Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / Ivan Capko / Kolotoče - pojazdná "kultúra" s požehnaním úradov?

Kolotoče - pojazdná "kultúra" s požehnaním úradov?

Autor: Ivan Capko Poslední změna: Středa 27.10.2010 00:28
[2010-10-23] Tak ešte možno kasíno vedľa postaviť v tradícii, "... šak to dodatočne schvália..." a naozaj nám netreba ani svietiť. Alebo preto máme "kočovníkov" medzi panelákmi na miestach, kde sa nesvieti? Podľa hesla pod lampou je najväčšia tma. A hlavne sa tam dobre skrývajú veci dohadované "načierno"...
Kolotoče - pojazdná "kultúra" s požehnaním úradov?

Kliknutím fotografie zväčšíte

Dobrý deň,

 nemám rád, keď musím svoj voľný čas a energiu míňať písaním takýchto správ, ale sú veci a záležitosti, ktoré už  prekročia môj prah tolerantnosti, ako aj tá nasledujúca.

 

Priamo pod našimi oknami zo dňa na deň „vyrástol „kočovný tábor“ s autíčkami...
Okrem toho, že je táto skupina napojená elektrickou predlžovačkou priamo v našom vchode si naozaj nemyslím, že práve toto tu potrebujeme a práve v takejto dobe, keď nie je ani kde zaparkovať pre obyvateľov, ani večer nesvietime  na uliciach medzi panelákmi, lebo veď nie sú peniaze.

Po telefonáte na Mestskú políciu ( sobota 23.10 14:24 hod a 14:50 hod.) sa mi na druhý krát podarilo zistiť toto:

1.) elektrickú energiu majú napojenú od „pani susedy“ z nášho vchodu, takže s tým sa nedá nič robiť...

2.) a keďže v piatok o 15.00 podali na Mestskom úrade títo „podnikatelia“ žiadosť o povolenie a táto žiadosť je „v štádiu riešenia má ju na starosti p. Martaus“.. mestská polícia podľa službukonajúceho s tým až do pondelka nemôže nič robiť.

Tak to sa mi naozaj nezdá. A tu sú moje otázky na Mestskú políciu a všetkých zodpovedných:

1.) je legálne sa niekam postaviť na mestskú trávnatú plochu a zaberať miesto pre parkovanie obyvateľov okolitých domov, ničiť aj biedne zbytky zelene, čo na sídliskách máme len na základe toho, že podáte žiadosť o povolenie takejto činnosti, ale vy ju už začnete prevádzkovať ešte pred schválením?

2.) k tomu, či budeme mať priamo pod oknami táboriacich „kolotočiarov“ sa nemusia vyjadriť aj ľudia, pod ktorých oknami bude podporovaný takýto hlučný druh podnikania?

3.) nie je vhodnejšie takýto priestor využiť na park s lavičkami, detským ihriskom , či legálnym priestorom pre výbeh so psami?

4.) a naozaj v tomto konkrétnom prípade nemusí po telefonickom oznámení Mestská polícia konať, keď argumentom je len, že žiadosť je už predložená, ale riešiť sa bude až v pondelok?...

Veľmi sa teším na odpovede aj z Mestského úradu odkiaľ mi doteraz odpovede na takýto podnet neprišli (mailové otázky 2.6.2010 ohľadne parkovania na Rozkvete). Aby som všetko uviedol na pravú mieru od Mestskej polície i Dopravného odboru som odpovede, viac či menej uspokojivé dostal, i keď na stave vecí aj po uistení „cit.: "Napriek tomu bude i naďalej tejto problémovej lokalite venovaná zvýšená pozornosť." nič nezmenilo :-(

 

Tak ako to bude a dopadne tentokrát?

I. Capko

Na vedomie Mestská polícia, Mestský úrad, server PB.otvorene.sk, Ta3, Tv Považie


Reakciu mesta si môžete prečítať tu: http://povazska-bystrica.otvorene.sk/Members/redakcia/mesto-poziadalo-kolotociarov-aby-opustili-rozkvet

Anonym píše:
Sobota 23.10.2010 17:49
....čo už komu vadí na kolotočoch??????
Anonym píše:
Sobota 23.10.2010 18:17
"Pytas sa co uz komu vadi na kolotococh",..cital si vobec o com to je?,kde tie kolotoce su?,..ja neviem,na toto uz sa ani reagovat neda,..drbnuty narod je drbnuty narod,.....
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Sobota 23.10.2010 19:09
Na takéto akcie sa vzťahuje zákon o verejných kultúrnych podujatiach, č. 96/1991.
V zásade by cirkusanti mali takúto akciu ohlásiť mestu 7 dní vopred.
Inak, prakticky všetko je v rukách mesta: či uzná prevádzkovateľom dôvod na skrátenie lehoty, či vyčlení plochy...

Bez súhlasu mesta ide o neoprávnené zabratie verejnej plochy, čo je priestupok, prípadne o nesprávne parkovanie (opäť priestupok). K žiadosti o zabratie priestranstva by sa mal vyjadriť aj dopravný inšpektorát, ak ide o zabratie dopravej komunikácie.

Odporúčam túto vec nepodať ako otázky (vybavia vás podľa informačného zákona, prípadne podľa zákona o sťažnostiach), ale ako podnet na priestupkové konanie. Aj s fotkami - hlavne čitateľné ŠPZ vozidiel. Použiť formuláciu, že SA DOMNIEVATE, že došlo k nesprávnemu parkovaniu, prípadne neoprávnenému zabratiu verejného priestranstva a poškodeniu verejnej zelene. Tým spustíte proces, ktorý má oveľa prísnejšie termíny, a potrebu dokazovania legálnosti tejto činnosti.

Mimochodom, takto umiestnené priestranstvo pre atrakcie je ďalšou kuriozitou a hanbou Považskej Bystrice, ktorá najprv porozpredávala svoje verejné priestranstvá, a teraz krčí plecami.
Anonym píše:
Sobota 23.10.2010 19:59
Mna by skor zaujimalo, ako sa o tomto priestranstve dozvedeli (asi od dotycnej osoby, od ktorej beru elektrinu). To sa fakt v tomto meste uz moze robit hocico koho napadne? A ak nahodou neodtiahnu s tymto humbukom, som zvedava, ako to bude s dodrziavanim nocneho kludu, poriadkom v okoli a odpadkami. A naco vobec prisli? Zeby pred volbami priniesli kulturu na Rozkvet? Radsej nech sa na Rozkvete mesto stara o to, aby svietilo verejne osvetlenie, nebolo blato vsade a bolo kde parkovat a pod.
Anonym píše:
Sobota 23.10.2010 20:02
Pán SMATANA odporúča nedávať otázky, ale podľa jeho najlepšieho svedomia, vedomia a jemu najbližších praktík udať, nafotiť, poslať a použiť takú formuláciu - aby mu nič nemohli.

Pán SMATANA vy ste najväčšou kuriozitou a hanbou Považskej Bystrice!

Je mi na grcanie, keď niekto učí, ako byť udavačskou sviňou a ešte je aj učiteľ. Boh zavaruj aby ste boli niekedy poslancom. Vaša hviezda zhasla s otvorením diaľnice v Považskej Bystrici.
Sorry.
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Sobota 23.10.2010 20:47
Neučím udavačstvo, učím občiansku sebaobranu.

Pretože v tejto krajine zlyháva štát aj samospráva, a je vecou samotných občanov, aby to dali na poriadok.

Ak vy považujete za normálne, keď autá bez povolenia parkujú na trávniku, a obyvateľov sídliska otravuje hluk činnosti ktorá patrí niekde inde, tak ja to za normálne nepovažujem.

Prípadne, ak považujete za normálne, že pracujúci človek sa má ísť osobne naťahovať s cirkusákmi, keď za to z daní mastne platí niekoho iného.

A to, či sa stanem alebo nestanem poslancom, nie je až také podstatné. Je tam len ten rozdiel, či si budem musieť od poslancov pýtať súhlas, aby som mohol na zastupiteľstve prehovoriť, alebo či sa rovno prihlásim do diskusie.
Takže - žiadne dobré správy pre vás.
Anonym píše:
Sobota 23.10.2010 21:30
hm, ono to skor vyzera, ze smatanova hviezda zacala stupat,a nie ze zhasla.
Anonym píše:
Sobota 23.10.2010 22:06
.
Anonym píše:
Sobota 23.10.2010 22:08
Ani mne neda nereagovat. Najjednoduchsie je reagovat anonymne so silnym slovnikom ako "udavacska svina". Musis byt na seba hrdy... Ale najtazsie sa ublizuje ludom, ktorym nemas co pravdice splechnut do tvare, vsak? L.Panták
Anonym píše:
Neděle 24.10.2010 00:05
Viete, keď sa zamyslíme prečo je Švajčiarsko tam kde je a prečo je Slovensko v perdéééli...
Nuž ono je to tým že vo Švajčiarsku žije 7 miliónov "udavačov".
Anonym píše:
Neděle 24.10.2010 21:31
moj zlaty, a ty si vytiahol paty z pb? zaujimave, ze ja zijem vo svajciarsku uz niekolko rokov a este som tu ani jedneho udavaca nestretla. tak toto bolo teda to najprimitivnejsie porovnanie slovenska so svajciarskom ake som kedy citala a pocula. vies, uroven svajcisrska je stavana na uplne inom systeme a nie kto koho uda, kto koho poohovara a co kto komu ukradne..... ludia ved sa zamyslite nad tym co tu kto pisete, myslim, ze niekedy to nema ani v ri.i miesta.....
Anonym píše:
Pondělí 25.10.2010 00:57
Nechapem co tu stale pletiete udavacstvo... Ak sa mi zda ze niekto porusil zakon resp. vykonava cinnost, ktora moze sposobit inym ludom ujmu rozneho charakteru je mojou povinnostou a v obcianskom zaujme sa tej osoby minimalne opytat kto jej povolil taku cinnost vykonavat resp. este lepsie nechat to presetrit subjektami na to urcenymi. Svajciarsko a Slovensko prosim vas neporovnavat... obcianska uvedomelost je tam na takej urovni a fungovanie samosprav a jej zloziek taka, ze tam si nikto nedovoli robit co chce - teda zaparkovat pod barakom niekolko aut a rozlozit kolotoce - vo Svajciarsku by tam nevydrzali ani 1 hodinu.
Anonym píše:
Pondělí 25.10.2010 01:19
No veď stačí čítať.
Tu niekto vyhodil na oči tuším Smatanovi, že je udavač, lebo dal návod ako overiť legálnosť tých parkujúcich.
Potom prišla reakcia, že Švajčiarsko je OK preto, lebo tam žije 7 mil "udavačov". Takže kolotočiari bez povolenia by na tom trávniku nevydržali ani hodinu. Ja by som teda tipoval skôr 15 minút, kým by prišli policajti a všetkých ich zbalili.

Pojem udavač môže existovať len v krajine, kde ľudia neberú štát ako svoj. Ale ako niečo nanútené. V normálnych krajinách občan rešpektuje zákony a vyžaduje to aj od iných. V normálnych krajinách nestavajú cirkusáci svoje atrakcie na trávnikoch pod oknami bytoviek.
Anonym píše:
Pondělí 25.10.2010 00:50
Pocuj neviem kolko ti kto plati aby si sem kydal tie zvratky, ale asi si na tom dost zle. To ze si nepochopil o co sa jedna je v poriadku ale este sa s tym aj chvalit je hodne korunovaneho.... (princa nie - to iba aby si to tentokrat pochopil)
Anonym píše:
Pondělí 25.10.2010 12:26
na Smatanu nejeden nadava,ale jediny clovek co tu bojoval za ludi,obyvatelov,zatial co vsetci sedia pri pive a komentuju,jo a za Boha sa schovavaju.ovce sedlacke.takto z tohoto mesta nikdy nic poriadne nebude.ikolotoce pod oknom by som ani ja nechcela.ak ty hej,tak to sa divim.ked ty obcan anonymny nic s tym nebudes ropbit,lebo nemas gule,tak ani nekomentuj.lebo takyto obcan je hanba mesta.tfuj
Anonym píše:
Pondělí 25.10.2010 22:45
pán Smatana a Vy na bicykli máte všetko v zmysle zákona a nechodíte na bicykli po chodníku?,veď je to tiež proti zákonu? Nečumte len vedľa seba a budťe príkladom. Držíte sa hesla "Zlodej kričí chyďte zlodeja". Buďte príkladom, však ste učiteľ!!!
Anonym píše:
Sobota 23.10.2010 20:00
Bývam tiež v paneláku vedľa kolotočov a musím povedať, že mi vôbec, ale vôbec neprekážajú.
Naopak, myslím si že sú pozitívnym spestrením a oživením. Samozrejme v súlade so štandardnými podmienkami, vrátane ohlásenia úradom, bezpečnosti prevádzky, atď...
Neviem, ako p. Capkovi, ale mne tam v tej lokalite určite viac prekážajú napríklad hneď 2 krčmy vedľa seba. Kolotoče po pár dňoch odídu, krčmy s ožranmi zostanú!!!
Anonym píše:
Sobota 23.10.2010 20:32
Tiež vidíme tie železá z okna a čudujeme sa. Má to niečo spoločné s pamiatkou zosnulých? Alebo tu prišli prezimovať? Možno majú aj poníky a tie spasú trávu okolo panelákov. Hurá, som rád, že bývam v Považskej.
Anonym píše:
Sobota 23.10.2010 21:57
No ved ke´d boli naposledy kolotoče za Hypernovou, tak koníky celkom dobre spásli to priestranstvo, nebolo treba kosiť.

možno by to bolo riešenie aj pre mesto - kupilo by dvoch somárikov a tí by postupne spásali celé mesto. A ušetrilo by sa za kosenie. A ako bonus k tomu mohli by ešte napríklad aj niečo voziť - možno by to bola super atrakcia, vo viedni majú kone, u nas by vozili somáre :)) V lete na vozoch a v zime na sánkach.

Alebo by to mohli byt ovce a s tych by bol ešte väčší úžitok...
Anonym píše:
Neděle 24.10.2010 11:27
Nič netreba kupovať !!O baja živočíchovia sú tu!! Primát a viceprimát!! Po voľbách aj tak nebudú mať čo robiť, a činnosťou uvedenou v hornom príspevku by aspoň kompenzovali škody čo boli ich pričineným napáchané!!!
Anonym píše:
Sobota 23.10.2010 22:02
No schválne som vyšla sa pozrieť na balkón, ako to vyzerá s kolotočmi. Absolútny kľud, v jednom, alebo dvoch karavánoch tlmené svetlo a... ticho.
Ale o to viac rezonovalo pijanské hulákanie z vedlajších krčiem! Tak to mne vadí!
Tu na Rozkvete Žijeme v neprirodzenom panelákovom obložení. Buďme radi, že občas sa tá šeď naruší. Na ploche, ktorá má od pojmu trávnik strašne ďaleko, ale na tieto kolotoče vyhovujúca.

Anonym píše:
Neděle 24.10.2010 00:02
A už spustili prevádzku?
Podľa fotiek to ešte len montujú. Zábava sa ešte len chystá.
Ivan Capko
Ivan Capko píše:
Neděle 24.10.2010 00:04
Ja by som ešte rád pripomenul, že to hlavné o čo ide je 1.), že tu " kolotoče" ... (aj keď sú to staré zhrdzavené " autíčka")_ sú tu nelegálne!!!, a že si nemyslím 2.) , že práve toto je tá forma "kultúry", ktorá by tu bola treba a ktorá by nás všetkých posúvala k niečomu pozitívnejšiemu( spomínal som rozumnejšie využitie tejto plochy na detské ihrisko, prípadne park...) aj keď naozaj
to, že narúšať panelákovú šeď treba, je skutočne pozitívny názor... :-) ale snáď sa to dá aj trošku vhodnejšie a inteligentnejšie ako sa to deje práve v týchto dňoch... Alebo je toto ten druh relaxu, ktorý si tu predstavuje väčšina z Vás? Aký je Váš názor? Budem vďačný za Vaše reakcie pod konkrétnym menom... Ak Vás teda niečo nenúti zostať anonymným...? PS: Teší ma že túto stránku sledujú ľudia s názormi rozdielnymi, ale viac by ma tešilo, keby sa pod svoj názor aj dokázali podpísť. :-)
Anonym píše:
Neděle 24.10.2010 07:49
O autíčka bude záujem,teda sú tam žiadané,tak nech tam sú.Ak vám tam chýba galéria napr. tak tam nejakú dotiahnite.A ak ste asi pred mesiacom parkoval pred vchodom do prioru a nemal ste ho označené že má povolenie na vjazd na pešiu zonu p.Capko,tak ste to povolenie mal niekde skryté alebo na drzáka?Ak ste ho aj mal,musel ste stáť v strede alebo sa dalo dať aj nabok,aby ho ľudia nemuseli obchádzať?A prečo anonymne? Nuž preistotu.
Anonym píše:
Neděle 24.10.2010 08:37
"Pozrela som sa z okna a pri kolotočoch je kľud" - jasný príklad absolútnej čitateľskej negramotnosti. Treba čítať v čom je problém. NEudavačské svine nevedia udávať, ale ani čítať. Takže podobná otázka - Keď príde Šakira alebo Madonna koncertovať na Rozkvet a jej vozy, ktoré privezú tribúnu, štúdio, rozbijú chodníky, poškodia cesty, kanalizáciu, a zdevastujú zeleň, tak sa pozriete z okna a poviete si "Ako len pekne spievajú" ?
Anonym píše:
Neděle 24.10.2010 08:58
ako je to s tým vašim autom čo stálo na pešej a ako so zelenou čo tu spomínaťe aj ked sa jedná len o psíkmi hnojený kusok trávnika ktorému nemožu uškodiť a ako že participujete na predajni zriadenej v čiernej stavbe v centre mesta?prečo dávate zarobiť tomu smradovi Matušíkovi a neignorujete ho? aby ste mal biznis a že ľudia potrebuju bundy a tak? no oni asi rovnako.ale ak ste vy lepší,tak to sem napíšte.som zvedavý na vašu odpoved.
Ivan Capko
Ivan Capko píše:
Neděle 24.10.2010 09:17
Rád odpoviem, keď budem vedieť komu odpovedám. Kľudne aj osobne. Tak sa podpíšte až viem, kto vie tak super reagovať a kto je schovaný za anonymitou internetu. A keď ked sa jedná "len" o psíkmi hnojený kusok trávnika "ktorému nemožu uškodiť"... Asi nemáte deti, alebo o hygiene takýchto trávnikov moc neviete, keď takto píšete. Inak vidím, že podľa princípu jedna pani povedala ste dosť informovaný... aj keď značne nesprávne....Nuž ale v Povaźskej je to už tak.. Najľahšie je nadávať anonymne na nete... Tak veľa zdaru a úspechov v tomto želám
Anonym píše:
Neděle 24.10.2010 09:38
na súčastného poslanca alebo primáta ale nie po spravodlivosti, poriadku a kultúre volajúceho občana.Záleží na tom ako sa volá ten kto sa pýta? Alebo na otázke samotnej?Vám zjavne áno na tom 1.
Anonym píše:
Neděle 24.10.2010 09:53
Aj my sme zvedaví.Na vaše odpovede. V.Pekár a Miša
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Neděle 24.10.2010 12:16
Pán Capko, ak máte záujem, zapnem diskusiu k tomuto článku v časti "fórum", a tam môžu diskutovať len registrovaní čitatelia.
Anonym píše:
Neděle 24.10.2010 09:11
Katastrofen!A ak by ešte v noci šakira chodila po rozkvete a prepadla ťa.Nebodaj znásilnila ťa na tom potrubí alebo zničenom chodníku tak by si mal zničený celý život vlastne.Rýchlo sprav petíciu za zákaz šakiri aj madoni aj roba kamzíka,lebo aj ten by ťa mohol "zlomiť".
Anonym píše:
Neděle 24.10.2010 11:31
Bože - ako sa človek odreaguje pri takomto čítaní - keďže sa ho to už netýka. Najkrajšia slať pre občasna - sťahovanie rodiny z Pov. Bystrice preč!! Chvála bohu - nám sa to podarilo !!
Anonym píše:
Neděle 24.10.2010 16:47
A ako sa Vam byva na Marse? Lebo neviem, kde by to mohlo byt ine, co sa Slovenska tyka:-)
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Neděle 24.10.2010 12:15
Citát: "A prečo anonymne? Nuž preistotu."

Áno pre istotu - aby niekto nevytiahol na vás nejakú takú blbosť, ako ste vy vytiahli na Ivana Capka! Že pred mesiacom vykladal tovar kdesi v zákaze vjazdu?
Nedajte sa vysmiať. Ak vám to vadilo, mali ste proti tomu niečo urobiť! Vtedy, keď tam stál.
Teraz to len vyťahujete ako zastierací manéver, aby sa odviedla reč od problému kolotočiarov na sídlisku. Alebo len tak, zo škodoradosti.

Toto mesto si ešte bude musieť svoje preskákať, žiaľ. Žiadny dokonalý primátor nedokáže uchrániť občanov pred dôsledkami ich vlastných činov.

Anonym píše:
Neděle 24.10.2010 15:35
Nesúhlasím s vami a myslím si že mohol dať auto p.Capko nabok a ak nemal povolenie,tak tam nemal vchádzať vôbec.Ak by tam potrebovalo vojsť zo 3O vodičov či kolotočiarov,kam by sme sa dostali?No a že mu je na biznis dobrá čierna stavba a nezaujal iný postoj to tiež niečo naznačuje o človeku.Ale mohol odpovedať:pardon za to auto a Matušík ma ukecal...a nie odvádzať pozornosť na Shakiru a vyhýbať sa odpovedi z dôvodu že ju žiada anonym.Nemyslím že ho tu nemusíte ochraniť.Nikto mu neubližuje a je už dosť veľký.
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Neděle 24.10.2010 15:45
S čím prosím nesúhlasíte? Ja predsa neobhajujem nesprávne parkovanie, ak sa ho p. Capko dopustil. Len sa mi nepáči, keď to tu ktosi (anonymne) zrazu vyťahuje, po mesiaci, hoci vtedy nič proti tomu neurobil. To je potom len odvádzanie pozornosti alebo škodoradosť. Mali ho vtedy upozorniť, alebo zavolať policajtov, ak by si nedal povedať.

Čo sa týka obchodovania s p. Matušíkom: to si ako predstavujete? Že by mal ako dodavateľ tovaru vyhlásiť bojkot každému obchodníkovi, ktorého správanie sa mu nepáči? Prípadne, pred uzavretím obchodu by si mal vyžiadať potvrdenie z mestského úradu, či kupujúci nemá nejaké čierne stavby?

Ak vy takto fungujete, nech sa páči, naozaj zásadové, ale potom predpokladám, že nenakupujete v obchodoch, kde sa predáva tovar z Číny. Lebo tam mučia politických väzňov. A pred tým, ako si kúpite rožky, si vypýtate od pekára výpis z registra trestov.

Ale môžeme sa vrátiť k téme kolotočiarov na Rozkvete? Či sú tam legálne alebo nie? A kde má mesto vyhradené plochy na takéto aktivity?
Ivan Capko
Ivan Capko píše:
Neděle 24.10.2010 19:44
1.) Nesprávne som neparkoval, lebo som pracoval na fasáde Prioru a s Mestskou políciou som mal vjazd dohodnutý a 2.) s p. Matušíkom nijakú zmluvu ani obchody nemám , pretože ja majiteľom obchodu firmy, pre ktorú pracujem v oblasti makretingu a organizácie projektov, nie som, takže sa treba obracať na tých správnych ...
...komentujem toto aj napriek tomu, že som si povedal, že už na invektívy, ktoré sa netýkajú toho o čom píšem v článku reagovať nebudem. A posledné čo pripomínam je, že každý z Vás má právo komentovať to čo sa okolo neho deje a neúhlasiť s tým, čo sa mu nepáči a mal by mať aj tú zodpovednosť a odvahu sa pod tieto názory podpísať, prípadne nechať kontakt ak má osobné výhrady až sa môže s kritizujúcim a alebo kritizovaným skontaktovať, keď ho kvári viac osobná zášť ako javy, ktoré sa dotýkajú negatívne ná všetkých.
!!!týmto naozaj túto diskusiu z mojej strany končím. A želám Vám nech je všetko okolo Vás také, aby Vás nič netrápilo a vyhovovalo Vám.
Anonym píše:
Pondělí 25.10.2010 01:21
Dik pan Capko za vysvetlenie aspon vidiet aku vahu maju zarucene informacie ludi ktori sa "pre istotu" nepodpisu. 90% uplnych nezmyslov.
Anonym píše:
Neděle 24.10.2010 10:06
tie zhorené autá na parkovisku by mal zaplatiť ivan capko udal ľudí ktorí parkovali na tráve.dostali pokutu a potom si dávali autá na parkovisko kde zhoreli.kamery akože boli nefunkčné takže aj mestská polícia by mala platiť za zhorené autá,veď vyberala pokuty.takže treba dať capka a políciu na sud nech zaplatia tu škodu. ... zvedelik
Anonym píše:
Neděle 24.10.2010 10:14
ako je to s tebou záhradník z rozkvetu?
Anonym píše:
Neděle 24.10.2010 15:54
zvláštna logika. Akože keby auto neparkovalo na parkovisku, ale na tráve, tak by nezhorelo???

Podivné mesto táto Považská.

Ale dobrá správa, že po Capkovej minulej akcii začala polícia dávať pokuty za zlé parkovanie. Asi to malo význam.
Anonym píše:
Neděle 24.10.2010 16:22
Mozno by sa malo zacat pekne po rade.
Prepis aut - prislusnik Peter P. a jeho arogantne spravanie.
Prideluje "zlate" cisla ludom ktori mu zacvakaju do vacku. Take cisla ako pridelil aj sam sebe na svoju alhambru "100"
Ked chce take cislo bezny smrtelnik tak vas vysmeje a este vam vynada.
Treba aby si policia a hlavne ich sef spravil poriadky s takymito a az potom mozu dalej nieco riesit.
Anonym píše:
Neděle 24.10.2010 23:00
p. P. je poriadne arogantný a tie čísla prideľuje podľa známosti. Osobne som bol toho svedkom, ked ma predbehol chlap a dostal okrúhle číslo 300.
Anonym píše:
Pondělí 25.10.2010 15:47
koniec sveta, nemam okruhle cislo na aute... no co aspon si ho tazsie zapamataju organi a ini mafiani a mozno tak skoro nezhori =D
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Pondělí 25.10.2010 22:41
Ľudí s tými jednoduchými ŠPZtkami voláme dyslektici :-)
Zložitejšie čísla by si nezapamätali, tak si musia vybavovať také pre nich, také jednoduchšie...
Anonym píše:
Úterý 26.10.2010 12:06
Nech si vybavuju, ale aj ja som toho nazoru , ze ta arogancia a ponizovanie zo strany toho prislusnika je neunosna. Ja som tam bol za posledny rok dvakrat a mal som moznost zazit ze sa tvaril ako maly Boh, ziadne slusne spravanie a kseftari s autami sa len tak predbiehali a velke tykanie s nim.
Anonym píše:
Úterý 26.10.2010 13:45
jaaaj, ta predlzovacka na fotke je krasna, sekera uz je nachystana :-DDDDD

« červen 2020 »
červen
PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359