Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / ZDRUŽENIE BYSTRICYKEL / ZDRUŽENIE BYSTRICYKEL

ZDRUŽENIE BYSTRICYKEL

Autor: OZ Bystricykel Poslední změna: Pátek 16.11.2012 13:37
Bystricykel združuje skupinu občanov, ktorým záleži na tom, aby boli v Považskej Bystrici vytvorené podmienky pre každodenné používanie bicykla a iných druhov bezmotorovej dopravy ako rovnocenného spôsobu dopravy. Chceme, aby v meste vznikla ucelená sieť trás upravených pre bezpečný, rýchly a pohodlný pohyb na bicykli z miesta na miesto. Našou snahou je tiež propagácia šetrných druhov dopravy (verejná, bezmotorová, pešia, zdieľanie áut), zvýšenie ich popularity a ozdravenie prostredia, v ktorom denne žijeme. Domovská stránka a kontakt: www.bystricykel.sk.
Vážska cyklotrasa povedie aj v telese diaľničnej estakády

Vážska cyklotrasa povedie aj v telese diaľničnej estakády

Autor: OZ Bystricykel Poslední změna: Středa 01.04.2015 22:02

TSAR | 01.04.2015 Medzi projekty, ktoré vláda na svojom výjazdovom zasadnutí v Trenčíne finančne podporila, patrí okrem rekonštrukcie Orlovského mosta pri Považskej Bystrici aj Vážska cyklotrasa. Pripravovaný úsek z Trenčína po hranicu so Žilinským samosprávnym krajom má viesť ponad Považskú Bystricu v telese diaľničnej estakády. Neobvyklým visutým tunelom prejdú prví cyklisti v lete roku 2017.

Vážska cyklotrasa povedie aj v telese diaľničnej estakády - Více...

Objaví sa konečne cyklodoprava v rozpočte mesta?

Autor: OZ Bystricykel Poslední změna: Středa 05.12.2012 20:58

„Chceme Vás vyzvať, aby Mesto Považská Bystrica začalo vnímať cyklodopravu ako súčasť dopravy v meste a v programovom rozpočte na roky 2013–2015 po prvýkrát vyčlenilo prostriedky na jej rozvoj. Mnohonásobne sa vrátia v budúcich rokoch na menšej potrebe výdavkov do dopravy i v podobe príjemnejšieho a zdravšieho života v meste.“ píše sa vo výzve, ktorú odoslalo občianske združenie Bystricykel mestskému úradu. Pochopia, že nejde o financovanie záujmovej činnosti akýchsi milovníkov bicykla ale o ekonomicky výhodný krok pre mesto?

Objaví sa konečne cyklodoprava v rozpočte mesta? - Více...

Do centra na bicykli konečne legálne

Do centra na bicykli konečne legálne

Autor: OZ Bystricykel Poslední změna: Středa 05.12.2012 20:57

Po niekoľkých rokoch, keď bol do centrálnej mestskej zóny a jej okolia vjazd na bicykli zakázaný, je opäť možné sa tam ohľaduplne pohybovať. Rovnako je znova legálne jazdiť po cestičke pozdĺž Domanižanky. Tieto zmeny nie sú úplnou novinkou - dopravné značenie sa zmenilo už pred niekoľkými mesiacmi - stojí však za to pripomenúť tento ojedinelý pozitívny krok pre cyklodopravu v meste. A vysvetliť, čo to v praxi znamená.

Do centra na bicykli konečne legálne - Více...

Koľko cyklistov je v meste v jeden bežný deň?

Koľko cyklistov je v meste v jeden bežný deň?

Autor: OZ Bystricykel Poslední změna: Čtvrtek 30.06.2011 01:51

Sčítania automobilovej dopravy sa robia pravidelne a celoštátne. Koľko je však na cestách, cestičkách a chodníkoch Považskej Bystrice cyklistov, to nikto netuší. Netvoria dopravné zápchy, nesťažujú sa na nedostatok miesta na parkovanie, sú skrátka menej vidieť. Keď sa pridá fakt, že u predstaviteľov mesta či mestských poslancov nie je bicykel práve bežným spôsobom dopravy, výsledkom je, že prívetivosť mesta pre pohyb na bicykli je okrajovou záležitosťou, ktorá nikoho príliš nepáli. Pre získanie aspoň určitej predstavy som sa rozhodol spočítať, koľko cyklistov prechádza denne jedným konkrétnym miestom.

Koľko cyklistov je v meste v jeden bežný deň? - Více...

ANKETA: Pomôžte vytvoriť cyklotrasy v Považskej Bystrici

ANKETA: Pomôžte vytvoriť cyklotrasy v Považskej Bystrici

Autor: OZ Bystricykel Poslední změna: Pátek 13.05.2011 21:43

Jazdíte na bicykli alebo by ste chceli, ale nie sú k tomu v meste vhodné podmienky? Pomôžte zistiť, ako by mali vyzerať – vyplňte jednoduchú anketu, ktorej cieľom je získať podklady pre vytvorenie siete cyklotrás v Považskej Bystrici.

ANKETA: Pomôžte vytvoriť cyklotrasy v Považskej Bystrici - Více...

Veľká jarná cyklojazda

Veľká jarná cyklojazda

Autor: OZ Bystricykel Poslední změna: Čtvrtek 05.05.2011 19:10

Ako sa zmení ulica, keď je na nej viac bicyklov než áut? Stíchne alebo naopak ožije? Prečo Európa znovuobjavuje bicykel? Príďte na Veľkú jarnú cyklojazdu zažiť na chvíľu mesto z iného pohľadu.

Veľká jarná cyklojazda - Více...

Mesto pre ľudí

Autor: OZ Bystricykel Poslední změna: Sobota 26.03.2011 17:33

„Ak by som mal nejakému mestu poradiť a nech by bolo ktorékoľvek mesto na svete, povedal by som, aby začalo brať vážne ľudí v meste. Rovnako vážne, ako sme si zvykli brať premávku áut. Všetky mestá majú svoj odbor dopravy, trvale sledujú údaje o premávke, vedia všetko. Keď ale príde na ľudí v meste, väčšina miest nevie nič,“ hovorí dánsky architekt a urbanista Jan Gehl, ktorý už štyridsať rokov pomáha meniť Kodaň na mesto pre ľudí. Výsledok ukazuje nasledujúce video.

Mesto pre ľudí - Více...

Vianočná cyklojazda

Vianočná cyklojazda

Autor: OZ Bystricykel Poslední změna: Sobota 11.12.2010 12:42

Ako sa jazdí na bicykli v palčiakoch? Patria vianočné ozdoby len na stromček? A smie sa predné svetlo nahradiť prskavkou? Príďte sa presvedčiť na Vianočnú cyklojazdu!

Vianočná cyklojazda - Více...

Volebný program pre rozvoj bicyklovej dopravy

Volebný program pre rozvoj bicyklovej dopravy

Autor: OZ Bystricykel Poslední změna: Čtvrtek 14.10.2010 10:22

[2010-10-13] „Dovoľujeme si Vám formou otvoreného listu ponúknuť volebný program v oblasti rozvoja bicyklovej dopravy v meste pre nadchádzajúce komunálne voľby. Ak máte záujem na rozvoji šetrnej dopravy a chcete voličom pre rozhodnutie poskytnúť viac, než len všeobecné vyhlásenia o jej podpore, pripravili sme niekoľko konkrétnych bodov, ktoré sú v Považskej Bystrici najpotrebnejšie," začína otvorený list občianskeho združenia Bystricykel určený všetkým kandidátom do komunálnych volieb. Bol odoslaný okresným pobočkám kandidujúcich strán a poskytnutý médiám. Nakoľko sa kandidáti nechajú inšpirovať?

Volebný program pre rozvoj bicyklovej dopravy - Více...

Jesenná cyklojazda mestom pripomenie Deň bez áut

Jesenná cyklojazda mestom pripomenie Deň bez áut

Autor: OZ Bystricykel Poslední změna: Čtvrtek 16.09.2010 21:57

V stredu 22. septembra sa v Považskej Bystrici opäť uskutoční spoločná jazda mestom pre všetkých priaznivcov bicyklovania. Odštartuje o 17. hodine spred mestského úradu a povedie ulicami mesta. Cyklojazda sa koná pri príležitosti Európskeho dňa bez áut.

Jesenná cyklojazda mestom pripomenie Deň bez áut - Více...

Parkovisko v nemocničnom parku?

Parkovisko v nemocničnom parku?

Autor: OZ Bystricykel Poslední změna: Sobota 03.07.2010 11:28

Na mieste parku pred nemocnicou je v územnom pláne mesta navrhnuté parkovisko zaberajúce asi tretinu územia parku. Veľký dopyt po parkovaní pri nemocnici najmä v čase návštev sa však dá riešiť aj bez zásahu do parku, ktorý vznikal desiatky rokov – stačí využiť veľké prázdne plochy v areáli nemocnice. Takýto návrh sme podali v rámci verejného pripomienkovania tohtoročných zmien a doplnkov územného plánu.

Parkovisko v nemocničnom parku? - Více...

Cyklojazda nad mestom

Cyklojazda nad mestom

Autor: OZ Bystricykel Poslední změna: Středa 26.05.2010 11:41

Radi by sme vás pozvali na ďalšiu spoločnú cyklojazdu tentoraz tam, kam sa už nikdy bicyklom nedostanete – na diaľničnú estakádu nad Považskou Bystricou. Príďte sa pozrieť zhora na mesto a zastaviť sa tam, kde to od pondelka už len bude hučať stodesať za hodinu. A príďme povedať, že okrem autostrád chceme cesty i pre cyklistov.

Cyklojazda nad mestom - Více...

Oživ mesto na Deň Zeme

Oživ mesto na Deň Zeme

Autor: OZ Bystricykel Poslední změna: Středa 14.04.2010 23:07

Pri príležitosti Dňa Zeme poriada občianske združenie Bystricykel niekoľko akcií pod názvom „Oživ mesto na Deň Zeme“. Už od 20. apríla čakajú na cyklistov v centre raňajky. Spoločná jazda mestom na bicykli, korčuliach, kolobežke či skejte pre všetkých priaznivcov zdravého pohybu a ekologickej dopravy odštartuje vo štvrtok 22. apríla o 17:00 pred mestským úradom. Po jej skončení bude v čajovni Sinai nasledovať prezentácia občianskych aktivít v meste a premietanie filmu Auto*mat. V sobotu zavŕši Deň Zeme popoludnie v parku pri nemocnici naplnené hrami a pomocou parku.

Oživ mesto na Deň Zeme - Více...

Podporte vznik cyklopruhov pred železničnou stanicou

Podporte vznik cyklopruhov pred železničnou stanicou

Autor: OZ Bystricykel Poslední změna: Úterý 28.04.2009 09:07

Jazdíte v meste na bicykli? Chceli by ste, ale bojíte sa jazdiť po cestách? Pred železničnou stanicou môžu vzniknúť prvé vyhradené jazdné pruhy pre cyklistov v Považskej Bystrici. Potrebujeme vašu podporu.

Podporte vznik cyklopruhov pred železničnou stanicou - Více...

Akce dokumentů

« květen 2022 »
květen
PoÚtStČtSoNe
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359