "Nerušte moje kruhy".
Anonym píše:
Pondělí 03.11.2014 10:40
...neplánujeme paralyzovať činnosť mestského úradu...a trafikanti si vydýchli...na druhej strane, riaditeľa nevyhadzovať, takého zmrda (to nie je nadávka, ale pojem z teórie zmrdizmu) len tak nenájdete...aj keď ono je už MsÚ v PB celkom slušná zmrdifarma s Ananásom na čele, takže je ich tak už celkom požehnane...no samozrejme sa nedá nespomenúť finančný guru Mikymaus...ešteže hádam funguje tienovo bývalý vedúci (alebo už nie). V každom prípade, dva platy za jednu robotu - to sa hodzí...
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Pondělí 03.11.2014 16:22
Trafikanti? Prvým krokom po nástupe by bol samozrejme hĺbkový audit v ekonomike mesta, vykonaný v spolupráci s nezávislou firmou. Žiadna formalitka.
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Sobota 01.11.2014 22:23
Ešte k tým výberovým konaniam externou firmou: najdôležitejší sú dobrí ľudia na správnych miestach. Takáto investícia sa môže niekoľkonásobne vyplatiť. Naopak, zlyhanie v tejto oblasti sa potom vypomstí ešte dlhé roky. Spomeňte si na fiktívne konkurzy v roku 2006 firmou vedenou synom jedného z poslancov. To je marazmus.
Anonym píše:
Sobota 01.11.2014 22:28
V tomto meste nemajú priestor šikovní a rozumní ľudia. Takí sú likvidovaní neschopnými a zakomplexovanými štruktúrami, ktorí, žiaľ, majú právomoci o nich rozhodovať. Viem, o čom hovorím.
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Sobota 01.11.2014 22:44
Keby sa toto dialo v súkromnej firme, tak zákonite skrachuje.
Prečo je to možné vo verejnom sektore?
Z jednoduchého dôvodu: ľudia, ktorí sú schopní do krve sa pohádať s predavačkou, ktorá by im chcela predať hnilú paradajku, bez problémov prijmú nekvalitnú službu mestského úradu.
Aj tu musí nastať "zmena zdola". Občania už začínajú chápať, že keď sa kradne z mestského, kradne sa z ich vlastného. Otázka je, či to už chápe nadpolovičná väčšina voličov.
name
name píše:
Neděle 02.11.2014 10:29
výberové konan nie externou firmou, to správnou, je jediné možné a lacné riešnie na získanie peňazí a stojí to menej ako neúspechy. Tieto firmy vedia presne čo majú robiť, kde a ako, často poznajú ľudí v pozadí a tu v mogonove máme výhodu supermana z vládnucej strany čo je najlepšia kombinácia.
bohužiaľ pre mogonov nie úspešná ako pre iné mestá,... vid. žilina,...
samozrejme nie je to pravidlo, že mesto musí riadiť človek z vládnucej strany. Druhá vec je potom šikovnosť
name
name píše:
Neděle 02.11.2014 10:31
malo byť: výberové konanie externou firmou
name
name píše:
Neděle 02.11.2014 10:25
čo viem čo sa tu dá riešiť, čo sa riešilo,... ale pre neschopnosť supermana a jeho megalomansku hlúposť a nenažranosť, naivitu a možno niečo horšie, .... tak ročne sme prišli min. o 5 mil. €, z toho mohli byť rekonštruované ZŠ, MŠ, cesty, chodníky,.....
abe buzony
abe buzony píše:
Sobota 01.11.2014 21:21
situacia v meste je kriticka.ci uz dlhy, tunelovanie, nevyhodne rozkradacske zmluvy na zakazky, nemravne prijmy a platy poslancov, rozparcelovanie mestskych firiem a ich vyjedanie medzi poslancami atd. atd....
   na cele celeho tohoto zlodejskeho uskupenia stoji primas - teda prvy , ktory ma spolocnost poslancov riadit.Dnesnz stav pozname- bud je nas primator slepy, alebo natvrdly, alebo ...alebo patri do partie a nekazi kseft?
Chcem sa vas teda spytat.
Ked vyhrate volby a tato banda zlodejov zostane v laviciach mestskeho zastupitelstva, ste si isty ze si za nakradnute peniaze neochocia aj vas , alebo budete stale-cely zivot bojovat....
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Sobota 01.11.2014 22:09
Situácia "reformný primátor a konzervatívne zastupiteľstvo" je náročná, ale zvládnuteľná.
Samozrejme, výsledkom takéhoto stavu by boli veľké energetické straty: viac času by sa muselo venovať získavaniu potrebných hlasov v zastupiteľstve a menej by zostalo na prácu.
Z druhej strany: nepodceňujte schopnosť súčasných poslancov prispôsobiť sa zmeneným pomerom :-)
Čo sa týka mojej skorumpovateľnosti - keby bolo mojím cieľom nabaliť sa, už by som to dávno urobil. Vo verejných aktivitách ma môžete pozorovať 16-ty rok.
Viac sa obávam toho, že sa zo zásuviek mestského úradu deň po nástupe nového primátora na úrad vyvalia nevypovedateľné zmluvy, sankcie za chyby urobené predchodcami možno aj úmyselne. Niečo takéto veľmi zhoršuje vyjednávaciu pozíciu vedenia mesta, lebo má na výber len medzi niekoľkými zlými riešeniami.
abe buzony
abe buzony píše:
Sobota 01.11.2014 23:45
Vzdy sa o tom hovorilo, ze co vsetko sa po tych suplikoch naslo, az ich hlava bolela.Nareky, ale preslo par tyzdnov a zostalo tichucko, maximalne sa nevyhodne zmluvy vymenili za este nevyhodnejsie.
Ste ako buduci primator ochotny zverejnit tieto prasaciny z mestskeho uradu obcanom?
Nepodlahnete strachu ked zmluvy dudu viazane mlcanlivostou?
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Sobota 01.11.2014 23:57
Žiadne zmluvy nemajú čo byť viazané nejakým utajením, pokiaľ sa netýkajú vojenského tajomstva alebo osobných údajov. Ochranu hospodárskeho tajomstva nemožno vzťahovať na zaobchádzanie s verejnými financiami, to je zadefinované priamo v informačnom zákone:

§ 10
Ochrana obchodného tajomstva

(1) Informácie označené ako obchodné tajomstvo17) povinná osoba nesprístupní.

(2) Porušením alebo ohrozením obchodného tajomstva nie je najmä sprístupnenie informácie

a) týkajúcej sa závažného vplyvu na zdravie ľudí, svetové kultúrne a prírodné dedičstvo, 18) životné prostredie vrátane biologickej diverzity a ekologickej stability, 19)
b) o znečisťovaní životného prostredia, 20)
c) ktorá sa získala za verejné prostriedky, 7a) alebo sa týka používania verejných prostriedkov, nakladania s majetkom štátu, majetkom obce, majetkom vyššieho územného celku alebo majetkom právnických osôb zriadených zákonom, na základe zákona alebo nakladania s finančnými prostriedkami Európskej únie,
d) o štátnej pomoci21) a informácie podľa § 3 ods. 2.

(3) Porušením alebo ohrozením obchodného tajomstva nie je ani zverejnenie zmluvy podľa § 5a.
abe buzony
abe buzony píše:
Neděle 02.11.2014 00:11
To je vsetko pekne, tie vase zakony, ale vy ste mi neodpovedal na otazku!
Ste ochotny zverejnit tieto zmluvy obcanom?
Alebo zas zostane po starom !?
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Neděle 02.11.2014 08:57
Myslel som si, že je to z citátu jasné. Zverejníme VŠETKY staré zmluvy, ktoré sú v platnosti, aj s ich dodatkami.
Nové zmluvy sa musia zverejňovať podľa zákona (to je ten § 5a), inak sú neplatné. Tam bude nutné urobiť hĺbkovú kontrolu, lebo vo zverejňovaní zmlúv a faktúr na webe nachádzame "diery".

Čo je však ešte dôležitejšie, budeme zverejňovať nielen zmluvy a faktúry, ale všetky účtovné doklady. Lebo zo samotnej zmluvy alebo faktúry sa častokrát nedozviete to najdôležitejšie: presnú špecifikáciu vykonaných prác, kto ich prevzal, kto skontroloval, a kto rozhodol o vyplatení.
Pod kontrolu verejnosti sa musia dostať všetky účtovné doklady mesta a mestských firiem, ktoré nie sú chránené nejakým zákonom. A táto kontrola musí byť v reálnom čase, okamžite po vykonaní transakcie zodpovedným pracovníkom musí byť táto operácia zverejnená. V súčasnosti nemajú takýto systém kontroly zavedený ani interne, to sa podarilo dokázať Združeniu podnikateľov, - platba vyše 600 tisíc EUR bola vyplatená firme MDS bez toho, aby existoval doklad, kto o uvoľnení tejto čiastky rozhodol. Viď Kauza č. 5 na stránke http://www.zppb.sk/index.php?id=info
Anonym píše:
Neděle 02.11.2014 12:17
Takže ak boli vyplatené peniaze podľa neplatnej zmluvy, bude mesto v prípade vášho úspechu vo voľbách tieto peniaze vymáhať späť? Ak áno, od koho?
Anonym píše:
Neděle 02.11.2014 12:21
Nevypovedateľné zmluvy by automaticky mali byť neplatné. Mal by na to byť nejaký paragraf.
anka
anka píše:
Sobota 01.11.2014 22:50
Kde nájdem Váš program. pán kandidát na primátora Smatana ?
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Sobota 01.11.2014 23:39
Anonym píše:
Neděle 02.11.2014 07:35
Dozvieme sa niekedy, ktoré pracovné miesta na mestskom úrade a v mestských organizáciách boli obsadené riadnym výberovým konaním a ktoré po kamarátskej a rodinnej línii?
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Neděle 02.11.2014 09:01
Takúto informáciu by bolo možné získať iba v prípade, ak by mestský úrad prevzalo nové vedenie, ktoré by sa dostalo k materiálom z výberových konaní.
Mimochodom, najčastejšia je metóda, kedy sa človek dosadí po kamarátskej línii s použitím skresleného výberového konania, ktoré však formálne neporušuje zákon. Napríklad, prihlási sa len jeden uchádzač.
Anonym píše:
Neděle 02.11.2014 10:16
Teraz som si otvoril stránku a prečítal si všetky príspevky.
Síce som nepoložil žiadnu otázku Mgr. Smatanovi, urobili to iní prispievatelia - ale na mnohé mi bolo odpovedané!
Keby sa toto podarilo, verím, že P. Bystrica by sa konečne odrazila od toho povestného dna úpadku a začala by stúpať!
Je len na nás voličoch, či to chceme, alebo ďalej ostaneme diera na mape Považia!
Pretože som zodpovedný občan a rodič - aby sa tu deťom v budúcnosti žilo krajšie ako nám teraz - mám jasnú voľbu!
15.11.2014 volím Mgr. Smatanu za primátora a na sídlisku za poslancov ľudí z jeho tímu!
Anonym píše:
Neděle 02.11.2014 10:46
Prečo TV POVAŽIE a ITV nerobia rozhovory a diskusie s kandidátmi, tak ako v minulosti?
Dostávajú snáď od mesta málo peňazí na svoju prevádzku?
Anonym píše:
Neděle 02.11.2014 12:10
TV Podlažie a ITV nerobia besedy z jednoduchého dôvodu!
Janas to nedovolil!
Prečo?
Lebo by pri akejto besede zhorel ako fakľa!
Janas zásadne vystupuje iba sám, " odpovedá" na otázky, ktoré vopred schválil.
Monológy vedie a kritizuje osoby, ktoré na podujatí nie sú prítomné, resp. sa o tom ani nedozvedia!
Pisateľ asi nie je známy móresov Janasa, keď položil takúto otázku.
No a keby nebodaj ešte niektorí z prítomných diskutujúcich zabŕdol do hromady prešľapov čo sa mu podarilo za 4 roky napáchať, tak by bol úplne v r..i!
No a on nepotrebuje!
Lebo by to mohli sledovať aj dôchodci, a mohli y sa dozvedieť aj iné veci - okrem tých čo im vtĺka na ich posedeniach!
Takže preto!
Toto nie je žiadna kampaň voči Janasovi - to je realita, fakt, alebo nazvite si to ako chcete!
Takto funguje transparentný terajší primátor celý jeho život - a vidíte ako mu to vychádza!
Anonym píše:
Neděle 02.11.2014 13:04
Pretože som zodpovedný občan a rodič.....ešte by bolo dobré a zodpovedné sa podpísať, či?
Anonym píše:
Neděle 02.11.2014 11:26
Otázka: ktorý redaktor(ka)robila s vami rozhovor pán Smatana?
Viem, že to nie je pre vás dôležitá otázka, ale mňa to zaujíma. Ďakujem.
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Neděle 02.11.2014 12:00
Dana Valachová. Ona je zodpovedná za volebnú prílohu MY, spolu so šéfredaktorkou Žaludkovou a grafikom Pupákom. Stretli sme sa osobne, dohodli objednané výstupy, dala mi pár okruhov problémov, ktorým by som sa v rozhovore podľa jej názoru mohol venovať, a ja som jej poslal texty mailom.
Pokiaľ viem, takto prebiehala komunikácia aj s ostatnými kandidátmi, vrátane Karola Janasa.
Je to žáner PR rozhovoru, taký je charakter volebnej prílohy.
Samozrejme, oveľa viac by sa mi páčil "ostrý" rozhovor s otázkami na telo, uverejnený priamo v novinách, ale takúto možnosť mi MY noviny neponúkli.
Takže, ak máte pocit že je rozhovor príliš mierny, položte otázku na veci verejné a rád vám odpoviem.
Anonym píše:
Neděle 02.11.2014 12:23
Ako to je, bude s firmow na zber komunálneho odpadu? Ako tu bolo viac krát prezentované, zmluva medzi firmou a mestom skončila už pred rokom a nová súúťaž vo výške 7 mil eur sa nejako dlho ťahá, formou súťažného dialógu čo je najnetransparentnejší spôsob, keďže sa jedná o dialóg len s existujúcou firmou. Nebolo by správne urobiť novú súťaž? Hoc najvýhodnejšie by bolo mať vlastné technické služby, čo je ale nereálne.
Anonym píše:
Neděle 02.11.2014 17:16
tak ako?
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Neděle 02.11.2014 18:20
Sledujem toto podivné verejné obstarávanie metódou súťažného dialógu, mám na stole vyjadrenia prokuratúry i Úradu pre verejné obstarávanie. Tiež rozhodnutie súdu z Liptova, ktorý takúto formu obstarávania označil za porušenie zákona. Na základe vyjadrení súdu a prokuratúry sa domnievam, že začaté výberové konanie nie je možné ukončiť bez rizika okamžitej vlny odvolaní ostatných záujemcov. Takže mesto (alebo obstarávateľ) bude musieť toto obstarávanie zrušiť. Ale asi to nechcú urobiť teraz pred voľbami.
V prípade úspechu vo voľbách by som urobil všetko pre to, aby bolo vyhlásené nové obstarávanie, pričom by podkladom bola úplne presná špecifikácia výkonov, ktoré mesto požaduje. A následne elektronická aukcia so zapojením všetkých relevantných firiem. Výsledkom musí byť zníženie nákladov mesta na likvidáciu odpadu a následné zníženie poplatkov pre občanov.
 
Anonym píše:
Neděle 02.11.2014 19:00
fajn odpoveď, ďakujem.
Anonym píše:
Pondělí 03.11.2014 19:43
Dobrý deň pán Smatana, unikol mi Váš postoj, keď mesto na čele s p. Martausom stanovilo ten rekordný poplatok za likvidáciu odpadov v r.2013 ak si dobré pamätám. Ako zdôvodnili stanovenú sumu? Komisie mali pripomienky? Dodržalo mesto zákonne predpisy pri stanovovaní výšky poplatku za likvidáciu odpadov? Zastupiteľstvo patričné VZN schválilo asi bez diskusie. Ďakujem.
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Pondělí 03.11.2014 20:16
Prosím o strpenie, musím to vyhľadať v materiáloch zo zastupiteľstva a dnes mám ešte zopár termínov na stihnutie. Ak by ste si to chceli nájsť sám - tu sú zápisnice:
http://www.povazska-bystric[…]ion__7026__year=2013#m_7026

A tu videozáznamy zo zastupiteľstiev, ktoré sme zavesili na web svojpomocne, lebo mesto to nerobí:
http://www.youtube.com/user/otvorene/videos

Anonym píše:
Neděle 02.11.2014 15:42
Je zaujimave ze ostatni kandidati zodpovedalu na viac otazok, maju inu grafiku a zalomenie. Asi si to pan kandidat pripravil vopred a zodpovedal iba na prjimne otazky. Grcam uz vas pan Smatana. Ucil ste mna aj moje deti v celku dobre. Ale to co tu stvarats uz je mo . Mate plnu hubu slov ako odbornik, expert, transparentny a podkbne opicie frazy ale ako poslanec ste urobil rovnake hovno ako dokaze zpravit aj ako primator.
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Neděle 02.11.2014 16:22
K faktickým častiam vášho príspevku: iní kandidáti mali inú grafiku a zalomenie preto, lebo my sme si robili grafiku sami a MY novinám sme dodali rovno PDF. Vďaka tomu je naša dvojstrana čitateľná a prehľadná s primeranou veľkosťou písma. Bez problémov by sme dokázali zaplniť aj niekoľkonásobný priestor, ale ten sme nedostali. Preto si vydávame vlastné podrobné noviny.
Ak máte moje výhrady voči práci poslanca, tak skúste uviesť nejaké konkrétne hlasovania, kde som sa podľa vás zachoval nesprávne.
grcačovi
grcačovi píše:
Neděle 02.11.2014 18:25
Ak vám je špatne dajte sa odborne vyšetriť.Pozorujem to mest.zastupiteľstvo a Smatana ja tam sám vojak v poli.To zmanipulované poslanecké stádo prikyvuje na úplne všetko.Kto tam mal gule bol teno človek ,aj keď sám sebe škodil.No vy by ste na jeho mieste boli "iste" odvážnejší.Asi by ste sa znova dogrcali ale od strachu.Hrdina moj statočný.
Anonym píše:
Úterý 04.11.2014 20:33
Pán kolega má naozaj pravdu,skuste prosím popísat aký užitok mala doteraz z vás Považská Bystrica a bol ste aj v Bratislave,ja som vám to pred mnohými rokmi hovoril,že neurobíte vobec nič a za týmto si stojím aj teraz,neurobíte vobec nič.
Anonym píše:
Neděle 02.11.2014 15:44
A mam otzky na vas pan kandidat: Preco mazete prispevky ktore hovoria pravdu o vas, vasisch ludoch a vasich donatoroch?
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Neděle 02.11.2014 16:27
Redakcia maže osobné útoky a zjavné výmysly. A to aj keď sa týkajú iných ľudí. Vymazali sme aj množstvo osobných útokov na súkromie Karola Janasa alebo Mariána Sopčáka, napríklad.
Ak sa vám to nepáči, založte si vlastný web, na ktorom sa za vlastné peniaze necháte anonymami obviňovať z vymyslených hovadín. Držím palce.
Anonym píše:
Neděle 02.11.2014 15:46
Ocakavam ze za na dnes neznamom miesto objavi prepis alebo ezte lepsie nahravka s panom z Orloveho, tetami Tesco ou a Pospisilovoh a vyjde na javo vsetko co ma a pan kandidat bude mat gule a urobi co sa ma.
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Neděle 02.11.2014 16:25
Ak si nejaký prepis vymyslíte a vyrobíte, tak sa aj objaví.
Vy musíte žiť v hrozných vzťahoch, keď u každého predpokladáte samé nekalé dohody.
Anonym píše:
Neděle 02.11.2014 18:02
Podľa ononymusa - podľa seba súdim teba. Strašná vlastnosť
Anonym píše:
Neděle 02.11.2014 21:54
Preco ma ist o vymtsleny prepis ked ste stretnutia ani raz nevyvratil ba nepriamo potvrdil?
Anonym píše:
Pondělí 03.11.2014 12:21
Pan Anonymus (Neděle 02.11.2014 15:46) urcite nic nevymysli. Ten predsa nedokaze sformulovat ani len 2 suvisle zrozumiterlne riadky.
Anonym píše:
Neděle 02.11.2014 18:29
Pan kandidat. Mal by som utazku ci mienite zverejnit naklady na kampan a aj to ako vas podporuje vlastnik budovy na Strede ktoruly byva v Orlovom kde sa vo velko nachadza vasa obrazova kampan v podobe plagat v hojnom pocte a gigantickom bilboarde.
Anonym píše:
Neděle 02.11.2014 19:07
Toto asi vypisuje nejaký " brigádnik" od koalicie Smer, KDH a SDKÚ, ktorí majú strach, že ľjudia konečne v Pov. Bystrici prichádzajú k rozumu a začínajú svoje mozgy aj používať!
No odbočil som od témy - Vážený žiadateľ, o nákladoch kampane a ich výške sa môžete baviť až po voľbách, to ako keby ste sa pýtali na náklady človeka ktorý stavkia dom - koľko stojí, ale postavené by boli iba základy?
Keď už chcete provokovať s otázkami - mali by mať" hlavu a aj pätu"!
No a za seba ku kampani Združenia za lepšiu Bystricu.
Mali opakovane čísla účtov na webe a tak som ich podporil s malou čiastkou aj ja - obyčajný bezvýznamný občan mesta!
Očakávam, že sa mi táto investícia vráti späť v podobe lepšieho života mňa a hlavne mojich deti v meste Pov. Bystrica po ich zvolení!
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Neděle 02.11.2014 22:30
Ďakujem za pripomenutie:

Číslo účtu: 520700-4200058408/8360
IBAN: SK73 8360 5207 0042 0005 8408
BIC/SWIFT: BREXSKBXXXX
Anonym píše:
Pondělí 03.11.2014 19:53
Pan Smatana, pokus previest prispevek na Vas ucet pod uvedenym IBAN a BIC/SWIFT cislom stroskotal. System apakovane hlasil, nespravne cislo!!! Pomocou cisla uvedeneho v 1. riadku, to potom asi fungovalo (???). Odporucam skontrolovat spravnost udajov!
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Pondělí 03.11.2014 20:01
Údaje sú skopírované priamo z internetbankingu.
Odhadujem, že problém bol v tých medzerách:

IBAN: SK73 8360 5207 0042 0005 8408

Tak to však mbanka uvádza.

(Ďakujeme!)
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Neděle 02.11.2014 19:11
Zverejnenie nákladov na kampaň? Prečo nie. Radi sa porovnáme s ostatnými kandidátmi.
 
Ak chodíte po meste, tak vidíte, aké množstvo bilbordov má SMER a SIEŤ, my ich máme momentálne asi 7-8.
A gigantický bilbord máme kde? Zatiaľ sme prakticky všade zadávali štandardnú šírku 5 metrov x 2,4 m.

Nie je to také drahé, ako si možno predstavujete. Keďže je nás 17 kandidátov a každý má nejakých známych, prípadne vlastní nehnuteľnosti, väčšinu bilbordových plôch máme za minimálne ceny.
Žiaľ, úplne bez bilbordov sa celomestská kampaň robiť nedá.
Anonym píše:
Neděle 02.11.2014 21:56
Odpoved ako kazda vasa. Ziadna. Pytala som sa na naklady. To je vyjadrena v peniazoch nie tliachaniciach o pocte bilboardoch. To ma nezaujima. To si strcte za klibuk.
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Neděle 02.11.2014 22:17
Taký údaj zatiaľ nemám. Kampaň si platíme zo súkromných peňazí, nie z verejných zdrojov, a na kampani sa podieľa 17 kandidátov, pričom pracujeme súbežne. Takže celkové náklady budeme vedieť tak dva týždne po voľbách.
Nepochybujem, že vám všetci ostatní kandidáti dodajú presné čísla, takže sa budeme môcť porovnať.

Ale je tu otázka, či si Karol Janas započíta do nákladov na kampaň napríklad tú brožúrku o úspechoch za 4 roky, ktorú sme všetci dostali do schránok. Čo myslíte?
Anonym píše:
Neděle 02.11.2014 22:34
A to neviete zratat? Nepytam sa na celkove.Skratka odpived: Dotaraz ma atala kampan tri eura a dal mi ich pan z Orloveho. Napriklaf.
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Neděle 02.11.2014 23:13
Nuž pokiaľ vás uspokoja čiastkové údaje... zatiaľ sme za bilbordy a tlačoviny zaplatili faktúry vo výške cca 3000 eur, ktoré sme získali od vlastných kandidátov (dobrovoľný príspevok od 100 do 1000 eur). Printová inzercia bola hradená z príspevku od jednej z koaličných strán. Na náš účet už začínajú prichádzať príspevky od občanov, takže veríme, že nás bude vidieť stále viac a viac:

Číslo účtu: 520700-4200058408/8360
IBAN: SK73 8360 5207 0042 0005 8408
BIC/SWIFT: BREXSKBXXXX
Anonym píše:
Neděle 02.11.2014 23:29
Zase ta vasa Ficovska odpoved. Ktora kobkretna strana dala peniaze a kolko? Ktory spolukandidat dal kolko?Kolko stalo miesto na plagaty a bilboard v budove CBA na strede?Rada by som odpovede pan smatana
Anonym píše:
Pondělí 03.11.2014 11:22
Pisateľ je na hlavičku?
To akože má Mgr. Smatana zverejniť menný zoznam prispievateľov?
To ste kde zažil - ja som prispel, ale rozhodne by mi maximálne vadilo aby moje meno viselo niekde na nete!!
A s tým " z Orlového" už ste trápny, je to obrovské Vaše klamstvo a obohratá pesnička!
a Vaša narážka na budovu CBA - s tou už Stacho roky nemá nič, ste mimo obrazu a diania CBA už veľmi ale veľmi dávno patrí firme a majiteľom od Lúčenca!
Informácie dostupné pre každého gramotného na webe!
Anonym píše:
Pondělí 03.11.2014 11:55
Pan zastanca Smatanu. Asi Vam uslo ze vlastnikom budovy je pan z Orloveho. Najomcom je CBA z Lucenca. To su overitelne zdroje. Ano, chcem aby mi pan Smatana zverejnil transparentne kto su jeho sponzori kampane. ved chce transparentnost aj v meste tak preco ma problem zacat od seba. Asi preto, ze by odkryl karty a ukazal co je zac. Po volbach to NIKDY neurobi lebo sa vyhovori, ze ako nezvoleny to nemusi.Pna smatana teda opatovne Vam kladiem otazky a zaidam na ne odpoved tak, ako to pisete v uvode, ze budete odpovedat na otazky obcanov: Ja obcan mesta Povazska BYstrica sa vas pan kandidat Smatana pytam: 1.) Kto su vasi sponzori kampane? Poprosim o uvedenie mien a sum.
2.) Kolko stal priestor na billboard a plagaty v budove na strede? Ziadam zverejnit aj zmluvu o prenajme a faktury.
3.) A tiez by som chcela odpoved na uz polozene otazky v prispevku z 02.11.2014 23:29.

Dakujem
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Pondělí 03.11.2014 14:56
Ľutujem, mená podporovateľov nezverejňujeme. Už som to sem párkrát kopíroval, ale pre istotu zopakujem:

1. Stretávame sa s KAŽDÝM občanom, ktorý o to prejaví záujem o lepšiu Považskú Bystricu. Aj s vami: môj mobil je 0907034666. E-maily a mobilné čísla na všetkých kandidátov našej koalície nájdete na adrese http://www.lepsiapovazska.sk/
2. Podporu naša skupina prijíma od KAŽDÉHO, kto je ochotný podporiť naše ciele - a rady podporovateľov a sympatizantov sa každý deň rozširujú. 
3. S NIKÝM neuzatvárame žiadne dohody, ktoré by podporovateľa nejakým spôsobom zvýhodňovali oproti ostatným občanom alebo podnikateľom.
4. S KAŽDÝM podporovateľom uzatvárame jedinú dohodu: že dodržíme svoj volebný program a zverejnené predvolebné sľuby občanom.
5. Pokiaľ si to podporovateľ priamo nepraje, informácie o jeho podpore NEZVEREJŇUJEME, aby sme chránili občana pred šikanovaním. 

Zásady spolupráce boli prerokované a schválené radou všetkých 17 kandidátov občianskej koalície Lepšia Považská. 

Anonym píše:
Pondělí 03.11.2014 17:19
Ach jaj. No klesate pan Smatana. Hlasite o transparentnosti no svoje zdroje zahmlievate. Hm co s Vami. Snad vas poslat .... a ukazat na vas. Hla dalsi co ma plnu hubu kecev o transparentnosti a skutek-utek. Ako si vobec dovolujete hovorit o trnasparentnosti mesta ked sam finacie vlastnej kampane skryvate. Pochypitelne ze kampan nejde z verejnych financii ale neukazuje moc svoje "poctive ciele". Nechcem byt za rypala ale toto je uz aj na kona moc. NIKDY moj hlas neziskate ! Este mi teda zodpovedajte na poslednu otazku: Preco sa bojite zverejnit financovanie kampene, mnou pozadovane faktury, naklady a zmluvy?
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Pondělí 03.11.2014 17:37
Prosím, čítajte s porozumením.
Žiadate po súkromnom subjekte verejné vyúčtovanie, ako keby šlo o peniaze z verejných zdrojov.
Máte na tieto informácie ešte menší nárok, ako ja na vyžiadanie si vášho mena.
Skúsim to ale ešte raz.

VEREJNÉ ZDROJE - ZVEREJŇOVAŤ.
SÚKROMNÉ ZDROJE - REŠPEKTOVAŤ SÚKROMIE A OCHRANU DARCOV.


Nehovoriac o tom, že výdavky ostatných kandidátov, ktorí majú niekoľkonásobne väčšiu kampaň, vás evidentne nezaujímajú. Vlastne, ani nemáte možnosť kandidátom položiť otázku a diskutovať s nimi tak, ako so mnou.

Zvážte to sťahovanie filmov z internetu, naozaj je to zdravšie, ako sa rozčuľovať v diskusiách na internete. Dokonca, aj ak je vaším cieľom uškodiť mi v kampani, je rozumnejšie pozrieť si ten film, lebo opakovaným oživovaním diskusie len zvyšujete čítanosť tohto článku.
Anonym píše:
Pondělí 03.11.2014 20:20
Vase poziadavky su absolutnym nezmyslom, prinajmenej pokial nepozadujete zverejnenie tychto udajov od vsetkych vo volbach sutaziacich politickych stran. Vasa snaha touto falosnou hrou pana Smatanu zdiskreditovat, je nanajvys ocividna, a velmi spinava hra.
Snad nie je ani na Slovensku tajomstvom, ze vo vsetkych vyspelych demokratickych spolocnostiach (myslim predovsetkym na europske demokracie!!), je samozrejmym zjavom, ze politicke strany su, okrem clenskych a volebnych prispevkov, sponzorovane privatnymi spolocenskymi organizaciami (priemysel a ine...). K presne stanovenym pravidlam, ktore platia PRE VSETKY zucastnene strany, patri povinnost, kazdorocne menovite zverejnit VSETKY prispevky, ktore hodnotou presahuju urcitu hranicu. To znamena ze nie kazdy darca, ktory vypoti 50 €, sa musi zverejnit! Neviem ake pravidla platia pre SK komunalne volby, ale nie je mi zname, ze jedna jedina politicka strana by v PB nieco podobne zverejnila. Sucastne som prersvedceny, ze keby aktualne k tejto povinnosti doslo, tak by pan Smatana mal v porovnani s ostatnymi kandidatmi, so splnenim tejto povinnosti zo vsetkych zucastnenych, ten najmensi problem.
Zaverom sa Vas pytam, ci ste tieto udaje uz pozadoval aj od pana doc. Janasa. Ked ano, tak prosim o ich zverejnenie.
Anonym píše:
Pondělí 03.11.2014 20:29
Aby bolo jasne! Moj prispevok je urceny "primitivnej pilke na nervy" pisucej pod "ANONYM - Pondělí 03.11.2014; 17:19"!
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Pondělí 03.11.2014 21:56
Ďakujem, mohli by ste mi byť hovorcom :-)
Anonym
Anonym píše:
Pondělí 03.11.2014 21:09
Tu je kompletný zoznam darcov, nech ste v klude:
1. anonym 1500eur
2. anonym 200 eur
3. anonym 50 eur
4. anonym 3000 eur!!!!
5. anonym 120 eur
6. anonym 800 eur
7. anonym 40 eur
8. kandidáti 8500 eur spolu
9. anonym 140 eur
10. anonym 200 eur
11. anonym 100 eur
Anonym píše:
Pondělí 03.11.2014 22:29
A tento nikomu nic nehovoriaci "kudel-mudel" co ma byt? Nejake alibisticke predstavenie na oblbovanie ludi, alebo sa mylne opajate predstavou, ako cestne a otvorene ste zverejnil "velke nic"? Taketo primitivne prispevky nas nikam neprivedu, a uz vobec neodstrania existujucu korupcie z PB kuloarov!
Anonym píše:
Pondělí 03.11.2014 17:26
Milý pán, alebo pani!
Najskôr si urobte poriadok so svojou identitou a potom kádrujte Mgr. Smatanu!
V začiatku píšete ako občan - chápem to ako mužský rod, v otázke č. 3 už ste žena!
Alebo transvestita?
Nemýľte si verejné veci so súkromnými!
Ani predseda vlády p. Fico NIKDY nezverejnil mená sponzorov!
Trepete o transparentnosti - ale najskôr si naštudujte čo to znamená!
Mgr. Smatana na rozdiel od Vášho favorita Janasa VŽDY tvrdil, že verejné veci musia byť transparentné - prístupné občanom automatický!
Janas verejné veci nepredloží ani na požiadanie - viď 600-tisícová platba pre MDS!
Idete naháňať a hádzať špinu za nejakých 5 000,-Eur čo sa kandidáti Smatanu vyzbierali zo svojho a 600-tisíc Eur z mesta/ peniaze všetkých občanov/ vás nezaujímajú?
Máte divný meter a logiku!
Asi ste z toho dostali aj Vy a tak si ich " užívajte " a neotravujte slušných ľudí, keď ste sám, alebo sama veľmi umazaná a skorumpovaná!
Anonym píše:
Pondělí 03.11.2014 17:50
Tak napíš meno a priezvisko s adresou, aby sme vedeli komu máme posielať zoznam výdavkov na kampaň. A napíš, či si to želáš denne alebo týždenne a či len od Smatanu - alebo ťa zaujímajú aj iní. Inak z toho, čo sa deje vidno, že Karol sa riadne trasie o válov. Celé mesto je obsiate bilbordami, ktoré vyzerajú akoby z konzervy stiahol nálepku a pricvapil na dosku.Ale inak v poho...vôbec ťa nezaujíma kampaň iných...to znamená,. že Juraj je jediný relevantný kandidát a Karolovi lepí.
Anonym píše:
Úterý 04.11.2014 20:40
Ja som ho tiež podporil finančne a je vás potom velké h...o,kto som a čo som,starajte sa radšej o svoje problémi a máte ich tohoto času neurekom.
jaroslav
jaroslav píše:
Pondělí 03.11.2014 11:56
Preco by Vam to malo vadit? Ved Smatana chce byt transparentny a musite s tym pocitat.
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Pondělí 03.11.2014 15:28
Ľudia majú trochu skreslené vnímanie transparentnosti. Niektorí si myslia, že keď presadzujeme transparentnosť zaobchádzania s verejnými zdrojmi, mali by sme sami absolútne stratiť súkromie, nahlasovať stretnutia, informovať verejnosť o telefonátoch, prípadne si strčiť kameru do kuchyne.

Bez problémov prijmeme pravidlá zverejňovania, pokiaľ sa budú vzťahovať na všetkých účastníkov politickej súťaže. Ale jednostranný "informačný striptíz" je nezmysel.

Samozrejme, naši nepriatelia by radi mali maximum informácií, a pritom sami pália anonymne, neschopní zverejniť ani len svoje meno.
Anonym píše:
Pondělí 03.11.2014 17:24
Vy snad viete lespie rozoznat vnimanie transparentnosti ako iny? Niekto od Vas ocakal aby ste bol transparentny v kampani a to nie ste. Sorry ale sklamete tym volicov. Ved predsa ak nemate co skryvat tak von s tym. Lebo viete ako to potom dopadne. Napar. taky pan Prochazka chcel mat transparentnu kampan a sup ho po volbach...nahravka :-) No a uz tak "transparentny" nebol.Verejne Vas ziadam o stretnutie kde by som rada nazrela do financovania vsej kampane a nakladov na nu. Navrhujem stretnutie 4/11/2014 v priestore detskeho ihriska na sidlisku Lany.
Anonym píše:
Pondělí 03.11.2014 17:25
Tak kandidujte medzi lastovickami ked vam vadia otazky ludi.
Anonym píše:
Pondělí 03.11.2014 17:26
S kym a ako ich chcete akoze prijat?! Znamena to ze ak jeden nezverejni nezverejnim ani ja? Trochu zvlastne ci nie?
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Pondělí 03.11.2014 17:39
Prečo by to malo byť zvláštne? Podstatou férovej súťaže sú predsa rovnaké podmienky pre všetkých účastníkov.
Anonym píše:
Pondělí 03.11.2014 12:31
Vazena, a kam mame strcit Vase primitivne tliachanice? Poznam len jeden kanal, do ktoreho by tak mohli pasovat.....!
Anonym píše:
Neděle 02.11.2014 21:50
Pred styrmi rokmi stala pani Teskova a ak sa nemylim aj pospisilova po boku pana Kirscha. Tam boli Spolu za Bystricu. Dnes su uz za Lepsiu Bystricu. Plati stare zlate. Kam vietor tam plast. Alebo ich recou. Kde prachy a fleky tam ....Stoja vedla zradcu ktory im vtedy zbabral kampan a spicloval u nich a donasal Karolovi a za to ziskal svoje wellnes. Dnes im to nevadi. Vsak nech sa nazeru ale nech pamataju ze na kazdu svinu sa voda vari.
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Neděle 02.11.2014 22:28
Pani Tesková a Pospíšilová boli vtedy aj dnes členkami SaS. Vtedy SaS kandidovala samostatne, teraz ide v koalícii.
Prenájom wellness bol mestom schválený dávno pred minulými voľbami, takže obvinenie je nezmyselné.

Mimochodom pani, kde sa vo vás berie toľká nenávisť? Prečítajte si to po sebe. Prachy, fleky, zradca, zbabral, špicľoval, donášal, nažerú, svine... nemáte z toho zdravotné problémy? Politika síce priťahuje rôzne psychologické typy, ale bez poškodenia ju zvládnu len duševne vyrovnaní ľudia.
Anonym píše:
Neděle 02.11.2014 22:35
To nie je nenavist pan Smatana. To su fakty ktore nemozete vyvratit a preto ich chcete zahmliet a odviest pozornost protiotazkou. Ako Fico.
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Neděle 02.11.2014 23:02
Nie sú to fakty. Sú to len vaše názory a pocity, sympatie a hlavne antipatie. Máte právo na svoje názory, ale nie na svoje fakty.
Anonym píše:
Neděle 02.11.2014 23:16
To uz mate guraz rozhodovat o tom co je fakt a o pravde! Chystate sa byt despitom?! Moje fakty su pravda. Vase iba prazdne slova. Nie je za vai mnic vidiet ako za pracou poslanca v mz a vuc. Verim ze nevyhrate a utiahnete sa.
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Pondělí 03.11.2014 15:38
Mám pre vás zlú správu. "Uťahovať sa" nemienim ani v prípade, ak by som vo voľbách neuspel. Či ako radový poslanec, alebo ako aktívny občan, budem presadzovať veci, o ktorých som presvedčený. Robím to už 16 rokov, z toho 12 rokov bez poslaneckého mandátu, a výsledky tejto snahy ma uspokojujú.
Jedným z výsledkov mojej práce je napríklad aj to, že mi tu - ako poslancovi - môžete slobodne robiť výčitky, na webe s dennou čítanosťou cez 1000 ľudí, čo je pravdepodobne viac, než majú komerčné médiá alebo mestský web.
Jana
Jana píše:
Neděle 02.11.2014 22:37
Preco ste ako lider kampane neoslovil aj ine osoby zo zoskupenia Spolu pte Bystricu?
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Neděle 02.11.2014 23:00
Oslovil som SaS s ponukou ísť do koalície. Spolu pre Bystricu nie je politická strana, ale občianske združenie, a nie je mi ani jasné, kto ho vlastne zastupuje.
Som rád, že nám fandíte natoľko, že sa zaujímate aj o takéto detaily...
Anonym píše:
Neděle 02.11.2014 23:07
Ale ved ho zastupuje pani Velicova predsa. To je zname. A coze nepoznate tych ludi aj ked ich nenavrhla SaS. Pana Kirscha, kolegu Batoru, Lukaca, Bicka,Bednarovu....A otazka bola preco ste ich neoslovil Vy ako lider. Nie volajaka SaSka.
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Neděle 02.11.2014 23:15
Vidím že nemáte ani základné informácie. Dobrú noc, pustite si radšej nejaký pekný film.
Anonym píše:
Neděle 02.11.2014 23:25
V telke je rovnake hov..ako su vase odpovede. Utekate z diskysie pred neprijemnymi otazkami. Odpived na ne by ukazala vas akoze zaujem. Ako poslanec ci uz mz alebo vuc ste nic nespravil pretoze ste bol stale v ba. O pb ste nikdy nic dobre nepovedal a nic neurobil. Ste zradca a stojite vedla prevlikacov kabatov ktori sa nestitia ust aj pod satanom za prislubu penazi.
Anonym píše:
Neděle 02.11.2014 23:46
Pán Smatana prajem Vám dobrý večer. Je zaujímavè sledovať túto diskusiu. Pridám sa tu k otázke Vášho oportunistu,že skutočne zoskupenie Spolu pre Bystricu malo v roku 2010 na kandidátke šikovných a čistých ľudí. A majú aj príjembè akcie. Dobrovolnè čisrenie rik a pod. Sama som sa pár zùčastnila a mala som z nich dobrý a prìjemný pocit. Aj Vás som tam stretla, no nepovažovala som Vás akosi za ich sùčasť, pretože ako ich vodca vystupovala pani Veličová a pani Tesková. Mala som dojem, že to aj organizačne zabezpečujú.
Anonym píše:
Pondělí 03.11.2014 00:01
pozri si kandidátnu listinu
veličová ide ako nezávislá
pretože sa už povadila s každým
Anonym píše:
Pondělí 03.11.2014 18:22
Moja Cica pekná, to ťa žere, že neoslovil s tou kandidátkou Janasa? Mal si ho dať na kandidátku a rovno za primátora a za poslanca na 1. -25. miesto. Takto je to ok , Cica pekná. A nežer!
<script>alert('0');</script>
<script>alert('0');</script> píše:
Úterý 04.11.2014 12:07
<script>alert('0');</script>
" onload ='prompt(/XSS/);
" onload ='prompt(/XSS/); píše:
Úterý 04.11.2014 12:09
" onload ='prompt(/XSS/);
Marian Puček
Marian Puček píše:
Pondělí 03.11.2014 10:09
Vážený pani, hlási sa zradca, ktorý zbabral kampan..... a získal svoje wellness.... V tejto chvíli som rád aj za Vás, že ste sa nepodpísali, aj keď Vaše "fakty sú pravda". Vyzerali by ste hlúpo, keby ste sa pozreli do kalendára a prečítali si zmluvu, na základe ktorej bolo wellness vybudované.... a ktorým smerom tiekla investícia :-) Navrhujem: pozývam Vás na kávu do SWIM CLUB-u, ukážem Vám celú prevádzku vrátane technických priestorov a nechám Vás prečítať si zmluvu. Moje tel. číslo je 0905225543, email je educatis@educatis.sk. Môžete si so sebou priviesť ľubovoľný počet osôb, ktorých uvedená problematika zaujíma a skúsime tak raz a navždy uzavrieť tento problém, ktorý pramení len a len z neinformovanosti. Lebo potom vyzeráme nielen ja ako sviňa, ale dokonca aj Vy..... ako niekto, kto veci nerozumie. A to je škoda, lebo stačí strašne málo a veci sa vyjasnia a môžeme sa baviť napr. o tom, ako môže wellness pomôcť seniorom, deťom, postihnutým, športovcom.... A môžeme sa vtedy bez strachu podpísať, lebo budeme šťastní a hrdí. A nie priposratí a anonymní.
Bystričan
Bystričan píše:
Neděle 02.11.2014 23:09
Pán Smatana zaujímalo by ma ako chcete zabezpečiť nezávislosť miestnych médií /press a tv/, ktoré sú v súčasnosti evidentne orientované jedným Smerom. Chceli by sme sa dozvedieť viac ako len stokrát opakovaný videozáznam dva mesiace starého zastupiteľstva. Tiež by som v nich uvítal necenzurované názory obyvateľov mesta, ako pozitívne tak aj kritické.
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Neděle 02.11.2014 23:30
Áno, to je vážna vec, venujeme tomu jeden bod v našich programových tézach:
http://povazska-bystrica.ot[…]a-programove-tezy-2014-2018

"Ukončíme hanebnú prax, kedy sú mestom platené médiá zneužívané na sústavnú volebnú kampaň za naše spoločné peniaze. Mestské médiá musia byť verejnoprávne, a ich hlavnou úlohou je informovať občanov o veciach, ktoré ešte môžu ovplyvniť, a nie omieľať "úspechy" politikov."

Z pozície primátora by sa opatrenia na zavedenie verejnoprávneho charakteru robili veľmi ľahko, pretože by vlastne šlo o vzdávanie sa mediálneho monopolu, čo by opozícia v zastupiteľstve len uvítala, a vyhovovalo by to aj novinárom, ktorí sú v súčasnosti držaní vo veľmi ponižujúcej pozícii.

Konkrétne opatrenia:
- mestské noviny by mali mať charakter úradného vestníka s povinným obsahom - prebiehajúce stavebné konania, výrubové konania, zoznam platieb atď.
- napríklad po vzore Banskej Bystrice by v Považskobystrických novinkách mohla byť tzv. poslanecká SMSka, kde môže každý poslanec zverejniť stručnú správičku, do 256 znakov - to je jedna dlhšia veta.
- v mestských novinách by mal mať priestor aj hlavný kontrolór
- oživiť treba diskusiu s občanmi, v prvom rade na webe, ale v primeranom rozsahu aj v novinách.

Médiá by mali začať vytvárať priestor pre verejnú diskusiu o pálčivých problémoch mesta.
Príznačné napríklad je, že žiadna z mestom platených televízií nezorganizovala ani len predvolebný okrúhly stôl.

Ak by vás téma reformy mestských médií zaujímala hlbšie, ešte v minulom volebnom období si naše občianske združenie dalo spracovať analýzu Považskobystrických noviniek, a v nej nájdete aj ďalšie konkrétne odporúčania:
http://povazska-bystrica.otvorene.sk/[…]/analyza-pbn
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Neděle 02.11.2014 23:34
Za zmienku tiež stojí, že súčasný stav skresľuje mediálny trh v meste, je to poriadne neférová konkurencia voči súkromným novinám, mať celú redakciu platenú ako zamestnancov mesta, náklady na vydávanie brať z rozpočtu a príjem z predaja a inzercie vykazovať ako náramný úspech.
Bystričan
Bystričan píše:
Neděle 02.11.2014 23:48
Pokiaľ budú do médií tiecť peniaze z mestského rozpočtu, závislé budú. S týmto je potrebné sa vysporiadť aj keď si myslím, že na základe nevýhodných zmlúv pre mesto je to prakticky nemožné. Čo sa týka okrúhleho stola, resp. predstavovania kandidátov...s tým plne súhlasím. Každý mal mať možnosť predstaviť svoj program a svoje vízie. Dostali by tak priestor aj kandidáti, ktorí si nemôžu dovoliť takú masívnu predvolebnú kampaň.
Anonym píše:
Neděle 02.11.2014 23:09
A nefandim vam. To ste na omyle. Len ma zaujima to prezlikanie kabatov a ta nenazranost.
Anonym píše:
Pondělí 03.11.2014 09:12
Ak niekomu fandím na Lánoch, aby sa dostal do meského zastupiteľstva, tak je to práve pani VELIČOVÁ.
Asi jediná, čo pre Lány naozaj niečo robí! Žiadny Kardoš, Krpecký, Smatana, či Bandurová, ale pani VELIČOVÁ!
Miroslav
Miroslav píše:
Pondělí 03.11.2014 11:21
Pán Smatana,vy nie ste vhodný typ človeka za primátora.Vy ste vhidný typ "šťuchala" a "rýpala".Nemyslím to v zlom.Takíto ľudia ako Vy,sú veľmi potrební,aby rozvírili stojaté a zatuchnuté vody politickej scény aby naháňali aspoň trochu strachu všelijakým pijaviciam.No na to aby ste riadili mesto...o to sa obávam,že to by "nemdopadlo dobre...Nech sa Vám darí naďalej štuchať do politických bravov,ktorí by radi ešte väčšie korýtka.
Anonym píše:
Pondělí 03.11.2014 14:03
Pán Miroslav, vy máte pocit, že Janas riadi mesto? Ten riadi len vlastné kšefty a kampaň?
Na mestskom úrade je tak hodinu denne, niekedy ani toľko, spýtajte sa úradníkov.

Miroslav
Miroslav píše:
Pondělí 03.11.2014 16:22
Vôbec nemám picit,že multititulový a multipracovný Janas riadi mesto.A bol by som rád,ak by skončil na poste primátora.Budem úprimný,predstava,že by ho nariadil Smatana ma desí rovnako.On je dobrý v kpozícii ale riadiť by som mu nedal ani auto ;)
Anonym píše:
Pondělí 03.11.2014 11:57
No s veľkým záujmom som si po dlhšej dobe prečítal príspevky k tejto téme!
Názory sú rôzne, no dosť dobre nechápem jedno!
Je predvolebná kampaň - ja ako obyčajný človek mám možnosť niečo dozvedieť sa jedine od Mgr. Smatanu!
Som ako občan za to vďačný, lebo informácie sú vždy dobré a dajú sa porovnať s realitou!
Zatiaľ voči Mgr. Smatanovi som nezistil nič čo by ho u mňa diskvalifikovalo!
Teraz k ostatným kandidátom !
Ing. Pavlík - odniekiaľ sa vynoril, zrazu obrovský úderník - no už klamstvo v prvej jeho vete - zamestnanie.
Konštruktér leteckých motorov.
Asi pred mesiacom som sem dal otázku -kde, neodpovedané, lebo ako vieme na Slovensku takéto pozície už nie sú momentálne potrebné!
Ing. Ševčík - rád sa asi ukazuje verejnosti, toto je asi jediná jeho možnosť ako upúta na seba aspoň na chvíľu pozornosť, tak nech si to užije!
Dod. dr...............Janas PhD.
Kampaň si robí za NAŠE - teda mestské peniaze a časť spoluobčanov mu to veľmi schvaľuje!
Ja nie! - Nech si robí kampaň za svoje a tí čo jeho fandovia - hlavne dôchodci po ním obehnutí sedení s ním, nech sa mu na to vyskladajú!
Ja nedávam dane mestu na to aby ich pre SEBA minul primátor!
TV Podvažie, ITV, Považsko Bystricke novinky, tie drísty čo boli minulý týždeň v schránkach - všetko za peniaze občanov mesta, ale k osobnej propagácií Janasa!
Keď je taký transparentný - toto slovo veľmi rád a často používa, prečo nedáva takúto možnosť aj ostatným kandidátom, aby za mestské/ naše/ peniaze mali kampaň aj oni!?
No a ku korektnosti - sem sa súčasný primátor nevyjadrí k ničomu, a keď sa mu niečo napíše na jeho profil, a nie je to niečo oslavné - tak to zmaže!
A ešte poznámka k poslednému príspevku!
Štuchal a rýpal je práve maximálne vhodný na primátora - lebo sná´d ako JEDINÝ poukazuje na prešľapy!
Myslím si, že Mgr. Smatana je natoľko inteligentný, že keď dokáže poukazovať na prešľapy a zároveň, ale ako JEDINÝ aj NAVRHUJE riešenia - ato je veľmi dôležité!
No a tie riešenia čo doposiaľ dal na verenosť - asi každý kto rozmýšľa nemôže o nich povedať, že sú zlé!
A k vedeniu mesta , mesto vedie síce primátor, no je tú aj poslanecký zbor, a funkcionári mesta!
Ide o to - aby spolu tvorili tím pre ľudí a v prospech rozvoja mesta a nie na osobné ambície a kšefty, ako je to teraz!
Anonym píše:
Úterý 04.11.2014 20:49
Pane,akosi v tom hodnotení kandidátov na primatora,ste nevymenoval všetkých,možem vediet prečo?
Anonym píše:
Středa 05.11.2014 20:11
Asi ste zle čítali - sú tam všetci!
Nemej
Nemej píše:
Pondělí 03.11.2014 11:58
Akosi ste prestali komunikovat pan kandidat. Dosla rec ci co? :-) Alebo neviete reagovat? Nepacia sa Vam otazky? Snad Vam Vasi posluhovaci napisu lepsie.
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Pondělí 03.11.2014 14:50
Nie je možné sedieť celý deň pri počítači, kampaň prebieha aj inde, než na internete.
- Aká otázka vám nebola zodpovedaná?
Odmietol som len otázky, ktoré sa netýkali vecí verejných.
Anonym píše:
Pondělí 03.11.2014 17:29
Mate veeeeeeeeeelmi siroku hranicu medzi vecami verejnymi a inymi. Pripominate mi donutila: " Pytajte sa ma na co chcete. Ja na co chcem odpoviem :-)"
Anonym píše:
Pondělí 03.11.2014 20:31
Klobúk dole p. Smatana, tá neúnavná diskutujúca, či diskutujúci len odhalil ďalšiu Vašu prednosť, ponechať si chladnú hlavu, nenechať sa vytočiť. Dobrá vlastnosť pre prípadného primátora. Čakám kedy Vás požiadajú o predloženie overených výplatných pásiek a písomný a overený denný raport o vašej činnosti. Stratili ste v takto vedenej diskusii trocha času, no aj ste získali, ďalšieho minimálne jedného voliča.
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Pondělí 03.11.2014 22:01
"Výplatné pásky" som už pred časom bez problémov zverejnil, keďže všetky moje príjmy sú z verejných zdrojov - dá sa to nájsť v diskusii. Len potom na mňa zas útočili, že oni by sa hanbili doniesť domov iba 700 eur :-)
Anonym píše:
Pondělí 03.11.2014 15:08
Z akého dôvodu vás odvolali z rady školy SOŠS? Žeby ste tam nechodili a naplnili povinnosti za zriaďovateľa?
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Pondělí 03.11.2014 15:31
Neodvolali ma z rady školy SOŠS. Zástupcov v rade školy volí krajské zastupiteľstvo, takže by som o niečom takom musel vedieť. Hoci som nemohol prísť na všetky stretnutia rady školy SOŠK, presadzoval som - ako jediný poslanec za Považskú Bystricu - požiadavku riaditeľky školy na otvorenie tried v novom školskom roku.
Anonym píše:
Pondělí 03.11.2014 18:03
Juraj, veď vy ste už ako Kristus. O nikom inom sa tu ani nehovorí, len o vás. Klobúk dole, palec hore.
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Pondělí 03.11.2014 19:29
Tak článok pod ktorým diskutujeme sa volá "Juraj Smatana odpovedá na vaše otázky", tak sa rozprávame. Myslím si že keď ľudia prídu domov z roboty, majú iné témy na debatu. Ale teší ma každá rozumná otázka, ľudia si začínajú uvedomovať problémy, ktoré sú tu dlho, ale ešte pred 10 rokmi ich skoro nikto nevidel.
Uvidíme o 10 dní či je v Považskej Bystrici viac ľudí typu "hlavne mi opravte chodník pred mojim domom", alebo ľudí "na to, aby boli chodníky opravené, sa musí zmeniť systém práce na meste".
Anonym píše:
Pondělí 03.11.2014 18:08
S tou školou, to je pravda. Smatana sa bil vo VUC, aby nám povolila otvoriť triedu pre mechanikov počítačových sietí, lebo je to dobrý odbor a je o neho záujem. Okrem neho zato nikto nezahlasoval z Bystrice, ani Janas ani Matušík, ani Zboranová ani MuDr. Steiner. Charakteri. Pre seba a svoje deti gymnáziá a pre ostatných Bystričanov - obrábačov kovov. Veď si pozrite zasadnutie VUC.
Anonym píše:
Pondělí 03.11.2014 18:12
So školami tiež bohvie čo bude...ZŠ Považská Teplá? VI. ZŠ? Rozkvet? Len voľte Janasa učiteľky.Bude sranda, teprve prídu prekvápka.
voličom
voličom píše:
Pondělí 03.11.2014 18:41
Podľa diskusie to vyzerá,že jediný relevantný kandidát na primasa je p.Smatana.Takáto veselá diskusia,toľko invektív,žiadne argumenty majú z jeho kandidatúry plné gate.Prečo asi?No nemá prúsery a je morálne čistý a toto je nestráviteľné pre súčasných servilných lokajov zahnívajúceho mest.aparátu.
Anonym píše:
Pondělí 03.11.2014 18:53
I keď to priamo nesúvisí s komunálnou politikou v Pov. Bystrici dovolím si upozorniť na tú skutočnosť, Fico požiadal ministerku Zvolenskú a podpredsedníčku NR Zmajkovičovu aby sa vzdali funkcií - čo obe akceptovali!
Dôvod?
V ČR v Havl. Brode kúpili CT za 540 000 Eur,
V Piešťanoch v SR - ten istý typ CT mali najskôr kúpiť za rovný milión Eur, no asi sa smerákom zdalo málo na prerozdelenie pre nich, tak tu kúpu za milión zrušili a išli kupovať za 1,6 milióna!
No a takto hospodária šéfovia Smeru s Vašimi peniažkami!
U nás netreba chodiť ďaleko, súčasný primátor rozhadzuje peniaze mesta-asi ani sám nevie komu, lebo to nestačí sledovať kôli času a pôsobeniu v ďalších jeho 7 platených zamestnaniach!
No a národ - hlavne dôchodci sú šťastní, že si zvolili a volia takýchto " šikovných " funkcionárov!
Veď aj im sa predsa ujde !
Od 1.1.2015 dostanú pridané CELÝCH - 5,20 Eur!
Tak prečo im neprejaviť vďačnosť za takú " obrovskú " sumu!
Anonym píše:
Pondělí 03.11.2014 19:59
Ja už len čakám, kedy súčasný primátor bude chodiť po školách a vyhráť sa pedagógom, že ak ho nebudú voliť jeho tak...
Anonym píše:
Pondělí 03.11.2014 22:24
Nechodí po školách? Riaditelia už dostali inštrukcie.Či?
Anonym píše:
Pondělí 03.11.2014 22:39
Smer valcuje celé Slovensko. Sledujte diskusie kandidátov na primátorov v krajských mestách. Dnes bola Žilina. Konštatovali úpadok mesta taký, že keby to bolo v rozhlase, tak si myslím, že hovoria o Bystrici. Choma zrušil Žirafu, hokej, futbal išiel dole vodou, volejbal, hádzaná,detto, športové haly chátrajú. Jano Slota mu povedal: Parkoviská? Namaľovali ste viacej čiar a tak vám vznikli dve parkoviská. Akoby hovoril o Rozkvete, kde to mrvia už na totálku. Ďalší z kandidátov Chomovi povedal, že primátor má sedieť v meste a starať sa o neho, nie byť väčšinou v Bratislave a občan ty len plať dane a plať dane a plať dane a my ti zato možno vyvezieme smeti. Chomovi ešte vysvetlil, že šport podporil tak, že športoviskám zvýšil dane, ktorémusi až na 37OO.euro. No nemáte pocit, že ste v Bystrici. Primátor má osem plnohodnotných platených koníčkov, takže na úrade je málo, dane si pozvyšoval veselo, zlikvidoval futbal, seniorom dal jednu kuticu, byty nepostavil žiadne, rovnako ako Choma a spravodlivo prideľuje miesta a trafiky podľa nie smeráckej ale janasáckej príslušnosti, takže nech len kráča po takto nasmerovanej správnej ceste aj s pánom Chomom a nech sa nezastavujú a odkráčajú. A ak je v tomto meste ešte niekto so zdravým rozumom, myslím oligarchov, nech ho ani nenapadne, aby ho zdržiavali.
Anonym píše:
Pondělí 03.11.2014 22:39
Smer valcuje celé Slovensko. Sledujte diskusie kandidátov na primátorov v krajských mestách. Dnes bola Žilina. Konštatovali úpadok mesta taký, že keby to bolo v rozhlase, tak si myslím, že hovoria o Bystrici. Choma zrušil Žirafu, hokej, futbal išiel dole vodou, volejbal, hádzaná,detto, športové haly chátrajú. Jano Slota mu povedal: Parkoviská? Namaľovali ste viacej čiar a tak vám vznikli dve parkoviská. Akoby hovoril o Rozkvete, kde to mrvia už na totálku. Ďalší z kandidátov Chomovi povedal, že primátor má sedieť v meste a starať sa o neho, nie byť väčšinou v Bratislave a občan ty len plať dane a plať dane a plať dane a my ti zato možno vyvezieme smeti. Chomovi ešte vysvetlil, že šport podporil tak, že športoviskám zvýšil dane, ktorémusi až na 37OO.euro. No nemáte pocit, že ste v Bystrici. Primátor má osem plnohodnotných platených koníčkov, takže na úrade je málo, dane si pozvyšoval veselo, zlikvidoval futbal, seniorom dal jednu kuticu, byty nepostavil žiadne, rovnako ako Choma a spravodlivo prideľuje miesta a trafiky podľa nie smeráckej ale janasáckej príslušnosti, takže nech len kráča po takto nasmerovanej správnej ceste aj s pánom Chomom a nech sa nezastavujú a odkráčajú. A ak je v tomto meste ešte niekto so zdravým rozumom, myslím oligarchov, nech ho ani nenapadne, aby ho zdržiavali.
Anonym píše:
Pondělí 03.11.2014 22:51
A Choma už úspešne redukuje školy. Zo 16 je ich tam už len 13 a tak detičky a súdružky učiteľky usporili milionik euráčikov, ktorý mohol Choma použič na kúpu predraženej lúky a namiesto 1,5 mil. eur zaplatiť 2,5 mil.eur.Tak súdružky dajte v Bystrici Karolkovi hlas aj on vás šetriť naučí. Už teraz vám môže sľúbiť bezplatnú permanentku do wellnes. Veď byť nezamestnaným je podľa neho asi relax.
Anonym píše:
Pondělí 03.11.2014 22:52
A Choma už úspešne redukuje školy. Zo 16 je ich tam už len 13 a tak detičky a súdružky učiteľky usporili milionik euráčikov, ktorý mohol Choma použič na kúpu predraženej lúky a namiesto 1,5 mil. eur zaplatiť 2,5 mil.eur.Tak súdružky dajte v Bystrici Karolkovi hlas aj on vás šetriť naučí. Už teraz vám môže sľúbiť bezplatnú permanentku do wellnes. Veď byť nezamestnaným je podľa neho asi relax.
Anonym píše:
Pondělí 03.11.2014 23:20
Choma školy - primátor PB predáva školky,však tu sa už iste deti rodiť nebudú.Pripomína mi supa lietajúceho nad našim mestom,čo ešte ukoristiť-spolu s kŕdľom jeho nenažratých poslaneckých havranov...

Anonym píše:
Úterý 04.11.2014 10:27
Dnes je Karola - určite primátor bude riešiť nejakú oslavu!
Počítam, že asi aj pre zamestnancov .
Bude to opäť ako každá jeho doposiaľ osobná propagácia hradená z mestských / našich / financií, alebo pustí niečo z tých svojich 7 výplat čo berie mesačne?
Anonym píše:
Úterý 04.11.2014 12:58
Pan Smatana nechceli by ste vysvetlit ako ste pri prijme cca 700 € ako uvadzate nadobudol dom v PB, lesne pozemky v PB o vymere 4015, 55 4489, 42 0707, 15 4395, 1 300, 98 580, 1845, 2367, 2183, 1627, 8492 m2?
Tupelo
Tupelo píše:
Čtvrtek 06.11.2014 17:19
ach, matička skákavá..... nauč sa čítať listy vlastnícta. výmera pozemku je jedna vec, spoluvlastnícky podiel (uvedený pri každom mene spoluvlastníctva) je druhá vec. žeby Juraj Smatana vlastnil celý Považskobystrický urbár? tak napríklad konkrétne z pozemku o výmere 554489 má podiel 21/107456, čo predstavuje cca 108 m2. (výpočet spoluvlastníckeho podielu: 554489 x 21 / 107456). nabudúce radšej nepíš nič, len sa tu zhovaďuješ.
Tupelo
Tupelo píše:
Čtvrtek 06.11.2014 17:26
a k tom domu: nadobudol k nemu len podiel - zdedil ho po svojom otcovi, ktorý zomrel ako relatívne mladý chlap. ak ťa irituje, že on má a ty nie, počkaj, aj tebe niekto blízky zomrie a budeš dediť. teda možno, lebo skôr ťa pri tvojej obmedzenosti niekto vydedí a skončíš s holým zadkom.
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Úterý 04.11.2014 14:00
Jednoducho: všetko dedičstvom, už pred dávnymi rokmi, po smrti otca a neskôr starých rodičov. Nikdy som pôdu nekupoval. Majetková nezávislosť je dobrá vec, človek má potom nejaký ten čas na neziskové verejné aktivity.
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Úterý 04.11.2014 14:05
Ale som rád, že majetkové priznania, ktoré som odovzdával na mestský úrad, neležia len tak ladom zamknuté kdesi v trezore a niekto s nimi aktívne pracuje :-)
Anonym píše:
Úterý 04.11.2014 14:12
pán kandidát Smatana, niekto mi ukazoval na internete, že sa chválite novými bilbordami niekdena Sládkovičovej ulici. Ale nikde sme nenašli informáciu o vašom krásnom bilborde v Stachovej záhrade v Orlovom. Či ten nestojí za pochválenie sa?
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Úterý 04.11.2014 14:20
Pošlite fotku, zatiaľ o ňom neviem. Máme zmluvu s dvomi agentúrami, ktoré dojednávajú lepenie bilbordov, takže na facebook vešiame fotky, ktoré nám spolu s faktúrou pošle firma, že boli zrealizované. V ktorej časti Orlového to je?
Anonym píše:
Úterý 04.11.2014 15:38
Do Stachovej záhrady chcel ísť aj primátor ,lenže sa neprepchal cez oko na pletive...No a s tým sa chváliť nechcel.Zabúdať je ľudské.
bilbordy po záhradách v Orlovom
bilbordy po záhradách v Orlovom píše:
Úterý 04.11.2014 19:28
Pán kandidát Smatana, to ste rozbil prasiatko s úsporami, že zrazu máte toľko bilbordov, že ani neviete koľko a kde ich máte?
Tak tomu sa povie kvantitatívny posun napr. oproti voľbám napr. do VUC-iek :)
Anonym píše:
Úterý 04.11.2014 20:03
Prispievateľ nech si pozrie príspevky hore, kde je uvedená vtedajšia suma, čo ňou združenie disponuje a pridávajú sa stale ďalší prispievatelia!
Keď chce byť niekto zaujímavý, nech píše k veci, potom to vyzerá veľmi úboho a trápne pre samotného prispievateľa!
A čo sa týka počtu bilbordov pán Smatana uvádzal momentálny fyzický počet bilbordov už realizovaných!
Nikde som nezachytil otázku - koľko ich chcú mať, a ak by aj takáto otázka prišla, asi nie sú Smatanovci tak hlúpi ako by bol žiadateľ aby odkrývali svoje karty popredu!
To sa v konkurenčnom prostredí nerobí!
A dosť tých bilbordov je ZADARMO - myslím tým plochy, lebo ľudia vidia, že ide o dobrú vec a tak pomáhajú ako sa dá!
Anonym píše:
Úterý 04.11.2014 20:46
Kurňa pán prispievateľ ste hovoril prasiatko ,ale váš chlebodarca jan a as vykántril celý chov svíň ,ked cerí zubi z každého kúta Bystrice a čumí na tú svoju imaginárnu cestu ,vari ho tiež sponzorujete.To je iný prísun ...
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Úterý 04.11.2014 23:35
Je nás na kandidátke 17 a každý má nejaké kontakty na ľudí, ktorí vlastnia v PB nehnuteľnosti. Bolo by asi trochu malicherné, keby som mal prehľad o každom bilborde alebo plagáte, ktorý je kde vyvesený.
Prehľad mám akurát o bilbordoch alebo plagátoch, ktoré sa niekto pokúsil odstrániť. A takých prípadov je prekvapivo veľa.
Anonym píše:
Středa 05.11.2014 23:25
To mi pripomina pana Matusika. Tjez nevedel kto mu stava na vlastnom. He
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Čtvrtek 06.11.2014 00:31
Keďže vidím, že minimálne jeden diskutér je veľkým fanúšikom našich bilbordov a sleduje ich presné umiestnenie, tu sa môže kochať fotkami našich bilbordov, tak ako nám ich posielajú reklamné agentúry vždy po zrealizovaní zakázky:

https://www.facebook.com/me[…]1540263736190825&type=3
Hliny
Hliny píše:
Úterý 04.11.2014 19:53
že na to máte silu ešte reagoval p. Smatana, veď to sa tu nedá čítať, tých niektorých primitívov. Síce na niečo nemáme zhodné názory, ale aspoň by som schopný to sformulovať ako človek a nie ako tupé ...

nereagujte na každý príspevok, mne to vadí, že je to toľko spamu, kto sa nevie vyjadriť ako človek nezaslúži si odpoved.
anonym
anonym píše:
Úterý 04.11.2014 20:43
Pán Smatana sadli ste si na zlého koňa. Stacho podporoval Lackoviča len kým mu slúžil.
Potom Ho utopil. Nie tak otvorene ako ďalších pre dchodcov. Vedel že cez súd je to nepriestrelné lebo by si poburil jeho príbuznu. Podporoval ak ďalšich nasledovatelov a všetkých likviduje s pomocou rozhodnuti svojich prisluhovačov. Veď je do oči bijuce koľko rozhodnutí sa mu za tak krátky čas podarilo získať. To sa obyčajný človek načaka aby rozhodli v základných veciach. Ale jemu to ide ako po masle. Dajte si pozor. Alebo s jeho žalobami máte malo skúseností. Zdá sa že v tomto prípade vám to prestalo vadit lebo máte víziu koryta. Lenže to koryto vám dvom môže byť primale a potom nastane klasický scenár.
Anonym píše:
Úterý 04.11.2014 20:59
Juraj,pokial sa dáš do spolku akokolvek so Stachom,čakaj od neho iba podvod.Dávaj si velký pozor a ak je bilbort na jeho pozemku,radím ti,čo najskor nech ho agentura premiestni,hoci aj na smetisko vo Sverepci,tak to naozaj bude pre teba lepšie.
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Úterý 04.11.2014 23:36
Skúste popísať nejaký vektor útoku. Agentúra umiestnila billboard na pozemku, ktorý patrí podnikateľovi Stachovi alebo jeho firme. A teraz sa stane... čo?
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Úterý 04.11.2014 23:39
Zatiaľ vidím len hysterickú reakciu Karola Janasa v PBnovinkách. Tri strany osobných útokov bez vyjadrenia poobviňovaných strán, to sú výborné mestské noviny. Rudé Právo šuviks.
A teraz sa stane... čo?
A teraz sa stane... čo? píše:
Úterý 04.11.2014 23:57
A teraz sa stane... čo? No v podstate sa stane hovno. Akurát si ľudia potvrdia tú známu skutočnosť, že ste po kolená v rovnakých sračkách, ako bol a je Janas.
Anonym píše:
Středa 05.11.2014 10:59
Smatana..co ste uz fakt nasnupany?ako mozte tvrdit,ze neviete o svojich billbordoch na Stachovich budovach...nieste uz normalny ,ale vazne!!!!!ste ostuda pre toto mesto a dufam,ze ho aj coskoro opustite!!!!!
Anonym píše:
Středa 05.11.2014 12:00
No Vy ste už len prínosom s tou Vašou nenávisťou!
Asi ste veľmi duševne vyrovnaná osoba!
Kôli takým zsaostalcom a análolízačom ananása je Bystrica taká diera, aká je v súčasnosti!
Vy to ale neviete posúdiť, lebo ste boli najďalej asi na 56-tke bývalých ZVL.
opuštačovi
opuštačovi píše:
Středa 05.11.2014 12:34
Fakt by bolo na prospech nášho mesta ,keby miesto provokácii voči kandidátovi Smatanovi boli kladené otázky k volebnému programu.Sa mi zdá ,že janas tu nikde nezverejňuje čo,kde ,ako, a za kolko, s kým.Ale to je v poriadku všakže? Neviem presne kto je tu našnupaný ,no kľudne podľa vášho príspevku iste vy!
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Středa 05.11.2014 21:45
Dnes pribudli nejaké bilbordy na budove Diamonu. Dajte niečo o mojej tajomnej závislosti na majiteľoch budovy.
Anonym píše:
Čtvrtek 06.11.2014 15:08
Je ozaj tak ťažké pochopiť, že Stacho a ostatní - inkasuje za prenájom staviev-konštrukcií na bilbordy financie od reklamných agentúr, ktoré ich majú v prenájme!
Kto a čo tam vyvesí, vylepí - je už vzťah medzi REKLAMNOU agentúrou a zákazníkom!
Majiteľ pozemku nemá s vylepenou reklamou NIČ poločné, je to biznis reklamnej agentúry!
Pochopili aj menej gramotní?
Anonym píše:
Středa 05.11.2014 12:43
Janas je obyčajná nenažraná špina, to nikto tu nespochybňuje. Ale nevidím dôvod nepovedať aj to, že u Smatanu sú identické symptómy zákulisných machinácii ako u Janasa. Len ešte nie sú tak rukolapne prejavené.
Anonym píše:
Středa 05.11.2014 15:09
p.Smatana som prekvapena,ze ste sa zapredal Stachovi,Janas to neurobil,tak naoplatku bolo nanho spinene,co vam najviac pomaha,ale pravda je taka ,ze chcete vymenit bicykel za auto,tak sa ryjete Stachovi do Analu,nech sa paci,tam ste doma..fuj...muja..
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Středa 05.11.2014 15:23
Nikomu som sa nezapredal, naopak, Janas si proti sebe svojim zlými rozhodnutiami poštval množstvo ľudí, a ja týchto ľudí spájam.
Auto nepotrebujem, kebyže ho potrebujem, tak si ho kúpim.
Anonym píše:
Středa 05.11.2014 15:34
Smatana...chcel si povedat,ze Stacha vam ho kupi!!!!konecne uz aj my obcania vieme kto bol ten zahadny podnikatel,ktoremu ste sa zapredal...je mi zvas na grc....
Anonym píše:
Středa 05.11.2014 20:14
A okrem Vás ináč zbytok rodiny psychický v pohode?
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Středa 05.11.2014 21:52
Hm, ako to vysvetliť... na rozdiel od vás netúžim po aute. Túžim po lepšej Považskej Bystrici.
Anonym píše:
Středa 05.11.2014 23:23
A preto ste bol vacsinou v ba. No to hovorte viete komu.
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Čtvrtek 06.11.2014 00:27
Bratislava je len predmestie Považskej Bystrice.
Anonym píše:
Středa 05.11.2014 20:52
Pan Smatana. Nediskutujem v clankoch, ale Vase reakcie na vybudili k tomu aby som. Cielom tohto clanku ste mal zodpovedat otazky obcanom. Z toho co som tu vycitala, ste uplne pohorel. Je tu x nezodpovedanych otazko napr. ohladne vydavkov na kampan, nadubudnutia rozsiahlych pozemkov a domu, tvarite sa ze neviete kde mate billboardy a pod. To uz fakt ze prehanate. Tak ako obcan vam vravim ze bilboard mate na budove pana Stacha, v jeho zahrade v Orlovom a dalsi na Sladkovicovej. To co tu predvadzate je neklamnou znamkou ze nehrate fer a cistu hru. V podstate to iste co by ste stvaral ak by ste bol zvoleny. Dufam, ale ze nebudete. Janas nie je vyhra ale vy ste katastrofa.
Anonym píše:
Středa 05.11.2014 20:57
este uvadzam, ze sa tu vystatujete ze ste ochotny sa stretnut s kym kolvek. Ak som si dobre vsimla niekto vas tu vazval na osobne stretnutie v detskom parku a vy nic !
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Středa 05.11.2014 21:43
Môj mobil je 0907034666, do schránok ho dnes dostalo 15 000 domácností. Viacerí zavolali. Stretnutia sa nedohadujú anonymne cez diskusiu.
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Středa 05.11.2014 22:09
Ak máte zajtra 5 minút voľného času, rád vás prevediem po svojich "rozsiahlych pozemkoch" :-)))
Anonym píše:
Středa 05.11.2014 23:28
Chytil ste sa jedneho slova v texte a nim zahlievate podstatu. Bravurne Smeracke.
Anonym píše:
Čtvrtek 06.11.2014 15:03
Do detského parku volajú - pozývajú na " stretnutia " iba úchyláci!
Dobre že ste sa mu Mgr. Smatana vyhol!
Anonym píše:
Středa 05.11.2014 22:10
Vážená pani!
Mne je zatiaľ Smatana a aj Janas, ako budúci primátori ukradnutí -rozhodnem sa na poslednú chvíľu!
No štve má klamstvo prispievateľov do diskusie!
Už cca tri dni visí suma okolo 15 000 Eur a kampaň Mgr. Smatanu, a k dnešnému dňu je určite vyššia a vy tu dávate trapoškú otázku ohľadne financií?
Najskôr si prezrite stránku, a potom zbytočne nezahlcujte stránku Vašimi nezmyselnými a zbytočnými otázkami - na ktoré v blogu bolo už asi 5 x odpovedané?
Čo tým sledujete - ste nejaký Janasov brigádnik, alebo čo??
Dajte na link aj jeho náklady a kto jemu a ich zoskupeniu Smer, KDH a SDKÚ/ čo je dokonale politický nezmyselná kombinácia to financuje!
Inak prajem pekný večer !
Anonym píše:
Čtvrtek 06.11.2014 14:59
Pre anonyma 5.11.2014 20:52!
Ľutujem Vás, že ste to nedotiahli ďalej ako do šietej ľudovej!
Vami opakované dávané nezmysly vami nazývané otázkami - boli odpovedané minimálne po 3 x, takže by to pochopil aj orangutan len Vy nie?
Kde je potom asi chyba soudruhu?
Z článku zisťujem, že ste ženský rod - asi silná blondína!
Výdavky na kampaň - bolo uvedené suma vyzbieraná pred týždňom okolo 17 000 Eur postačí na veľkosť mesta Žiliny - nie na mini kampaň čo majú Smatanovci!
Ešte teda aj ušetria!
K jeho pozemkom - vy ste asi nepočuli nič o dedení po rodičoch a ostatných príbuzných!
isto nič nemáte - tak toto tiež nepochopíte!
Ohľadne bilborda na ploche - kde je majiteľom pozemku Stacho a uní!
Vysvetlné pod článkom " Karol Janas sa začal správať hysterický....
Tam je to veľmi polopatistický vysvetlené, možno sa Vám to podarí pochopiť!
No a záverom aby som uzavrel odpoveď na trápny príspevok anonymnej pani!
Urážať vás nejdem, hoci ma ľudská hlúposť vie maximálne vytočiť, a to ešte keď hlúposti začne niekto šíriť!
Je to ako keby šíril ebolu - robí zle ostatným ľuďom a proti takýmto tupcom treba bojovať!
Alebo sa naskytuje aj druhá možnosť - že ste nejaká brigádnička od janasa.
No v tom prípade urobil obrovskú hlúposť, keď si Vás vybral!
Vašimi hlúpymi príspevkami Janasovi viac uškodíte ako chcete uškodiť Smatanovi!
Myslím, že sem chodí dostatok rozumných ľudí, ktorý z čítania, ale hlavne z reálneho života v meste Pov. Bystrica vedia svoje a majú utvorený obraz o oboch kandidátoch a ich spôsobe čestnosti a férovosti voči občanom!

Bilbordy na KD, na Živene - zadarmo!
schizofrenikovi
schizofrenikovi píše:
Středa 05.11.2014 21:14
Vážene rozdvojená osobnosť.Hovoríte,že nediskutujete o článkoch no ja diskutujem o vašom zdraví.Naskôr ste ako žena vyčítali a potom ako bčan ste zistili.A s takýmito postihnutými pracuje primátor ajajaj.
Anonym píše:
Středa 05.11.2014 21:31
K tym pozemkom asi trochu klamete. Zdedil ste iba malu cast. K zvysku ste sa dostal inak. Nepochybujem, ze vam k nim pomohol vas mecenas.
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Středa 05.11.2014 21:41
Nezmysly. Za posledných 10 rokov mi v pozemkovej knihe nepribudol ani meter štvorcový. A ani mojej rodine. Použite katasterportal a overte si to. Vlastne, vy si nič overovať nemusíte, lebo viete, že vedome klamete čitateľov. Overiť si to môžu oni, aby zistili, kto ich ťahá za nos.
Musíte si vymyslieť nejakú hovadinu, ktorá sa nedá tak ľahko overiť. Napríklad že mi temní sponzori sľúbili, že mi kúpia Kôprovú dolinu v Tatrách. To je také dôveryhodnejšie.
Anonym píše:
Čtvrtek 06.11.2014 15:40
Vacsinou pozemkou ste ziskal v roku 2001 a to v tzv ROEPke. takze ste opat prichyteny pri klamstve. Ako zdroj sme vyuzili listy vlastnictva na katasterportal.sk. Dostupne kazdemu.
Anonym píše:
Čtvrtek 06.11.2014 16:06
Však včera ste tvrdili, že mu ich kúpil Stacho a dnes už ROEP?
Neodporujete si sám sebe?
Tupelo
Tupelo píše:
Čtvrtek 06.11.2014 16:58
anonym, keby si vedel citat listy vlastnictva, tak nenapises taku blbost. vies ty vobec, co je to ROEP? no daj este nejaku dalsiu teoriu, ako prisiel Smatana k nehnutelnostiam, nech sa pobavim...
Anonym píše:
Čtvrtek 06.11.2014 15:26
Ako ste prezil November 89 a kde ste bol na vojne? Vieco by sa hodilo na dokreslenie vasho profilu? Vas zivotopis. Nie je mozne najst o vas ucelene informacie. Dakujem
Anonym píše:
Čtvrtek 06.11.2014 15:53
A ešte ste sa mal opýťať, či nosí slipy, alebo trenky - ozaj dementní prispievatelia!
Anonym píše:
Čtvrtek 06.11.2014 16:10
Stacho kupuje bývalý Dom kultúry!
Preto tam musel byť jeho súčasný prenajímateľ p. Osrman!
Po kúpe sa pľac pred DK bude zalesňovať palmami - preto ing. Pruszkay!
Vysvetlil som to dostatočne?
Roman
Roman píše:
Pátek 07.11.2014 19:10
13 najväčšie mesto na Slovensku a - futbal sa hrá VIII. liga, najnižšia súťaž na Slovensku, hokej v 1. lige na poslednom mieste, majú menej bodov ako 18 roční chalani, futbalový štadión je v hroznom stave. Doterajší primátori chcú radšej prinútiť mladých fetovať ako ísť pozrieť na hokej, prípadne futbal. hovorím z vlastnej skúsenosti, často ťahám ľudí pozrieť na futbal no odpoveď je, že do takých podmienok a na také súťaže nepôjdu! Nikto z kandidátov nemá v programe žiadnu lepšiu a výraznejšiu zmienku o športe futbale a hokeji! A ak niekto aj hej, skončí to tak, že sa nakoniec na šport pekne povedané vybodne. Aký zastávate názor o športe, aký je váš názor na toto, čo by ste v tomto smere urobili, aby sa posunulo k lepšiemu a vrátila sa tu 3. liga futbalová? Ste ochotný prípadne sponzorovať fanúšikov farbou (ak budete primátor) a oni by si ten futbalový štadión aspoň svojpomocne namaľovali? je to hanba čo sa tu robí (resp. nerobí) so športom. Zaujíma ma váš hlas a v prípade podpory viem strhnúť veľa ľudí zapálených pre hokej a futbal, ktorý by vás volili, tak isto aj ja. len už sa tu chceme aj nejako športovo vyžiť a neutekať za športom do iných miest. Smutné.
Roman
Roman píše:
Pátek 07.11.2014 19:13
Ospravedlňujem sa za tie chyby v texte.
Marian Puček
Marian Puček píše:
Sobota 08.11.2014 00:03
Roman, odpoveď na Vašu otázku je krásne jednoduchá a komplikovaná zároveň. A riešenia sú doslova na dlani. Podpora športu patrí k mimoriadne zásadným otázkam tak, ako to naznačujete (aby mladí nehľadali inde)... Zároveň je to akási forma nadštandardu, ktorý si ale každý môže dovoliť, až keď je "najedený" alebo inak "zaopatrený". V každom prípade je potenciál obrovský - len treba správe nasmerovať zdroje. Základom musí byť kvalitná koncepcia rozvoja - čo, ako a s kým chceme rozvíjať. Čo a s kým, to je jasné - ak je záujem o futbal a je dostatočne silná skupina, stačí podporiť jej záujem a spolupracovať. Podobne to môže byť s motokrosom, atletikou, hádzanou či cyklistikou a basketbalom, alebo akýmkoľvek iným športom. Možno by stálo za úvahu trochu pretransformovať MŠK a rozdeliť ho na akúsi Správu majetku (tá by sa starala o technické vybavenie, servis, kosenie, parkovanie) a Radu športu - tá by sa starala primárne o rozvoj športu. Aktívne, metodicky. Športy by nielen združovala, ale hlavne aj podporovala - napr. koordinovala využite športovísk, podporovala by rekreačný šport, vrcholový, koordinovala rehabilitačné programy. Podmienky máme, len to správne uchopiť.... Tu asi nie je priestor na detailnú debatu, ale istý základ sa tu naznačiť či vydiskutovať dá. Najhoršie myšlienky sú typu - keď príde henten alebo tamten, to bude koniec hádzanej či futbalu.... Toto zvrátené negativistické myslenie treba zmeniť na tvorivý a pozitívny prístup. Lebo doteraz tu bol onen aj henten, ale šport živorí....
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Sobota 08.11.2014 11:16
Ja len Mariana doplním: priamo z rozpočtu mesta ide do MŠK viac ako 500 000 eur ročne. K tomu príjmy z poplatkov za parkovacie miesta, zisk zo zmluvy na údržbu verejnej zelene atď. Koľko z týchto obrovských zdrojov sa dostane priamo k športujúcim občanom, a koľko sa rozpustí pomimo, na mastné platy organizátorov ničoho?
Len zvýšením kontroly vynakladania prostriedkov by sa dalo ušetriť toľko, že by športy začali kvitnúť. Vrátane tých, ktoré mali v Bystrici tradíciu, ale momentálne prakticky zanikajú (napr. atletika).
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Sobota 08.11.2014 11:29
A keď ste spomenuli hokej: stačí sa pozrieť, za aké prehnané peniaze sa rekonštruuje zimný štadión. V iných mestách za takú čiastku dokážu postaviť nový. A to sú prostriedky, ktoré boli vyčlenené na podporu športu. Kým sa o toto nebudú športovci zaujímať, ale budú vidieť len to, či dostali alebo nedostali farbu, tak bude pokračovať toto tunelovanie pod pláštikom športu. Opakujem, viac ako 500 000 eur každý rok. To je možno slovenský rekord na hlavu obyvateľa, a výsledok?
Hana
Hana píše:
Neděle 09.11.2014 12:39
Dobrý deň pán Smatana. Ako vidieť, po tom ako ste sa kúzelne zbavil časti diskutérov to tu utíchlo. Vy by ste snáď "diskutval" sám so sobou, lebo asi ostatní sú pre Vás sprostí a ich názory klamstvom a čo ja viem čím ešte. Usvedčil ste sa tu sám, že ste človek pána Stacha. Už tým, že máte na JEHO budovách bilboardy akože o ktorých neviete. Úbohe. K pozemkom, č máte sa vyjadrovať nejdem, lebo ma do nich nič. Máte. A čo. Chcem vyjadriť obrovské sklamie z Vás, z Vašej formy diskutovania, cenzúrovania mazaním príspevkov, podmienenie diskusie registrácio aby sme vedeli vystopovať oportunustov a tiež z ľudí, ktorými ste sa obklopil. Nemáte charakter a stále robíte z ľudí hlupákov a tvárite sa, že aký ste svetový a super kandidát a spása pre toto mesto. Povedzte mi pán Smatana, fakt si myslíte, že ak nas´tupite ako primáror tak mesto niekam posuniete? ZABUDNITE!! Veď nemáte nikam väzby (vláda, ministerstva a pod), všade ste za smiešneho a ste s každým pohádaný. Nedostanete od nikoho nič a nikoho sem nedostanete ako investora. Inak fakt by ste mohli už ísť s pravdou von hľadne spolupárce a dohodami s podnikateľmi. Aspon po prehre nebudete musieť chodiť kanálmi. Ďalšia vec, ktorou tu zavádzate je, že máte spor s pánom Stachom. Nemáte ! Spor je medzi Klub Strážov ako občianske združenie nie s Vami ako fyzickou osobou ! Používate ho iba ako zásteru a kedy sa Vám ako hodí. Apropo. Dostala sa mi do uší, že ste na svoju adresu Nábrežná 999 nahlásil na trvalý pobyť 237 osôb. zaujímavé, že za Lány kandidujete aj Vy. Títo novoobčania mesta budú voliť aj primátora. A teda ....zvyšok už každému dôjde.
Tupelo
Tupelo píše:
Neděle 09.11.2014 13:52
Hana, ešte si zabudla napísať, že Smatana je slobodomurár a zároveň je prepojený s Klubom Bilderberg :)
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Neděle 09.11.2014 14:55
To s tými 237 prisťahovanými osobami je dobré, to som ešte nepočul :-)

Skoro ešte lepšie, než umelo vyrobená fáma, že chcem zrušiť dôchodcovské kluby, že chcem v meste zrušiť parkovacie miesta, že som agent CIA a podobne.
Takéto výmysly ma len utvrdzujú v tom, že okolo Karola Janasa vládne fakt veľká panika.

Takže len dve stručné poznámky: čo sa týka väzieb na "vrchnosť", mohli by ste mi uviesť nejaký príklad, ako Považská Bystrica profitovala z toho, že máme primátora z vládnej strany? Pretože čerpanie eurofondov máme horšie, než nejaká dedina.

A čo sa týka mojich väzieb na považskobystrických podnikateľov - ďakujem, naozaj sa nemôžem sťažovať. Súčasný primátor proti sebe svojimi krokmi poštval značnú časť tejto vrstvy, takže ponúk na umiestnenie bilbordov je viac, než sme schopní vytlačiť. Takže asi to s tým mojím "konfliktom so všetkými" nebude až také horúce. Myslím že to dokladuje aj zloženie našej kandidátnej listiny:
http://povazska-bystrica.ot[…]-koalicie-zz-nova-sas-olano


Hana
Hana píše:
Neděle 09.11.2014 15:38
Podme sa teda baviť inak. Pýtam sa Vás tak ako je názov článku nasledovné: Máte bilboardy na budovách ktoré patria spoločnostiam Ing. Stacha? Odpoveď: Mám/Nemám. Žiadne omáčky.
2./ Zmali ste tu viacerím diskutérom príspevky? Áno/ Nie.

Ak sa ničoh nebojíte verím, že odpoviete. A my Vám na oplátku pošleme rozhodnutie o žiadosti o informácie z mesta o náraste počtu obyvateľov. Myslím, že je to seriózna ponuka. Btw. O každom aj zmazanom príspevku mame print screen a o Vašej diskusii a praktikách už pripravujeme blog na sme.sk. Bude sa volať asi Čo všetko dokáže zápas slabochov o moc. Prosím Vás ešte o jednu vysvetlenie: Tvrdíte, že máte team zložený z odborníkov. prosím, popíšte mi v čom sú jednotlivý ľudia vášho teamu vrátane Vás odborníkmi. Ďakujeme
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Neděle 09.11.2014 16:19
To sú za otázky..? samozrejme že máme bilbordy aj na budove ktorá patrí Prima Zdroju, veď to vidieť voľným okom, načo sa pýtate? Rovnako máme bilbordy na budove, ktorá patrí Pobysu, Ing. Remišovi, na budove Národného frontu atď.

Samozrejme že niektoré diskusné príspevky je potrebné mazať, to nie je žiadne tajomstvo. Keď porušujú pravidlá, obsahujú vulgarizmy, obsah skopírovaný z iných webov, priame lži, osobné útoky na rodinu atď., tak sú vymazané.

Nikdy sme však zatiaľ nemuseli mazať príspevok registrovanému pisateľovi.

Čiže, diskusia je tu niekoľkonásobne slobodnejšia ako napríklad na mestskom webe, kde sa príspevky objavia až keď ich schváli moderátor, alebo na facebooku Karola Janasa, kde mizne všetka kritika a diskutujúci kladúci nepríjemné otázky sú zablokovaní.

Na tie informácie z mestského úradu sa teším - aspoň je jasné, odkiaľ dezinfomácia o sťahovaní ľudí prichádza. Samozrejme že je úplne lživá a je aj nezmyselná, nie som totiž v tom dome jediným majiteľom, a v podobných prípadoch ústavný súd už niekoľkokrát zrušil voľby.

Tiež ma zaujímajú tie vami chystané blogy, už z profesionálneho záujmu.

Čo sa týka odbornosti našich kandidátov, využite informácie publikované na webe, www.lepsiapovazska.sk a na našej facebookovej stránke www.facebook.com/lepsiapovazska. Môžete im položiť aj otázky, radi odpovedia.

Hana
Hana píše:
Neděle 09.11.2014 16:27
Položili sme otázky Vám. Nie Janasovi ani inému. Otázky boli formulované presne a odpovedali ste na ne aj tak úplne inak a zavádzajúco. Nezaujimaju nas budovi nejakeho Pobysu a pod. Skutocne uz nerobte z ludi hlupakov pan Smatana. Pytame sa preto, lebo ste to tu v diskusii niekolko krat poprel ! CIze ak teraz o vas zverejnime indormaciu ze mate bilboardy a plagaty na budovach ktore patria podnikatelovi z orloveho a ze mazete prispevky lebo sa Vam nepacia nebudete sa citit trapne ze ste klamal?
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Neděle 09.11.2014 16:44
Takže ste skupina ľudí, lebo si vykáte.
Máte záujem zaoberať sa len mnou, ostatní kandidáti vás nezaujímajú.
Prekrúcate moje vyjadrenia a prekrútené potom staviate do rozporu.

Presne tak sa správajú ľudia, ktorí chcú protikandidáta okradnúť o čas a energiu na nezmyselné hádky na internete. Takže na najbližšie hodiny sa odpájam od internetu. Mazanie prípadných príspevkov porušujúcich pravidlá nechám na redakciu. Príjemný večer, milí brigádnici.
Hana
Hana píše:
Neděle 09.11.2014 16:49
Otázku ohladne odbornoti Vašich ľudi sme položili Vám. Mali sme na mysli v čom vidíte odborný Vaš team. Odprezentujte nám tých ľudí štýlom " Toto je môj team a som na ho hrdy, pretože Jano Fero je odborník s x ročnou praxou v oblasti pasenia oviec. Získal xté miesto v sútaži, odprednášal xkrát na univerzite v Orechovej Potôni, vyšlo mu viacero publikáci ako je pasenie oviec hore breho, Pasenie ovcie dole brehom I. a II. " Veď ich ani nepoznáte tak neohánajte sa tu odbornosťou. A ani o sebe nič nenapíšete, že v čom sa považujete za odborníka?
smatanamazeucty
smatanamazeucty píše:
Středa 12.11.2014 23:19
Kde najdem tie pravidla na zakalde ktorych mazete prispevky?
redakcia
redakcia píše:
Středa 12.11.2014 23:33
Príspevky sú mazané na základe rozhodnutia redaktora, ktorý má momentálne chuť brodiť sa v diskusii, a jeho momentálnej nálady.
Pričom proti rozsudku o vymazaní niet odvolania.
Keďže web je financovaný zo súkromných prostriedkov... komu sa mazací vkus redaktora nepáči, môže ísť diskutovať inde, alebo bojovať za to, aby sa otvorila diskusia na mestskom webe.
Hana
Hana píše:
Neděle 09.11.2014 15:43
A nechápeme, že čo je zlé na tom, keď sa niekto opýta, ako ste prežil november 89 a kde ste bol na vojne. rípadne Vám navrhne zverejniť Vaše CV.
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Neděle 09.11.2014 16:36
Nie je na tom absolútne nič zlé, všetky informácie vrátane môjho CV občania včas dostanú do rúk.
 
Chápem, že by sa Vami sľubovaný kompromitačný materiál vyrábal oveľa lepšie, keby ste mali už dnes detailné podklady z môjho životopisu, ale budete sa musieť potrápiť sami a príslušné fakty si jednoducho povymýšľať.

Zatiaľ len toľko, že som nikdy nebol členom komunistickej strany (hoci ma viackrát volali) a v novembri 1989 som bol prvým pedagogickým pracovníkom na Strednom odbornom učilišti strojárskom v Považskej Bystrici, ktorý sa na porade ozval k aktuálnej situácii, požadoval zmeny a dialóg.
Hana
Hana píše:
Neděle 09.11.2014 16:43
Netrpite nejakou chorobou alebo tak? Nepytame sa kym ste bol ale ako ste ho prezil. ci ste kachlickoval, bol v Juhoslavii alebo pod. Pokojne, nebojste sa. Fakt nepotrebujem nic vytvarat. Rozhodnutie mesta Vam zasielam v prilohe mailu a je z neho viditelny narast obyvatelov o 237. Bude sranda si ho porovnat po volbach.
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Neděle 09.11.2014 16:51
Nemusím asi ostatným čitateľom vysvetľovať, že žiadny mail so žiadnou prílohou o náraste počtu obyvateľov mi neprišiel? Upozorním redakciu, že tu niekto vedome šíri lži. Zbohom, HANA.
redakcia
redakcia píše:
Neděle 09.11.2014 17:20
Používateľský účet "Hana" bol pre šírenie zdokladovateľne lživých informácií redakčne odstránený.
stachana
stachana píše:
Úterý 11.11.2014 20:33
Ako ste tie "lzi" zdokladoval?
redakcia
redakcia píše:
Úterý 11.11.2014 22:40
Máme troch svedkov, že k žiadnemu "Hanou" oznamovanému stretnutiu nedošlo.
Tupelo
Tupelo píše:
Neděle 09.11.2014 16:57
nárast počtu obyvateľov znamená, že sa niekto nasťahovať k Smatanovi? a keď bude úbytok, to akože Smatana niekoho vysťahoval napr. kvôli nedodržiavaniu harmonogramu používania wc?
Hana
Hana píše:
Neděle 09.11.2014 16:12
Ešte pre dotvorenie obrazu kým je financovaná a podporovaná skupina lepšia považska. Je to hlavne cez pána Pučeka, ktorý je napojený obchodne na pána Bušfyho a tento spolu má funkciu aj v MEGAWASTE. MEGAWASTE má sídlo v budove, ktorej vlastníkom je HANT. A to už asi viete kto je.
Hana
Hana píše:
Neděle 09.11.2014 16:13
Navyše manželka pána Bušfyho je dcérou pána z HANTU.
Marian Puček
Marian Puček píše:
Neděle 09.11.2014 16:23
Hana, smola, dvakrát vedľa.... Nefinancujem skupinu a čo viem, tak pani Bušfy je dcérou pána z HAST-u....
Hana
Hana píše:
Neděle 09.11.2014 16:40
V com smola? Ved ste s panom busfy v educatis sro. Ci nie? A je to ten pan co ma za manzelku dceru panu Haviara.
Marian Puček
Marian Puček píše:
Pondělí 10.11.2014 09:31
Smola je v tom, že nefinancujem skupinu a Tvoje pokusy o prepojenia nemajú logiku. Opakovane som pozýval kohokoľvek, nech si príde pozrieť SWIM CLUB, aby nevyzeral v diskusii ako "nepripravený". Zatiaľ neprišiel nikto. A jedna rada, chlape: keď chceš písať príspevky v ženskom rode, množnom čísle a jednotnom štýle, musíš postupovať nasledovne: najprv si vždy príspevok napíš na papier a potom si ho ešte aj nahlas prečítaj. Pretože je to ťažké a aj skúsení spameri s tým majú často problém. Ale keď na sebe popracuješ, naučíš sa. Ešte dvoje-troje voľby a budeš hejtrovať ako pán :-) Prajem Ti pekný deň!
stachana
stachana píše:
Úterý 11.11.2014 20:18
To prepojenie je jasne z obchodneho registra. http://orsr.sk/vypis.asp?ID=99512&SID=6&P=0 a nasledne tiez http://orsr.sk/vypis.asp?ID=104595&SID=6&P=0 tak neklamte ako Stachana.
Marian Puček
Marian Puček píše:
Úterý 11.11.2014 22:43
:-) Toto je verejne známa vec už niekoľko rokov.... Ale kde je logika? Pýtal si sa, či to financujem či podporujem..... Ja som jasne odpovedal. Nefinancujem. Hotovo.
Kronikar
Kronikar píše:
Neděle 09.11.2014 19:02
Vážená pani, či vážený pán Hana, Vaše príspevky sú chudobné duchom a ako každému, keď sa míňajú argumenty, uchyľuje sa k napádaniu a špáraniu sa v súkromí ľudí. A to je tiež úbohé. Kladiete neprofesionálne otázky,s podtónom hnevu až nasratosti. Prepáčte mi za tento výraz, ale nemôžem inak.
Prečítal som si celú diskusiu a rád by som Vám ja položil otázku vychádzajúcich z faktov. Ako bolo uvedené pánom Smatanom, na činnosť MŠK je ročne vyčlenených 500 000 Euro. Inými slovami pol milióna. Na činnosť a správu športovísk. A tiež aj na úpravu okolia. Moja otázka znie, prečo je okolie športovej haly na SNP v takom stave akom je? Do obchodných domov v okolí haly chodí množstvo ľudí, občanov a teda voličov. Do haly chodí aj kopec ľudí z iných miest. Prejsť peši okolo haly je doslova zdraviu nebezpečné. Vypadaný asfalt, diery po daždi plné vody a prejsť s deťmi bez problémov je problém. Moja otázka znie: "Prečo sa Vami tak obhajovaný terajší mestskí moci páni nespravili pre túto časť mesta nejakú nápravu?" Zase dali robiť chodníky v centre mesta a okrajové časti utreli hubu.
Nebol by som sa zapojil do diskusie, no zrovna včera podvečer ma okolnosti prinútili zájsť do jedného z obchodných reťazcov. Fakt som v tme stúpil do jednej z dier a skorom som spadol. To akože, sa nedá za štyri roky z dvoch miliónov nedalo vyčleniť niekoľko tisíc a skultúrniť aj túto časť mesta?
Merrick
Merrick píše:
Neděle 09.11.2014 19:12
Pán Smatana, neviem koľko máme v meste mládežníckych organizácii, ale zaujímalo by ma ako by ste ich chceli podporovať. Konkrétne ma napadá taký zbor Slovenského skautingu, čo by sa dalo urobiť pre túto a im podobné organizácie?
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Neděle 09.11.2014 19:39
Pred pár dňami som odpovedal na podrobnú anketu o podpore mládežníckych organizácií, pre krátkosť času si dovoľujem skopírovať tieto odpovede:

Otázka č. 1 - Čo sa pozitívne urobilo do teraz vo vzťahu k práci s deťmi a mládežou v našom meste a jeho okolí. Aké koncepcie a akčné plány sa prijali pre podporu práce s deťmi a mládežou v Meste Považská Bystrica? Keďže je schválený zákon na podporu práce s deťmi a mládežou. Zákon č. 282 / 2002 Z. z. - Zákon o podpore práce s mládežou a o zmene a doplnení zákona č. 131/ 2002 Z. z. o vysokých školách a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.

Žiadna koncepcia ani akčné plány pre podporu práce s deťmi a mládežou neboli v tomto funkčnom období prijaté. Považujem za potrebné takéto materiály vytvoriť nanovo, a prijať funkčný, a nie mŕtvy dokument bez reálneho dopadu.


Otázka č. 2 - Čo si myslíte, že sa zatiaľ neurobilo do teraz vo vzťahu k práci s deťmi a mládežou v našom meste a jeho okolí?

Mesto nepristupuje k podpore mládeže a detí v Považskej Bystrici systematicky a konštruktívne.

Úplne najvážnejším problémom mladých ľudí v Považskej Bystrici je, že sú všetkými podmienkami nútení k tomu, aby v istom veku z mesta odišli a nikdy sa nevrátili. Tento braindrain – únik mozgov systematicky sledujem už dlhé roky ako stredoškolský učiteľ. Nejde len o možnosť zamestnať sa v Považskej Bystrici: v dobe teleworkingu a pri pomerne dobrom cestnom i železničnom pripojení by to nemusel byť problém. Avšak Považská Bystrica nedáva mladým ľuďom žiadnu relevantnú odpoveď na otázku „prečo by som sa mal vrátiť do rodného mesta“?

Všetky kultúrne zariadenia v meste sú pod kontrolou mesta, je veľmi komplikované realizovať také kultúrne aktivity, ktoré nie sú volebnou propagáciou vedenia mesta. Akonáhle chcete zorganizovať niečo nazávislé, tak sa musíte zmieriť s tým, že vás mesto zastreší, čiže politicky predá, alebo nedostanete podporu, alebo ju dostanete veľmi zložitým spôsobom.

Mesto sústreďuje podporu do vybraných športov a iba vybraným kultúrnym organizáciám, akým je PX Cenrum. Chýba podpora alternatívnych športov, ktoré ešte nedávno boli v Považskej Bystrici aktívne.

A keď sa aj objaví iniciatíva pre podporu sídliskového športu, akým je ping pong v meste, v rozpočte mesta sa vyčlení niekoľkonásobne nadsadená čiastka pre nákup troch pingpongových stolov vo výške 10 000 Eur, ktorá je skorigovaná až po intervencii poslancov.

Otázka č. 3 - Čo budete robiť v prípade zvolenia za primátora Mesta Považská Bystrica vo vzťahu k práci s deťmi a mládežou a aké kroky v rámci mesta a jeho okolia podniknete, keďže bola tento rok prijatá a schválená Stratégie štátnej politiky SR vo vzťahu k mládeži na roky 2014 – 2020?

Nová stratégia pre mládež na roky 2014 – 2018 definuje prácu s mládežou ako cieľavedomú činnost, ktorá reaguje na potreby mladých ľudí a je založená na princípe partnerského prístupu a vzájemného rešpektu. Pre mňa ako primátora bude podstatné, aby mesto vytváralo podmienky pre podporu aktivít mládeže a občianskych združení, ktoré pracujú s touto cieľovou skupinou.

Jedným z krokov bude zmena pravidel pre prideľovanie dotácií mestom, ktorú v roku 2011 zmenilo súčasné vedenie. Od roku 2012 mesto poskytuje zo svojho rozpočtu žiadateľom dotáciu maximálne do výšky päťdesiat percent z požadovanej sumy. Už vtedy som upozorňoval, že dotácia bude po novom iba doplnkovým zdrojom pre žiadateľa a je likvidačná pre malé občianske združenia a aktívnych občanov, ktoré majú prospešnú činnost založenú hlavne na dobrovoľníckej práci s mládežou. Takáto vysoká spoluúčasť nie je štandardná, a zníženie tohto podielu na rozumnú mieru spoluúčasti by bol jedným z krokov ako by som chcel podporiť širšie spektrum organizácií a aktívnych občanov, ktorí vykonávajú dôležitú prácu vo vzťahu k mládeži.

Druhým opatrením bude sprístupnenie vybavenia PX centra (priestory, technika, pódia, pracovníci) pre organizáciu rôznych nezávislých kultúrnych aktivit, za režijné náklady a s garanciou ich rezervovania aj niekoľko mesiacov vopred.

Tretím opatrením bude zlepšenie spolupráce so študentským parlamentom a vytvorenie takých podmienok zo strany mesta, aby sa v študentských organizáciách naštartoval očistný proces zvnútra, ktorý premení študentský parlament na skutočného partnera. V súčasnosti má študentský parlament skôr charakter mládežníckej pobočky politickej strany. To považujem za zhubné a za návrat pred rok 1989.

Rád by som tiež zorganizoval tzv. veľtrh mimovládnych organizácií, kde by sa občianske združenia a spolky navzájom zoznámili a predstavili svoju činnosť aj verejnosti. (V súčasnosti je na ministerstve vnútra registrovaných viac ako 300 mimovládnych organizácií so sídlom v Považskej Bystrici!)

Hodlám tiež podporiť v našom meste pilotné zavedenie projektu „Voľby mladých“, po vzore zahraničného projektu Kids Voting, ktorý v mladých ľuďoch podporuje kritické myslenie a učí ich orientovať sa v politike spôsobom, ktorý je prísne nadstranícky a prodemokratický.


Otázka č. 4

a) Aké kroky chcete podniknúť voči organizáciám pracujúcim s deťmi a mládežou v našom meste, keďže väčšina nemá priestory, aby mohla rozvíjať aktívnu činnosť práce s deťmi a mládežou (a tým odstrániť aspoň čiastočne nežiadúce vplyvy sociálno patologických javov).

Ako som už vyššie spomenul, prvým krokom bude úprava pravidel pre poskytovanie dotácií z mesta, aby práve združenia, ktoré riešia existenčné problémy neboli diskriminované z programu podpory mesta v ktorom súčasný primátor rozdeľuje niekoľko tisíc eur stále tým istým organizáciam.

Stratou budovy vojenskej správy mesto prišlo o ideálnu budovu, v ktorej mohli nájsť vhodné priestory mimovládne organizácie.

Za najreálnejšiu možnosť v súčasnej situácii považujem hľadanie takýchto priestorov v základných školách, ktoré sú v zriaďovateľskej pôsobnosti Mesta.

b) S akými organizáciami pracujúcimi s deťmi a mládežou ste doteraz spolupracovali, komunikovali a podporili (v akej činnosti).

Aktívne pôsobím ako poslanec MsZ vo výbore Mestskej časti Lány, kde sme s viacerými združeniami pripravovali kultúrne podujatia pre obyvateľov Lán.

Vzhľadom na moju situáciu opozičného poslanca som mal kapacity venovať sa najmä tým skupinám a občanom, ktorí ma o pomoc sami požiadali. Mládežnícka organizácia medzi nimi nebola žiadna, ak nepočítam občasné internetové diskusie s p. Labudíkom.

V prípade zvolenia za primátora sa samozrejme moja pozícia podstatne zmení, a vznikne priestor i možnosti na proaktívne opatrenia. Ako dlhoročný zanietený učiteľ vás snáď nemusím presviedčať o tom, že práci s mládežou pripisujem kľúčovú dôležitosť.

c) Akými prostriedkami chcete rozvíjať dobrovoľníctvo u deti a mládeže v našom meste, nakoľko je prijatý zákon č. 406 / 2011 Z. z. - Zákon o dobrovoľníctve a o zmene a doplnení niektorých zákonov?

Aktívne budeme spolupracovať s organizáciami, ktoré sa venujú podpore dobrovoľníctva a dosahujú v tejto oblasti úspechy ako lokálne tak celoslovensky, uvediem napríklad organizáciu IUVENTA.

Dobrovoľníctvo v meste vidím v aktívnom zapojení mesta do projektov, ktoré fungujú celoslovensky ako napríklad Deň dobrovoľníctva alebo projekt Naše Mesto.

Dobrovoľníctvu samozrejme napomôžu aj opatrenia uvedené v predchádzajúcich bodoch.

Otázka č. 5 - Čo viete o koncepcii Mesta Považská Bystrica k práci s deťmi a mládežou? A ktorú z priorít ste si vybrali do svojho volebného programu pre prácu s deťmi a mládežou?

Vzhľadom na to, že takýto dokument nie je dostupný, je táto otázka nezodpovedateľná. Je celkom príznačné, že takýto dokument nenájdete na webovej stránke mesta. Aj to je znakom, ako „systematicky“ súčasné vedenie mesta k tejto oblasti pristupuje. Obávam sa, že hlavnou príčinou je fakt, že mladí ľudia do 18 rokov ešte nemajú voličský hlas, a aj medzi mladými ľuďmi vyšších vekových kategórií je volebná účasť pomerne nízka. Mládež je v našom meste systematicky používaná či skôr zneužívaná najmä ako štafáž na politických mítingoch, prípadne na pritiahnutie rodičov a starých rodičov na takéto akcie.

V programových tézach našej koalície s prácou s mládežou súvisia najmä body 8, 12, 13, 19. Bod 20 odcitujem celý:
„Náš kandidát na primátora Juraj Smatana sa zaväzuje, že v prípade zvolenia sa bude venovať len práci primátora a príjem z mandátu krajského poslanca venuje na založenie nadácie na podporu občianskych aktivít v meste Považská Bystrica, vrátane podpory talentovaných študentov a aktivít seniorov.“
http://povazska-bystrica.ot[…]a-programove-tezy-2014-2018
S pozdravom,

Juraj Smatana
8. 11. 2014heslo_je_nbu123
heslo_je_nbu123 píše:
Středa 12.11.2014 00:30
test
Patrik Krátky
Patrik Krátky píše:
Středa 12.11.2014 06:11
včera som si našil leták združenia podnikatelov s prehladom káuz primátora Janasa - dobré čítanie na dnešné ráno
Patrik Krátky
Patrik Krátky píše:
Středa 12.11.2014 07:15
dnes po meste roznášala na mňa dehonestujúce a lživé letáky plné osočovania osobná asistentka pána Stacha. Pri letákovaní bola nahratá na mobil. Asi týmto ľuďom už naozaj tečú nervy, keď posielajú do ulíc vlastných pracovníkov. Možno aj tento link ukáže prečo je v našom meste jedna z najšpinavejších kampaní na Slovensku a kto ja z akých dôvodov ju štedro financuje.
Tupelo
Tupelo píše:
Středa 12.11.2014 13:01
čo ta týka nahrávania osôb na mobil, dotyčnému "kameramanovi" odporúčam do pozornosti platné znenie Občianskeho zákonníka, konkrétne § 11 - § 15 (Ochrana osobnosti).
Kronikar
Kronikar píše:
Středa 12.11.2014 11:28
Letáky som nečítal, tak neviem na ich obsah zareagovať. Keď sú podľa Vás letáky dehonestujúce a lživé plné osočovania, mohli ste z letáka vybrať niekoľko príkladov a dať na tomto mieste protiargument. Pre tých, ktorí nemajú možnosť sa k letákom dostať. Váš príspevok je nekonkrétny a vešeobecný povzdych. Skúste argumentovať, nepíšte len o svojich pocitoch. Jediný argument vo Vašom príspevku je, že letáky roznášala asistentka pána Stacha. Moja reakcia je: "No a čo?" Matovičove noviny Vám do schránok každý týždeň roznášajú študenti.Moja reakcia je: "No a čo?" Poštu Vám do schránky vhodí doručovateľka, zamestnankyňa Slovenskej pošty. Moja reakcia je: "No a čo? Podstatné je, že sa k ľuďom dostanú informácie a záleží len a len na nich, ako s nimi naložia, ako ich spracujú, vyhodnotia a strávia. Vy budte mať v tejto oblasti asi veľmi ťažké tráviace problémy.
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Středa 12.11.2014 12:37
Ja som leták tiež dostal do schránky, hoci asi nie od nejakej osobnej asistentky. Letáky nie sú osočujúce a pokiaľ viem posúdiť, ani lživé. Je to faktografia ekonomických káuz Karola Janasa. Prakticky je to len zostručnená verzia tejto stránky:
http://www.zppb.sk/index.php?id=info

Ak sú tie letáky lživé, prečo ešte Karol Janas nepodal trestné oznámenie, tak ako to urobil v prípade letákov, upozorňujúcich na jeho hromadenie funkcií a platov z verejných peňazí? Nuž možno práve preto: letáky mi museli policajti vrátiť, a teraz budú vyšetrovaní tí, ktorí brigádnikom pred 10 mesiacmi zabránili v ich roznesení. Čiže, žiadne odchytávanie roznášačov sa nekoná a jediné, čo môžete urobiť, je naozaj len nahrať si niekoho na mobil, ako tie letáky rozdáva.

Odhadujem však, že žiadne trestné oznámenie Karol Janas nepodá. Lebo každú kauzu spracovali právnici. A v niektorých prípadoch sa už začalo trestné stíhanie pre zvlášť závažný zločin proti spoločnému majetku, napríklad v kauze predaja zvyšku POVBYTu.
Kronikar
Kronikar píše:
Středa 12.11.2014 15:00
Ďakujem pán Smatana za konkrétnosti a vysvetlenie. Už mi je jasné, prečo terajší primátor Karol Janas nevyvýja žiadne legislatívne kroky proti "osočujúcim" letákom. Má obavy, že sa zamotá do svojich lží a výjdu na povrch aj veci o ktorých verejnosť ešte ani netuší. Myslím, že úplne normálna reakcia zbabelca, ktorý nemá čisté svedomie a vie, že v monohých veciach pochybil.
smatanamazeucty
smatanamazeucty píše:
Středa 12.11.2014 22:57
Zaujímavé je, že rovnaké informácie prináša aj Váš leták. Prepojenie Vy a pán Stacho je už viac ako jasné. Bilboardmi, letákmi, rétorikou a akože faktami. Boli ste pár krát videný, na inom fóre je už zverejnený prepis Vašich rozhovorov kde si delíte miesta a kšefty.
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Čtvrtek 13.11.2014 20:31
Dajte linku na ten prepis rozhovorov, kde delíme miesta a kšefty, nech sa trochu pobavíme cez to moratórium. Niekomu musí strašne tiecť do topánok, ak vyrába prepisy rozhovorov, ktoré sa nikdy neodohrali.
smatanamazeucty
smatanamazeucty píše:
Středa 12.11.2014 22:54
Pán Smatana.Verejne Vás žiadam aby ste ma ako zamestnaca mesta Považská Bystrica neobtažoval mailam, kde sa úboho snažíte vysvetliť, že nemienite robiť čistky na MsÚ. Navyše ste klesol tak dole, že ste na to zneužil dieťa !! Poviem Vám, že vieme, že už na miesta vedúcivh odborom máte svojích ľudí a ľudí donorov na dosadenie. Navyše som rozhorčená, že okrem nevkusného mailu na pracovnú adresu si dovoľujte zasielať ohovárčne listy priamo do schránok. Okrem toho, ako som sa tu dočítala, mažete diskusné príspevky a uživateľov. Tieto praktiky svedčia o tom, že neznesiete akýkoľvek iný názor a neviete vychádzať z ľudmi, neviete komunikovať a radšej, ako rozumne máte agrumentovať, diskutéra odstránite. dodnes tu sú už dlh nezodpovedané šlušné a rozumné otázky a Vy stále mlčíte.
Tupelo
Tupelo píše:
Středa 12.11.2014 23:00
:D :D :D
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Čtvrtek 13.11.2014 20:34
Vážený pán zamestnanec mesta, stačí keď mi oznámite svoju pracovnú mailovú adresu, a podobnými mailami vás už nikdy nebudem obťažovať. Hoci, ide o služobné adresy, takže mail od poslanca mestského zastupiteľstva, kandidujúceho aj v budúcom období, by ste mail mali strpieť.
Alfonz
Alfonz píše:
Pátek 14.11.2014 07:05
ja sice niesom zamestnanec mesta, ale keby hej tak vam urcite napisem kde robim a ako sa volam aby ste nemusel dlho patrat pri nastupe do uradu :D strpiet je zrejme spravne slovo pre mailovu komunikaciu popisanu v tomto pripade :D:D

« leden 2022 »
leden
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359