Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / dusanasoul / Lucie Bílá v Považskej Bystrici: budeme mať zase hanbu? AKTUALIZOVANÉ O VYJADRENIE RIADITEĽKY PX CENTRA.

Lucie Bílá v Považskej Bystrici: budeme mať zase hanbu? AKTUALIZOVANÉ O VYJADRENIE RIADITEĽKY PX CENTRA.

Autor: dusanasoul Poslední změna: Úterý 01.04.2014 16:21
Kategorie:
Pri rezervácii lístkov na koncert Lucky Bílej, ktorá je inak mojou veľmi obľúbenou speváčkou, mi neušiel jeden postreh... lístky som si zarezervovala, vyzdvihla a zaplatila a od pracovníčky PX centra som sa dozvedela nie veľmi potešujúcu informáciu. Lístky sa nepredávajú dosť rýchlo, hrozí, že hala bude poloprázdna. Samozrejme mi to nedalo a pozrela som sa na stránku PX Centra, kde som si chcela overiť túto informáciu. Pretože Lucka je síce úžasná speváčka, ale ísť na koncert do obrovskej haly, kde bude pár ľudí, by bolo už aj pre mňa trápne (nieto ešte pre umelca slávikovských kvalít).

Na moje počudovanie bolo veľa lístkov rezervovaných, no predaných len pár. Ak mám správne informácie, tak hala má kapacitu 1400 miest, no k dnešnému dňu bolo predaných len 470 lístkov, čo je, ľudovo povedané, "prúser ako Brno". No pri cenách, ktoré sú nastavené, sa ani nečudujem. A to najdôležitejšie: koncert je už o týždeň, takže zázraky sa čakať ani nedajú. Preto by ma zaujímalo... kto mal taký skvelý a úžasný nápad usporiadať takýto koncert v športovej hale? Doslova narýchlo, pretože zo zdroja viem, že v tomto termíne mal byť koncert v Banskej Bystrici, kde ho zrušili, takže "pani vedúca" po ňom okamžite čapla, bez rozmyslu, že na propagáciu má len pár týždňov. A fanúšikov z okolitých miest nenaláka, pretože deň po našom koncerte je Lucka v Žiline, kde bol koncert avizovaný 2 mesiace dopredu, takže fanúšikovia, aj z Považskej Bystrice, si lístky už zaistili...

Ja mám pocit, že z obavy, že sa Lucie Bílá bude pozerať na prázdnu halu, čo opäť znamená stratu pre PX Centrum, sa dočkáme ďalšej faktúry na mestoza zakúpenie ix lístkov v značnej hodnote pre zamestnancov mestského úradu, čím by sa opäť zopakovala situácia, aká bola v prípade koncertu Božského Káju.


Redakčná poznámka:

Lístky na koncert sa stále ešte dajú objednať aj cez internet, tu:

http://www.pxcentrumpb.sk/podujatia/detail/bile-vanoce-lucie-bile-769.html

Aktuálny stav zaplnenia haly sa dá sledovať na linke

http://www.pxcentrumpb.sk/program.php?action=view_ticket_hall&EventID=769&IDD=692

Momentálne je podľa tejto stránky voľných 720 miest, čo je cca polovica kapacity sály. Radi uverejníme prípadnú reakciu PX Centra.


Informácie z telefonického rozhovoru s riaditeľkou PX Centra p. Kardošovou, 2. 11. 2011, 14:35:

- Riaditeľka je veľmi rada, že sa jej podarilo získať termín v kalendári takejto vynikajúcej speváčky

- Aktuálne je predaných 500 lístkov a ďalšie stovky sú rezervované, naviac, Považskobystričania sú zvyknutí kupovať lístky na poslednú chvíľu

- V iných priestoroch nebolo možné zorganizovať koncert, pretože estrádna sála DK ROH s kapacitou 800 miest je nepoužiteľná (predaj textilu), a kinosála kina Mier má maximálnu kapacitu 500 miest, čo by už teraz nestačilo.

- Športová hala umožňuje architektonické úpravy, takže diváčka sa nemusí obávať, že by sála opticky pôsobila ako prázdna.

- Finančná strata PX Centru nehrozí, riziko totiž nenesie PX Centrum, ale koncertná agentúra pani Bílej. PX centrum má s touto agentúrou uzatvorenú zmluvu o 10% podieli zo zisku.

- V prípade, že zákazníci majú pochybnosti o postupe PX centra, pani riaditeľka Kardošová odporúča využiť diskusné fórum na stránke http://www.pxcentrumpb.sk/forum.php

 

Anonym píše:
Středa 02.11.2011 19:43
Treba urobiť propagáciu ! Stačia kartóny z papiera, pomaľovať ich a povešať po obciach okresov Žilina, Bytča, P.B. Púchov, Ilava a pod- potom ľudia prídu!
No na tom by bolo treba zamakať ale to sa si nikomu nechce!
Anonym píše:
Čtvrtek 03.11.2011 05:29
Prečítal som si diskusiu na stránke PX centra a všetkým
doporučujem.Len neviem prečo mám dojem že všetky príspevky
písala p.Kardošová
Výbor verejného blaha
Výbor verejného blaha píše:
Čtvrtek 03.11.2011 12:44
Ide o veľmi drahý špás, ktorý si sociálne slabí občania nemôžu zaistiť.
Anonym píše:
Čtvrtek 03.11.2011 16:33
25 - 30 € za vstupenku, je opravdu pysna cena, svedciaca o velkej nenazranosti a neznalosti vysky tarifnych /a inych) platov v regione PB. Z tejto perspeltivy prajem organizatorom, aby ludia ostali doma. Len tak sa snad pre buducnost poucia, ze nenazratost sa nevyplaca!
Výbor verejného blaha
Výbor verejného blaha píše:
Čtvrtek 03.11.2011 17:38
To je ich (organizátorov) marketingový problém. Ak však v Považskej Bystrici zarábajú ľudia, aspoň väčšina, od 300 do 600 Evr, tak nech si pani Kardošová nemyslí, že ľudia, resp. aspoň drvivá väčšina, budú ochotní dať za jednorázový koncert, z ktorého vôbec nič nemajú, od 5 do 10% zo svojich príjmov. Najmä v dnešnej dobe, keď sú ceny všetkých komodít zvyšované, ale platy ľudí nie. Dokonca sú ešte platy ľudí zrážané. Ak nepočítam politikov a manažérov, pochopiteľne.
Anonym píše:
Čtvrtek 03.11.2011 14:01
mna by len zaujimalo, kolko ich je "realne" rezervovanych
Anonym píše:
Čtvrtek 03.11.2011 16:43
Pani Kardosova je znama firma,takze jej reciam neverim ani slovo.Radsej by mali kontrolne organy preverit ako naraba s peniazmi od mesta ked sa pri zakazkach nabaluje aj manzel so sukromnou skolou.
Výbor verejného blaha
Výbor verejného blaha píše:
Čtvrtek 03.11.2011 17:52
Pani Kardošová dostala svoju trafiku, tak to jednoducho chodí - to je vrchol demokracie. Z toho dôvodu nemôžete očakávať, že svoju trafikantskú funkciu bude vykonávať v súlade s najvyššími zásadami morálky a v súlade s najvyššími záujmami obyvateľstva Považskej Bystrice. Ona je kobylou určitej skupiny, a tak je zaviazaná tým osobám, ktoré jej podarovali túto rodumilú trafiku. A tými osobami nie ste Vy, nie som nimi ani ja, nie sú nimi ani ostatní "obyčajní" občania mesta Považská Bystrica. Tak teda ani nemôžeme očakávať, že pani Kardošová bude hájiť naše občianske záujmy, resp. záujmy mesta. I mesto samotné je obyčajnou hračkou v rukách ľudí, ktorí ho ovládli. Mesto je takým rozprávkovým mešcom, z ktorého sa nikdy neprestanú sypať zlaté dukáty. Ale vždy sa sypú iba tým správnym smerom, iba do tých správnych vreciek.
Anonym píše:
Čtvrtek 03.11.2011 20:08
Proste mesto ide už dlhú dobu určitým Smerom, ale za si si môžu samotní dementní občania, že si volia takéto socialné kreatúri za svojich predstaviteľov !!
Socialné v tom, že sa starajú iba o svoje dobré socialné zabezpečenie + rodiny a kamarátov !
Anonym píše:
Pátek 04.11.2011 09:46
Neviem kto vyberá akcie do kina Mier, no divadlo ktoré tu bolo v októbri - Hľadá sa manžel, kde hrali
p. Tlučková Labuda ml. a Pročko bolo perfektné!
Ja som sa tam dostal síce omylom, lebo kolega ochorel a aby zbytočne neprepadli lístky, tak mi ich daroval.
Po začiatku hrania to začalo byť také nepekné, že som si v duchu povedal - no to som sa perkne oje..l,zbytočná strata času, aj keď to mám zadarmo.
No to bol zrejme zámer autora najskôr takto " uspať " publikom, aby o to intenzivnejšie bolo jeho následne prebudeie príchodom " bedomovca Pročka " !
Proste celé cca dve hodiny neustáleho smiechu divákov - nič lepšie som za posledné roky nevidel !!
Týmto sa chcem poďakovať za perfektní zážitok umelcom a aj pracovníkom kina Mier za uvedenú akciu!
Odteraz začnem chodiť do divadla pravidelne, keď si každý deň odpustím 1 pivo, nebudem s tým mať problém !!
Anonym píše:
Pátek 04.11.2011 15:02
ano, to bolo naozaj k veci :-)
Anonym píše:
Pátek 04.11.2011 17:53
Dobrý príspevok, asi sa tam skúsim niekedy s manželkou tiež pozriecť.
Na kultúre sme už dávno neboli,lebo som ani netušil, že sú tu takéto aktivity!
Kino Mier nemám po ceste a programy po meste nie je vidno.
No možno som bol aj ja sám málo všimavý!
Anonym píše:
Středa 09.11.2011 21:48
ja som o ničom nepočul, tak ako tam mám prísť :-( ?
Anonym píše:
Čtvrtek 10.11.2011 20:18
Treba si viacej všímať programy pre kinom Mier, resp. vývesné tabule po meste a sídliskách!
Tiež je možné zistiť si program na webe TIKU Pov. Bystrica!
Anonym píše:
Pondělí 14.11.2011 01:16
http://www.i-televizia.sk/noviny_7.php ***** Lucka bola výborná, krásny umelecký zážitok, stálo to za to. Keď čítam niektoré príspevky, tak mi nedá povedať, že za 10€ na státie je cena, ktorú si môže dovoliť aj chudobnejší divák, tak ako ja - študentka.
Anonym píše:
Úterý 15.11.2011 00:56
ale kde vy zijete??? ved to nefunguje tak ze my si mame vsimat.. keby PX Centrum platilo straty zo svojho vrecka a nie z mestskeho rozpoctu tak by sa aj trosku inak venovali marketingu, reklame atd.. ved ludia sa o koncerte a dalsich veciach dozvedaju az ked je po nich.. to ma byt naopak, mesiac pred koncertom poriadna informacna kampan a neverim ze by sa hala nevypredala.. ale ked oni nemaju motivaciu.. aj tak vzdy straty zaplati mesto.. to je vrchol..
Anonym píše:
Úterý 15.11.2011 13:32
Chlapče Ty si pekný chu...ja som to videl v TV Považí, Obzore, Pb novinkách, na propagačných stĺpoch po meste, na vchode do Hypernovy z obidvoch strán, v skrinkách po meste a tých je 30-50? po dedinách a to minimálne 3 týždne pred koncertom. Si slepučký Ty dement? Ty to potrebuješ nalepiť na čelo, že? Alebo autom doviezť z domu na koncert a ešte Ti to aj zaplatiť a poprosiť Ťa... A okrem toho tam boli púchovske a bytčianské značky áut. Pochybujem, že organizátori vyrobili stratu, ja som tam bol a bolo tam dosť ľudí.
Anonym píše:
Úterý 15.11.2011 13:32
Chlapče Ty si pekný chu...ja som to videl v TV Považí, Obzore, Pb novinkách, na propagačných stĺpoch po meste, na vchode do Hypernovy z obidvoch strán, v skrinkách po meste a tých je 30-50? po dedinách a to minimálne 3 týždne pred koncertom. Si slepučký Ty dement? Ty to potrebuješ nalepiť na čelo, že? Alebo autom doviezť z domu na koncert a ešte Ti to aj zaplatiť a poprosiť Ťa... A okrem toho tam boli púchovske a bytčianské značky áut. Pochybujem, že organizátori vyrobili stratu, ja som tam bol a bolo tam dosť ľudí.
Anonym píše:
Úterý 15.11.2011 16:40
Súhlas, keď človek nie je slepy a dementný tak je dostatok pútačov, kde je možnosť programy nájsť !!
Anonym píše:
Středa 16.11.2011 09:52
si inteligent..
Anonym píše:
Středa 16.11.2011 20:59
Viem - každý ma o tom presvedčia!
Anonym píše:
Pátek 18.11.2011 00:42
ked som videl v TIKU tu hnusnu blondynu staru nesympaticku,tak som nemal chut ist na ziadny koncert,neochota-vysledok personalu Kardosovej!
Anonym píše:
Pátek 18.11.2011 15:45
Myslíš tú Brvnišťanku čo sa tvári akoby vyhrala miss dolného konca dediny ?
Anonym píše:
Středa 26.06.2013 21:22
Dnes sme prišli na koncert Lucie Bílej, do kina Mier, a parkovisko pred Hypernovou prázdne.
Na dverách oznam že z technických príčin sa koncert nekoná.

Neviete čo je vo veci?
Na stránke Lucie Bílej vidno, že v ďalších mestách šnúra pokračuje:

27/062013
Spišská Nová Ves (SK), kostel, 19,00

28/062013
Pezinok (SK), DK, 19,00

Na stránke PX centra žiadne podrobnosti:

Koncert LUCIE BÍLÁ zrušený
24.06.2013 12:25:58

Koncert Lucie Bílé s orchestrom Petra Maláska sa ďna 26. 6. 2013 o 19,00 hod. z technických príčin neuskutoční. Vstupné za zakúpené vstupenky bude v TIK-u vrátené.

Čo je za tým? Nie sú tie "technické príčiny" len iný názov pre to, že sa predalo príliš málo lístkov?
Ak áno potom žiadny div, veď to nemalo skoro žiadnu propagáciu.

« říjen 2021 »
říjen
PoÚtStČtSoNe
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359