Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / Ivan Capko / Parkovanie na Rozkvete: odpovedá náčelník mestskej polície

Parkovanie na Rozkvete: odpovedá náčelník mestskej polície

Autor: Ivan Capko Poslední změna: Pondělí 14.06.2010 13:07
[2010-06-14] Pred pár dňami som rozoslal sedem otázok dopravnej polícii, mestskej polícii a Mestu Považská Bystrica. Ako prvý mi odpovedal náčelník mestskej polície JUDr. Miroslav Hepner.
Parkovanie na Rozkvete: odpovedá náčelník mestskej polície

Kliknutím obrázok zväčšíte.

Vážený pán Capko


Reagujem na Vaše pripomienky a otázky , ktoré ste zaslali mailom na Mestskú políciu v Považskej Bystrici dňa 2.6.2010. Ospravedlňujem sa za neskoršiu reakciu , ktorá bola spôsobená mojou neprítomnosťou v práci.


Problematika parkovania na Sídlisku Rozkvet v Považskej Bystrici je dlhodobým problémom, ktorý vzhľadom k tomu , kedy bolo sídlisko projektované zrejme v najbližšom období nebude možné vyriešiť k spokojnosti obyvateľov tak , aby nedochádzalo k porušovaniu zákona č . 8/2009 o cestnej premávke a o zmene a doplnení niektorých zákonov ako aj príslušných VZN Mesta Považská Bystrica.


Mesto Považská Bystrica ako správca komunikácií v uvedenej lokalite má snahu riešiť túto nepriaznivú situáciu v rámci technických možností a to budovaním parkovísk na miestach , kde je to ešte priestorovo možné. V štádiu riešenia je aj zjednosmernenie niektorých komunikácií na uvedenom sídlisku , čo by v prípade realizácie umožnilo zvýšenie bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky a po príslušnej zmene dopravného značenia i zvýšenú možnosť pozdĺžneho parkovania osobných motorových vozidiel.
 

Odpovede na Vaše konkrétne otázky vyplývajú zo zákona č.8/2009 o cestnej premávke a o zmene a doplnení niektorých zákonov ako aj z vyhlášky MVSR č. 9/2009 , ktorou sa vykonáva zákon o cestnej premávke a o zmene a doplnení niektorých zákonov.
 

K činnosti hliadky mestskej polície dňa 2.6. 2010 uvádzam , že preverím jej činnosť a v prípade zistenia nedostatkov prijmem príslušné opatrenia . Podotýkam však , že mestská polícia disponuje len obmedzenými silami a technickými prostriedkami a aj v prípade ich maximálneho využitia v konkrétnom čase nie je možné vyriešiť všetky priestupky proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky v zmysle §22 zákona SNR č. 372/1990 Zb. , ktorých riešenie je kompetencii mestskej polície. Napriek tomu bude i naďalej tejto problémovej lokalite venovaná zvýšená pozornosť.
 

V prípade , že telefonicky oznamujete akúkoľvek protiprávnu činnosť na linku „ 159“ nie je Vašou zákonnou povinnosťou uvádzať svoju totožnosť i keď z praktického hľadiska v záujme urýchleného vyriešenia problému a prípadného spätného preverenia situácie je takáto možnosť zo strany mestskej polície vítaná.

Uvedené Vám dávam na vedomie.


JUDr.Miroslav Hepner
Náčelník mestskej polície
 

Anonym píše:
Pondělí 14.06.2010 22:26
cit.: "Napriek tomu bude i naďalej tejto problémovej lokalite venovaná zvýšená pozornosť."

Som nevedel že bývam v problémovej lokalite, a tiež som nevedel že jej je venovaná zvýšená pozornosť. Ale keď to hovorí náčelník tak potom to bude asi pravda. Len či máme na mysli obaja tú istú lokalitu, teda Rozkvet.
Anonym píše:
Úterý 15.06.2010 18:23
Obaja myslíte to isté, teda Rozkvet.Len každý si zvýšenú pozornosť predstavuje inak.U náčelníka to znamená,že auto MP sa po Rozkvete neprevezie 7x za noc, ale 8x.
Anonym píše:
Pondělí 14.06.2010 23:36
prečo nedostal pokutu aj on? prečo som ju dostal aj ja?
MP bude chodiť iba na rozkvet a denne bude dávať tisíce pokút,...
čo to pôsobí? nenávisť občanov voči MP, voči mestu a voči poslancom,...

Nech dá mesto parkoviská a rád zaparkujem ako treba, kľudne nech ich aj spoplatní slušnou cenou, ak nebudem naň vidieť, chcem, by tam boli kamery, aby boli online cez net,...

Ale už ma nebaví viac ako 6 rokov vymýšľať nové parkovné miesta a pozície. Dnes niekto niečo vymyslí a zajtra už tam je niekto iný a zas treba vymýšľať.

Tiež sa mi nepáči ako si musí ničiť auto výjazdom na obrubníky, jazdou po tráve, stáť v ceste a čakať, kedy mi nejaký pretekár udrapí zrkadlo,....

skôr by som privítal meranie rýchlosti hlavne taxikárov, lebo im 30 km/h nič nehovorí, podvečer je to kľudne aj 90 km/h
Anonym píše:
Úterý 15.06.2010 18:20
1. Byt na Rozkvete stojí 70% ceny bytu v inej lokalite aj pre zlé parkovanie.Mal si si byt kúpiť inde.
2. Ty v noci nespíš? Ty pozeráš z okna na auto?
3. Napísal si,že stojíš v ceste a čakáš,že ti niekto udrapí zrkadlo.Tak ty vedome stojíš proti vyhláške,ale pokutovať treba taxi,ktoré nedodržuje rýchlosť.Je to krásne,ked tu niekto anonymne napíše,že síce niečo porušuje,ale pokutovať treba iných,čo tiež porušujú.
Anonym píše:
Úterý 15.06.2010 20:23
Pár reakcií na toho diskutéra, ktorý obhajuje súčasný nelegálny stav:
"prečo nedostal pokutu aj on? prečo som ju dostal aj ja?"
Na toto majú policajti už roky pádnu odpoveď. Pán vodič, teraz riešime váš priestupok...

"MP bude chodiť iba na rozkvet a denne bude dávať tisíce pokút,..."
Ale kde. Stačí keď budú poriadne fungovať dva dni, taká správa sa veľmi rýchlo rozšíri a parkovať sa bude inde. (Hoci aj - hrôza - tristo metrov od vchodu).

"čo to pôsobí? nenávisť občanov voči MP, voči mestu a voči poslancom,..."

Keď nie je mesto schopné vyriešiť parkovanie, tak pokutovaní vodiči vyvolajú tlak, a poslanci a úradníci sa budú viac snažiť.

"Nech dá mesto parkoviská a rád zaparkujem ako treba, kľudne nech ich aj spoplatní slušnou cenou, ak nebudem naň vidieť, chcem, by tam boli kamery, aby boli online cez net,..."

Už vidím Slovákov, ako dobrovoľne platia slušné sumy, keď sused parkuje zadarmo :-) Ale to je detail, podstata je v tom, že mesto NEVIE DAŤ PARKOVISKÁ.
Anonym píše:
Neděle 20.06.2010 09:01
nemôže ignorovať priestupky a musí dať pokutu aj jemu, inak porušuje zákon policajt a po nahlásení ho čaká inšpekcia, čiže dá pokutu mne, musí dať aj ostatním min. 50 autám, ktoré stoja rovnako.

:-D a kde 300 m od vchodu? bol si niekedy na rozvkete? vchody sú vedľa seba, nie kde je parkovať, už iba v meste. Ja som parkovával 1 km od vchodu na veľkom parkovisku, resp, na tom parkovisku čo je nafotené, ale dávno sa už ani tam nedá zaparkovať, takže na čo budem porušovať zákon 1 km od vchodu, ked môžem pred svojím vchodom.

Tlak bol vyvolaný, aby sa autá zle parkujúce na rozkvete nepokutovali, ak si si nevšimol, lebo ľudia chodili, že nemienia platiť, ked nemajú kde parkovať a chcú parkoviská a budú parkovať, odpoveď, nie su peniaze.

Neboj parkovalo by tam dosť ľudí.

ale vidím, že tu je plno diskutérov, čo nemajú autá, alebo nebývajú na rozvkete, laebo majú svoju garáž
Anonym píše:
Neděle 20.06.2010 08:57
1)ked som kupoval byt, tak v tom čase, nebol trh s nehnuteľnosťami, v tom čase sa byty prideľovali.
Tu boli byty pre zamestnancov štátu.
ďalej vtedy sme z vchodu mali auto asi 10 ;-), teraz máme zo 48 bytov skoro 60 áut. neboj ja mám iba jedno.

2) v noci? problém je zaparkovať po 16 hodine, to nei je noc

3) a kde mám prosím ťa zaparkovať? niekomu na hlave? stojím v rade asi 50 áut a všetky sú v jedno jazdnom pruhu

4) Vidno, že nemáš auto a neparkuješ na rozkvete v podvečerných hodinách
5) koho zabije moje auto, ktoré stojí v rade ostatných aut? je tu 30 km/h a tax ide viac ako 60 km/h vedľa je chodník, ihriská, deťom vyletí lopta a ide pre ňu a nerieši. Bola tu obytná zona a to je 20 km/h. Ja chodím 30 km/h a nerobí mi to problém.

takže zapni mozog, ale ten nemáš, problém je, že nie je kde zaparkovať, ale ísť predpisovo sa dá
Anonym píše:
Neděle 20.06.2010 15:45
No super.Ten,čo nemá mozog má svoj dom a 1500 štvorcov k nemu v tichej lokalite a ten s veľkým mozgom býva v kuríne a ešte na rozkvete!
Anonym píše:
Neděle 20.06.2010 19:55
Pokračuj.Ked si kupoval,tak sa pridelovali zamestnancom štátu.Tak ho máš zdarma.Mne nikto nič nedal a ešte aj tebe som ho zaplatil.A auto mám s hviezdou.To ty máš vozidlo.
Anonym píše:
Úterý 15.06.2010 18:09
Ako vždy ste nám povedal to, čo vieme.Nepovedal ste prečo stojí auto za značkou,na trávniku,alebo v križovatke.To chcete povedať,že orgán,ktorý umiestnil tú značku nevedel,že to je problémová lokalita? Tá značka stojí 110 € a nikto ju nedodržuje a nikto to netrestá, to znamená,že je tam zbytočná.Hovoríte toto: Podotýkam však , že mestská polícia disponuje len obmedzenými silami a technickými prostriedkami a aj v prípade ich maximálneho využitia v konkrétnom čase nie je možné vyriešiť všetky priestupky proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky v zmysle §22 zákona SNR č. 372/1990 Zb. , ktorých riešenie je kompetencii mestskej polície. Napriek tomu bude i naďalej tejto problémovej lokalite venovaná zvýšená pozornosť.Vy máte titul JUDr. na to,aby ste zdôvodňoval ako sa to nedá.Presne ako s nálepkami taxi, ktorými je olepené celé mesto.Ak celá MP nie je schopná usvedčiť lepičov, za 500€ som ochotný dodať vám dôkazy.Stačí na to kamera a jedna noc čakania.Ale nie v aute.U vás viac ako u iných platí: Kto chce,hľadá spôsoby,kto nechce hľadá dôvody.už by bolo načase,aby ste dokázali,že vám krivdia,keď vás volajú Čierni lenivci.
Anonym píše:
Středa 23.06.2010 21:31
 500€ za noc??? Slušná mzda ! Kde pracujete? Ste skromný človek.. Ak toto majú aj "mestskí" na jednu noc a nefilmujú taxikárov a iných ako lepia reklamy a rôzne nálepky, tak sú naozaj lenivci ... a strašní! Ja by som to bol ochotný robiť, povedzme aj za 80-100 € na noc !!! :-)) S vášho príspevku je poznať,že by ste mali vôľu niečo robiť, no nepoznáte celý mechanizmus. Váš štýl- "svet gombička, alebo James Bond" sa mi však páči. Možno by ste mali byť človeče aj tým náčelníkom. Veď za päťstovečku na noc by vám to slušne sypalo. Veľa zdaru. :-)
Anonym píše:
Čtvrtek 24.06.2010 08:43
Aj ja by som to robil za 80,-
Anonym píše:
Středa 16.06.2010 00:14
Problematika parkovania na Sídlisku Rozkvet v Považskej Bystrici je dlhodobým problémom, ktorý vzhľadom k tomu , kedy bolo sídlisko projektované zrejme v najbližšom období nebude možné vyriešiť k spokojnosti obyvateľov tak , aby nedochádzalo k porušovaniu zákona č . 8/2009 o cestnej premávke a o zmene a doplnení niektorých zákonov ako aj príslušných VZN Mesta Považská Bystrica.
Preložené do reči OBČANA:
To sídlisko je postavené tak,že nie je možné parkovanie pre každého pri svojom dome bez toho,aby vodiči neporušovali zákon.My to vieme a preto na zákon kašleme a riešiť to vyžadovaním zákonnosti to nebudeme.Nebudeme predsa takí hlupáci aj na Rozkvete, stačí,keď dávame papuče pri nemocnici.Tiež tam nie je na 300m kde zaparkovať,ale keby ľudia zdravšie žili,nemuseli by chodiť do špitálu.
Pán náčelník zabudol vymenovať tie zákony a §,ktoré mu riešenie vyložene hrubých priestupkov priamo prikazujú.
Ja, ďalší anonym :-)
Ja, ďalší anonym :-) píše:
Středa 16.06.2010 08:33
Zato, že na Rozkvete nie sú parkoviská, môže zlá pravica, Fico by to iste vedel vyriešiť za 2 dni :-D :-D

No nie... nezávidím vám to tam, jediné riešenie a to nespraví obec ale vy, je presťahovať sa do iného mesta najlepšie. A k tým policajtom... no pokutovať musia, noc je dlhá, kávička na Esse tiež čosi stojí, peniaze potrebuje každý páni !!
Anonym píše:
Sobota 26.06.2010 08:37
"HRUBÝ" je tak akurát krajec chleba, alebo napr. .... Priestupok je priestupok, či už "taký" , alebo "onaký" , vážený mudroň.
A čo sa tak písomne obrátiť na riaditeľstvo NsP v Pov. Bystrici , resp. VUC ,pod ktoré NsP patrí, aby pre pacientov- motoristov zabezpečilo dostatočný počet parkovacích miest. Priestor by predsa bol, napr. nevyužitý park pri NsP, resp. využívaný na účely o ktorých sa sem písať nehodí. Dostanete jasnú odpoveď: Peníze , peniaze a peneži !!! Nejsou a taky nebudou! Rozkvet je špecifický tým, že skutočne nie je kde parkovať a ak parkujú vodiči "rôzne" , tak je to buď ich pohodlnosť, bezohľadnosť , no väčšinou je to nutnosť- inak sa nedá. No predpokladám, že do NsP denne nejazdí päťsto hypochondrov len tak. Jednoduchšie je frflať
na "žandárov", no tí parkovisko nevybudujú, ani nebudú "písať" na VUC.
     Hádanka: Keď na pohrebe spadne farár do jamy, kto za to môže? No policajti predsa :-)
Anonym píše:
Sobota 26.06.2010 14:44
Aha. Takže keď niekde parkuje plno áut v rozpore so značkou, tak policajt povie - rozšírte si parkovisko.

Ale inokedy dá policajt papuču alebo auto odtiahne.

Otázka: podľa čoho sa policajt rozhoduje, kedy dá papuču a kedy mávne rukou - rozšírte si parkovisko?

To by ma naozaj zaujímalo.
Anonym píše:
Neděle 27.06.2010 20:50
Myslím, že som sa celkom jasne vyjadril k téme a parkovaniu na Rozkvete, s tým sa zatiaľ hýbať nedá, je to špecifikum. Viem to dobre, denne maturujem pri parkovaní vo večerných hodinách a to máme iba jedno auto.

Neviem o tom, že by sa v PB odťahovali vozidlá , ktoré tvoria prekážku cestnej premávky, aj keď zákon to umožňuje. Odťahujú sa predsa iba vraky a staré vozidlá, či sa mýlim ?

Aj policajt, či mestský , alebo štátny je podľa mňa iba človek a v tomto prípade je na dobro veci / ja myslím, že v prospech každého z nás /, že je na konkrétnej situácii a konkrétnom policajtovi, priestupok vyrieši.
Priestor mu na to dáva zákon o policajnom zbore, či obecnej polícii. Záleží na niekoľkých okolnostiach ako policajt priestupok vyrieši. Nie vždy to musí byť nepopulárna papuča, či pokuta.Sú aj iné možnosti. Je jasné , že nikdy sa nevyhovie všetkým a niekto je spokojný, iný ukrivdený, no podľa mňa striktný, prístup a jednoznačne daná sankcia za konkrétny priestupok nie je až tak úplne fér, lebo nie pre každého je 20 € 20 €, to mi asi dáte za pravdu.

Anonym píše:
Úterý 09.11.2010 15:06
Prečítala som si diskusiu k tejto problematike. Je pravdou, že na "zlé parkovanie" upozorňujú ľudia, ktorí auto nemajú. Mesto sa snaží situáciu riešiť, napríklad postavili nové parkovisko za POVBYTom. Ale načo je dobré také parkovisko, ktoré nie je strážené, je naň voľný prístup z lúky, za POVBYT chodieva piť alkohol a drogovať dorast??? Na nič. Prikláňam sa k názoru, že pokiaľ by bolo parkovisko platené, strážené, našlo by svoje uplatnenie. Úžasná situácia je pri blokoch N. Sú tam 2 pieskoviská (nevyužívané deťmi), ktoré nespĺňajú základné hygienické parametre. Okrem toho je tam jedna húpačka (nedodržaná STN EN 1176) a pozostatok z ďalšej hojdačky. Miesto je vyasfaltované... Normálne tam večer začali parkovať autá (pred 16 hodinou sa tam neparkovalo)... Ráno všetci odchádzali do práce, takže vyasfaltovaná plocha bola voľná... Prišla mestská polícia a začala dávať papuče, lebo "niekto sa sťažoval, že sa tam parkuje, že je to detské ihrisko"... Takže sme sa dali do pátrania:
1)detské pieskoviská neboli nikdy prehrabávané, prelievané, neboli nikdy robené testy z hygieny, ako to predpisuje zákon
2) hojdačka nespĺňa normy bezpečnosti
3) dopadová plocha je asfalt, čo je zakázané
4) do pieskoviska chodia robiť svoje potreby mládežníci potúžení alkoholom
5) toto miesto nie je zaevidované v územnom pláne ako detské ihrisko...
6) detské pieskoviská využíva mládež na posedenie, nie deti na hranie...
Najlepšie na tom je, že kúsok od spomínaného miesta boli vybudované 2 detské ihriská (jedno pri Hermese a druhé pri Kaplnke, ktoré spĺňajú všetky normy)
Snažíme sa o zrušenie týchto nevyužívaných pieskovísk, lebo by sa tým uvoľnila plocha minimálne pre 15 áut bez investícií...
Ale pokuty padajú...
A ešte jedna vec: prečo mesto neumožní prenajatie parkovacieho miesta pre nás obyčajných občanov? Prečo si nemôžem predplatiť parkovanie na rok?

« říjen 2020 »
říjen
PoÚtStČtSoNe
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359