Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / Eva Derikova / Voľby do VÚC: č.10 - Eva Dériková (koalícia SDKÚ-DS a KDH)

Voľby do VÚC: č.10 - Eva Dériková (koalícia SDKÚ-DS a KDH)

Autor: Eva Dériková Poslední změna: Čtvrtek 05.11.2009 09:51
Kategorie:
Podľa reakcií na článok, v ktorom sme predstavili kandidátov na poslancov do VÚC TSK za koalíciu SDKÚ-DS a KDH za náš okres, som dospela k názoru, že mnohí z vás potrebujú viac informácií o mne. Mám 46 rokov a dve dospelé deti. Syn Martin (24) žije a pracuje v Bratislave. Dcéra Romana (20) študuje v Brne na Masarykovej univerzite. Bývam v 3-izbovom byte na sídlisku Rozkvet.

Vyštudovala som Automatizované systémy na TU v Košiciach. Od skončenia štúdií v r. 1986 pracujem ako analytička a programátorka . Momentálne je to pre spoločnosť PSL a.s., Považská Bystrica.  Do mojej pôsobnosti v informačnom systéme SAP patrí oddelenie predaja, majetku a personálny manažment. Bola som manažérkou projektu zavedenia eura v našom podniku

Do apríla roku 2006 som nebola členkou žiadnej politickej strany ani hnutia. Chcela som zostať apolitická, avšak nastupujúca populistická politika SMERU ma priviedla do radov SDKÚ-DS. Prečo práve toto politické zoskupenie? Práve v ňom som videla potenciál odborníkov a ich riešenie  problémov, ktorý nás vyviedol z politickej, hospodárskej a ekonomickej izolácie, kam nás dostalo Mečiarovo vládnutie. Je mi blízka ich kultivovanosť a politika argumentov.

Som toho názoru, že štiepenie existujúcich politických strán alebo vznik nových, aby si niektorí jednotlivci uspokojili svoje ambície, nevedie k ničomu inému, len k oslabovaniu našej politickej scény a voliča znechucuje ísť k voľbám.

Takže môj vstup do politiky nebol v čase „rozdávania funkcií“, ale v čase, kedy sa SDKÚ-DS ocitalo v opozícii. Nebol  to vstup pre prospech a kariéru, ale pre obyčajný prozaický dôvod:  už sa len neprizerať, ale konať.  A pre ten istý dôvod som sa rozhodla kandidovať za poslankyňu do VÚC TSK.

Som nespokojná s činnosťou terajších poslancov. V našom meste a okrese akoby sa zastavil čas. Nakopilo sa tu množstvo problémov. Nemocnica, doprava, parkovanie na sídliskách, cestovný ruch, ... Nechcem ich tu teraz menovať a ponúkať riešenia. Tie sa tu „skloňujú“ zo všetkých strán a vo všetkých pádoch. My sme program v skratke predstavili  a celý je k nahliadnutiu na internetovej stránke nášho kandidáta na župana  Martina Fedora:  http://www.martinfedor.sk/.

Politika na regionálnej úrovni sa líši od tej parlamentnej. Tu sa zákony netvoria, tu ich treba dodržiavať. Ako môžem dôverovať predstaviteľom politických strán a nezávislým kandidátom, ktorí  ich porušili nedodržaním začiatku oficiálnej kampane? Litera zákona im nič nehovorí, ale ich počin by mal  voličom povedať veľa.

Som komunikatívny typ človeka s argumentačnými schopnosťami, diplomatická a nekonfliktná, problémy sa snažím riešiť kultivovane, bez osočovania, s reálnou dávkou optimizmu. Nechcem sa ďalej prizerať a byť nespokojná. Chcem svoje vlastnosti, spolu s nadobudnutými skúsenosťami  v plnej miere využiť na riešenie problémov nášho regiónu.

Chýbajú nám cyklotrasy, areál pre korčuliarov, skejboardistov a tiež by nebolo zlé mať vyhradené plochy pre sprayerov, aby nám neničili steny budov. Namiesto toho máme chátrajúci Kultúrny dom, nefungujúcu fontánu, kde nie je problém nájsť injekčné striekačky a množstvo prázdnych fliaš od alkoholu. Drogy a alkoholizmus mladistvých v našom meste sú veľkým problémom a neustále narastá. S tým je spojená bezpečnosť a kriminalita. Chcem svoju prácu zamerať na bezpečnejšie a čistejšie okolie, v ktorom žijeme, na jeho krajší  vzhľad, krajšie bývanie, aby sme sa tu cítili lepšie a považovali ho za svoje. Aby nám v ňom vyrastali uvedomelí mladí ľudia, ktorí tu budú chcieť žiť, pracovať, podnikať, zakladať si rodiny a vychovávať svoje deti. Úlohou súčasnosti je vytvárať prostredie, ktoré našich mladých ľudí udrží v regióne, aby nemuseli odchádzať za pracovnými príležitosťami do iných miest alebo do zahraničia.

Som jednou z kandidátov na poslancov do VÚC TSK, ktorí súhlasili s Minimom slušného politika Voličského  spolku v Považskej Bystrici.  Som človek, ktorý nemá pochybnú politickú minulosť ani korupčné aféry a nemala som ani problém, zaviazať sa do budúcnosti. Aj naďalej sa mienim riadiť svojimi zásadami a poctivou prácou a svoj prípadný mandát nevyužívať v iný prospech ako v prospech spoluobčanov v našom regióne.

Eva Dériková, kandidátka do VÚC Trenčianskeho samosprávneho kraja za koalíciu SDKÚ-DS a KDH

 

Kandidátku Evu Dérikovú môžete podporiť už dnes, hlasovaním, aby sa stala jednou z 5 kandidátov Voličského spolku Považská Bystrica

Anonym píše:
Čtvrtek 05.11.2009 16:24
a manzela ste kde zabudli?
Eva Dériková
Eva Dériková píše:
Čtvrtek 05.11.2009 17:41
Nemám manžela. Onedlho bude bude tomu rok, čo sme sa rozviedli. Nezabudla som, len som si na ten stav ešte nezvykla.
Anonym píše:
Čtvrtek 05.11.2009 17:53
A kto vám spríjemňuje nočné chvíle? Nehovorte, že politika. Skúsenosti hovoria, že nie je nič horšie ako neuspokojená žena.
Eva Dériková
Eva Dériková píše:
Čtvrtek 05.11.2009 18:17
Je mi ľúto, že máte také skúsenosti. Ja zasa viem, že moja odpoveď na vašu otázku nevyrieši problémy nášho regiónu :)
Anonym píše:
Čtvrtek 05.11.2009 18:18
politika je nááááááhodou veeeeelmi vzrušujúca.
Eva Dériková
Eva Dériková píše:
Čtvrtek 05.11.2009 18:25
Tak ste mali kandidovať. Alebo ste jedným z nás?
redakcia
redakcia píše:
Čtvrtek 05.11.2009 22:11
Zásahy do súkromia redakčne mažeme. Kto chce kukať ľuďom do súkromia, nech si kúpi ďalekohľad alebo Nový Čas.
Pani Dériková, stačí povedať.
Anonym píše:
Čtvrtek 05.11.2009 22:28
je to náhodou milé. Kde a kedy máte p. Dériková nejakeé stretnutie s občanmi? Normálne uvažujem že aj vám dám svoj hlas. A to vás ani nepoznám :)
redakcia
redakcia píše:
Čtvrtek 05.11.2009 22:32
Fakt je, že to hulvátstvo zvládla elegantne.
(Prepáčte, ale nepredstaviť sa, a verejne vybafnúť súkromnú otázku, to je hulvátstvo. Za to že niekto kandiduje ešte nemá povinnosť púšťať si ľudí do spálne.)
Miro Chrien
Miro Chrien píše:
Čtvrtek 05.11.2009 23:21
Pani Dériková je veľmi ťažké čeliť anonymným útokom a je veľmi obdivuhodné keď sa napadnutý do takejto diskusie pustí. Samozrejme že ľudia majú rôzne otázky a možno ani tie adresované Vám neboli zle myslené. Chcem len povedať, že to tu len tak sporadicky sledujem a pripojil som sa k voličskému spolku kde dám hlas silným osobnostiam napr. ako je Hladký, Smatana a po dnešnom dni aj Vám. Možno by bolo vhodné vytvoriť tu pre Z A R E G I S T R O V A N Ý C H internetových návštevníkov možnosť posielať celý deň seriózne otázky smerované na kandidátov a na ktoré by každý kandidát na konci dňa v určitej hodine dal vyčerpávajúce odpovede. Asi by to bolo náročné, ale v podstate každý deň by odpovedal iný kandidát. Prajem veľa šťastia !!
Eva Dériková
Eva Dériková píše:
Pátek 06.11.2009 09:32
Pán Chrien, ďakujem za povzbudivé slová a váš hlas. Vážim si vašu dôveru.
redakcia
redakcia píše:
Pátek 06.11.2009 10:07
Toto je veľmi dobrý nápad ktorý sa pokúsime zrealizovať tak rýchlo, ako to naši informatici zvládnu.
Bude to samostatný diskusný board (teda nie diskusia pod článkami, ktorá zostane anonymná), kde budú môcť debatovať len zaregistrovaní (hoci aj nie pod občianskym menom - to sa nedá odkontrolovať). Čítať budú môcť samozrejme všetci.
Postupne sa budeme venovať jednotlivým kandidátom Voličského spolku (Smatana, Hladký, Karas, Bielik, Dériková) v poradí aké bude kandidátom vyhovovať (ideálne by bolo, keby odpovedali v priebehu dňa, alebo aspoň popoludnia).
Portál samozrejme zostáva k dispozícii zdarma všetkým kandidátom, ktorí sú schopní založiť si tu konto.
Anonym píše:
Čtvrtek 12.11.2009 15:41
Bielik ??? Myslím, že p. Sopčák by bol vhodnejší. Jeho pracovné výsledky ho zatiaľ posuvaju iba smerom hore. SADka myslím, že nedopadla pod vedením P. bIELIKA najlepšie . teda o schpnostiach p. Bielika by sa dalo asi diskutovať !!
Anonym píše:
Pondělí 09.11.2009 21:50
Myslim ze ozaj niektore prispevky su hlupe a urazaju pani kandidatku a preto normalna otazka: ako mozete byt rozvedena,ked kandidujete za KDH? To to sa mi rozhodne prieci,bud teda zijete po krestansky a rozvod neprichadza v uvahu,alebo ste rozvedena ale potom by ste mala byt v inej strane.Pripada mi to presne ako komunisti co chodili do kostolov. Trapne a farizejske,bud teda dodrziavam co hovorim,alebo jwe to len na oko,hlavne ze hlupak volic uveri.Prajem Vam vela stastia v osobnom zivote,mozete byt vynikajuca zena,ale z obycajneho ludskeho a moralneho hladiska nie ste pre mna zasadova osoba.
Anonym píše:
Pondělí 09.11.2009 23:29
Prečítajte si lepšie - kandiduje za koalíciu SDKÚ-DS a KDH.
A čo sa týka samotného KDH a rozvodov - pred pár rokmi boli na ich kandidátke politik, ktorý sa predtým rozviedol a za druhú ženu si zobral tuším bývalú rádovú sestru.
Šéf SIS Pittner to bol.
Anonym píše:
Úterý 10.11.2009 19:27
Ved na to prave poukazujem,napr: na pana Pittnera. Tak ako potom mozem niekomu verit kto kandiduje za KDH alebo SDKU-DS,ti sa tiez ohanaju krestanstvom a viem ako do doj.bali za tych 8 rokov co tu vladli,podotykam nie som zastanca Smeru,ale KDH a SDKU-DS nevolim.Kto tam uz bol a sklamal,ten je pre mna uz vic neprijatelny.
Anonym píše:
Čtvrtek 12.11.2009 15:47
To bývala vláda dojebala Slonsko tým, že ho dostala do EÚ z ktorých sa teraz Slovensko buduje?? Vrchol jebnutisti predchadzajúceho písateľa, alebo žije v jaskyni !! / Ide o dojenie fondov, ktoré majú byť určené na školy, zdravotníctvo, cesty, kanalizácie, vodovody a pod/ za ktoré si SNS dá preplatiť logo - kresbu v siume 130 milionov. Z kila zlata by to bolo lacnejšie. Spamätajte sa a začnite si všímať čo sa okolo Vás edeje !! Ibaže by ste aj Vy inkasovali ťažký balík z tých dojebaných europských financií ako sa to deje napr. v Pov. Bystrici!! Ospravedľňujem sa za hrubšie slová, no po prečitaní príspevku som sa rozčulil, že aký je dozor v NsP na psychiatrií, keď pacienti píšu na veb !!
Anonym píše:
Pátek 13.11.2009 12:25
Pisatel z 15:47 pozor na infarkt aby sa Vam nieco nestalo.A stale budem tvrdit ze najviac to tu doj-bal Micky Dzurinda a jeho SDKU-DS spolu s KDH!!! To je moj nazor,ja Vam ten Vas neberiam,zrejme ste sa dobre napakovali za ich osemrocneho bacovania a zdierania obycajnych ludi pod vedenim neomylneho Miklosa-"trh vsetko vyriesi" a teraz vidim ako ten trh vsetko vyriesil aj v krajinach kde poznaju iba kapitalizmus a vidno ako to dopadlo.Alebo ze by sme krizu zhodili na Kubu a Cinu,pripadne Venezuelu? Za tuto sračku co je na svete moze len ten poondiaty vsemocny trh penazi.
Anonym píše:
Úterý 10.11.2009 10:44
Ak pojdu k urnam len volici, co nevedia citat a podpisat sa, tak budeme mat poslancov akych si zasluzime!
Anonym píše:
Úterý 10.11.2009 19:22
A Ty sa čo nepodpíšeš?
Anonym píše:
Pátek 13.11.2009 13:51
jediným farizejom ste tu pre mňa vy, milý/á anonymný/á užívateľ/ka.

« únor 2022 »
únor
PoÚtStČtSoNe
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359