Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / forest / Ako vidím prezidenta....

Ako vidím prezidenta....

Autor: Forest Poslední změna: Středa 25.03.2009 16:25
Vidím, že sa tu v hojnom počte rozšírila diskusia o mentálnosti a podobných diagnózach. Ja by som rád poukázal na to, ako to vidím ja - čoby reprezentant študujúcej mládeže.
Myslím, že častým problémom u ľudí, ktorí sa rozhodnú voliť prezidenta je fakt, že sa na túto osobu a funkciu pozerajú nie celkom najšťastnejšie. Podľa môjho názoru je tu funkcia prezidenta na reprezentáciu krajiny doma a v zahraničí. Je tu predovšetkým na to, aby po stretnutí s významnými osobnosťami dokázal v nich zanechať skutočne pozitívny dojem, nakoľko si myslím, že prezident je jedným z hlavných tvorcov mienky o našom štáte pre zahraničných štátnikov či iné významné osobnosti, ktoré mali tú česť sa s ním stretnúť. Aby dokázal vytvoriť tento pozitívny dojem musí mať samozrejme niekoľko dôležitých atribútov. Ja som zhrnul aspoň niektoré, ktoré podľa mňa sú dôležité:

1. musí mať príjemné vystupovanie a byť komunikatívny
2. musí byť rozhodný a schopný reagovať na každú situáciu uvoľnene a bez chaotických excesov,
3. musí ovládať cudzie jazyky a byť schopný komunikovať aj bez tlmočníkov
4. musí sa vedieť zachovať v ťažkých situáciách
5. pre mňa veľmi podstatné, pre iných možno nie: Nesmie to byť bývalý komunista - pretože sa držím hesla: Ten čo bol oddaným komunistom za komunistov a je dodnes komunistom je pre mňa hodnotnejší človek než ten, čo prezlieka kabáty a názory ako len vládze. To je pre mňa odpad, ktorý patrí na smetisko. Kariérista, človek bez názoru, len obyčajná bábka.

Teraz si zhodnoťme kto je na tom ako: Mne v tejto rovnici vychádza jednoznačne pani Radičová. Má navrch. Je komunikatívnejšia - nemá problém komunikovať s novinármi - teda vie reagovať na nepredvídané situácie, ovláda zahraničné jazyky, má príjemnejšie vystupovanie, má hlas, ktorý je počuť a hlavne nestrápňuje sa každou druhou vetou. Tým pádom nestrápňuje Slovensko. Prečo sa ľudia na prezidenta pozerajú nie práve najštastnejšie: Myslím, že hlavným problémom u týchto ľudí je fakt, že si myslia, že prezident je niekto, kto tu bude robiť dôležité politické rozhodnutia, že je to človek, čo to tu bude viesť a podobne. Nie funkcia prezidenta je tu hlavne na R_E_P_R_E_Z_E_N_T_Á_C_I_U a to je to podstatné čo treba pochopiť.

Taktiež veľa ľudí nevolí kandidáta na prezidenta lebo ho podporuje tá a tá strana. Lebo za jeho vlády a za jej vlády bolo také a také rozhodnutie. Opäť problém, ktorý ale robia aj naši politici. Naši politici nedokážu spolupracovať. A to je bohužial u všetkých bez ohľadu na stranu. Skutočne za tých 26 rokov Slovensko nemalo ani raz vládu, ktorej by šlo predovšetkým o blaho jej občanov a republiky. Aj keď príde opozičný politik s dobrým návrhom tak nedokáže koaličný politik tento návrh prijať. Nedokáže to aj keby dostal za daný návrh nobelovú cenu. Toto je ten problém. Pretože by sa na to pozeralo ako na niečo, čo síce znamelo pozitívnu zmenu avšak nebolo to z koalície, tak to nie je vhodné. A teraz sa pýtam, aký má dopad potom takéto správanie našej vlády a našich politikov na nás. Tu vidím problém našej politickej scény. Avšak tento problém je aj medzi nami ... voličmi. Tiež sa nedokážeme zomknúť pre dobrú vec, pretože v takýhto správnych rozhodnutiach nám bránia predsudky, ktoré ihneď nastupujú, ako náhle zistíme, ktorá strana koho podporuje.

Ja nie som žiaden nadšenec SDKU, taktiež maďarov nemusím v nadmernej miere, ale zároveň viem, že nenávisťou a takým tým zbabelým vykrikovaním "na maďarov" odtiaľto z kotlinky na považí sa asi veľa vody nenamúti. Ale to je zas iná kapitola. Na záver chcem len zvýrazniť jedno a to, že mne osobne sa Radičová vidí byť lepšou kandidátkou na prezidenta ako pán Gašparovič. Mne osobne na ňom prekáža:

1. ani za 5 rokov funkcie prezidenta sa nenaučil žiaden cudzí jazyk,
2. za x rokov pôsobenia ako politika sa nedokázal naučiť komunikovať s verejnosťou, novinármi a už vôbec nie s delegáciami na úrovni.
3. je to človek bez názoru a bohužial často aj bez zrozumiteľnosti hlasu
4. je to človek zaťažený komunizmom a predsa len si naša krajina zaslúži po toľkých rokoch prezidenta nekomunistu
5. v každej druhej vete sa dokáže strápniť a tým strápňuje aj nás: len zopár príkladov: kandidujem do hlavy štátu, venujem sa voličom 400 dní v roku (rok má 365 dní a cca 6 hodín), chcem sa poďakovať v mene všetkých voličov - ?? komu??, a mohol by som pokračovať...
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Středa 25.03.2009 16:27
Pridám aktuálny, zo včerajška:

Na otázku, či je teda autorom všetkých prejavov, ktoré sú uverejnené v knižke, odpovedal: "Vždycky musím a to, čo si myslíte, že hovorím vaše myšlienky alebo jeho, viem, kam sledujete. Hovoril som, že táto kríza je aj kríza hodnôt. Každý človek má určitú hodnotu, myslím, že aj vy, alebo chcete niečo iné povedať, chcete niekoho podkopať alebo niečo sledovať, alebo niečo hľadať," dodal. Na ďalšie otázky odmietol odpovedať. "Ja myslím, že stačilo," uzavrel.

Skúste si to po ňom prečítať nahlas... čo ten človek dokáže so slovami :-)
Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 25.03.2009 17:49

Nájdete ich v článku D. Vergesovej Ako dlho si ešte...? na www.prop.sk alebo www.protiprudu.info.sk

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 25.03.2009 18:43

je to blb, že si vôbec normalní ľudia všáímajú. Z počtu hlasocov vidno ake má Slovensko mentálnú úroveŃ. To je stále sa opakujúci problém stáda. Jaskôr Močiar, potom títo dvaja hňupi - otras !!

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 25.03.2009 19:34

psi štekajú a karavána ide ďalej, naštastie Slovaci aj v PB vedia kto bude lepší prezident, kto sa pričinil o vznik SR a kto bol proti a preto sa možete aj rozdrapiť... vyhráme MY :)

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 25.03.2009 19:35

Je to výborné, ak dokáže mladý človek zhodnotiť takto situáciu. Ale... žiaľ, voľba kandidátov v akýchkoľvek voľbách je odrazom inteligencie národa. A žiaľ, v politike ešte stále platí, že úspech má ten, čo nič nehovorí alebo nerobí, prípadne bije len päsťou do stola, nadáva na druhých a používa krčmový štýl komunikácie. Lebo iným kandidátom ľudia nerozumejú, pretože pravda a faktické hodnotenia sú niekedy pre podaktoré mozgy (žiaľ veľa percent) ťažké sústo. Ale každopádne, Radičová je lepší kandidát ako Gašparovič. Treba trochu skorigovať to červené more, ktoré sa tu rozmáha.

Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Středa 25.03.2009 20:00
Stačí jedna veta z toho článku: "Nikto nikdy nebol diskriminovaný kvôli tomu, že sa hlásil k mad’arskej národnosti."

Nedostatočná z dejepisu. Slová ako reslovakizácia, repatriácia alebo Benešove dekréty pani Vergesovej asi nič nehovoria.

Inak všimnite si, ako sa snažia smeráci nalepiť na Radičovú nejaké maďarónstvo alebo čo. Veď voličov na juhu si nezískala sama - nahnal jej ich Fico.

Prezidentské voľby súvisia s Maďarmi len tým, že rozumný volič bude voliť prezidenta, ktorý dokáže znížiť napätie medzi našimi národmi.
Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 26.03.2009 22:01

Len k poslednej vete. Myslím si, že takým prezidentom by bol Ivan Gašparovič. Nechcem tým povedať, že kto bude voliť p.Radičovú, že je hlúpy. Demokraticky zmýšľajúci občan. PS. Na rozdiel od Vás.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 26.03.2009 21:25

Nedá mi neozvať sa, keď čítam akí "hlúpi" sú voliči IG atd. Je pravda, že média hrajú skôr proti nemu ako proti Radičovej, ale už to tu niekto napísal, že G je čitateľnejší, dá sa predvídať ako bude reagovať, čo pri kandidátke nikto nevie ako by ju v krízových situáciach riadili. A tie niektoré ujduté vyjadrenia G ? Prosím vás spomente si na vyroky bývaleho US prezidenta, myslím že niektoré boli oveľa "hlúpejšie" a nikto to moc nerozmazával...

Ja, ďalší anonym :-)
Ja, ďalší anonym :-) píše:
Středa 25.03.2009 19:59

K článku: (podtýkam, volil som SDKU, nie Fica !! ) "-Je komunikatívnejšia - nemá problém komunikovať s novinármi -" Komunikuje ako Fico, je to sociologička, kecá rozprávky, volí správne slová vety, aby štatistiky išli hore, ale ja nie som lúza, mne nestačia rozprávky a marketinové ťahy ako blbnúť človeka, mám aj vlastný rozum

"- a hlavne nestrápňuje sa každou druhou vetou. " - Každou vetou je trápna, lebo ako hovorí ako šlabikár marketingu a reklamy, mediálne oblbovanie. Snaží sa byť strašne seriózna, ale je vidno, aké je to celé umelé. Proste jej neverím a usmievať sa pre úspech nestačí !!!

"- R_E_P_R_E_Z_E_N_T_Á_C_I_U a to je to podstatné čo treba pochopiť." - presne tak, plne súhlasím !

  1. ani za 5 rokov funkcie prezidenta sa nenaučil žiaden cudzí jazyk, - áno smutné, ale v prvom rade sme Slováci, to stačí, prezident nie je diplomat!. Ale súhlasim je to len plus, snáď bude nabudúce lepší výber.
  2. za x rokov pôsobenia ako politika sa nedokázal naučiť komunikovať s verejnosťou, novinármi a už vôbec nie s delegáciami na úrovni. - komunikuje so mňou cez noviny a TV, podľa mňa celkom normálne, na rozdiel od gašparkov Šustera a Kováča sa to dá zniesť
  3. je to človek bez názoru a bohužial často aj bez zrozumiteľnosti hlasu - ja jeho názor poznám, len zaujatý človek nie. Jeho názor nie je teda bohvie aký, ale aspoň nie je jeho názor naprogramovaný podľa štatistík marketingu voliča
  4. je to človek zaťažený komunizmom a predsa len si naša krajina zaslúži po toľkých rokoch prezidenta nekomunistu - Je to hrozné, proste treba počkať, kým vymrú, ale garantujem, že nikdy nebudeme spokojný, lebo je to v prvom rade o ľudoch, nie o systéme !!!
  5. v každej druhej vete sa dokáže strápniť a tým strápňuje aj nás: len zopár príkladov: kandidujem do hlavy štátu, venujem sa voličom 400 dní v roku (rok má 365 dní a cca 6 hodín), chcem sa poďakovať v mene všetkých voličov - ?? komu??, a mohol by som pokračovať... - ťažko sa presne vyjadriť, média moc už nesledujem, lebo klamú, vytrávajú z kontextu a podobne, vieme to predsa všetci, čiže neviem sa k tomu vyjadriť, nebol som pri tom výroku. Možno mal zmysel, asi len tak 400 neuťal, niekedy treba pozorne načúvať nie len zaujato počúvať.

Výber roku 2009 je hodne žalostný, súhlasím, že ide o reprezentáciu a preto by som tam rád videl napríklad kultúrnu osobnosť, leby vedel Lasica cudzie jazyky a bol aj v nich decentne vtipný volím jeho :-), ale keď si mám už vybrať, tak radšej Gašparoviča. Proste nič extra neurobí, ale tým pádom nič nepokazí a nepríde mi ako konfliktný typ.

Radičová ako prezidentka, roky konfliktov, roky trápnych vyjadrení podľa pohybu nálady ľudí skúmanej marketingom. Ďakujem, na takéto oblbi tu máme T-com, netreba ju.

Osobne by som uvítal lepších kandidátov !!!!

Ja, ďalší anonym :-)
Ja, ďalší anonym :-) píše:
Středa 25.03.2009 20:00

dosť blbé forum, asi nejaká lama robila, škoda toho amatéra, teraz sa to nedá čitať... no kto chce si moje odpovede nájde :-)

Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Středa 25.03.2009 20:20
PLONE - jeden z najvýkonnejších CMS na svete - ale v defaultnom nastavení. Určite tam existuje nejaký kvalitnejší modul na komentáre k článkom, ale... čas, peniaze... neodmietneme žiadneho pomocníka, ktorý nám to tu pomôže zdokonaliť. Viď www.plone.org.
Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 31.03.2009 10:47

:))) rad by som vedel, kto vytvaral ten rebricek :) nechapem tu vykonnost a este v suvise s forom... respektive komentarmi pod clanokom..... a len tak na zaver moe byt ake kolkvek vykonne CMS pokial bezi na masine, ktora nie je dost vykonna efekt mina ucinok :) ale tu vyhovuje tak je dobre

Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Úterý 31.03.2009 11:49
Každý rok prebieha nejaká súťaž... a väčšinou dominuje Joomla, Drupal a Plone. Viď napríklad tu:
http://www.packtpub.com/article/2008-open-source-cms-award-winner-announced

Rebríček CMS systémov podľa funkcií je tu:
http://www.cmsmatrix.org/

Komentáre / diskusia je len jedna funkcia portála. Keby bola jediná, tak asi použijeme phpBB. Lenže portál sú používateľské kontá, fotogalérie, udalosti, kalendár, petície a iné formuláre, wiki, ankety... a potom bezpečnosť, stabilita, konfigurovateľnosť...

Zatiaľ drvivú väčšinu funkcií tohoto CMS nevyužívame, ale raz, keď bude všetka robota porobená... :-)
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Úterý 31.03.2009 12:07
Len malý aktuálny príklad: potreboval som rýchlo publikovať 10 fotiek z výstavby diaľnice. Pomocou protokolu WebDAV som si pripojil webovú stránku ako externý disk z počítača, druhým externým diskom bol fotoaparát. Len som dal vybrané fotky skopírovať, Total Commanderom, ako keby bola webová stránka súčasťou môjho počítača. Automaticky sa vytvorila fotogaléria aj zmenšeniny fotiek atď.
A takúto možnosť má každý, kto si vytvorí konto na portáli. Pričom sa samozrejme dostane len do svojho priečinka. Môže si nastaviť synchronizáciu, čiže dokumenty z priečinka v počítači sa budú automaticky uploadovať na web (document management).
Má to byť pracovný nástroj pre aktívne skupiny občanov, nielen nejaká elektronická nástenka.
Ja, ďalší anonym :-)
Ja, ďalší anonym :-) píše:
Úterý 15.06.2010 11:20
No súhlasím, aj mne to trvalo asi 3 dni sprovozniť wordpres a desiatky pluginov, plus bb forum a ine...
Čo takto zapojiť do pomoci našich študentov stredných škol, času majú a v týchto veciach sa snáď vyznajú.

[b]Minimálne plugin na BB cody dajte, bez nich je to tazke pisat a citat :-([/b]
Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 25.03.2009 20:15

Komunikuje so mňou cez noviny a tv.. No neviem ako s tebou komunikuje, ale tiež čítam noviny a pozerám tv, ale so mňou nechce komunikovať. Keď sa ho novinár opýta v priamom prenose, len kokce a stráca hlas skôr ako ho napadne myšlienka. K tým strápneniam, ktoré si nezaznamenal a nevieš ich posúdiť, a ktoré novinári mohli skresliť. Ja som vyberal také, ktoré som videl osobne v live prenosoch, napr. ten s tými 400 dňami som videl na Ta3, a to s tým poďakovaním za voličov v mene voličov som videl myslím na STV 1. a myslím, že live prenos ešte novinári neprerábajú v prospech alebo neprospech kandidátov. A k tomu, že Radičová je našprtaná od marketingových expertov na komunikáciu. Áno sú to tzv. Pí ár tréningy na zlepšenie komunikatívnosti, ale teraz ťa asi prekvapím, ale každý skutočne každý významný politik tým prechádza, je to platený kurz a dávajú si na tom záležať. A prešiel ním aj pán Gašpi, avšak na toho sa z toho kurzu asi moc nenalepilo. K tomu, že poznáš názor pána Gašpiho. No veď áno všetci ho poznáme, každý pol rok síce iný ale poznáme ho.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 25.03.2009 20:28

A ešte mi nedá nezareágovať: "Radičová ako prezidentka, roky konfliktov, roky trápnych vyjadrení podľa pohybu nálady ľudí skúmanej marketingom. Ďakujem, na takéto oblbi tu máme T-com, netreba ju..... " Neviem prečo... ale veľmi sa mi to podobá na stranícke drísty, čo som sa toť nedávno dočítal na stránke SNS - mládeže, tiež ich tam bolo priveľa proti logike a zdravému uvažovaniu. Hneď vysvetlím prečo:

Roky konfliktov - uveď ktoré vyvolala, roky trápnych vyjadrení - uveď ktoré trápne výroky uviedla... ja som ti tie gašpiho uvideol.. ďakujem netreba ju.. máme tu na to T-com. Sám hovoríš, že oblbovačov tu netreba, prečo potom treba Gašpiho - toho tu potom tiež netreba.. Roky konfliktov - za komunizmu komunista, za mečiara vraj tvorca ústavy,,, ale taktiež predseda parlamentu, ktorý umožnil rozkrádať a privatizovať, už si asi nepamatáš v akom prúsere sme boli v 1998. Netvrdím, že SDKU robila len pozitívne opatrenia a že tiež nekradli, avšak situácia v 1998 a situácia v 2006 bola podstatne.. ale podstatne odlišná. Rovnako ako je odlišná aj v 2006 a teraz. čiže už len týmto si odporuješ. A trápne výroky nepotrebuješ? zaujímavé.. práve tvorcu trápnych výrokov ale priamo podporuješ..

Na záver už len zakončím slovami jednej docentky, s ktorou som mal minulý štrvok hodinu a bavili sme sa trocha na politickú tému. Ona je už viac než 20 rokov v komunálnej politike ako poslanec mestského zastupiteľstva: Zažila som komunistov, zažila som mečiara, dzurindu, ale v živote som nevidela, že by sa toľko kradlo na meste ako sa kradne dnes za Fica. Majú proste väčšinu a názory či hlasy ostatných veselo ignorujú. Kradlo sa síce za každej vlády, ale vždy sa to snažili aspoň kamuflovať. Dnes je realita taká, že zo zakrývania korupcie a klientelizmu si už ťažkú hlavu nerobia a robia to verejne bez obáv. Myslím, že hovorí za všetko

Ja, ďalší anonym :-)
Ja, ďalší anonym :-) píše:
Středa 25.03.2009 22:03

no ja som volič sdku :-). Myslíš, že neviem ???

Na stránky SNS nechodím, ale ak budem vidieť riziko mať Maďarov vo vláde, vždy to zvažujem :-D. Jedna vec je ekonomika krajiny, druhá vec je národná hrdosť (ale to ty nemáš, ale v pohode nie je to povinnosť).

Netvrdím, že Gašpo je král, keby si čítal vedel by si. Najprv treba čítať, pre niektorých platí dva krát. Povedal som o Gašpovi asi toto.... nič extra neurobí, nič nepokazí. To nie je bohvie aká vizitka, ale menšie zlo ako Radičová. Mne je fuk koľké milióny sú za ňou, vidno to vo výdavkoch na reklamu (raz neviem či volím prezidentku alebo nový prací prášok :-D ), mne je fuk politika, ale správne bolo napísané, že ide u prezidenta o reprezentáciu, ale Gašpo teda nie je reprezentačný kráľ a i keď ty si bez chyby, úžasný a supertvor, nemusí byť každý, aj SDKU robí chyby a táto Ficovská forma propagácie Radičovej je chybou. Nebudem voliť za prezidenta jednotkára z rečníctva, budem voliť PREZIDENTA!

A PS, iste ťa najviac štve, že som volič sdkú, že :-D :-D. Bol by si rád keby som bol Ficovec, že :-D :-D. Fíha, mám proste iný názor a reklamné triky Radičovej a médií ma nezmiatnú ?? No mňa teda nie :-D :-D, ale niekoho zjavne áno.

Nechcem proste, aby sa tu striedali figúrky každých 5 rokov, ak je tam niekto, kto nič moc nepokazí nech tam je, KÝM NEPRÍDE VHODNEJŠI KANDIDÁT. Nebudem voliť Radičku, len preto, že ju tam dala SDKÚ.

Ja, ďalší anonym :-)
Ja, ďalší anonym :-) píše:
Středa 25.03.2009 22:06

a docentke odkáž, nech sa radšej riadne venuje svojej robote, lebo ako bývalý interný doktorand hodnotím hádam objektívne, že úroveň dnešných VŠ je žalostná. Osobne ma to moc mrzí, ale taká je doba, čiže najprv nech si zametie pod svojim prahom, bez urážky, ale viem o čom hovorím. Česť kvalitným docentkám, len ich je málo :-(. Ale do politiky nech sa netrepú, nech vychovávajú študentov a tí posúdia sami ! (dúfam, že také drísty nehovorí na hodinách, sú aj taký, ver mi, to nie je učenie, ale barové keci, aj keby mala pravdu)

Ja, ďalší anonym :-)
Ja, ďalší anonym :-) píše:
Středa 25.03.2009 22:11

čo sa týka fora, som rád, že sa bude zlepšovať, minimálne ak tu bude edit budem sa raz trápYt aj s gramatikou a čiarkami, lebo takto sú to preklepy, ktoré neopravím a potom môžem vizerať, že pysem ako madar.

Potom ešte delete príspevku, pravidla html aj to textu fora, resp snad tu idu bbcody to tiež pomôže, ale riadkovanie tu zjavne nejde v poriadku.

Forma písma pre fóra je podstatné taktiež ako aj riadne vyznačený link na použiteľné príkazy, resp. spraviť editačné ikony.

A mnohé iné veci... ale nie je čas. Fórum je náročná vec, ľudia chcú pohodlie, lebo už takmer všade je, treba ísť s trendom, nespokojný zákazník je vždy zlý pán. A bude to tu super. :-) Držím palce

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 26.03.2009 08:58

No čo dodať na tvoj príspevok. Snáď ísť po poriadku: 1. Vraj nemám národnú hrdosť, hmm..zažil som veľa takých čo sa bijú do pŕs, že jaký som ja Slovák...a videl som ako seriózne to myslia. V SNS ich je ako maku. A čo robíš také odlišné keď si dostal do vienka toľkú národnú hrdosť? Zjapeš po večeroch nad notbukom a píšeš tu nahnevané príspevky.. a neznášaš keď sú maďari v politike? To je u Teba národná hrdosť, keď si zubami nechtami proti tomu aby boli maďari v parlamente? hmm..neviem mne to skôr príde ako bojazlivosť a zakomplexovanosť možno hraničiaca z obmedzenosťou. Čo ti bude vadiť zajtra.. že išiel oproti tebe na ulici vietnamec?, že v obchode si stretol černocha? alebo nebodaj si nekúpiš ryžu keď zistíš, že je z Číny? Ja si skôr myslím, že treba vedieť uvažovať.. takéto zastrájania a komplexy z maďarov nám nepomôžu... treba si zachovať chladnú hlavu a snažiť sa neoplácať maďarom to čo robia oni nám.. takto cesta nevedie.. treba sa snažiť o lepší prístup ako zmierniť toto napätie vyvolané len politikmi. Vieš možno sa nezdám, ale obehal som už nejakých tých "pravoverných" slovákov.. dokonca som mal kontakty aj s pospolitosťou a viem ako to tam funguje. Taktiež som v kontakte s určitou skupinou národne píšucich historikov.. angažujem sa vo veci aj ja osobne.. ale ak máš pocit, že robíš pre Slovensko viac než ja.. alebo kto koľvek iný.. mysli si to.. poznám skutočne veľa ľudí.. či už z považia.. či z pohronia.. dokonca mám extra radikálnych kamarátov aj v Zlatých Moravciach a v Lučenci... tí už sú z toho takí chorí.. že prečítajú článok na internete..že maďarskí gardisti agitujú na južnom slovensku... a moji kamaráti v Lučenci už stavajú barikády za panelákom...teraz nežartujem..a upozorňujem všetkých.. ktorí by niekedy v krčme zadreli že v Lučenci sú len maďari.. alebo že Lučenec je na Maďaroch.. aby si dva krát rozmysleli, pred kým to povedia.. spoznal som to na vlastnej koži keď som bol tiež jeden z tých roduverných z považia.. mysliac si, že len u nás sú praví slováci..vďaka Bohu vytriezvel som z týchto omylov hneď ako som vyletel z tohto mesta za štúdiami. Vravíš, že si bol doktorant.. čiže máš predpoklad používať rozum.. začni intenzívnejšie... 2. výdavky na reklamu... Neviem možno som iný.. ale momentálne nesledujem príliš televíziu.. mám iné povinnosti.. čiže neviem aké boli reklamy na Radičovú.. keď som šiel po meste v Banskej Bystrici aj u nás doma.. veľa billboardov som nevidel.. asi tak 3 dohromady..čiže neviem kde boli tie ťažké miliardy použité.. ale za to viem.. že som videl minimálne 10 billboardov na dvoch 30 tnikov - Gašpi a Fico, tých som videl viacero.. 3. Keď píšem o prezidentovi nepíšem o sebe... pamätaj si to.. je to rozdiel.. ako doktor.. by si to mohol vedieť. Ja nekandidujem za prezidenta... čiže ja o sebe nepíšem.. dúfam, že máme jasno. 4. Mne stále vŕta hlavou to tvoje protichodné : súhlasím, že prezident je reprezentácia krajiny, ale budem voliť prezidenta nie jednotkára z rečníctva..neviem.. ale keď si to rozoberiem ešte raz.. tak mi to víde ako protichodné... videl si už prezidenta čo nie je dobrý rečník? 5.iste ťa najviac štve, že som volič sdkú, že :-D :-D. Bol by si rád keby som bol Ficovec, že .... no neviem.. zatiaľ spávam celkom pokojne. Nehnevá ma to, je veľa takých ako ty, je veľa takých, ktorí by s tebou nesúhlasili.. neviem.. ja som zmierený, že človek je tvor jedinečný.. a nie každý jeden musí mať rovnaké názory.. nebavilo by ma.. keby sme boli všetci rovnakí.. preto.. Teší ma že si iný, že máš odlišné názory.. Rozchádzame sa napr v tom...že ja nechcem voliť za prezidenta vždy len figúrku.. chcem zmenu..

A ešte komentár k tej Docentke... keď nemáš páru nekritizuj.. a keď ti to tak vadilo na tvojej katedre, kde si študoval.. nemal si tam robiť doktorát.. na žiadnej škole ta do toho aby si tam ostal nenútia.. všade je bordel.. na každej škole.. podstatné je.. čo s tým dokážeš ty urobiť.. ako to dokážeš ovplyvniť... a ak si prišiel na to, že Ty žiadno.. tak nekritizuj.. si toho súčasťou..

Ja, ďalší anonym :-)
Ja, ďalší anonym :-) píše:
Čtvrtek 26.03.2009 21:13

posledné z mojej strany...

nečítal som to celé, len čosi očami a vidím, že píšeš plky, kopec spamu, nemám síl.

V podstate máš iný názor, to je celé.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 26.03.2009 22:08

Ja by som to skôr nazval.. došli argumenty, nemáš silu vymýšľať iné. Áno iné názory - máš pravdu to máme, ja si tie svoje však vždy ochotne obhajujem.

Ja, ďalší anonym :-)
Ja, ďalší anonym :-) píše:
Pátek 27.03.2009 07:49

nie, ale viem kedy už nie je šanca človeka presvedčiť akýmikoľvek argumentami, lebo viera v jeho pravdu je nad argumenty :-)

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 27.03.2009 11:34

V tomto sa zhodneme.. presne taku diagnozu som ti stanovil aj ja..

Ja, ďalší anonym :-)
Ja, ďalší anonym :-) píše:
Sobota 28.03.2009 19:59

Ešte posledná vec.

Dnes som ju kukal na STV, o jej vystupovaní len toto:

  1. Keby bola prací prášok, tak si ju kúpim, tak mi to pripadalo, lacné trápne úsmevy (NIE JE TO MODELKA) (rečnícky jej to ide, ale fakt ako reklame na prací prášok, nepresvedčivo, úsmev každých 20 sekúnd a v hlase vízia prosperity a víťazstva nad zlom :-D :-D, ak nie prací prášok, tak je tutovo ako jehovistka :-D )
  2. V prejave jasne naznačila, že bude vystupovať proti Ficovi (čo teda môže, lebo je to vúl) a toto spôsobí iba, že bude slovenská politická scéna zase polarizovaná a agresívna, FICO proti PREZIDENTOVI, má na to právo, ale je nám toto treba. Nemám 18sť a teda poviem rovno, každodenné hádanie premiér a prezident doma a možno aj v zahraničí som už zažil a je to otravné. Fakt otravné.
  3. Platí stále to, čo som povedal, Gašparovič nie je suprový, to teda nie :-), ale kým nebude lepšia a normálna alternatívna !!! tak figúrky nevolím a som proti výmene figúrok každých 5 rokov.
Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 28.03.2009 21:49

S tým s tebou súhlasím, že to nie je fajn.. ak premiér, Slota a Gašparko vytvárajú nenávisť voči Radičovej...ktorá by pokračovala aj po vyhratí volieb. Avšak nemôžeme všetci rad radom ustupovať veľkému Fickovi. Pretože nám krásne ukazuje... že ten hnev môže kedykoľvek aj zajtra nakloniť napríklad proti tebe... mne.. alebo hoc komu, ktorý mu zrovna nebudeme po vôli prípadne mu budeme stáť v ceste alebo jednoducho pre iný nepodstatný dôvod. Nemá problém hoc ktorého z nás.. a čo je už fakt zarážajúce, že aj vlastného voliča , postaviť a odsúdiť ho pred celým Slovenskom ako nepriateľa štátu. Myslím si, že takéto bojazlivé zaťahovanie chvosta nám nič iné neprinesie iba Totalitu v pravom slova zmysle a nie už len takúto deravejšiu.. aká sa nám tu už teraz natíska do okien.

Tiež viem, že nie je dobré.. takéto prekáranie Vláda verzus Prezident..ale ja si myslím, že Radičová nebude viesť nejaké štiplavé hnevlíkovské dišputy s vládou.. práve naopak.. myslím, že má dostatok schopností na to aby to ustála aj s takou vládou aká je teraz. A ja osobne si myslím, že Radičová nie je len figúrka.

A ešte k tým tvojím nikdy nekončiacim narážkam na jej vyjadrovanie..toto mi príde milý kolega dopisovateľ ako spam :)

Ja, ďalší anonym :-)
Ja, ďalší anonym :-) píše:
Neděle 29.03.2009 11:49

To vieš kolega, ty si začal hovoriť, aká je ona bohovská rečníčka, vôbec si to nemyslím :-(. SDKÚ má iste lepších rečníkov, ale nie na prezidenta, skôr na politiku.

Čo sa týka ustupovania Ficovi.... nie je kam ustupovať, keď má za sebou 45% obyvateľstva žiaľbohu :-(. Ľudia stále radšej veria sľubom, než by museli zapojiť vlastné mozgy a hlavne než by sa mali dívať do budúcnosti a nie na dávky :-).

Koľko krát si volil prezidenta? Ja už dosť krát, tuším som volil za Kováča, Šustera a Gašpa a teraz. Takže ja viem, že prezident krajinu z biedy nevytrhne, preto si myslím že:

je lepšie nevoliť figurku s ktorou nebude krajina spokojná (napätie a pod.), radšej počkám, kým príde normálny nepolitický kandidát, osobne by som uvítal napríklad kultúrnu osobnosť.

PS: Ver, že Radičova bude problémová, sama povedala, že chce, čo najskôr predstúpiť so správou o stave republiky, kde poukáže na urobené pozitíva a dnešné dlhy spoločnosti (v preklade, čo urobila SDKU dobre a z čoho Fico žije a rozdáva a bude zadlžovať). EE, neprosím. Ak si mladý, tak chápem tvoje nadšenie, ale verím, že aj ty neskôr budeš za názor, že nekonfliktný prezident je lepší (aj keď s jeho polit. orientáciou nemusíš súhlasiť, prezident fakt nemá extra politickú moc) a že neustále zmeny každých 5 rokov tiež nie je to pravé orechové.

Forest
Forest píše:
Neděle 29.03.2009 12:44

Možno som mladý, možno som neodvolil toľko menšieho zla ako ty. Možno som ešte plný ideálov, možno ešte mám schopnosť vidieť pozitívum aj tam kde ostatní už nie. Ale to, že si volil o 3 prezidentov viac než ja Ti nedáva schopnosť vidieť do budúcna a už vôbec nie istotu, že radičova alebo gašpi bude lepší či horší prezident, že bude pokojneší a bez roztržiek. Pretože ten prezident, ktorý oddeluje obyvateľov Slovenska na Slovákov a tých druhých nie je dobrý prezident Slovenska. A práve takéto kroky vedú práveže k splanutiu nepokojov a problémov.

Forest
Forest píše:
Neděle 29.03.2009 12:46

A hlavne.. aj keď som mladý stojím si za slovom.. a nelavírujem medzi tým a tým... používam zdravý rozum.. a nevyčkávam na nevyčkateľné...Prečo by šiel kandidovať niekto z kultúry... veď by sa tak totálne verejne odrovnal.. každý by na neho hádzal špinu a ak by náhodou nebol podporovaný Ficom spravili by z neho maďaróna.. a konkubinátora.. a čo ja viem čo všetko a ozaj nepriateľa štátu. Čiže skutočne nečakaj na lepšie... keď sám nie si schopný podporiť lepšie. Radičová nebola politička.. prišla z vedeckej obce... je jedna z 2 profesoriek sociológie na Slovensku. Myslím, že za obdobia čo bola ministerka toho toľko zlého neporobila.. pretože to že teraz na ňu kydajú všetci zborovo.. je len výsledok politickej kampane doc. Fica.

Možno si ty ako skúsený volič dobre pamätáš situáciu keď bola ministerkou financií Brigit Šmegnerová--- všetci na ňu nadávali aká je to .... a neviem čo všetko.. zaujímavé.. po ministerskom poste na ňu čakal skutočne prestížny post na západe. A myslím, že tam s ňou boli dosť spokojní. A ver tomu, že tam hoc akého počiatka nezavolajú.

Vieš každý teraz nadáva.. že čo porobila s dôchodkami, že zas to posunula ďalej.. že druhý pilier a podobne.. Každý na to nadáva.. fakt.. a každý tomu aj tak rozumie. Zaujímavé: Posunula dôchodky - prečo teda Fico to neposunie späť? Prečo ? lebo to bolo nevyhnutné.. rovnako tak ako bude nevyhnutné v blízkej budúcnosti to posunúť ešte ďalej.. ale áno je to nepopulárne riešenie.. avšak nevyhnutné.. a fico je len rád.. že to urobil jeho predchodca.. To isté druhý pilier.. je to na nič je to zlé.. zaujímavé.. že hlavný ficov radca v tejto oblasti sám priznáva, že druhý pilier bol nevyhnutný.. jediné na čo sa zmohol ako nesúhlas bolo.. že ho treba ešte lepšie nastaviť. Takže sa pýtam.. čo urobila v skutku také zlé? Vie mi na to niekto odpovedať aj faktami? alebo stále len budeme krčmovo zborovo odpovedať.. to tá .. a tá.... len všetko pokašlala.. a nik nepovie čo konkrétne...lebo presne to sa teraz šíri medzi občanmi.. a keďže má z nej fico s gašpim veľký strach.. a cítia sa neisto... tak ešte k tomu pre istotu vyťahujú aj maďarskú kartu.. neviem to som tu fakt sám.. komu to príde trápne?

Tak ešte na záver.. čakáš.. že príde kandidovať nepolitik? Dočkal si sa.. je tu profesorka sociológie.. môžeš voliť

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 30.03.2009 13:15

Viem, že našu diskusiu som už uzavrel.. ale nedalo mi ešte nenapísať "majstrovi voličovi prezidentov"

Uviedol si, že si skúsený volič prezidentov.. avšak mne sa zdá a obávam sa, že to nie je len zdanie, ale fakt, že voľby prezidenta, po ktorých bol zvolený Michal Kováč prebiehali v parlamente a teda neboli to klasické voľby aké máme dnes.

Preto ak si nebol vtedy členom parlamentu...tak si toho Kováča hold zvoliť asi nemohol.. alebo mohol:)

Ps. To máš tak keď sa o veciach minulých hádaš s historikom :P

Ja, ďalší anonym :-)
Ja, ďalší anonym :-) píše:
Pondělí 30.03.2009 18:10

áno, dík za opravu.... to vieš roky, už nie som najmladší :-).

Kováča bych nevolil, aj keby sa dalo :-D.

Ale ešte jedna vec, k tým reklamám na prezidenta. Môj dojem dnes :-)

Radičová, trápna reklama na prezidenta - fotoaparaty cvakajú, ona dáva ruku... trááápne

Gašparovič, - strih jeho stretnutí, práce a tak... a až na konci on a veta [b]Za mňa hovorí moja práca, nie rečí druhých :-D :-D[/b]

Za toto má u mňa Gašpo HLAS !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Dobre som sa z chuti zasmial :-D, dobre mu robia kampaň :-)

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 31.03.2009 11:44

vidíš aj minútový reklamný spot sa dá vidiet rôzne...

Mne a môjim starým rodičom sa zdá byť zas trápny ten gašpiho.. toť minule sme sa na tom smiali keď sme to videli v telke.. a všetkým sa nám zdalo.. že gašpi by ešte rád niečo povedal.. ale radšej ho strihli.. aby to nebol zas nejaký prešľap.. :P

Ja, ďalší anonym :-)
Ja, ďalší anonym :-) píše:
Úterý 15.06.2010 11:26
No aj s odstupom času môžem zhodnotiť, že Gašparovič hoc je gašparko je lepši, vie sa vyjadrovať. Teraz po voľbách vyhrala pravica, ktorú som volil, ale keď vidím Radičovú je mi do plaču, stále stále komunikuje kvetnato, sekane jak kosačka na trávu a prázdno, všeobecne. Je len dobre, že nie je prezidentka, hoc k SDKU mam blízko.

Je to dáma, snaží sa, to beriem, ale nemá na to, je slabá a nevie komunikovať, tá jej snaha to občas len zhoršuje.

Ale stále sa bavím hlavne o prezentácii, kroky a názory ktoré má sú v súlade s mojimi, len to jej vystupovanie :-(.
Verím, že aj pre Radičovú som nie len ja ale aj iný teraz nedali hlasy SDKU :-)
Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 26.03.2009 06:36

Pozrite si mapku Slovenska na www.prop.sk - poučné.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 26.03.2009 07:36

Prezident predovšetkým zastupuje SR navonok, dojednáva a ratifikuje medzinárodné zmluvy. Túto svoju právomoc môže preniesť na vládu (a doteraz tak urobili všetci slovenskí prezidenti). Prijíma, poveruje a odvoláva vedúcich diplomatických misií. Zvoláva ustanovujúcu schôdzu NRSR. Môže rozpustiť NRSR, podpisuje zákony, vymenúva vládu a ďalších štátnych funkcionárov, sudcov, profesorov, generálov atď. Udeľuje vyznamenania, odpúšťa a zmierňuje tresty, vyhlasuje referendum. Je hlavným veliteľom ozbrojených síl, vypovedá vojnu (na základe rozhodnutia NRSR) a uzatvára mier, nariaďuje mobilizáciu ozbrojených síl, vyhlasuje vojnový stav alebo výnimočný stav atď.

Ja, ďalší anonym :-)
Ja, ďalší anonym :-) píše:
Čtvrtek 26.03.2009 08:11

to sú práva de jure, práva de facto sú fakt len reprezentačné :-)

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 26.03.2009 16:48

Keď budeš mať chvíľu času, čo sa pri tejto socialistickej vláde veľmi rýchlo stane, keď prídeš o prácu, zober si igelitku, namasti si krajec masťou a choď sa pozriecť na svojho predkadidata Vlada / čo bol hrdina Bystričanov v minulosti /a jeho statky.Kochaj sa a snívaj, že aj Ty sa budeš mať pri nich tak dobre ako sa majú oni. Veď si ich volil, čakaj že sa Ti odvďačia. Potom sa vráť na bicykli do P.B. do svojho 2 + 1 a rozmýšľaj, kde sa stala chyba, že sa nemáš tak dobre ako Tvoje socialné hviezdy. Čestíček !!

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 26.03.2009 17:17

ked ti nenávisť zaslepuje rozum, tato vlada hasi krizu, ktorú nevyvolala, neviem posúdiť či by sa dalo aj lepšie, ale ja som pisal o výbere prezidentského kandidáta, tak neviem prečo tu splietaš chleba a bicykel :)

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 26.03.2009 18:24

Vidim spokojného uja na hokeji, ktorá si sedí v sponzorskom SEATE v oblúku štadiona, ktorý v prestávkach medzi tretinami svojím voličom ostatným divákom zafúka na fujarke na spestrenie ináč nudneho zápasu.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 26.03.2009 18:36

Tu ide o tých kvakajov, čo ohlupujú národ. / Samozrejme väčšine národa to vyhovuje, lebo myslenie asi bolí. / Je vidieť z každého kroku, že tí čo najviac hovoria o socialnom cítení, Slovensku a pod. sú najbohatší ľudia. Nik ma nepresvedčí že to nadobudli poctivo, pretože všetci sa živia politikou cca max 19 rokov, ich príjmy sa dajú veľmi ľahko spočátať. Ale ich majetky majú hodnoty, ako keby žili každý po 2 000 rokov !! Kde ostal teda ten národ? O tom je ten bicykel a chleba!! Čím sa hamontalne hasí kríza ? PPP projektami, keď pôžička 1,5 mld € za 30 rokom bude mať hodnou 3,5 mld. € ?? To je hasenie ohňa benzínom!! Kto toto bude splácvať ? Koľko v budúcnosti pôjde na základe takýchto kšeftov na rozvoj ? A takýcho kiksov je denne kopec, iba si treba všímať a mať oči otvorené a použivať hlavne SVOJ mozog a spoliehať sa hlavne na seba a svoje schopnosti, nik nikomu nič zadarmo nedá !!!

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 26.03.2009 20:56

pri každej radikálnej politickej zmene vznikne vrstva "zbohatlíkov" to vždy platilo hlavne pri revolúciach...skús si čosi prečítať z dejín. Kto na to nemal schopnosti alebo žalúdok zostal medzi plebsom ako asi aj my dvaja :)takže preto sa nerozčuluj... a PPP projekty chcel začať ešte Mikloš, len nestihol, diaľnicu nám nikto nezoberie tá tu bude slúžiť 30 rokov a pri možnej inflácii možno aj to splácanie prežijeme. A súhlasím zadarmo nám nikto nič nedá.

Ja, ďalší anonym :-)
Ja, ďalší anonym :-) píše:
Čtvrtek 26.03.2009 21:23

na rovinu... kto nepochopil, že Fico je zlo pre krajinu, tak tomu to ja vysvetľovať nebudem. Ale keby som mohol, zobral by som mu volebné právo :-).

Aj pravica kradne, však byť vo vláde kradnem aj ja :-) a aj tu z fóra by som asi nebol sám :-D, ide o to, čo sa urobí okrem kradnutia!

Fico rozdeľuje a dáva, super, teraz mam nového syna... dostávame viac... tľapkám Fickovi, nevolím Ficka :-D. Pravica sa stará o iné... vie že veľa vecí vyrieši zamestnanosť a produkcia... čiže firmy... čiže nie rozdávať, ale vytvárať prostredie pre firmy, aj keď budú ľudia frflať. Radšej nech frlem, ale mám lepšie platenú robotu :-) !!!

Toľko k politike.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 27.03.2009 14:38

Obcania Mostenca spisali peticiu,ale nedali ju na zastupitelstvo ces svojho poslanca,ale sli za druhym.Preco??Nedovera.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 27.03.2009 15:03

zo zákazky,mesto mu dalo iba 5% na občerstvenie,tak nevyšlo na cesty chňupe.Teraz si kúpte traktory a cesty Vám budú vyhovovať!

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 27.03.2009 16:38

Bohužiaľ, takto rozmýšľajúcich ľudá je týcho končínach veľmi málo. Takto rozmýšľajú ľudia od Piešťan k Bratislave - apodľa toho si aj žiju !! Ozaj veľmi dobré !!

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 27.03.2009 21:36

Zbytočne sa tu nás pár jedincou vzrušuje nad charakterom a morálkoum politikov, momentálne na komunálnej úrovni - keď si za to môžu ľudia iba sami. Nik tam nie je bez toho aby ho tam voliči delegovasli. Pýtam sa ale ako ľudia rozmýšľaju? Ako a koho volia ? Uvediem - príklad. Osobne nemám nič proti ing. Balušíkovi, je zrejme šikovnejší ako my ostatný a že si zarobil - nech nás sprostejších trafí šľak !! On je idealný príklad tuposti voličov. Kandidoval za Rozkvet v dobe kedy mal firmu v Jelšovom a v súčasnej dobe býva údajne v Domaniži. Ako takýto poslenec môže zastupovať nejaký obvod, keď s ním nie je stotožnený. A takých je viacero. Bačík - Jelšove, Fortuníkovová zo SNP za Orlové a Milochov. Myslím, si v prvom rade my to mali byť ľudia z tých konkretných častí. No občania volia politickú stranu - v tomto prípade SMER a potom to tak vyzerá. Bez rozmýšľania - iba na základe sľadučkých rečičiek vodcov veľkých strán. Potom sa nesťažujme a ihnime chrbrát ešte viacej a robme na ich zakázky ešte lepšie !! Veď samotný prednosta priznal, že poslanec ma rozhodne výhodu pri zakázkach oproti ostatným, lebo vie o konkretnom diele viacej ako iný nestranný uchádzač!!

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 27.03.2009 21:43

Veľmi trefné a výstižné - ešte by tam mohol sedieť v kroji aby to bolo viac srandovné!! Ináč momentálne je hlavný staviteľ dialníc a vybavovač šrotovného. Asi nevie o čo ide ako v ostatných veciach ale v propagande sa to hodí. Pre Smer a presadzovanie jeho zámerov - by sa na Slovensku iný taký poslušný kandidát nenašiel. A o to ide. Pán I.G. si bude pestovať svoje konáčky ako doposiaľ, a pán R.F. si bude robiť čo chce i naďalerj. A chupač bude " zírat " - však štat zatiaľ ako tak funguje zotrvačnosťou aj ďalej.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 28.03.2009 14:16

Otázka študenta fakulty, kde prezident bolagitovať znela nasledovne:

Pán prezident, všetky Vaše prejavy si píšete sám ?

Odpoveď súčasného prezidenta na pomerne jednoduchu otázku znela nasledovne - doslovný prepis !!

" Vždycky musím a to, čo si myslite, že hovorím vaše myšlienky alebo jeho, viem kam sledujete. Hovoril som, že táto kríza je aj kríza hodnôt. Každý človek má určitú hodnotu, myslím, že aj vy, alebo chcete niečo iné povedať, chcete niekoho podkopať alebo niečo sledovať, alebo hľadať. "

Ozaj vyčerpavajúca odpoveď na pôvodnú jednoduchu odpoveď. Odpoveď hodná človeka, ktorý nás reprezentuje. Potom sa nečudujme, že nás vo svete maju za druhoradých občanov, snáď i idiotov!! A toto prosím, nie je žiadná propaganda, ale holý fakt, ktorý sa stal !!

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 28.03.2009 15:23

Mimochodom, z akej "dielne" vyšla tá otázka? Mne nevadí, že nevie tak krásne "oblbovať rečičkami". Mna zaujímajú skutky. Rečníkov sme tu mali a máme neúrekom. Preto budem voliť za prezidenta p. Ivana Gašparoviča

Anonymous User
Anonymous User píše:
Neděle 29.03.2009 13:28

Autor asi nechápe o čom píše: Najskôr píše - že ho zaujímajú skutky. Pýtam sa aké ? V druhej časti s ním súhlasím, a zároveń dovam do pozornosti, že takouto odpoveďou je p.I.G. jedným z tých rečníkov, pretože mormálny človek by odpovedal: 1. Buď - áno - píšem si ich sám 2. Alebo nie - mám na to ľudí3. Alebo čiastočne - udám tému a spracujeme to s kolektívom. Ale nie taký mazanec, ako by vyšiel z úst v lV. cenovej skupine občanovi po 6 rumoch a 3 pivách. A tí najväščí rečníci a táraji tu mali vždy najväčšie preferencie, Mečiar, a teraz Fico.

Dr_Troy
Dr_Troy píše:
Sobota 28.03.2009 23:43

Keď chceš debatovať tak daj nejaké rozumné argumenty. Táto vláda nič nehasí a nič nemôže uhasiť. SR je dlhodobo orientovaná na export - cca 80% priemyselnej výroby SR smeruje na export na trhy v Nemecku, Francúzsku, ČR, Poľsku, Maďarsku - viac sa mi do štatistiky nechcelo pozerať, ale je to veľmi pekne spracované na www.statistics.sk. Keď krajiny, ktoré som vymenoval v predchádzajúcej vete nespotrebúvajú tak je v kríze aj SR. Súčasná vláda kradne a rozdáva štátne peniaze všade naokolo - rekonštrukcia hradu za cca 4mld. SKK, sociálne podniky, PPP projekty, neprehľadný tender na mýto na diaľniciach, zrušenie privatizácie superstrategického letiska M.R.Štefánika a následná rekonštrukcia, nenávratné príspevky napr. firme zo skupiny Grafobal, neustále nákupy limuzín, nástenkové tendre a podobne. Tak sa kríza nezastavuje, ale len ďalej prehlbuje. Takže ak chceš debatovať témy sú nastolené tak daj argumenty.

Ja, ďalší anonym :-)
Ja, ďalší anonym :-) píše:
Neděle 29.03.2009 11:51

stačí sa pozrieť sem, tu je zoznam kradnutia... toľko prachov že až :-)

http://www.cenastatu.sk/plytvanie/Eur/

Anonymous User
Anonymous User píše:
Neděle 29.03.2009 13:36

Ozaj inteligentný argument. Práveže že p. I.G. iba tára ako táraji z minulosti - ktorí mimochiodom vždy cv našoém okrese a kraji uspeli. To nie je výmysel, ale fakt. Viď Mwečiar - kde doviedol Slovensko? Jeho privatizácia Pov. strojárni je jasný príklad vytvarania slovenskej kapitalovej vrstvy. p. Fico ako správny socialista v tejto politike pokračuje, lebo veľmi dopbre sa rozdáva - ale už dlho nebude z ťčoho !! A ešte k tým rečičkám- každy preimerne inteligentný človek by mohol mať na uv edenú jednoduchú otážku asi tak tri odpovede cca naslovevného charakteru. 1. Áno píšem si ich sám / myslím tie prejavy z otázky/ 2. Nie - píšem to s kolektívom 3. nie mám na to prtacovníkov. Dosť dobre nechápem slovo, že z akej stajne bola otázka. Pisateľ je buď vizionár, lebo zo stajne asi pochádza !

Anonymous User
Anonymous User píše:
Neděle 29.03.2009 14:17

Je tragedia, keď ľudia, ktorých sa voľby najviac dotýkajú a majú na ich životnú úroveň zásadný vplyv - myslím chudákov čo zarabáju 10-16 tisíc a možno aj menej si VŽDY a OPAKOVANE zvolia ZLE. Ale tak im asi treba, keď sa nepoučili z minulosti / Viď mečiar a jeho privatizácia, ako i jeho chodoba. Slota ako národovec a samozrejme nemajetný, teraz zasa táto garnitúra. / Je predsa isté, že pre každého človeka má deň 24 hodín. Politik, ktorí čím viac tára - tým nenej môže pracovať pre všetkýc. Momentálne sa iba tára chodí po mitingoch, otvaraniach, oslavach a pod. Preto sa nič nerobi. Ja to ale osobne považujem za dobré - aspoň nič nepokazia. My čo zarobíme viac, sa troch ináč dívame na svet, lebo aj ten náš väčší zárobok je výsledkom používania rozumu, nie počúvania reči. Takže prežijene aj za Fica a Gašparoviča - voľte si ho smelo ďalej, a majte sa dobre ako doposiaľ!!

Ja, ďalší anonym :-)
Ja, ďalší anonym :-) píše:
Pátek 03.04.2009 22:19

Nemôžem si pomôcť, ale príspevok nadomnou písal nejaký magor.

Ty si akože myslíš, že Dzurinda alebo lepšie Mikloš a spol žijú v 3 izbáku. Ja Mikloša uznávam, veď som jeho volič ale kámo ver tomu, že kradnú všetci, nebuď taký naivný ako 10 ročné decko :-D.

Nikdy neporovnávaj politikou v kradnutí, vidíš len tých, ktorý sú nešikovní, ale kradnú všetci.

Ja keby som bol v politike kradnem tiež, no a čo :-D.

Keď už máš názor, tak nejaké rozumné argumenty, lebo píšeš presne tak, ako keby som Ficka počul rozprávať :-(.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 04.04.2009 21:41

Magor je asi predrečník, hoci som sa chcel vyhnúť invektívam. V príspevku re voľby nešlo o to,. kto kde a ako býva, ale ako sa jeho činosť prejavila v doterajšej politickej činnosti. Pán I.G. - min- 10 rokov dvojka V.M. ,chudáka zo skorodovanej Korzičky s dvoma stanmi v Tr. Tepliciach / doporočujem osobne si ich pozriecť / bol osobne prátomný na rouzdaní majetku pre ich kamarátov. Vtedy sa to ioficiaklne volalo vytvaranie slovenskej podnikaateľskej vrstvy. Pokiaľ ste mali to šťastie byť medzi touto elitou, zbytok tohoto príspevku už nemusite čítať, Vás na netýka!! Teda rozdanie zadarmo podnikov - viď jasný príklad Pov. strojárni !!! Táto politika - v Europe pre nás dištanc z prijatia do EU, Nato a pod. Všetci lepší investori Slovensko obišli ako honojisko !! Na Dzurindu mám svoj názor, ale je historickýá fakt a to nikto nemôže poprieť - jeho vláda doviedlo SR do UE, NATO a ostatných Europských spoločenstiev. Nemyslím si že to bolo pre občanov zle, keď Česi. Maďari a Poliaci sa tam drali a dodrali 5 rokov pred nami !!!!! Efekt z tohto - napr. vybudovanie kanalizacií v okolí P.B, čerpanie peňazí z fondov - ale to asi má byť samozrejme podľa rozmýšľania niektorých !! Však Slováci sú pupok sveta a všetci sa nám budú kľanať a prispôsobovať !! K tomu kradnutiu - to beriem , ale je rozdiel v pažravosti a teda tým i k veľkosti odčerpavaniu prostriedkov !!

« červenec 2018 »
červenec
PoÚtStČtSoNe
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359