Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / forest / Čo ukázali voľby...

Čo ukázali voľby...

Autor: Forest Poslední změna: Pondělí 06.04.2009 13:41
Už skoro dvadsať rokov tu máme slobodné voľby... Napriek tomu je to asi stále krátka doba, pretože ešte stále väčšina z nás nevolí slobodne. Predsa len 50 rokov komunizmu ešte stále straší hlavy občanov.... a nie len tých starších.

Pre tých, ktorí neochvejne volia každopäťročne preobráteného komunistu hneď vysvetlím.

 Ešte aj dnes, v čase slobodného myslenia, vyjadrovania sa...ešte aj dnes máme tendenciu voliť bez použitia vlastného presvedčenia, ktoré zakladáme na našom vlastnom logickom rozhodnutí.

Ešte aj dnes, keď už nevolíme verejne...ako za Uhorska, ale volíme tajne za plentou.. ešte aj dnes sa mnohí z nás boja vystúpiť zo stáda tým, že by uvažovali a zhodnocovali si pre a proti.

Tento môj príspevok vôbec nemá ambíciu degradovať voličov I.G. prípadne hodnotiť, že všetci voliči Gašparoviča sú mentálne zaostalí a nevedia používať vlastnú hlavu. To nie...avšak realita je taká, že väčšina z nich sa pre tohto pána nerozhodla podľa seba.

 Čím sa teda rozhodli keď nie vlastnou hlavou ? Prečo to nazývam neslobodná voľba?

Jednoducho preto, že momentálne majú ľudia strach. Strach vystúpiť zo stáda tiahnutého dnešnou super vládou. Každodenne nám zo správ nanášajú pocit strachu z krízy, o ktorej vieme viac, než samotní majstri ekonómovia, ktorí to budú riešiť. Každodenne nám tvrdia, že my za tú krízu nemôžeme... bohužiaľ tým nám aj jemne naznačujú, že oni ju teda ani riešiť tak skoro nebudú a naďalej sa pokračuje v sociálnom rozdávaní štátnych zákazok sociálnym prípadom ako Grafobal, J&T a mnohým iným chudobnejším. Prípadne sa to dá pripodobniť aj na naše mestské pomery viď mestské zákazky.. kto z nich najviac profituje... isteže bez stratu bodu na morálke, samozrejme!

Hneď po výsledkoch volieb ma zamrzeli tri veci:

1. že sa stále ešte nevieme vymaniť z toho tieňa komunizmu, ktorý nás naučil nemať svoj vlastný názor a nevytŕčať z radu. Pretože ešte aj dnes keď populista do médií šprcne to magické a hypnotizujúce VOLTE GAšparoVIČA...automaticky ho bude všetkých 40 a niečo % za jeho stranu pekne krásne voliť. A je im jedno či to bude lepšie alebo horšie.. každopádne povedal to vodca stáda tak treba poslúchať.

2. že sme ešte nedospeli do štádia, že nás primitívne a pre mňa totálne odsúdenia hodné kroky špinavých politikov dokážu stále ohurovať a nie odrádzať. Mám tým na mysli fakt, že so strachu z prehry sa gašpi team pustil do spôsobu, im charakteristickým, kupovania si voličov rómskej menšiny. Na luníku IX. dávali za správny krížik párky v iných komunitách rómov zas viseli plagáty s agitáciou.. poďte voliť o 14. tej gašpiho a budú 3 eurá za hlas. Taktiež rozširovanie poplašných správ, na ktoré skočí len asi slabo mysliaci.. a síce, že maďarské vojská už stoja na hranici nabrúsení na nás zaútočiť a obsadiť nás.. bohužiaľ uverili tomu u nás v považskej, uverili tomu aj inde na Slovensku.. keďže som sa to dopočul od viacerých kamarátov roztrúsených po celej SR. A v neposlednej rade ďalší výmysel.. ktorý už odznel aj na tejto stránke a síce.. že ak si zvolia ľudia Radičovú .. zoberie im dôchodky. Každopádne, po zhodnotení týchto ťahov gašpi teamu sa myslím si každému logicky zmýšľajúcemu zakrúti nad takýmito nezmyslami hlava.. Bohužiaľ gašpi team zvolil správne.. pretože rátal s tým, že práve takéto nezmysli na (ne) rozmýšľajúcich voličov určite zaberú.. a zabrali :(

3. a po tretie - sklamalo ma, že nevyhral môj kandidát

Čo dodať na záver.. snáď len dúfať, že raz budeme zodpovednejší a otvorenejšie uvažovať. Myslím, že tento portál k tomu snáď trocha napomáha.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 06.04.2009 13:53

V skratke, tvoj komentár je na prd. Som rád že nevyhrala Radičovňa. Toť vsjo.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 06.04.2009 14:17

Doteraz mi nestálo za námahu reagovať na tvoje infantilné výlevy na úrovni lukáša krivošíka, ale nedá mi nezareagovať na posledné výplody. predpokladám že máš ešte na zadku otlačené plienky, ale to ťa neomlúva aby si sa o človeku ktorého ani nepoznáš vyjadroval ako o gašpim. skús tak nejako povedať doma tatkovi a hádam ti jednu strelí aby si sa prebral do reality. uvedom si že je to prezident tejto republiky a ty nemáš právo ho urážať nech už je akýkoľvek. čo sa týka voľby, myslím že každý má právo sa rozhodnúť slobodne a urážať ľudí len za to, že volili jedného alebo druhého kandidáta nemá nikto právo. takisto myslím že obaja kandidáti si nemajú čo vyčítať, každý skúšal na toho druhého hodiť kus lajna s vačším či menším úspechom. a predpokladám že to ani nebola snaha osobne ich dvoch. zamysli sa chlapče nad sebou a keď niečo v živote dokážeš a nebudeš vyjedať len mamine buchty, míňať tatkove peniaze a trieskať do kláves len aby si niekoho urazil, , tak si môžeš povedať že si dospel.a na záver ti poviem že ma vôbec nemrzí že nevyhrala radičová, pretože pri súčasných kompetenciách prezidenta by sa aj tak nič nezmenilo. P.S.: pozri si reakcie českej politickej reprezentácie na víťaza volieb chlapče.

Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Pondělí 06.04.2009 14:48
Keď sme pri tom urážaní prezidenta republiky, ktože to na adresu prezidenta Kováča povedal pamätnú vetu "Gusto, zober to za mňa, ja idem privítať toho starého chuja."? Takto sa vyjadroval Ivan Gašparovič keď bol predsedom NR SR. Takže vyčítať forestovi, že použil prezývku "gašpi", zdá sa mi byť trochu neprimerané.

Ak máte iný politický názor ako forest, nech sa páči, zaregistrujte sa a napíšte vlastný komentár o dobrých pocitoch z výsledku prezidentských volieb.
Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 06.04.2009 15:56

Veľmi zle sa mi chodí po Bystrici,ked viem,že 75% spoluobčanov volí človeka,ktorý prezidenta v parlamente,nie krčme nazve starým chujom,ktorého museli z postu generál.prokurátora odvolať pre nečinnosť zvlášť voči bývalým nomenklatúrnym kádrom,ktorého manželka rozkradla Želstav,ktorý bez papiera nepovie jednu ucelenú myšlienku,ktorý v kampani najazdil viac kilometrov ako počas prezidentovania,ktorý otvára stavbu diaľnice,prekládku rieky,oznamuje ďalšie šrotovné,ktorý nevie,že Srbsko nemá more,ktorý asistoval Mečiarovej rabovačke,ktorý pomáhal vytvárať kapitálotvornú vrstvu.Zvolením Radičovej by sa nič nezmenilo,ale mali by sme prezidentku na ktorú ani najvačší nepriatelia nenašli ukradnutý špendlík,ktorá rozpráva bez papiera,ktorá.........aj tak to je zbytočné písať.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 07.04.2009 14:53

Milý pán magister. Asi vám unikla podstata toho čo som napísal. Ja som našťastie apolitický a nikdy v živote som nebol členom strany. Ani za komančov ani teraz. Moja reakcia sa týkal štatútu hlavy štátu a takisto by mi vadilo, keby nejako personifikoval Radičovú. Ale aspoň vidno vašu politickú orientáciu, čo je samozrejme vec každého jedinca a jeho slobodnej voľby. škoda že ste vašu obrovskú agilitu venovali brzdeniu výstavby dialnice. keby ste tu nebýval, verím že už dávno po nej jacháme a bolo by nás oveľa viac nažive.

Forest
Forest píše:
Pondělí 06.04.2009 16:29

Nebudem sa znižovať k urážkam a osočovaniu. Ten článok pred tým nebol urážajúci, odsudzoval len neslobodu niektorých rozhodnutí, ak si to z toho nevycítil mrzí ma to, ale každý vnímame ináč.

Preto ako moju odpoveď na tvoj osočujúci a urážajúci príspevok budem používať priamo tvoje nedostatky, čo vyčítaš mne. 1. "predpokladám že máš ešte na zadku otlačené plienky" - nie už ich nemám, a už aj nejakú tú dlhšiu dobu. Avšak na tvojom mieste ja by som o plienkach pomlčal.. možno, že ich budeš potrebovať oveľa skôr než ja. Čaká nás to raz všetkých, akurát niekoho skôr niekoho neskôr. 2. "to ťa neomlúva aby si sa o človeku ktorého ani nepoznáš vyjadroval ako o gašpim" - ja si to vykladám, ako kritiku toho, že sa slovo gašpi - berie v tvojom podaní ako urážka 1. stupňa, fajn, v tom prípade rovnako tak ani teba neomlúva ak ty, človek, ktorý ma nepozná - mňa, nazýva chlapče. Myslím, že gašpi a chlapče je asi na jednej úrovni čo myslíš? 3. "myslím že každý má právo sa rozhodnúť slobodne a urážať ľudí len za to, že volili jedného alebo druhého kandidáta nemá nikto právo." - ja som ale bohužiaľ nikoho za to, že volil súčasného prezidenta neurážal. Odsudzoval som len spôsob akým boli voliči ovplyvňovaní, a akým spôsobom klamaní. Taktiež som odsudzoval to, že ľudia radšej nechávajú myslenie doma, keď idú do volebnej miestnosti a to len kôli tomu, že sa boja vytŕčať z radu a že im to ich vodca prikázal v čase, kedy by mala byť sloboda samozrejmosťou. (prípadne sa boja nezmyslov ako maďar s tankom na hraniciach, prípadne, že prídu o dôchodky) 4. "každý skúšal na toho druhého hodiť kus lajna s vačším či menším úspechom." - mám pocit, že sa tu hádže opäť niečo ako kolektívna vina. Vždy je jasný vinník, ale keď je jeden vinný, tak radšej nech sú obaja. Takto sa k veciam stavajú rodičia, ktorí nevedia rozsúdiť dvoch pohádaných potomkov. Vo svete politiky by sa to robiť nemalo. Myslím, že Radičová nehádzala na nikoho špinu aj keď mala čo vyťahovať. Pretože na rozdiel od ľudí, čo na ňu bez problémov stále nadávajú.. vždy argumentujú len prešľapmi Dzuridnu, prípadne niektoré aférky, ktoré boli v rámci SDKU. Bohužiaľ, ona však v tých aférach nevystupovala a tiež nespreneverila štátne peniaze. Trocha špiny sa snažil pripomenúť akurát Mikloško, ktorý na Gašparoviča vytiahol jeho minulé triky a prešľapy. Avšak keď si tak postavím vedľa seba Gašparoviča a Radičovú a zavolá sa hoc aký nestranný zo zahraničia.. a spočítajú sa proti ústavné, proti zákonné skutky.. Myslím, že súčasný prezident by bol na tom horšie. To len pre tých neochvejných zástancov hesla - Ten čo toho veľa neurobí veľa toho nedomrví... myslím, si súčasný prezident nepatrí k ľuďom, čo toho urobili málo.. práve naopak. Bohužiaľ ľudia už zabudli, veľmi rýchlo zabudli ako sa mali v 1998. Koľkí nemali prácu, Libra na úrovni 70sk, medzinárodná izolácia od západnej európy, nedôvera zahraničných investorov riskovať na SR, vykradnuté banky, skrachované subjekty, vytunelované podniky, nič čoho by sa dalo chytiť. Práve tieto činnosti boli v súlade s činnosťami súčasníka I.G. Bol predsa predseda parlamentu.. a to ešte nehovorím o Gaulíderovi... a tak ďalej ... Možno som vtedy nemal 50 rokov skúseností bez plienok ako drahý písateľ "anonym" ale pamätám sa potom na tieto časy lepšie než on! 4. "zamysli sa chlapče nad sebou a keď niečo v živote dokážeš a nebudeš vyjedať len mamine buchty, míňať tatkove peniaze a trieskať do kláves len aby si niekoho urazil, , tak si môžeš povedať že si dospel" - Presne takto sa na mládež pozerá väčšina starších ľudí, ktorí to tak robili v našom veku. Bohužiaľ doba sa zmenila milý pán "anonym". Dnes už slovo dospel som, slovo osamostatnil som sa, stal som sa independentom neznamená že: Skončil som učňák s trochou šťastia možno priemyslovku, do pol roka som mal istú robotu bez veľkej námahy hľadania a ponúkania sa po rôznych firmách. Dnes nestačí si zobrať ženu za manželku spraviť si dvoch troch potomkov a dostať byť od štátu prakticky zadara. Dnes by si drahý písateľ "anonym" s takýmto spôsobom myslenia nedošiel ani na úrad práce. Dnes je situácia úplne odlišná. Neviem kde žiješ, ale asi máš teplé miestečko, asi sa nemusíš báť o svoj fľok, predpokladám dajaká štátna správa... tam sa nemusia báť toho, že keď nebudú kreatívne tvoriť a snažiť sa čo najlepšie pracovať, že ich vyrazia. Moji rodičia vedia o čom hovorím, a rovnako to tak dobre viem aj ja, a preto sa snažím čoraz viac. A nie som odkázaný len na mamine buchty, ktoré mi ináč veľmi chutia a ani na tatkové peniaze, na ktoré sa niekedy ani on sám nemôže spoľahnúť.

A ešte k tým mojim príspevkom, ktoré ťa vždy zdvihnú od húpacieho prútenného kresla: TOTO Je portál, ktorý vo svojom názve nesie meno otvorene, znamená to teda fakt, že si tu môžeš rovnako tak ty ako aj ja vytvoriť účet napísať článok a zaslať ho do redakcie portálu, kde ti ho myslím bez problémov uverejnia na hlavnej stránke. Je to však väčšia námaha.. ako len stále byť na strane ubiedených a stažujúcich sa. JE to potom o to zaujímavejšie, keď sa potom táto skupinka snaží topiť aj tých, ktorí sa snažia niečo s touto mizériou robiť.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 07.04.2009 15:18

Milý chlapče, potešil ma tvoj obsiahly komentár, ak to pôjde geometrickým radom, vždy bude 5 x obsiahlejší ako môj?? Ak budeš mať toľko hrdinstva, napíš mi koľko že to máš rôčkov. Celkom ma to poteší. Netušil som že zatnem do živého mojím nevinným článočkom, ktorý ťa tak rozohnil, že si skoro napísal aj svoju funkciu v zoskupení mladých sociálnych demokratov. ako som už písal pánovi magistrovi, našťastie som nikdy nebol ani nebudem v žiadnej strane.ani nesedím na teplom miestečku s absenciou kreativity ani nemám tri deti. za komančov som ťahal 16-ky na hutiach vo fabrike ak ti to niečo hovorí. a bohužiaľ nakoniec musím priznať aj to, že nemám húpacie prútené kreslo. ach ja nešťastník. P.S.: / ja nie som ubiedený ani sa nesťažujem, to je len konštatovanie/

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 07.04.2009 16:41

Len dve poznámky. Keby inteligencia súvisela s vekom, najmúdrejší by bol dubový peň. A k tým tvojím šestnástkam na huti: mal si sa učiť.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 07.04.2009 18:10

Hm. A ty si sa učil chlapče??

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 07.04.2009 19:00

Veru učil som sa, keď ty si pravdepodobne ešte len robil pokusy s kýblikom a lopatkou na pieskovisku. A učím sa doteraz. Pár rokov vo výrobe som si skúsil, aj tam sú fajn ľudia, ale pri mechanickej práci človek ľahko zakrnie. A nejaké výrobky... to je naozaj to posledné, čo momentálne na tejto planéte chýba. (Prečo majú všetci robotníci v šatňových skrinkách herečky, a nie fotky dojičiek z JRD?)

Forest
Forest píše:
Úterý 07.04.2009 18:52

Ako prvé by som ťa najprv poprosil - skús sa zaregistrovať na stránke, nech nemusíš písať forest na svoje príspevky - potom vzniká trocha chaoz kto si .. a za koho sa vydávaš.

Ako druhé - tým, že by si sa tu na stránke zaregistroval, predišli by sme tým pomenovaniam chlapče chlapče. Neviem ako tebe a ostatným, ktorých tu tak zvesela nazývaš, ale mne to príde ako by si bol dajaký veľký starý vajčák.. ktorý tak hovorí svojim mladým obetiam násilia. Teraz trocha zo žartu tak sa nenahnevaj - ale to by možno vysvetľovalo tie 16 tky na hutiach.

Ako tretie - nezaťal si do živého, zatiaľ si sem nenapísal žiadny článoček tak si to s diskusným príspevkom nemýľ. A tá reakcia... neboj písal som to úplne pokojný a napísal som to za 15 minút cez prestávku na chodbe našej fakulty. A dlhý bol preto, pretože som potreboval vyvrátiť niekoľko tvojich mylných tvrdení. A keďže mám rád poriadok a fakty, išiel som poporiadku. Toť vsio.

Ako štvrté - tiež nie som v žiadnej strane. Lákali ma síce do SAS - ak ti to niečo hovorí, ale zatiaľ tam tiež ešte nie som. A sociálny demokrat? Myslíš, že by som mohol po tom všetkom čo som tu napísal byť sociálny demokrat ficokrat? Neviem.. uvažuj logicky prídeš na odpoveď.

A ešte na záver. Ja si nemyslím, že uviesť vek je nejaký hrdinský čin.. ak si myslíš, že je to nejaká fakt odvážna vec.. uveď ho sem. A budeme ťa všetci obdivovať s úctou a pokorou! ps. nemyslím, že vek zohráva dôležitú úlohu v uvažovaní... ale možno sa mýlim.. uvidím čo budem hovoriť o 10 rokov

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 07.04.2009 20:13

Cha cha, už som myslel že dnes pojdem spať smutny. Ten stary vajcak bol dobry, to sa musi nechať. A neboj sa ty chlapče, ja nahodou viem čo je sas. To bol ten čo sa v nemecku motal, nie ? A musis uznať že je ťažko človeku vo veku 54 rokov z pospoliteho ľudu mečovať jazykom s mladým, vzdelaným a retoricky nadaným juncom. Teším sa na tvoju odpoved. Možeme aj ťažšie temy, len daj dopredu vediet problematiku, naštudujem čosikáj u OTA.

Forest
Forest píše:
Úterý 07.04.2009 22:21

Pozri, neprišiel som na túto stránku hádať sa s otcami mojich vrstovníkov. Ide mi len o to rozpútať tu diskusiu na dôležité témy. Pokladám to ako začiatočný krok k tomu, aby ľudia rozhýbali svoje mozgové bunky a začala sa pretvárať pospolitosť v našej považskej, kde treba vniesť nevyhnutne závan aj iného vzduchu... ako ten čo tu momentálne uviazol. Potom voľby dopadajú tak žalostne ako dopadajú. Ja som bol tiež voličom Adameho - volil som ho však len z toho dôvodu, pretože to bola jediná možnosť ako sa postarať o to aby LL. dostal papa. Bohužiaľ, nevyšlo to.. a vedenie robí rovnakú politiku naďalej - teda v neprospech občana. Teraz svoju chybu tisíckrát ľutujem, ale namiesto len ľútosti sa s tým snažím aj dačo poriešiť. Verím, že z diskusií, často krát aj plodných diskusií.. vzíde v považskej možno nový pohľad na veci v meste. Snáď sa tu vyprofiluje dostatočná skupina voličov, ktorí budú chcieť lepšie mesto, lepšie vedenia mesta - a nebudú to len lacné hlasy od voličov, čo stále len šľapú kapustu, ktorú im strana predostrela. Možno som veľký pozitivista - ale verím, že ľudia budú v našom meste možno časom voliť fakt primátora, ktorému bude záležať predovšetkým na meste a ja len dúfam, že mu vo zvolení nezabráni fakt, že to možno nebude politik podporovaný nejakou silnou stranou v štáte, pretože títo odborníci sa zatiaľ u nás v meste moc neukázali ako zodpovední a schopní!

ps. k tomu SAS - pozri novovzniknuté politické strany na Slovensku, zistíš o čom je reč. Nevstupujem do nových strán z môjho presvedčenia, že zakladanie stále nových a nových strán nie je najlepšie riešenie našej mizérie v politike.

Forest
Forest píše:
Úterý 07.04.2009 22:25

jedna vec. Iste si si všimol, že tu rozbieham agitáciu k tomu, aby sa ľudia registrovali aspoň pod pseudonymami. Myslím, že pre naše ďalšie spoločné diskusie bude fajn, ak aj ty si dajaké vymyslíš nech sa vieme oslovovať aj ináč ako chlapče a vajčák.. čo ty na to? urobíš krok ďalej?

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 06.04.2009 18:39

je jedno akú má funkciu,zostáva chrapúňom.Aj ten aj onen či sa volá tak či onak či si kupoval hlasy romov či lesbičiek.Mám známeho čo má nad posteľou Stalina.niesi to ty ty somárik?

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 06.04.2009 17:05

Ja by som to obrátil. Zober to tak FOREST, že SR má nejakých 4 mil ľudí, ktorí môžu voliť. Väčšina z nich - bez urážky, ale s rešpektom - nerozmýšľa sofistikovane. Žijú si, dýchajú si a rozmýľajú po svojom, tak ako ty, ako každý. Zober si len pohľad z Rozkvetu. Ja, keď sa pozriem z balkóna, vidím mesto, lesy, hory, Stred, Dedovec..., mám prehľad o tom, čo sa deje. Viem, kedy trúbi vlak, kedy zabíjajú mikropiloty, kedy ide sanitka, čo hrajú pred MsÚ, alebo či ide búrka od Plevníka. Keď som býval na Hlinách vo vežiaku, videl som akurát susedom do okna a počul akurát v noci, kedy sú susedia podomnou spokojní (súložia s otvoreným oknom na celé sídlisko), alebo kedy sa hádajú (nesúložia). A tu to práve je. Pritom stále som bol v PB, stále hovorím o paneláku a pri rovnakej námahe som mal neporovnateľne viac vnemov, keď som bol IN a nad vecou (nad mestom). X% ľudí na Slovensku je z vidieka, pracujú, cestujú domov, v robote práca, doma práca a relax a to 300 dní v roku. Nemyslím si však, že preto, keď sú NEZNALÝ našich pohľadov, tak sa nerozhodovali slobodne, alebo nezodpovedne. Prosto z toho, čo vidia, z toho berú.

Ja sa tiež stotožňujem s tým, čo si napísal v zmysle, že tu treba zmenu, no, ale na ňu si ešte počkáme.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 06.04.2009 18:32

Stačilo vidieť a vedieť, do akej partaje Radičová vstúpila, čo za tlupa sa motá okolo nej - svetoobčania, ktorí nikdy Slovensko nepovažovali za svoju vlasť, komedianti (pardon - herci a speváci) a iní tajtrlíci - a bolo mi jasné, že voliť ju - to si radšej ruku utnem. A navyše zvolením Gašparoviča na ďalších 5 rokov sa ušetrí na jednom prezidentskom dôchodku.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 06.04.2009 18:44

ak prídu komunálne,budem voliť adame,haviar,štbák,lebo tí už majú nahrabané už nebudú kradnúť.múdro píšeš.tak nazdravie a dodna.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 06.04.2009 18:55

to jak mam volic tyhto prezlecenych komunistickych zlodzejov a chrapunov sa radsi odscahujem naspatek do papranna

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 06.04.2009 18:57

Nesmieš zabúdať, že zvolením Gašpiho sa síce ušetrí jeden prezidentský plat, ale je to prezident veľmi starý a možno nedožije do jari, a my budeme musieť platiť štátny pohreb a mimoriadne voľby, čo stojí niekoľkonásobne viac.

A čo sa suity týka - Radičová ju dokázala odkázať tam, kam patrí (viď dištancovanie sa od Dzurindových návrhov na rokovania s Mečiarom). Fico až vďaka týmto voľbám zistil, že opozícia je síce slabá, ale opozičných voličov je milión, a Radičová ich dokáže osloviť. Takže aj keď vďaka klamstvám o maďarskej autonómii a rušení dôchodkov jeho kandidát vyhral, Fico hneď začal rozprávať o zrušení priamej voľby prezidenta. Nabudúce by mu to už nemuselo vyjsť.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 06.04.2009 21:52

ked pozeram na vysledky volieb v PB. Nehovorim, ze radicova je extra hviezda, ale pri porovnani s ujom, nebolo nad cim premyslat. Sme tu fakt v akejsi zacarovanej doline, mesto bez historie, plne zadubenych, pesimistickych a hnilych ludi. Ospala spinava diera, na radnici jeden vacsi z.rd ako druhy. Najvacsia udalost v meste je, ked pride cesky cirkus. Kedy nas uz prejde ta marikovska kratkozrakost a zapecnictvo ?

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 06.04.2009 22:30

ešte keby si bol aj hladný, tak by si možno pochopil o čom je život

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 06.04.2009 22:00

Ja mám rešpekt voči názorom druhých, takže tento názor nebudem hodnotiť. Jedine vyjadrím môj názor ku pocitu, ktorý som mal pri čítaní tohto príspevku o svetoobčanoch, komediantoch a tajtrlíkoch. Dnes mám niečo po tridsiatke a v čase nežnej revolúcie som bol školopovinný. Vyrastal som v usporiadanej socialistickej rodine - moji rodičia sú z dediny a systém, ktorý vtedy fungoval im vytvoril zázemie, na ktoré by sa len veľmi ťažko zmohli - dostali prácu, byt, možnosť založiť si rodinu a vychovať deti. Keby moji rodičia nadávali na komunistov, tak by som to sám nechápal, pretože skutočne vďačia sociálnemu systému, ktorý vtedy bol za mnohé. Veď to bol koniec koncov aj dôvod, prečo ho dokázali toľké roky tolerovať. Pamätám sa na to - keď začali novembrové udalosti - ako som vo svojom okolí počul označenia typu - komedianti a tajtrlíci - pardon, herci a speváci. Údiv nad tým, že čo tým nič nerobiacim umelcom chýba keď rozbíjajú fungujúce socialistické hospodárstvo... To bolo 20 rokov dozadu. Medzi tým som získal vlastný názor na veci ja a v mnohom aj moji rodičia (aj keď napriek tomu spomínajú na tieto roky s nostalgiou v hlase :-) A v týchto dňoch čítam ako najväčší zo Slovákov označí Milana Lasicu za intelektuálne bahno a čítam príspevok voliča I.G., ktorý sa rovnako vyjadruje o podporovateľoch Radičovej. Dôvod prečo sa najväčší zo Slovákov vyjadruje o intelektuáloch je jasné - jeho Bohorovnosť a alkohol asi úplne udupali jeho posledné zvyšky triezveho uvažovania. Ale to, že čítam príspevok občana ovládajúceho internet používať tieto slovné spojenia mi jednoducho hovorí, že v Považskej Bystrici sa doba zastavila v roku 1989. Smutné, ale asi je to tak. A preto sa vôbec nečudujem, že tu väčšina ľudí volila za prezidenta toho koho volila a že tu už 20 rokov máme takých primátorov a zastupiteľstvo aké máme.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 06.04.2009 22:46

... boli podľa analýzy Miroslava Dolejšího dohodobo pripravovaným prevzatím moci, ktoré dohodli ŠtB, KGB a západné tajné služby, pričom sa vyjednala beztrestnosť a kontinuita moci pre komunistických "prevráťkabát" papalášov. Upozorním Ťa na jednu vec - ak začnú štrajkovať herci a speváci, čiže komedianti a tajtrlíci, tak to dokopy nikto nepocíti, hoci toho budú plné noviny. Ale ak začnú štrajkovať smetiari, šoféri, robotníci, roľníci, lekári, zdravotné sestry, tak to už bude vážne, hoci ich mnohí budú zhadzovať a zosmiešňovať. Z tohto malého porovnania je Ti, dúfam, jasné, kto je v tomto štáte naozaj dôležitý - či komedianti a tajtrlíci, alebo pracujúci ľudia, bez ktorých by sme my všetci pokapali od hladu a chorôb alebo by sme bývali v zemľankách a jazdili na rebrinákoch. Komedianti majú už priamo vo svojej pracovnej náplni profesionálnu pretvárku na javisku a to, že možno vedia dobre hrať predpísanú úlohu neznamená, že treba brať vážne ich súkromné názory mimo javiska, a to z jednoduchého dôvodu - sú príliš náchylní podliehať spoločenským módnym vlnám, lebo sú profesionálne deformovaní a príliš závislí od mediálneho prostredia a vlastníkov médií. Aj ja som dávno po tridsiatke, mám VŠ a stále tvrdím, že 20 rokov po zvonka inscenovanom prevrate sa ukazuje, že všetko zlé, čo komunisti hovorili o kapitalizme, bol len slabý odvar smutnej pravdy.

  1. S. Jano S. rozhodne nie je moja srdcová záležitosť.
Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 07.04.2009 07:18

Vystihol si to presne a takýto komunistickí "prevráťkabát" papaláši nám teraz rozkrádajú mesto! čvarga jedna

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 07.04.2009 08:42

Treba vedieť, že v KSČ bolo aj množstvo naozaj poctivých, statočných, pracovitých ľudí, ktorí úprimne verili, že Strane sa podarí vybudovať spravodlivú spoločnosť. Ale to vy vyžadovalo dokonalých ľudí, zatiaľ čo špiny a paraziti sa nájdu v každom režime a v každej Partaji. Ja osobne nemám dôvod nadávať na socík.

Ivetkinym voličom odporúčam jedno - skúste si pohľadať staré noviny (najlepšie Smena) z čias krátko po prevrate a uvidíte to protislovenské štvanie, hraničiace s trestným činom hanobenia národa. A práve títo ľudia a ich duševní kojenci vašu Ivetku teraz podporujú.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 07.04.2009 16:24

Po auguste 1968 mohli byť KSČ naozaj len "úprimne veriaci" - čiže hlupáci, klamúci samých seba. A potom prešibaní prospechári. Keďže tu vážne píšeš veci ako "ale to by vyžadovalo dokonalých ľudí", tak sa zaraďuješ k tej prvej kategórii. Lebo veriť v budovanie spoločenského systému, ktorý si vyžaduje dokonalých ľudí, nie je znakom vysokej inteligencie.

Na socík nenadáva nikto, pre koho nemá význam sloboda.

K tomu "protislovenskému štvaniu": je typické, že väčšina komunistov sa po prevrate 1989 okamžite pretransformovala na náramných vlastencov. Hoci dovtedy prisahali na proletársky internacionalizmus. Najviac komunistov nájdeš v HZDS, SNS a SMERe, to je nesporný fakt. Takže ma neprekvapuje, že od obhajoby komunizmu plynule prechádzaš k nacionalistickým útokom proti Radičovej.

Pamätám si verejné výstupy Ivety Radičovej z roku 1992. Ako sociologička varovala, že osamostatnenie bude pre Slovensko znamenať vyplavenie nacionalisticko-komunistickej spodiny do najvyšších funkcií nového štátu. Mala pravdu.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 07.04.2009 10:10

Samozrejme, ze pre fungovanie spolocnosti a statu su dolezity vsetci ludia, aj ty pracujuci manualne aj ty pracujuci intelektualne. Pokial vsak budu stat riadit upratovacky, smetiari a robotnici z druzstva, tak tu mozeme zhasnut a zavriet a sebou dvere. Ak sa ti zda, ze po prevrate sa situacia zhorsia, zvazoval by som na tvojom mieste ziadost o obcianstvo v KLDR. Vsetci sa tam maju nadherne a takychto ludi tam priam potrebuju.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 07.04.2009 13:12

Aby nevznikol dojem, že chcem riadenie štátu prenechať ľuďom, ktorí sa niekedy ani nevedia podpísať - to určite nie, ale ide mi o to, aby tí, čo riadia štát, brali do úvahy potreby VŠETKÝCH statočných občanov, a nie iba potreby svojej spoločenskej vrstvy a svojich (zahraničných) sponzorov alebo dokonca svojich bábkohercov. Každý, kto nejako prispieva k chodu spoločnosti, či už výrobou alebo následnou starostlivosťou o vyrobené, si zaslúži riadnu odmenu. Ale nepokladám za vhodné ani prenechať riadenie štátu hercom. Vlastne komediantom. Vyššie som vysvetlil, prečo im neverím.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 07.04.2009 16:34

Súdruh, čo to tu predvádzaš. Veď to je klasický materializmus a viera v diktatúru proletariátu. Preboha čím je práca sústružníka cennejšia než práca dobrého herca? Len tým, že manuálny pracovník má svoju hranicu, ktorú nie je schopný prekročiť. Robil som vo fabrike, viem o čom hovorím.

Čo sa týka riadenia štátu: jedným z najlepších politikov 20. storočia, bol herec Ronald Reagan. S prehľadom poslal komunistov tam, kde sami chceli poslať zvyšok sveta: na smetisko dejín.

Schopnosť viesť štát sa neučí na žiadnej škole a nie je daná žiadnej profesii. Dokonca sa neosvedčila ani rodinná výchova politických vodcov počas dlhých generácií - šľachta podľahla konkurencii politických vodcov, ktorí prešli prirodzeným výberom.

Mimochodom, Gašparovič nemal vo svojej kampani žiadnych významnejších "komediantov" len preto, že s ním nemienili spojiť svoju tvár za žiadne peniaze. Podobne je to s novinármi. Herectvo aj novinárčina si vyžadujú istú sociálnu inteligenciu a všeobecný rozhľad, a to sa nezlučuje s volebnou podporou Ivana Gašparoviča.

gil

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 07.04.2009 17:28

"Preboha čím je práca sústružníka cennejšia než práca dobrého herca?" A čo Ty chlapče, s koňom si sa zrazil? Z toho, že mi niekto zahrá divadlo, sa rozhodne nenajem, ani sa do toho neoblečiem, ani tým nenarúbem drevo. Mysli si čo chceš, ale keby nebolo robotníkov a roľníkov, všetci by sme pokapali od hladu. Alebo by sme boli odkázaní na kultúru pästných klinov. Preceňuješ význam komediantov, hoci tí Ťa nenasýtia, a podceňuješ prácu fyzicky pracujúcich ľudí. A herec/prezident Ronald Reagan? Komediant, nastrčený pajác riadený zo zákulisia, ako každý USAcky (i iný) prezident.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 07.04.2009 17:52

Ešte som zabudol dodať, že k názorovému profilu postkomunistu patrí aj neochvejná viera, že VŠETKO riadia temné sily zo zákulisia.

Mimochodom, keď sú tí "komedianti" takí bezvýznamní, prečo ich komunisti tak potrebovali mať pod kontrolou? A prečo všetky totalitné režimy v prvom rade idú po spisovateľoch, tvorcoch, mysliteľoch?

Nuž preto, lebo tí tvoji fyzicky pracujúci (uľahči si to, rovno ich volaj "proletariát") sa dajú riadiť a manipulovať len taká radosť. Pozri sa na taký protektorát. Heydrich dostal tieto nižšie vrstvy spoločnosti pod kontrolu jednoduchým zastrašovaním, ale hlavne ľúbivou sociálnou politikou. Oni viac nepotrebujú. Pivko, gulášik, a zabaviť sa pri nenáročnej komédii. A už sme pri tých hercoch. Čo treba na ovládanie proletárov? Chlieb a hry. A hry, to sú herci. Herec, ktorý odmietne hrať požadované hry, a začne v divadle rečniť, je nebezpečnejší ako sto nasrdených robošov.

Aha už viem prečo si taký nabrúsený na hercov. Spolu so študentmi ti pokazili socík, na ktorý si "nemal dôvod nadávať".

gil

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 07.04.2009 22:05

Ty si vážne nepochopil, že tzv. nežná revolúcia nebola spontánnou vzburou, ale že to bola len dlhodobo pripravovaná komédia inscenovaná tajnými službami? Aj celá Charta 77 bola umelo vytvorená opozícia pod kontrolou ŠtB. Hercom neverím aj preto, lebo si ich politici a "politici" takto podchytávajú. A tí herci, ktorí poctivo propagovali socík, sa teraz idú hrať na demokratov? Ozaj, čo taký Miroslav Kusý? Nevadí Ti, že bývalý marxistický ideológ podporuje Tvoju Ivetku? U neho Ti nevadí, že prevrátil kabát? Všimni si všetky farebné "revolúcie" vo východnom bloku - vo všetkých majú prsty západné tajné služby, vo všetkých štátoch, ktoré sa dostali pod ich kontrolu, sa zhoršila sociálna situácia, došlo k privatizácii, k zaplaveniu trhu šmejdom, k prepúšťaniu. Napíšem to asi takto - neverím nikomu zo Západu, až príliš často nás oklamali a podrazili, a smerom na východ som opatrný.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 07.04.2009 23:00

Práveže som pochopil. Že tajné služby kapitalistických štátov poriadne vytreli kocúra tajným službám štátov "robotníkov a roľníkov". Oni tí robotníci a roľníci akosi nedokázali ani za 50 rokov vytvoriť poriadnu ekonomickú protiváhu západu, no a tak prehrali. Hovorím - mali sa lepšie učiť, a hlavne sa nespoliehať na štátne školstvo, ale si zaplatiť poriadne súkromné školy. A tí naši pracujúci boli v 1989 totálne zmanipulovaní, ako zvonili kľúčikmi tešiac sa na konzum, ktorý videli len v reklamách na Viedni. Keby len tušili, že si ho budú musieť odpracovať, a nie odpredstierať, ako boli zvyknutí!

Áno po novembri 1989 sa tu prudko zhoršila sociálna situácia, zvlášť to vidieť na počte automobilov, mobilných telefónov, zahraničných dovoleniek a čase strávenom pred televíznou obrazovkou. Tiež tí vyobliekaní spratkovia ktorých sú plné krčmy svedčia o zlej sociálnej situácii ich rodičov v tejto hladovej doline. A čo vadí našim proletárom najviac, to je zaplavenie trhu šmejdom. Chodia sa v ňom do hypermarketov premŕvať o desiatej v noci aj v nedeľu doobeda, niekedy im ani 5 pokladní nestačí. Zlatý socík s jeho sociálnymi istotami: trojizbák v paneláku, trabant na poradovník, dovolenka na Balatone a gumičky do stieračov po protekcii. Plus istota, že ťa nebudú znepokojovať žiadne odlišné názory, len ten jediný správny. A aké to bolo krásne, keď si sa ako mladý chalan cez šesťdennú vrhal na zem, keď ti západní motorkári podsypali reklamných odznáčikov a nálepiek, alebo keď sa ti po nich podarilo nájsť prázdnu plechovku od koly!

gil

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 07.04.2009 23:07

To mi má akože vadiť, keď marxista Kusý vyjadrí podporu nekomunistke Radičovej, a radšej voliť člena nomenklatúry KSČ Gašparoviča?

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 07.04.2009 19:03

Ak tvoja apriori nedovera v hercov a umelcov vychadza iba z toho, ze pri vykone svojho povolania predvadzaju nieco co neexistuje a hovoria to co si sami nemyslia (lebo je to v scenari), tak to ta vazne nechapem ako mozes doverovat inym ludom... Co vsak nechapem este viac je,ze co to ma spolocne s kandidaturou Radicovej? Pretoze, ju podporovali umelci? Oni sa ale o ziadnu funkciu neuchadzali. BTW.: Ano, politici by mali pri riadeni statu zahladnovat potreby vsetkych obyvatelov. Uvedom si vsak, ze nikdy sa neda spravit rozhodnutie, ktore by nikomu neublizilo. A niekedy treba spravit zial aj rozhodnutia na ukor vacsiny, aby sa mali dobre zase aj ty, co pridu po nas. Mashin

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 07.04.2009 11:11

...že pokiaľ sa tu vy hádate,oni si veselo kradnú a rozšaftne míňajú naše dane.Primitívnosť národa ktorý sa nevie dohodnúť ani na základnom slušnom dodržiavaní zákona je očividná.Im to robí dobre a VYHOVUJE že chudoba sa háda.Sami Vás VY SLOVACI huckajú aby odviedli vašu pozornosť od podstaty a zatiaľ hrajú piškôrky o nároný majetok,dane,...

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 06.04.2009 21:43

tieto su tematicky cekom vystizne... http://www.shooty.sk/buxus/images/frky/sme_(2002-)/2009-04-01-odporucenie.jpg http://www.mandor.sk/funny/prejav.jpg

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 10.04.2009 10:51

Veľmi dobre napísane. Pracujúci ľud - proletarského myslenia chce žiť ako robotník na západe / ruzumej v konzume / ale pracovať ako socialistický človek. No dohromady to nejako už aj z historického hľadiska nie je možné.Je to hrozné aká ja bieda, viď šrotovné minuté za ca 2 týždne, a tie obchody, katastrófa. To všetci tí chudáci nemajú nič iné čas, len aby zabijali čas a plnili voziky v hypermarketoch rôzným tovarom, ktorý potom odvážajú do aut na parkoviskách !!??

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 10.04.2009 11:03

Veľmi sa mi páčia argumenty - typu " riadenie za zákulisia, pripravené, zmanipulované a pod./ Hlupačikovia, ktorí si nedokážu niektoré primitivné veci vysvetliť / lebo ich vodcovia nemajú dôvod im takéto procesy vysvetliť / končia takýmito argumentami. Chudáci !! A čo sa týka tých sústružíkov / aj ja mám kdesy pohodený takýto vyučný list / no vo vedení štátu / by to bola tragédia. U6 z historie sa to ukázalo / Gotwald a spol ./ Z novších Jano Lopata či ako sa volal. Za ich vlády sa na Slovensku najviac rozkradlo - pardón privatizovalo a za korunu sa vytvarala slovenská kapitálová vrstva, ktorá aj funguje v o vedení strán HZDS, SNS a Smer. Tak neplačte dobre Vám je tak ako ste si vybrali!!

« květen 2018 »
květen
PoÚtStČtSoNe
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359