Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / HOROMIL / HOROMIL FEST - sviatok pre všetkých milovníkov cestovania a prírody

HOROMIL FEST - sviatok pre všetkých milovníkov cestovania a prírody

Autor: HOROMIL Poslední změna: Čtvrtek 09.09.2010 21:22
S festivalmi tematicky zameranými na horské, dobrodružné či cestopisné filmy sa na Slovensku v poslednej dobe akoby roztrhlo vrece. Medzinárodný festival horských filmov v Poprade, Hory a mesto v Bratislave alebo Horyzonty v Trenčíne,... to všetko sú už známe a pomerne obľúbené festivaly. Okrem toho, že sa tešia diváckej priazni a dobre návštevnosti, je tiež potešujúce, že stále vznikajú nové podujatia podobného charakteru. Posledným takým je Horomilfest, ktorý sa po úvodnom, nultom ročníku rozbieha na plné obrátky. Horomilfest je festival hôr a cestovania, ktorý sa tento rok bude konať 11. septembra 2010 v Považskej Bystrici.
HOROMIL FEST - sviatok pre všetkých milovníkov cestovania a prírody

Kliknutím plagát zväčšíte

Na divákov čakajú prezentácie napr. od najznámejšieho slovenského horolezca Petra Hámora či od speváčky, herečky a v neposlednom rade aj svetobežníčky Doroty Nvotovej.
 
Horomil fest vznikol na základe myšlienky občianskeho združenia Horomil. V roku 2009 sa pod vedením Martina Holeša zorganizoval nultý ročník prehliadky, ktorý mal u publika značný úspech. Preto sa organizátor rozhodol založiť v Považskej Bystrici tradíciu tejto prehliadky, a tak si môžete aj tento rok vychutnať neopakovateľnú atmosféru tohto jedinečného festivalu.
 
Prehliadka Homoril fest je zameraná na prezentáciu slovenskej tvorby v oblasti cestovania, adrenalínu, jaskyniarstva a v neposlednom rade aj vysokých hôr. Ide teda o akýsi sviatok pre všetkých milovníkov outdooru, ale na svoje si prídu aj tí, ktorých zaujíma exotika či zaujímavosti samotného Slovenska.
 
Na jednodňovom Horomil feste môžete očakávať nielen dobré slovenské filmy, ale aj zaujímavé prezentácie cestovateľov, speleológov, športovcov či horolezcov z celého Slovenska, no aj rodákov z Považskej Bystrice. V programe je možné nájsť aj úspešný slovenský film Strážca divočiny alebo aj dva filmy od Pavla Barabáša.
 
Každý divák má navyše možnosť práve vďaka festivalu zadarmo navštíviť jednu z najmodernejších lezeckých stien na Slovensku. Horomilfest je tu pre všetkých, ktorí majú radi prírodu, adrenalín a cestovanie. Preto skúste druhý septembrový víkend využiť trochu inak a strávte ho v spoločnosti cestovateľov, turistov, horolezcov a spolu si vychutnajte zopár dobrých filmov či prezentácii. Viac na internetovej stránke: www.horomilfest.sk.
Anonym píše:
Neděle 12.09.2010 18:36
Boli sme, videli sme a chválime. Pekná akcia, dakujem organizatorom. Dorota bola zlatá, je to strasne mila osobka ale najviac ocaril Strazca divociny. Uzasny, prekrasny, nadherny film, vsetci, co nevideli mozu lutovat. Doporucujem skolam, aby sa stal sucastou skolskych osnov ...
tento film ma na to, aby v detoch a v mladych ludoch nastartoval lasku a respekt k prirode.
Anonym píše:
Pondělí 13.09.2010 21:29
Ďakujem. Verím, že aj nabudúci rok sa nám podarí spraviť kvalitný a hlavne zaujímavý program :)

« prosinec 2021 »
prosinec
PoÚtStČtSoNe
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359