Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / Chudovský a.s. / Firma Chudovský, a. s. žiada prokuratúru o prešetrenie konania firmy Megawaste a mesta Považská Bystrica

Firma Chudovský, a. s. žiada prokuratúru o prešetrenie konania firmy Megawaste a mesta Považská Bystrica

Autor: Chudovský a.s. Poslední změna: Úterý 13.05.2014 09:55
[2014-04-29] Plné znenie podania, doručeného na Okresnú prokuratúru v Považskej Bystrici dňa 10. 4. 2014
Firma Chudovský, a. s. žiada prokuratúru o prešetrenie konania firmy Megawaste a mesta Považská Bystrica

Kliknutím sken zväčšíte.

CHUDOVSKÝ a. s., ulica Žilinská 790/17, 017 01 POVAŽSKÁ BYSTRICA

[adresát] Okresná prokuratúra Považská Bystrica, Ľ. Štúra 1, 017 01 Považská Bystrica 1

 

Žiadosť o prešetrenie

Podľa našich informácií sa domnievame, že spoločnosť Megawaste Slovakia spol. s.r.o., IČO: 36265144 nezákonne fakturovala a uzatvárala zmluvy s obcami Púchovského okresu, a to konkrétne: Nimnica, Dohňany, Lazy pod Makytou, Dolné Kočkovce, Záriečie, Vydrná, Horná Breznica, Mestečko, Lednické Rovné, Mojtín, Lysá pod Makytou, Zubák, Lúky, Poľnohospodárske družstvo Mestečko, Kúpele Nimnica a.s., Podnik technických služieb mesta Púchov s. r. o. ... a možno aj ďalšie.

Toto uzatváranie zmlúv sa konalo v období od 1.4 do 15.7. 2009.

Mestu Považská Bystrica týmto konaním mohla vzniknúť značná finančná škoda. Na toto všetko upozorňovala spoločnosť MTS s.r.o. Mesto Považská Bystrica,  p. Adameho, starostu obce Sverepec, hlavného kontrolóra Mesta Považská Bystrica.

Naša spoločnosť sa domnieva, že  mohlo dôjsť k porušeniu zákona, a preto žiadame, aby bolo prešetrené konanie spol. Megawaste a mesta Považská Bystrica, prípadne iných osôb, spoločností, ktoré mohli vedieť o tom, že takáto situácia nastala a nekonali svoju povinnosť, aby zabránili prípadnému premlčaniu.

Podľa rozsudku Okresného súdu Považská Bystrica sp. Zn. 10C/200/2010-716 boli vypočúvaní zamestnanci mesta Považská Bystrica a tiež bývalý primátor mesta MUDr. Adame ako aj bývalý starosta obce Sverepec pán Biel. MUDr. Adame potvrdil, že zmluvy boli uzatvorené bez jeho súhlasu. Ďalej sa domnievame, že pán primátor Janas musel o danej situácii vedieť, pretože na súde boli vypočutí prednosta mesta Ing. Novák a Ing. Strašík, Peter Adam, ktorý mimo iné spomína poslanca mestského zastupiteľstva od ktorého sa informáciu dozvedel, ale jeho meno neuviedol. Práve tieto osoby na čele s pánom Janasom mohli zaviniť premlčanie skutku, ktoré mohlo byť úmyselné, preto túto skutočnosť žiadame prešetriť tunajšou prokuratúrou.

 

Príloha:

List zo dňa 19.11.2010 Mestský úrad Považská Bystrica, primátor mesta

List zo dňa 19.11.2010 Obecný úrad Sverepec

List zo dňa 9.11.2010 Obecný úrad Sverepec

List zo dňa 8.11.2010 Mestský úrad Považská Bystrica, hl. kontrolór

Rozsudok Okresného súdu

Rozsudok Krajského súdu

 

 Kontakt: 0902 917 144

V Považskej Bystrici, dňa 10.04.2014

 

CHUDOVSKÝ a. s. [pečiatka]

Pavol Chudovský [vlastnoručný podpis]

Anonym píše:
Středa 30.04.2014 11:30
je to pravda
Chudovsky Pavol
Chudovsky Pavol píše:
Středa 30.04.2014 12:32
Na stranke chudovsky a.s www.chudovsky.sk najdete kauzy a tam su dostupne listy a rozsudky .posudte sam ale rozhodne by som nedaval bez dokazov podnet na prokuraturu.
obcanX
obcanX píše:
Pátek 02.05.2014 22:07
Kazda partaj ma svojich a vsetci ryzuju, dajte neformalnu podstatu o co ide, lebo formalne nas to nezaujima. Vymenili vas a mate po ksefte a ani vase separovane ci ine aktivity mesto nepodporuje? V com ja ako obcan mam vidiet problem? To ci ma Kerry jeden alebu druhy je mne jedno, ale dajte podstatu problemu a zmenim nazor.
sajan
sajan píše:
Sobota 03.05.2014 07:45
Podstata je to, že megabordel ryžuje na úkor občanov a do vačku partaje viac, než je zdravé, a porušuje pri tom zákon. Občania platia viac peňazí za menej služieb.
obcanX
obcanX píše:
Neděle 04.05.2014 21:09
Chudovský to nerobil vari :-) ?
obcanY
obcanY píše:
Pondělí 05.05.2014 15:47
Mozno robil, ale platili sme menej a sluzby boli lepsie.
Chudovsky Pavol
Chudovsky Pavol píše:
Sobota 03.05.2014 12:18
Podla mojho nazoru ide o to ze megawaste fakturoval nieco na co nemal pravo a mesto tak prislo o cca 60-100 tisic eur! malo ? hodne ? Separovanie pre mesto nerobime a vadi im ze zberny dvor na Kunovci moze kazdy obcan navstivit(zadarmo) a tento dvor neni mestom dotovany. mesto plati za zberny dvor pod mostom f.megawaste cca 11 - 15 tisic eur/mesiac.Toto je to co by podla mojho nazoru molo nastvat kazdeho obcana pretoze je to predrazena suma a este p.primator sa bude navazat do zberneho dvora ktory mesto nedotuje !financne prostriedky ktore takto mesto vyhadzuje su podla mojho nazoru obcanov mesta.
obcanX
obcanX píše:
Neděle 04.05.2014 21:15
Som za to, aby sa to preverilo a hlavne aby informovalo obyvatelstvo, ak sa nieco robi nekalo, nedajboze tunel. Ale treba sa naučiť robiť jasné, zruzumiteľné články, s podstatou a bez chýb. Čo sa týka Kunovca, čo viem, tak to bola podnikateľská aktivta, ktorá dúfala, že mesto ju bude využívať, mesto sa pre svoje dôvody rozhodlo inak. Čo je lacnejšie neviem, ale keď napíšete, že vy ste lacnejší a lepší tak ja ako občan tiež nemám dôvod veriť slovám. Nech si dá ktosi námahu a spraví prehľadnú tabuľku a dá aj sem na web, čo sa platí megawastu a za čo a čo by stálo keby zberný dvor bol od vás a nech as k tomu vyjadri megawaste a mesto a podnikateľ a potom si ľudia urobia názor. Takto si myslím, že by sa mali veci riešiť, fakty, vecne problémy a publicita. Listy kde je nejaké okydávanie z oboch strán, to ľudí v PB nezaujíma (mimo tých pár zainteresovaných).

Z toho čo čítam, je to žabomyšia vojna, ktorá mňa ako občana nezaujíma, ak sa informovanosť spraví tak, že to bude hneď občanom jasné, verte tomu, že to s časťou voličou pohne.
Anonym píše:
Neděle 04.05.2014 14:06
Pan Chudovsky o i. pise: <…..megawaste fakturoval nieco na co nemal pravo a mesto tak prislo o cca 60-100 tisic eur!....atd.>! Podla mojich informacii sa domievam (tiez formulacia ala Chudovsky), ze tato tvrdenie je nepravdive. V civizovanom svete, je “akekolvek verejne osocovanie konkurenta nepravdivymi informaciami” protizakonne a trestnopravne stihatelne.
Ked pripustime, ze moje informacie a domienky su spravne, mala by firma Megawaste sudnou cestou vymahat zastavenie tejto negativnej reklamy. Pohrozenie pokutou, minimalne 500000 €, by som pokladal za primerane.
Anonym píše:
Neděle 04.05.2014 14:09
Pan Chudovsky o i. pise: <…..megawaste fakturoval nieco na co nemal pravo a mesto tak prislo o cca 60-100 tisic eur!....atd.>! Podla mojich informacii sa domievam (tiez formulacia ala Chudovsky), ze toto tvrdenie je nepravdive. V civilizovanom svete, je “akekolvek verejne osocovanie konkurenta nepravdivymi informaciami” protizakonne a trestnopravne stihatelne.
Ked pripustime, ze moje informacie a domienky su spravne, mala by firma Megawaste sudnou cestou vymahat zastavenie tejto negativnej reklamy. Pohrozenie pokutou, minimalne 500000 €, by som pokladal za primerane.
Anonym píše:
Neděle 04.05.2014 14:26
Pan x tak si najskor zistite informacie a potom rozdavajte pokuty . Na stranke chudovsky a.s www.chudovsky.sk najdete kauzy a tam su dostupne listy a rozsudky .posudte sam ale rozhodne by som nedaval bez dokazov podnet na prokuraturu.

Anonym píše:
Neděle 04.05.2014 20:31
Pan Chudovsky, aj ked nemienim citat celych 26 stran unavneho juristickeho gulasa (vid. Rozsudok OS zo dna 09.11.2012), uz na strane c. 1 je jednoznacne jasne, ze v predmetnej veci (vid Vase hore uvedene vyplody), Vam uz sud pisomne potvrdil, ze ste firmu Megawaste neopravnene ociernil. Citujem:
<Sud urcuje, ze odporca (fa. MTS = Chudovsky) zaslanim listu zo dna 09.11.2010…….NEOPRAVNENE zasiahol do prava na ochranu mena a dobrej povesti navrhovatela (fa. Megawaste). Odporca (teda Chudovsky) NEPRAVDIVO UVIEDOL….atd.!>
Pytam sa naivne, preco vytahujete stare klamoty a zamestnavate sudy??? Poskodit niekoho dobre meno, je trestny cin!
Urcite nie som sympatizant firmy Megawaste, mne sa v tomto pripade jedna len o princip. Co sa cistoty mesta tyka, bolo mesto viac/menej(?) spinave za Chudovskeho, a je viac/menej(?) rovnako spinave, aj za Megawaste!
Chudovsky Pavol
Chudovsky Pavol píše:
Neděle 04.05.2014 21:15
Je poskodene dobre meno ked niekdo neopravnene fakturuje vo svoj prospech ?Mam to nechat len tak ked niekdo poskozuje takto mesto ? Bohuzial pre vas ale mne to vadi platit dane a niekdo bude neopravnene fakturovat a este sa bude tvarit ze sa nic nestalo.
Anonym píše:
Neděle 04.05.2014 21:17
26 strán...a to je presne problém, ľudia by chceli informovať ale nevedia podať jasné a stručné informácie. By ma zaujímalo, koľko zo 40tis ľudí v PB má zaujem toto študovať :-D ?
A je to chyba tých ľudí, iste nie, zle podané informácie nehýbu svetom.
Anonym píše:
Neděle 04.05.2014 22:01
Aspon cast toho nezrozumitelneho, nudneho a stale sa opakujuceho textu, som sa snazil precitat. Aj ked som to cele neprecital, som presvedceny, ze v mojom ponati problematiky, sa nejedna o nedostatok informacii. Hned v uvode pravoplatneho rozsudku sud panu Chudovskemu predsa atestoval, ze nepravom ociernil “dobru povest” firmy MEGAWASTE. Preto nedokazem pochopit, na zaklade coho si namysla, ze ked to bude 100 krat omielat, sa zrazu nepravda stane pravdou.

Opakujem este raz. Opravdu nenadrzam firme Megawaste, len neznasam ked niekto trubi do sveta ocividne nepravdy a nepoda jeden opravdu konkretny argument, ktory by spravnost jeho tvrdenia dokazal. “Domnievat sa….”, podla mna nie je v trestnom prave relevantny pojem! Pan Chudovsky by si urcite nelamal hlavu nad “unikom dani”, keby na hlavicke predmetnych faktur, bolo meno: Fa. MTS – Chudovsky a.s.! Predpokladam, ze smeti boli odvezene a tak ten kto ich, po dohode s mestom, odviezol, mal pravo fakturovat!

Ine by bolo, keby pan Chudovsky vedel dokazat, ze fa. Megawaste len fakturovala a malo, alebo dokonca nic, nevozila! V tom pripade, by som sa osobne prihoril, aby mesto nechalo polozit pre pana Chudevskeho cerveny koberec od Zilinskej 790, az po OS v PB, aby pohodlne a suchou nohou mohol prejst. Samozrejme, ze zapis do “Knihy zasluh o zveladovanie mesta” by mu bol isty. Sam primator by mu mussel odovzdat medajlu, aj ked z dovodov nutneho setrenia danovymi poplatkami, len z moreneho bukoveho dreva!
Chudovsky Pavol
Chudovsky Pavol píše:
Pondělí 05.05.2014 07:02
Vazeni p.... ten kto trubi do sveta ste podla mna prave vy ale dalej opakujte ze nenadrzate megawastu pohodicka ja chapem ze musi byt aj druha strana .taktiez vas nebudem nutit aby ste sa docital dalej a dosiel k nazoru ze jediny kto si nieco namysla ste prave vy a snazite sa pri tom este aj pekne a sikovne utekat od temy ale aj to chapem ...Ci niekto vozil alebo nevozil odpad nie je problem a zavadzate ludi bud zamerne alebo neznalostou preto este raz citajte vsetko a tam sa docitate aj to ze mesto nikomu nedalo povolenie aby uzatvaral a fakturoval vo svoj prospech ! Pokial to je vam jedno tak ok ale toto malo fakturovat mesto a nikto iny !A na zaver od primatora medailu necakam ale verim ze vam nieco urcite niekto dava a tu medailu si mozete zobrat a mozete ju nosit na krku aby ludia mesta vedeli kto vyfakturoval nieco co malo patrit im.
Anonym píše:
Pondělí 05.05.2014 06:45
Najväčší problém je, že celá rodina fy. Chudovský si zvykla na istý hodne nadštandardný život za vrelého podporovania bývalých vedení mesta. Potom, keď sa odstrihli finančné toky z mesta, tak psi brechajú. Koľko je takých platieb za Lackoviča ktoré fakturoval Chudovský mestu. Ale vtedy to išlo na jeho účet, tak to bolo v poriadku. Teraz to ide na účet iného, tak z toho robí problémy. Ten čas nie je tak dávno, že keby aj niekto ponúkol mestu služby ktoré robil Chudovský trebárs aj zadarmo, tak by nemal ani najmenšiu šancu sa ku tomu dostať.
Anonym píše:
Pondělí 05.05.2014 06:45
Najväčší problém je, že celá rodina fy. Chudovský si zvykla na istý hodne nadštandardný život za vrelého podporovania bývalých vedení mesta. Potom, keď sa odstrihli finančné toky z mesta, tak psi brechajú. Koľko je takých platieb za Lackoviča ktoré fakturoval Chudovský mestu. Ale vtedy to išlo na jeho účet, tak to bolo v poriadku. Teraz to ide na účet iného, tak z toho robí problémy. Ten čas nie je tak dávno, že keby aj niekto ponúkol mestu služby ktoré robil Chudovský trebárs aj zadarmo, tak by nemal ani najmenšiu šancu sa ku tomu dostať.
Chudovsky Pavol
Chudovsky Pavol píše:
Pondělí 05.05.2014 07:15
Najvacsi problem neni si zvyknut na nadstandart zivota ale to ze niekto trepe a nevidi si do pusinky .Preco miesto toho trepania nieco neurobite v prospech mesta ?? Tak najdite co Chudovsky fakturoval nezakonne a podajte to na prokuraturu !Mne je uplne jedno kto vozi smeti alebo nieco ine ale pokial nieco vysutazi tak nech to tak aj robi a nie ze sutaz je len zastierka na oblbnutie ludi .
Anonym píše:
Pondělí 05.05.2014 15:23
Pán Chudovský Pavol vysúťažiť,dajte návod určite máte skúsenosti.
Alebo máte na mysli ten spôsob ako ste prišiel s holou riťou z Čiech a teraz vlastníte obrovský majetok sám.
kto
kto píše:
Pondělí 05.05.2014 15:45
Neprišla z Čiech tá firma Megawaste, ktorej mesto platilo faktúry?
Chudovsky Pavol
Chudovsky Pavol píše:
Pondělí 05.05.2014 15:47
Tak teraz ste ma fakt pobavel a davno som sa tak nezasmial.ja som nikdy s holou ritou nechodil a nikdy som sa nehambel za to co som urobel . To vy o sebe isto nemozete tvrdit ale o tomto sa mozeme pobavit ale isto nie anonymne .
Anonym píše:
Pondělí 05.05.2014 20:11
ja som bol spokojny s Chudovskym,ale sak aj Megawaste sa snazi..
Anonym píše:
Pondělí 05.05.2014 20:47
Kamos, pravdu mas! Chudovsky bol za 18 a Megawaste za 20 – 2! Len na Chudovskyho drystech sem se vacej pobavel. To je opravdu komik, ten by tak mohel do Ziliny na namestie, tam by se pobaveli tisice….! Navyse este ma aj patent na mudrost, co je pozoruhodne a az neuveritelne.
Anonym píše:
Pondělí 05.05.2014 21:12
tak tak ako kukám ľahko asi prišiel k majetku a teraz hrá
najmúdrejšieho no ale panboch dal panboch vzal
Chudovsky Pavol
Chudovsky Pavol píše:
Pondělí 05.05.2014 21:43
Tak len pre upresnenie pan Komik nie 18 a 20-22 ale 28-30 a 40-42 ! Rozdiel 12 rocne x 6 =72 ! Mam pocit ze patent na mudrost mate vy...a ze panboh dal a tiez vzal to mate tiez pravdu tak na to myslite lebo neviem co potom budete robit.
Anonym píše:
Pondělí 05.05.2014 22:46
18 je 18! 20 - 2 = 18!
To povie vsetko!
Ale mile od Vas, pan Chudovsky. Pobavel som sa!
Anonym píše:
Úterý 06.05.2014 17:16
Prosím Vás nepíšte v hádankách ten blbec nevie o čom to je.
Ja
Ja píše:
Čtvrtek 15.05.2014 19:06
Asi maju spolu ksefty, ked sa tu takto bavia :-)

« květen 2022 »
květen
PoÚtStČtSoNe
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359