Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / forest / Ako sa parkuje na cintoríne / Keď sa rozum zastavuje...

Keď sa rozum zastavuje...

Autor: Forest Poslední změna: Pondělí 16.02.2009 00:54
Myslíte si... keď raz umriem....pôjdem na cintorín - miesto svojho posledného odpočinku. Ale je cintorín skutočne miesto posledného O-D-P-O-Č-I-N-K-U ? Dnes som o tom začal skutočne vážne uvažovať, pretože niektorí bystričania skutočne nevedia kde majú hranice svojej lenivosti a pohodlnosti.
Na začiatok to hneď objasním. Dnes som bol na novom cintoríne, a ako väčšina ľudí, aj ja som si prišiel na toto miesto uctiť pamiatku zosnulému členovi rodiny. Avšak človek nenájde pokoj skutočne ani na mieste, ktorému to snáď akosi hovorí z jeho názvu. Neveril som zrazu vlastným očiam, keď ma vyrušilo jedno auto, ktoré si to šinulo po cintoríne povedľa hrobov ako na diaľnici. Vzápätí ho sprevádzalo ďalšie, s trocha neschopnejším no však rovnako neohľaduplným šoférom, ktorý dokonca začal flekovať a skoro dostal hodiny.
Áno čítate správne toto všetko sa dnes odohrávalo na novom cintoríne.. áno na mieste, ktoré je miesto posledného odpočinku, áno na mieste, ktoré chráni dopravná značka zákaz stupu motorovým vozidlám.. áno na mieste kde sa skutočne nepatrí flekovať 2 metre od hrobu. Bol som čistého času na našom skvelom cintoríne asi 8 minút.. a za tento čas sa tu dokázali nájsť štyria vodiči ... ktorí si to šinuli po cintoríne ako by sa nechumelilo.. Viete.. nie som nejaký rypák čo nemá zľutovanie... prvé čo ma napadlo.. asi vezú niekoho, kto má problém s chodením.. prípadne nejakú staršiu osobu.. ktorá by tých pár.. metrov od parkoviska nemusela zvládnuť. No moje myšlienky rýchlo schladil fakt, že z auta vystúpili ľudia v rokoch od 20 - do 40 - 50 rokov maximálne.. a ani jeden nemal problém s chodením.. ani jeden neviezol nejaké ťažké náradie na údržbu alebo iné činnosti, spojené s návštevou podobného miesta. Preto sa pýtam, zdá sa vám táto záležitosť normálna.. alebo sa to len mne nad tým zastavuje rozum.. a považujem to za odsúdenia a snáď aj pokutovania hodné...
PS: za skutočne zaujímavé stojí aj to, že na parkovisku pred novým cintorínom boli dve autá, kdežto na cintoríne boli rovno štyri. Pýtam sa.. netreba nám zriadiť tretí cintorín? ale tento krát "auto cintorín".. kde by sa okrem miesta na hrob, dalo doobjednať aj miesto na parkovanie.. hneď vedľa žulového poklopu?... prípadne pre tých šporonlivejších.. by sa mohol vytvoriť "autohrob" - teda trocha silnejšia žulová doska.. a na hrobe by sa rovno mohlo aj parkovať, a tak by naši spoluobčania nemuseli ani z auta vystúpiť a rovno by si ich zosnulých uctili priamo v aute..
Pri tejto myšlienke ma hneď napadlo aj Parte na pomníku: Tu odpočíva a parkuje rodina XY. Ospravedlňujem sa za svoj radikalizmus použitý v tomto článku.. ale uvážte sami.. nie je to troška priveľa? Keďže som človek, čo dáva druhú šancu.. pre tento krát som do fotiek, ktoré som vytvoril hneď na mieste činu ako dôkazový materiál... trocha cenzúroval.. budúce to však už neurobím.. nech týchto pohodlných ľudí spoznajú ich susedia a známi :) Foto z miesta činu nájdete na tomto linku
http://povazska-bystrica.otvorene.sk/Members/forest/cintorin.foto/
Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 17.02.2009 20:49

zistiť či tam niečo neviezli napr.nahr.kameň,potom sa mi to zdá uplne normálné.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 17.02.2009 21:15

autor píše že tam videl 4 vodičov počas svojej návštevy. Dosť nepravdepodobné, že by tam 4 autá vozili kamene. A v sobotu.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 18.02.2009 13:38

Add 1. bola nedeľa, neviezli žiaden kameň, ľudia vystúpili z auta, dali sviečku, nasadli do aut.. a šli preč, žiaden kameň, žiaden dôchodca alebo nejaký imobilný človek.

Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Středa 18.02.2009 15:04
Predložím tento problém na najbližšom zasadnutí komisie pre výstavbu, dopravu a životné prostredie. Jej členom je aj kapitán zo štátnej dopravnej polície, a ľudia z mestskej správy majetku.
Neboli by riešením nejaké technické opatrenia - napríklad tie sklápacie parkovacie stojany, od ktorých by mali kľúče správcovia cintorína?
Nepoznám pomery na novom cintoríne, moji prarodičia a pra-pra-rodičia ležia na starom. Ale z princípu, radšej technické opatrenie zamedzujúce nepovolený vjazd, ako zákazová značka a vyberanie pokút.
Cintorín je pietne miesto, tam nemôžeme čakať, že sa s bezohľadnými vodičmi bude niekto hádať.
Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 18.02.2009 20:04

Ak= ohľady, keď títo chrapúni nemaju ohľady a cit - kôli čomu ohľady? Okamýite mala byť volaná mestská alebo štátna polícia aby imi vysvetlili ako sa chová na cintoríne. Keď to magor nevie - musí to pochopiť iným spôsobom ! Tiež kôli čomu sú prečiarknuté tie špz - ZVEREJNIŤ !!

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 18.02.2009 23:13

dotycny siel na cintorin za dobrym umyslom nie zlim,Tvoj tatko musel byt komunista ked si taky nervozny a chcel by si vidiet znacku,no nic neuvidis,doma sa pozri do misy co v.....s!

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 19.02.2009 07:26

nemôže byť volaná, odpočíva predsa po náročných meských stavebných zákazkach no hnus naozaj kocúrkov

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 19.02.2009 19:50

Ten tatko bol v organizacií, ktorej šefoval Tvoj otec. A do misy sa nemôžem dívať, nechcem Ťa rušiť keď zrovna stoluješ!! Ahoj .

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 21.02.2009 00:20

K tým technickým riešeniam... tiež si myslím, že dopravná značka nič nerieši a rovnako tak ani keby tam stáli od rána do večera policajti. Skôr si myslím, že možno ani netreba nejak investovať do kadejakých technických riešení.. Stačí jedno: Je tam normálna bránka - pre vstup peších, tá je stále otvorená. Je tam však aj brána pre pohrebné služby a tá je rovnako otvorená. Stačilo by, keby táto brána bola zatvorená a problém by bol vyriešený. Kľúče od nej by mali len pohrebáci.... Prípadne dať na cintorín kamerový systém... a v tedy by bol cintorín chránený aj proti vandalom. Avšak myslím, že by to žiadneho policajta asi zo sedačky nezdvihlo.. aj keby videl, že po cintoríne je relly dakar - pb.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 19.02.2009 22:31

Je kríza tak si zmenili autoservis.Tu mali sviečky za dobrú cenu!!!

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 19.02.2009 23:29

síce tieto horšie hádžu iskru, ale zato lepšie horia :DDD

« květen 2022 »
květen
PoÚtStČtSoNe
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359