Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / ZDRUŽENIE BYSTRICYKEL / Vianočná cyklojazda

Vianočná cyklojazda

Autor: OZ Bystricykel Poslední změna: Sobota 11.12.2010 12:42
Ako sa jazdí na bicykli v palčiakoch? Patria vianočné ozdoby len na stromček? A smie sa predné svetlo nahradiť prskavkou? Príďte sa presvedčiť na Vianočnú cyklojazdu!

Vianočná cyklojazda nebude mať nejaké aktivistické ambície, ide o zážitok z jazdy vysvieteným mestom v predvečer zlatej nedele, o atmosféru v blikajúcom pelotóne a malé prekvapenie okolia venujúceho sa predvianočným nákupom. Je to príležitosť vytiahnuť bicykel aj pre tých, ktorí inak jazdia len v lete.

Cyklojazda vyrazí spred mestského úradu v sobotu 18. decembra o 16:30. Povedie mimo automobilových komunikácií a víta nielen bicykle, ale aj akékoľvek nemotorové dopravné prostriedky. Po obkrúžení centra zamieri k Domanižanke a bude pokračovať až k najhyperrodinnej obchodnej zóne, kde sa otočí a rovnakou cestou sa vráti späť do centra.

Po skončení sa bude dať ešte zostať v reštaurácii Arcadia (pri podchode). Posedieť, porozprávať, vymeniť si recepty. Nie je pripravený žiadny program.

Samotná jazda je zámerne až po zotmení, nezabudnite preto okrem rukavíc a teplého oblečenia aj na čo najviac svetielok, blikačiek, odraziek a zvončekov nech ja nás nie len vidieť, ale aj počuť. Veď výzdobu na stromček a salónky máte ešte v krabici, prečo si nevylepšiť bicykel. A samozrejme na prskavky. Vítaní sú fotografi.

Pražskú inšpiráciu ako prísť na vianočnú cyklojazdu vo veľkom štýle nájdete pod článkom na webstránke Bystricykla:
www.bystricykel.sk/akcie/2010/vianocna-cyklojazda

Tak ak môžete, opustite na chvíľu umývanie okien, pečenie medovníkov a zhon predvianočného nakupovania a príďte!
 

Anonym píše:
Sobota 11.12.2010 16:45
Super vymyslene...cykloservisom mrznu cez zimu ksefty,tak pod ho barani a nechajte si na solou posypanych cestach rozozrat vase cinske kelysi,ctmka,olprany... :-) ...a o takzvanej bezpecnej jazde v zime na bajku a v Povazskej moze pisat len kreten...
Anonym píše:
Sobota 11.12.2010 17:31
Keď narazíš na zasolený úsek, tak si môžeš ten svoj poklad hodiť na plecia a preniesť ho.
Ale to ti zase soľ zožerie podrážky :-)

Anonym píše:
Neděle 12.12.2010 08:15
Prepáč, asi si nepochopil pozvánku a plagátik. Asi nenosíš čiapku. Možno pochopíš na www.bystricykel.sk. A možno nie. Ale príď sa pozrieť, či tam v sobotu o 16:30 bude mať niekto Tebou uvádzaný matroš.
PS: Nevlastním cykloobchod, iba bicykel
Iva Posluchová
Anonym píše:
Neděle 12.12.2010 09:52
V auguste to može byt zasa na sánkach.
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Neděle 12.12.2010 12:29
ľudia, uvoľnite sa...
slovo RECESIA má aj iný význam, než hospodársky úpadok.
Anonym píše:
Neděle 12.12.2010 12:39
Čo vám bráni namontovať si na bicykel pomocné lyže?
Anonym píše:
Neděle 12.12.2010 15:24
Alebo iba lyže.
A bike zostane doma.
Hmm
Výbor verejného blaha
Výbor verejného blaha píše:
Neděle 12.12.2010 21:48
Bicyklistická jazda centrálnou mestskou zónou je zakázaná.
Anonym píše:
Neděle 12.12.2010 23:28
Budeme tlačiť, súdruženko. To je ešte väčšia sranda a bude to dlhšie trvať.
Anonym píše:
Pondělí 13.12.2010 09:07
počuj sociáš demokratikuš - asi ti drbe ? Nie, fakt ti drbe. Ak nemáš do čoho rýpať, choď naháňať bezdomovcov, že pijú na stanici, potom urobíš niečo dobré.
Anonym píše:
Pondělí 13.12.2010 11:16
A presne z tohto webu robia prispievatelia to čo je - zabávať sa nieči účet a škodiť, zahatiť všetko hneď v zárodku.
Anonym píše:
Pondělí 13.12.2010 11:52
Nevypisujte, ale príďte na cyklojazdu!
Anonym píše:
Středa 15.12.2010 09:21
na rozkvete mesto nikdy neodpratava sneh z chodnikov za posledne 4 roky . Staci sa prejst pani staronovi poslanci peso chcete priklady chodnik pri studnicke, chodnik od zastávky smerom na zakladnu skolu na lade sa mozete akurat tak prizabit dalej chodnik k obchodu cba ,na bus 10 sa nemate ako peso dostat vsade je lad a rano o piatej ide vsetkým o zivot posypu sa len schody a ostatne pesie komunikacie musite preletiet vzduchom .ani jedny schody medzi panelakmi pri obchode cba nie su posypane, smerom k osmicke zodpovedna partia zasadne nechava 6 schodov pod ladom a snehom v hornej casti schodiska a tie druhe pre istotu uz necistia vobec ved naco ak tak ich nikto nekontroluje a plati sa to z mestskych penazi tak naco by veduci prislusneho odboru kontroloval firmu ako si vykonava pracu. keby sa odpratavanie snehu dalo na starost dobrovolnikom za minimalnu mzdu mnohi studenti by si isli privyrobit staci bystra hlava, ktora by vedela viest organizacne tieto prilezitostne brigady a bolo by to urcite lacnejsie a hlavne poriadne. preto nemaju ludia naladu na podobne akcie ako cyklojazda. spinave mesto, takmer ziadne spoje busov od vlakov hlavne vecer, zdevastovane zastavky plne smeti , nebezpecne schody na rozkvete smerom od novej bytovky,kazdy je inak krivy, mysleli sme ,ze budu nove ,ked sa dostavia bytovka, ale marne sme snivali a o zbernych dvoroch okolo kontajnerov na rozkvete ani nehovorim.preco vieme, ze pred mestskym uradom sneh mame odpratat ale inde naco. takze sa tesim, kedy sa mi podari odstahovat do trencina a konecne vypadnem z tohto mogonova, niet tu preco zostat.
Anonym píše:
Středa 15.12.2010 09:58
Taký je fakt, tak to na Rozkvete vyzerá. Koľko pádov, zlomenín, odrenín, dokonca viem o úraze s trvalými následkami a následnou invaliditou vplyvom pádu na ľadovom chodníku, už bolo. A čo sa stalo? NIČ. Nikto sa nesťažoval, tak je všetko v najlepšom poriadku. Radní páni si hačajú vo svojich poslaneckých krelách a tešia sa dobrému zdraviu. Ale čo by robili páni poslanci, keby občania za každý úraz a újmu žiadali odškodné od prevádzkovateľa chodníkov? To by už tak spokojní asi neboli. A možno by sa prístupové schody a chodníky na Rozkvet začali konečne poriadne čistiť. Takže občania Rozkvetu - zvolili ste si tých istých, čo ste mali - myslíte si, že oni sami od seba začnú niečo robiť vo Váš prospech? Omyl. To Vy musíte na nich tlačiť a neustále im pripmínať, že oni sú tu pre Vás a nie Vy pre nich - aj to len 5 týždňov pred voľbami. Nedajte im driemať na zastupiteľstvách, píšte sťažnosti na VMČ a mesto, lebo si budete lámať ruky a nohy naďalej a oni si užívať poslaneckú smotánku.
Anonym píše:
Středa 15.12.2010 11:59
Vážený pane,plne s Vaším názorom suhlasím,iba si dovolím máličko poopravit-chodníky popred budovy síce patria mestu,ale bohužial mesto neni ich prevádzkovatel,ako píšete,ale čuduj sa svete,zodpovednost preniesli tak ako Ste ich nazvali hradní páni na majitelov budov,čo je proti logige,ved vždy kričali,že do cudzieho majetku sa nemože investovat,ak niekdo náhodov požiadal a maličku dotáciu.Takže,ak niekto na chodníku pred nejakou nehnutelnostou,ktoru ktorýkolvek občan Považskej Bystrice vlastní,bohužial všetky následky spojené s urázmi znáša len a len takýto občan.To je zakotvené v tkz-VZN.Oni sa pekne poistili,to by sa muselo VZN-ko zmenit,ale pojdu proti sebe?Velmi tažko.PS-takže,či chceme,alebo nie musíme do cudzieho zainvestovat a to bud kupenim nejakého ohrebla,lopaty,solventnejší možu zakupit snehovu frézu,prípadne malý odhrnač snehu a toto všetko robíme za vatikansku valutu,prípadne zvýšením daní,čo už predchádzajuci,samozrejme aj s terajším zvoleným primátorom už realizovali a čaká nás to ešte aj v tomto volebnom období.
Anonym píše:
Středa 15.12.2010 13:30
Táto stránka stojí za figu-borovú,to sa nič podstatné v maste nedeje iba jazda na bicykloch? Trápne,treba riešiť iné problémy,nekonečne dlho trvajúca výstavba kruhového objazdu,špinavé mesto,neodprataný sneh.Čakal som že pán Smatana začne riešit´ nedostatky v meste,ale zjavne sa teraz budeme venovat´ len cyklistom.Škoda.
Anonym píše:
Středa 15.12.2010 14:55
Tento článok síce nie je o špine v meste, ale keď už ju neznámy čitateľ a prispievateľ nadhodil, obujem sa doňho.
Vážený neznámy, uvedom si, že špinu po meste nerobia zamestnanci mestského úradu, tú robia bežní obyvatelia. Jeden deň sa niečo uprace a na druhý deň tam je zasa plno papierov. Keby ľudia nerobili bordel, nerozhadzovali papiere a konzervy, nerozbíjali sklá, negrcali na chodníky, nemuselo by sa vynakladať toľko peňazí na upratovanie mesta.
Takže ak chceš kritizovať, kritizuj tvorcov bordelu a snaž sa vychovávať ich. Inak plačeš na nesprávnom hrobe.
Skús si prejsť celý obsah tohto webu a spočítaj články o cyklistoch. Mali by ti (naschvál s malým t) stačiť prsty na rukách, možno len na jednej.
A k téme článku - spoločná cyklojazda je skvelý nápad ako ukázať papalášom, že ľudia v meste chcú používať aj iné dopravné prostriedky, nielen autá. Len dúfajme, že sa to zaobíde bez pádov na zasnežených šmykľavých cestách.
Anonym píše:
Středa 15.12.2010 15:47
Nemusíte sa stále sťažovať len na chodníky na Rozkvete.Prejdite sa peši npr. od železničnej stanice smerom do mesta, všetky chodníky sú na zabitie. Ak ich posolia, to je úspech a ty sa chodec čvachtaj. Tak ako cesty. Soľ a autá nech roznesú.
Anonym píše:
Středa 15.12.2010 16:22
Boli spomenuté chodníky Rozkvetu, tak som na to zareagoval. Ale Vaša pripomienka je trefná. Aj ostatné chodníky sú na zabitie. A radní páni čo? Chjodia autami a tieto veci nevnímajú.
Mám návrh, čo keby sa novozvolení (aj starozvolení) poslanci prešli peši po meste? Ale nie po vlastných mestských častiach, aale po iných. Napríkald SNP-áci po Rozkvete, Rozkvet-áci po Šebešťanovej, Podváži, tí zaze po Strojárenskeje štvrti a Jelšovom,... To by ste videli tých nedostatkov, čo by našli. Lebo cudzie sa lepšie kritizuje a u cudzieho sa ľahšie hľadá chyba.Čo Vy na to páni poslanci? Ale nečakajte do jari.
Anonym píše:
Středa 15.12.2010 16:33
A skuste sa prosím prejst po Orlovskom moste-nemáte šancu....
Anonym píše:
Středa 15.12.2010 23:51
Vazeny neznamy,Vasa odpoved panovi co pisal o spinavom meste je teda ozaj hlupa.Ano,mate pravdu ze tu spinu nerobia uradnici z mesta ale my ludia,akurat snad na to ich volime aby nas zastupovali a k tomu patri aj to,ze budu riadit mesto aby bolo ciste.Ved su plateni z nasich dani,tak isto ako napr.mestska policia ktora ma dbat aby taky co ho znecistuju boli za to postihovani,nie len vyberat pokuty na parkoviskach.A neviem si predstavit ako takych ludi vychovavate Vy,ja to rozhodne nemienim robit aby som od nejakych darebakov dostal po papuli.A ak by sa stal zazrak a ja by som sa ubranil alebo nahodou vyhral,tak este mna bude nahanat Policia miesto tych chrapunov.Rad by som Vas videl ako ich presviedcate aby nerobili bordel.Ja sa mozem podielat len tak,co aj robim ze sam neznecistujem mesto.A tych co nicia zastavky MHD,alebo rozbijaju skla nech riesia Ti co su za to plateni.Rozhodne som zastanca cestovania na bicykloch,ale v tomto obdobi a pri zjazdnosti aka je mi to pripada ako hlupost.Ked sa niekto zrani tak potom dufam ze zaloba za uraz pojde na mesto,nakolko si neplni svoje povinnosti a nie na tych co ho znecistuju.
Anonym píše:
Čtvrtek 16.12.2010 06:19
Tak predovšetkým by ich k poriadkumilovnosti mali vychovávať rodičia. A v určitej miere škola. Tá však nemôže rodičov nahrádzať.
Anonym píše:
Sobota 18.12.2010 10:43
Poriadok a čisté ulice - chodníky - zeleň tu bude až keď dementní fajčiari a fajčiarky budú odhadzovať špaky do smetných košov, nevychované decká obaly od sladkostí to isté, prechlastaní bezdomovci zvyšky po bufete v prírode to isté, leniví turisti čo tam idú s plnou taškou a naspäť s plným bruchom a obaly nechajú v hore to isté, lakomí prerábači bytových jadier čo stavebný odpad nahádžu k smetným košom a kopa ďalších tupcov. Lebo potom nepomôže ani 500 zametačov od Megawaste, okrem toho toto mesto ich nemá šancu zaplatiť.
Anonym píše:
Středa 15.12.2010 16:31
A čo také ste čakali od Smatanu,že spasí Považsku?Ved nevidíte,iniiatíva je už v p.....
Anonym píše:
Středa 15.12.2010 17:45
Od Smatanu už naozaj nič. Ešte tak kritika všetkého a všade.
Anonym píše:
Čtvrtek 16.12.2010 00:26
Ak máš problém so špinou v meste alebo neodprataným snehom, tak zavolaj Strašíkovi na mestský úrad, ktorý je za to platený.
A on musí urgovať na Megawaste, nech robia čosi za tie strašné peniaze.

Žiadny Smatana ani ďalší mestskí poslanci nič iné urobiť nemôžu.A vlastne ani Janas, lebo veď nové vedenie nastúpi až 27. decembra na prvej schôdzi.
Anonym píše:
Sobota 18.12.2010 10:02
to je ten spravny vacsie hovado som nezazil
Anonym píše:
Středa 15.12.2010 16:15
Áno, chodníky popri nehnuteľnostiam, tie hradní páni prifarili jednotlivým spoločenstvám bytov. To je fakt. Myslel som však na neupravené a neošetrené chodníky, ktoré mimo panelákov. Tie asi nepatria majiteľom nehnuteľností a bytovým spoločenstvám. Na tie sa nevzťahuje VZN. Na to vzťahuje jednoznačne zodpovednosť mesta. Alebo sa mýlim?
Anonym píše:
Středa 15.12.2010 16:41
Jednoznačne máte pravdu,ale ako im to pripomenut,bolo tu spomenute,že íst na zastupitelstvo,ale to si mám vziat dovolenku a čakat a počuvat tie ich výmysly až do obeda,potom sa panstvo ide napapkat,prídu,zasa sa kecá a ked už konečne príde rada na diskusiu,velkodušne sa hlasuje,či mi ako občanovi daju možnost vystupit,alebo nie,ved to je choré.Ked su tam pre občana,nech sa tak aj správaju.A ešte by som im dal povinne v diskusii prečítat tieto pripomienky,lebo su vačšinou pravdivé,ako sa hovorí od srdca a nikto nemusí hlasovat,či mi dovolí napísat kritiku,alebo nie.
Anonym píše:
Středa 15.12.2010 17:43
Prvé zastupiteľstvo zasadne až 27.12. Tak to naplánoval ešte Adame, meniť sa to nedá. A majú čo robiť, keď nových pustia k "papierom" a štyri dni budú do konca roku. PREČO tak neskoro, vyžíva sa staré vedenie? Veď tak kritizovalo to predošlé, keď pol Bystrice predalo deň pred nástupom nových ľudí. Teraz je bezvládie, jedni čistia, druhí majú hrúzu, čo tam nájdu.
Anonym píše:
Středa 15.12.2010 19:35
Možností je niekoľko a pritom nie je, zatiaľ, potrebné brať dovolenku. Zatiaľ si to naši radní páni nezaslúžia, aby som čo len 1/2 dňa dovolenky čerpal kvôli nim. Stačí svojich poslancov VMČ bombardovať písomnými (doporučenými) listami, petíciami, pripomienkami a pod. Tieto evidovať a pri neriešení vecí ich zverejniť, písať na mesto, že poslanci neriešia naše veci , prísť na zastupiteľstvo a tam si pýtať slovo. Pokiaľ slovo nedostanete, určite nájdeme spôsob, aké kroky zvoliť potom.
Anonym píše:
Středa 29.12.2010 13:39
po tom všetkom čo sa udialo na zastupiteľstve a schválil sa pekný plat primátorovi budeme asi musieť písať jednotlivým poslancom, aby riešili základné veci v meste a aby sa šetrilo, nie aby sa rozdávali peniaze. Uvidíme ďalej
Anonym píše:
Středa 29.12.2010 22:44
budeme asi musieť písať jednotlivým poslancom...
-----------
svatá prostoto.
Anonym píše:
Pondělí 20.12.2010 10:21
No ako to dopadlo???
Anonym píše:
Pondělí 20.12.2010 10:27
Akcia super! Nikto sa nezranil, nikto nezamrzol a na chvíľu sme vytrhli okoloidúcich z predvianočného zhonu, aby sme si všetci (a hlavne tí kompetentní) pripravili odpoveď, keď sa nás jar a s ňou masa cyklistov opýta, čo ste robili v zime?
redakcia
redakcia píše:
Úterý 21.12.2010 23:25
nejaká fotka by sa nenašla?
OZ Bystricykel
OZ Bystricykel píše:
Sobota 25.12.2010 19:15
Anonym píše:
Pondělí 10.01.2011 15:33
Doktorka Gregušová nemala chybu. Riadna recesistka a to je na nej sympatické. Asi bola najstaršia účastníčka jazdy. Klobúk dolu, pani poslankyňa!
Anonym píše:
Pondělí 10.01.2011 19:43
No, moc Vás tam nebolo, škoda. Typický Bystričani, kvákať to vedia, ale ísť podporiť nejaku akciu v meste, to radšej sedia doma na riti, teda na zadku

« leden 2022 »
leden
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359