Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / Kublaj Chan / Problematika dodávky teplej vody v Považskej Bystrici

Problematika dodávky teplej vody v Považskej Bystrici

Autor: kublajchan — Poslední změna: Pondělí 07.11.2011 18:07
[2011-11-04] V tomto roku bola v PB zrealizovaná výmena teplovodných potrubí v súvislosti so zmenou zdroja tepla, ktorej výsledok má byť úspora finančných prostriedkov obyvateľov teplo odoberajúcich. Znie to fajn a ja tomu aj verím. O to viac, že úspora sa momentálne dosahuje skutočne úspornými opatreniami. Jedno z nich je očividne dodávka teplej vody do domácností len vo vymedzenom čase. Z druhého pohľadu je to však cieľavedomé podvodné "úsporne opatrenie", vďaka ktorému sa vyinkasované peniaze za teplú (nedodanú) vodu presúvajú do niekoho vrecka!

Dobrý deň.

Myslím, že môj príspevok nevyvolá širší záujem zo strany kompetentných, nakoľko ho zverejňujem ako jednotlivec, ale začať sa nejako musí.

Dňa 3.11.2011 v správach o 19:00 na TV Markíza bol odvysielaný príspevok o dodávke teplej vody v meste Považská Bystrica.

Odznelo v ňom (aspoň pre mňa) niekoľko "zaujímavých" informácií, ktoré kompetentní považujú dokonca za normálne a bohužiaľ je to súlad so zákonom.

Ale po poriadku:

V tomto roku bola v PB zrealizovaná výmena teplovodných potrubí v súvislosti so zmenou zdroja tepla, ktorej výsledok má byť úspora finančných prostriedkov obyvateľov teplo odoberajúcich. Znie to fajn a ja tomu aj verím. O to viac, že úspora sa momentálne dosahuje skutočne úspornými opatreniami. Jedno z nich je očividne dodávka teplej vody do domácností len vo vymedzenom čase. Z druhého pohľadu je to však cieľavedomé podvodné "úsporne opatrenie", vďaka ktorému sa vyinkasované peniaze za teplú (nedodanú) vodu presúvajú do niekoho vrecka! Netvrdil by som to, ak by boli byty vybavené meračmi, ktoré by merali spotrebu "teplej" vody od vyhláškou určenej hranice (45 stupňov Celzia) a nie ihneď po pootočení kohútikom na teplú vodu.

OSBD (a zrejme aj ministerstvo) považuje dodávky teplej vody mimo čas 5:00 - 23:00 za vyšší štandard, za ktorý si treba priplatiť. To je neuveriteľná nehoráznosť. Myslím, že za vyšší životný štandard sa dá skôr považovať to, že niekto si nastaví budík na 6:30 do 7:00 si vykoná v teplučkej vode rannú osobnú hygienu na 7:30 je v práci a celkom isto pred 23:00 už leží v posteli po večernej hygiene v teplej vode. Áno, sú takí ľudia. Väčšina zrejme na samotnom OSBD, v štátnej správe a podobne. Lenže ľudia, ktorí tvrdo pracujú vo výrobných firmách majú rozhodne iný životný režim, pri ktorom sa (akože) považuje za nadštandard to, že musí ráno vstať o 4:30, osprchovať sa v studenej vode, cestovať aj 40 km do práce, aby o 6:00 stál prezlečený pri výrobnej linke. Kompetentných "štandardných" ľudí - ktorí majú teplú vodu stále, keď práve nespia, chcem upozorniť, že existujú aj ľudia, ktorí pracujú aj do 22:00 vo firme a domov pod sprchu sa nemusia dostať pred 23:00. Z daní týchto "nadštandarných" ľudí sa platia zväčša tí "štandardní", ktorí teplú vodu majú stále (resp. keď nespia).

Malé deti, novorodenci, ktorí majú v noci občas "nehodu" a treba im umyť (s prepáčením) ritku nás "nadštandardných" netrápia - tú trochu si samozrejme zohrejeme v kanvici...

Zaujímavé je, že táto vyhláška určite nevstúpila do platnosti v októbri tohto roku. T.j. doteraz teplá voda bola k dispozícii tak, ako sa na civilizovanú spoločnosť v 21. storočí nášho letopočtu patrí. Niekto skrátka urobil totálne zlé, resp. špekulatívne, rozhodnutie - i keď v súlade s vyhláškou Ministerstva hospodárstva. Zlé v tom - že najtvrdšie pracujúci sú považovaní za nadštandard (tak nech majú k svojej hygiene studenú vodu) a špekulatívne v tom, že úspora bude vykázaná vďaka nedodávke teplej vody a navyše v tom, že sa umelo vyúčtuje ako teplá voda to, čo sa na ňu ani zďaleka nepodobá ale pretečie cez kohútik. Ráno a večer si totiž má "nadštandardný" človek možnosť vybrať jedine medzi ľadovou (modrý kohútik) a studenou (červený kohútik) – volí studenú.

Áno - je tu možnosť (po desiatkach rokoch normálneho fungovania) - dať si to odhlasovať na schôdzi, kde musí súhlasiť nadpolovičná väčšina. Lenže nezamestnaní, dôchodcovia, invalidi, ženy na materskej, štátni úradníci a iný "štandard" - pracujúci od 8:00 – budú hlasovať za? Prečo by mali? Oni to predsa k štandardnému spôsobu svojho života nepotrebujú! (Nechcem sa nikoho dotknúť - ale spoliehať sa na súcit iných v dnešnej dobe je prinajmenšom naivné.)

Tvrdo pracujúci človek sa môže ráno o 4:30 osprchovať v studenej vode - aspoň sa hneď preberie a vyraziť do tmavého, sychravého novembrového rána... Ale tešiť ho môže zase len to - že je to vlastne nadštandard oproti tým, čo ešte spinkajú v posteli a vstávajú až vtedy, keď tečie teplá voda...

Mimochodom, dnes (4.11.2011) o 5:15 netiekla teplá voda, ktorá by mala mať o tejto hodine už minimálne 45 stupňov Celzia, čím bola zo strany OSBD závažne porušená vyhláška Ministerstva hospodárstva o dodávke teplej vody konečnému spotrebiteľovi!!!

Kedy začala tiecť neviem, lebo už som potom musel vyraziť za svojím "nadštandardným" spôsobom života...Vie sa na horeuvedené skutočnosti dať nejaká konkrétna a aj niečo riešiaca odpoveď?

Myslím, že nie som prvý, kto sa na to pýta – súdiac podľa TV Markíza a s pravdepodobnosťou, blížiacou sa istote, nebudem posledný.

Ďakujem

Výbor verejného blaha
Výbor verejného blaha píše:
Pátek 04.11.2011 20:01
V zemľankách netečie ani studená voda!
Anonym píše:
Pátek 04.11.2011 20:56
Možete tých chrapunov v Bratislave znova v marci volit,oni sa ván zasa o niečo postaraju.....
Anonym píše:
Sobota 05.11.2011 14:22
Hlavne voľ tých smeráckych sviniarov ,čo nám rozkrádajú mesto a bude nám ešte lepšie !! Hanba Smeru a všetkých veľkohybým socialnodemokreatickým zlodejom.
Anonym píše:
Úterý 08.11.2011 14:27
Vyhlášku o dodávke teplej vody konečnému spotrebiteľovi v apríli roku 2005 podpísal minister Rusko (Aliancia nového občana = ANO
Anonym píše:
Pátek 04.11.2011 23:35
Filip Ante Meridián Svědelík, Ty by si sa mal v prvom rade rozhýbať vo svojom dome, kde bývaš, zúčastni sa brigády, ukáž, že nie iba dôchodci sa starajú o čisté a pekné prostredie. Prevetráš si hlavu, pohyb Ti prospeje a možno už konečne prestaneš písať tie píčoviny, pre ktoré si tak obľúbený.
Výbor verejného blaha
Výbor verejného blaha píše:
Sobota 05.11.2011 11:49
V dome, v ktorom bývame, máme zabezpečenú upratovateľskú službu. Dom i okolie je čisté.
Anonym píše:
Pátek 04.11.2011 21:01
Dobre napisane. chodte na osbd nieco zariadit a tvrdo narazite,vasu zalezitost vybavuju neochotne tetky.skloneny pri okjenku ako sluzobnicek otravujete ich blahorodia a vyrusujete ich od kavy. to ,ze vam poslu upomienku na 1,30 E a v liste uvedu ,ze sa pravdepodobne jedna nedoplatok z minulosti /ale predsa vyuctovanie robia kazdorocne takze sa pytam ako ho robia? a ako im mam doverovat/ich absolutne nezaujima.porekadlo hovori -ryba smrdi od hlavy.arogantna odpoved jeho najvysosti v tv je presne okopirovana aj tetkami za kukanami. a to su plateny z nasich penazi.
Výbor verejného blaha
Výbor verejného blaha píše:
Pátek 04.11.2011 22:00
Bez tučných obálok narazíte na každom úrade.
Anonym píše:
Pátek 04.11.2011 23:28
Keď sa uráčite zísť celý Váš domček a odhlasujete si, že chcete mať vodičku 24 hodín nepretržite, budete ju mať. OSBD je len sprostredkovateľ. Dodávateľ je POV BYT, Vy ste odberateľ a OSBD je správca, ktorý len sprostredkuje Vašu vôlu voči POV BYTU.
Výbor verejného blaha
Výbor verejného blaha píše:
Sobota 05.11.2011 11:50
Ja s nimi nemám nič spoločné.
Anonym píše:
Pondělí 07.11.2011 13:27
Keď tiekla teplá vodička doteraz 24 hodín, tak to už raz muselo byť schválené, nie? Čo takto nechať to tak, ako to bolo tridsať rokov a zísť sa celý dom vtedy, ak teplú vodu nechceme? Sranda, ono to ide aj opačne, že? A nie takto poriadne natvrdo šokovať populáciu ako za feudálu...
Anonym píše:
Středa 21.12.2011 13:33
prosím vás a kde pracujete vy, aby sa vám ľudia zďaleka vyhli?
Anonym píše:
Pátek 04.11.2011 23:43
Tak to naformuloval ďalší zakomplexovaný chudák. Ryba smrdí od hlavy a tetky za kukanami, ktoré sú platené z našich peňazí? Čo si vlastne chcel povedať? Povedz konkrétne, čo Ti vadí, debil. A pokiaľ to nevieš, tak choď domov a zbi ženu, ako je zvykom.
Anonym píše:
Sobota 05.11.2011 05:29
Aj žiť už budeme akože dobre len vo vymedzenom čase
Anonym píše:
Sobota 05.11.2011 12:10
ty pako z osbd. nechapes ,ze ludi co ta platia a parazitujes na nich , stve ked tam mas bordel a nevies poriadne spravit vyuctovanie . a potom otravujes pre 1,30e. pre taku blbost si musim zobrat dovolenku ,stracam svoj cas a nervy. a z tvojej strany ani naznak ospravedlnenia. si hulvat.
Anonym píše:
Pondělí 07.11.2011 13:37
Ak tieto obranné príspevky za OSBD píše niekto odtiaľ vyššie postavený - pomáhaj nám Pán Boh...
Anonym píše:
Středa 09.11.2011 21:43
"""""
ty pako z osbd. nechapes ,ze ludi co ta platia a parazitujes na nich , stve ked tam mas bordel a nevies poriadne spravit vyuctovanie . a potom otravujes pre 1,30e. pre taku blbost si musim zobrat dovolenku ,stracam svoj cas a nervy. a z tvojej strany ani naznak ospravedlnenia. si hulvat. """""""

uplny suhlas, ... a inak tiež som riešil pár veci na osbd, oni žijú len preto, že ľudia sú leviní, inak nie je možné aby to taká banda neschopných tupých hláv mohla stále a dodnes riadiť. Proste sú to najväčší loosri ale žijú len preto, že ľudia sú takí leniví, že tak im treba !!! Pár domov sa dalo prečo od osbd, nemyslím, že tratia na tom.
Anonym píše:
Středa 21.12.2011 13:07
problem nie je v upomienke za 1,30 €, problem je v tom, kto to nezaplatil, ze musel dostat upomienku!!! keby kazdy v dome so 64 obyvateľmi nezaplatil 1,30 €, na dome by bol dlh 83,20 € a za to sa da v dome vselico opravit :-)
Anonym píše:
Sobota 05.11.2011 11:37
Asi som blbý alebo tomuto článku jednoducho nerozumiem. Nieje mi totiž z neho jasné kto je vlastne v tomto probléme vinný.Či je to zlý zákon, správca bytov (OSBD), dodávateľ tepla alebo výrobca tepla. Ale najskôr mi z toho vychádza že sami obyvatelia baráku. Veď výrobcovi aj dodávateľovi tepla by bolo výhodné keby sa kúrolo aj cez letné prázdniny a správcovi je to úplne jedno. takže by bolo vhodné aby ste si tento článok vyvesili na vchodové dvere pretože asi nie každý z vášho baráku sleduje túto stránku na internete. A ešte ma napadlo, ak ste v baráku jediný komu to vadí tak by som si kúpil prietokový ohrievač a mal by som teplú vodu aj vtedy keď ju iní nechcú.
Anonym píše:
Sobota 05.11.2011 13:50
Presne tak.Ak má OSBD problém s vyúčtovaním,je to na inú debatu.Ale pokiaľ ja viem,OSBD už dávno nekúri.Monopol tu má Povbyt.Inak ja mám správcu OSBD a teplú vodu mám stále.
Anonym píše:
Pondělí 07.11.2011 09:08
Vinné je OSBD, ktoré sa zrazu špekulatívnym spôsobom (možno len jednotlivec) rozhodlo naplniť literu zákona (Ministerstva hospodárstva). Z relácie na TV Markíza to tak jednoznačne vyplýva - PovByt dal vyjadrenie, že oni majú všetko O.K.. Správca (OSBD) sa rozhodol po desiatkach rokov zmeniť pravidlá. Od OSBD som zatiaľ odpoveď nedostal, ale ani som ju nejak obzvlášť nečakal.
Nemusí sa tu nikto navzájom urážať, stačí, keď si ráno privstane, hodí na seba o 4:45 studenú sprchu a pôjde sa von poprechádzať. Urobte to 5 dní po sebe a až potom pochopíte problematiku horepopísaného článku. Sýty hladnému totiž neverí.
P.S.: Nie som jediný, komu to vadí. Možno som napísal ako jediný takýto článok, keď som to videl v správach na TV Markíza - a to som ju nevolal ja :-)
Anonym píše:
Pondělí 07.11.2011 11:10
Súhlas Tebou a mali by sme sa podporovať a nie hádzať si polená pod nohy a poškodených ešte nebodaj stavať do zlého svetla. Ale tak je to tu s mnohými témami. Samozrejme, že každý má narok na svoj názor. Chýba mi tu ešte názor hlupáčika Svědelíka, či jak sa volá ten pán. Mal by prispievať do Dikobrazu, alebo podobných ptákovin, čo vydávali za socíku.
Anonym píše:
Středa 09.11.2011 21:46
ok, kde treba čo poveriť teda ? Ja rád pomôžem.
Keď zájdem na osbd na čo sa treba presne pýtať ?
Komu platím za vodu, osbd, či povbytu? (kvôli reklamácie alebo tak)
Anonym píše:
Neděle 13.11.2011 20:54
Pokiaľ bývaš v paneláku - tak mesačne platby , ktoré sú za užávanie bytu/ je jedno aká je forma vlastníctva/
sa realizuje cez nejakú " správu "
Buď Povbyt, alebo OSBD, bloky, kde maj´ú odkúpené byty si toto môžu realizovať aj cez nejakú určenú osobu!
Samozrejme, že za služby, ktoré obyvateľ hocijakého bytu dostáva - musí platiť!
Teda teplo -a teplá voda - Tepláreň. studená voda SEVAK + stočné aj za teplú vodu !
Reklamácia - cez spávcu, komu sa posielajú peniaze za všetko!
Myslím, že najväčší správca - aj súkromných bytov je momentálne OSBD, no i Povbyt a súkromné osoby!
zelenoocko21
zelenoocko21 píše:
Pátek 16.12.2011 03:05
Na Tvoju otázku Ti odpoviem veľmi jednoducho."Vie sa na horeuvedené skutočnosti dať nejaká konkrétna a aj niečo riešiaca odpoveď?"
Okúp sa večer. Tým je Tvoj problém vyriešený!

« květen 2022 »
květen
PoÚtStČtSoNe
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359