Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / ZDRUŽENIE BYSTRICYKEL / Podporte vznik cyklopruhov pred železničnou stanicou

Podporte vznik cyklopruhov pred železničnou stanicou

Autor: OZ Bystricykel Poslední změna: Úterý 28.04.2009 09:07
Jazdíte v meste na bicykli? Chceli by ste, ale bojíte sa jazdiť po cestách? Pred železničnou stanicou môžu vzniknúť prvé vyhradené jazdné pruhy pre cyklistov v Považskej Bystrici. Potrebujeme vašu podporu.
Podporte vznik cyklopruhov pred železničnou stanicou

Cyklopruh v meste Břeclav. Kliknutím zväčšíte.

Už o mesiac sa má začať rekonštrukcia "asfaltového letiska" pred železničnou stanicou. Pribudne malá okružná križovatka a parkovací ostrovček uprostred. Rekonštrukcia je súčasne príležitosťou zaistiť bezpečný prejazd týmto miestom aj na bicykli, a to pridaním samostatných pruhov pre cyklistov. Tak, ako je dnes už v mnohých mestách bežné. Tu však s pruhmi pre cyklistov projekt nepočíta.

Ešte je čas to zmeniť. Vedeniu mesta chceme adresovať doleuvedený podnet. Ak myšlienku podporujete, pridajte prosím svoj podpis. S podporou verejnosti má výrazne vyššie šance na úspech. Riešenie priestoru pred stanicou sa tak môže stať dobrým príkladom do budúcna a byť začiatkom zlepšovanie podmienok pre pohyb na bicykli v meste.

Podporte svojím podpisom vznik cyklopruhov pred železničnou stanicou.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 28.04.2009 10:52

Už sa zase od začiatku robia veci nedomyslene.

Ja som napríklad pozeral v tom projekte, nábeh na kruhovú križovatku. Od stanice smerom na ul.Odborov nebude možné, aby sa vytočil kĺbový autobus. Pozrite si to v projekte, ktorý je možné vidieť na ITV

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 28.04.2009 16:24

nebude to problém, pre autobusy, je tam určený navyše ten 2,5m pás, resp. 1,25m.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 28.04.2009 22:23

Pozeram, ze to chce nejako osetrit. Ked sa stranka "refreshuje" tak dochadza k pridaniu duplicitneho zaznamu.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 28.04.2009 22:37

Ak sa podpisujete viacerí, ťukni vľavo do panela a načítaj petíciu znovu.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 28.04.2009 23:48

podporte futbal a hlavne hokej!!!

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 29.04.2009 07:40

bicykel a kolieskové korčule treba podporiť

ako každodenný dopravný prostriedok

kto chce kopať loptu alebo šibovať puk do bránky, nech kope, jemu po ihrisku autá nebehajú

Forest
Forest píše:
Středa 29.04.2009 11:18

Súhlasím s príspevkom, ktorý bol napísaný predomnou. Keď chceš hrať futbal môžeš, nik ti v tom nebráni, hráva sa na sídliskách medzi barákmi, hráva sa na dedinských ihriskách v mestských častiach, hrať ho môžeš na lúke, proste všade.. keď som bol malý nemal som s tým problém. Ak by som chcel hrávať profesionálne.. existujú aj futbalové triedy.. aj na základke - myslím, že na 1. základnej, aj na strednej.. myslím, že na učňáku.. prípadne ak máš seriózny záujem o futbal - gympel v dubnici je ideálny. Nevravím, že nie je čo podporovať vo futbale a v hokeji, ale určite to nie je tak zlé... že by sa to tu nedalo prevádzkovať. Kdežto bicykel.. potrebujú mnohí na pohyb do práce, potrebujú ho aj ostatní na relax, pritom bystrica zažíva cyklo boom, keďže sa rozmohlo opäť trial v meste a podobne.. a čo je najhoršie.. bicyklistom ide v našom meste každý deň o život. Rád by som teda porovnal jednu vec: aké úspechy mali bystrický futbalisti - a koľké milióny do toho idú.. a aké majú úspechy bystrický bajkeri či už downhilaáci alebo tí čo robia mestský trial.. a nech mi povedia oni koľké peniaze do nich mesto dalo.. Myslím, že to asi by hovorilo za všetko... vo futbale 350 funkcionárov, ktorí kradnú jak sa len dá,(česť pár výnimkám) na súpisku šľahajú len tých z rodiny alebo od tatíka, ktorý dobre platí a chce vidieť tú svoju mrcinku hrať na zelenom... kdežto dobrý bajker, ktorých je v meste zopár skutočne na úrovni.. si musí sám vydupať akú takú podporu tunajšieho cykloservisu, zarábať po brigádach aby mal na obnovu biku a na štartovné.. a tak ide a súťaží.. a keďže má motiváciu.. často sa aj dobre umiestni.. ale čo také ľedačá.. čo hrajú ten mega hokej a mega futbal, kde už teraz je viac než 80 % detí zbohatlíkov, ktoré to berú ako buď nanútenie od fotra, alebo sa k tomu stavajú tak, že stačí keď dám jeden gól a som frajer a netreba ďalej na sebe pracovať... Neviem, myslím, že už by stačilo toľkých príspevkov - podporme futbal a hlavnej hokej.. a mali by sme konečne podporovať športy, ktoré nie su až tak namáhavé na financie... ale naopak stačí len ochota od vedúcich v meste zatlačiť na pár projektov a doplniť to tam, kam treba. Pomohlo by sa tak nie len športu, ale aj samotnému vyžitiu v meste myslím si.. iné väčšie ale aj menšie mestá už na také veci dávno mysleli... a nestálo ich to tak strašne veľa peňazí.. aké reptania teraz možno počúvať od miestnych miestodržiteľov...

singular plural
singular plural píše:
Středa 29.04.2009 12:34
  1. bodov do čierneho.

Najhoršie je, keď nie sú peniaze. Mňa vie však naštvať, že kopa vecí nestojí až také peniaze a stroskotáva to na tom, že to nie je okamžite populárna vec a nehorí to. V smere Hliny - stanica sú možnosti ako vytvoriť bezpečnú cyklotrasu. A čo by to stálo ? Iba osadenie, resp. vymenenie niektorých značiek a nastriekanie čiar. Je to zanedbateľná čiastka oproti tomu, keby sme chceli úplne niečo nové. Základom je kostra. Ale pohodlnejšie je pre mesto dať na každý vjazd do centra zákazovú načku a tým to haslo. Už som tu raz písal, že CMZ je dostatočne široká na to, aby tam bolo možné vtesnať cyklistov. Alebo sa zase použije klasický argument, že až po dostavaní diaľnice ?

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 29.04.2009 13:17

veď vás je na tej petícii podpísaných 30

kvôli 30 voličom tu nikto nič robiť nebude

pozrite sa na futbalový alebo hokejový štadión alebo hádzanársky to je zaujímavá masa

Jaroslav Semančík
Jaroslav Semančík píše:
Středa 29.04.2009 14:49

V prieskumoch v mestách sa desiatky percent obyvateľov vyjadrujú, že by používali bicykel ako dopravný prostriedok, ak by k tomu boli vytvorené vhodné podmienky. Že nejde o ilúziu potvrdzujú mestá západnej Európy, kde sa vhodné podmienky už nejakých 20-30 rokov vytvárajú automaticky a skutočne tam desiatky percent obyvateľov jazdia do práce na bicykli. Nerobí sa to kvôli 30 tu podpísaným.

A nejde ani tak o petíciu, skôr o konštruktívny podnet kompetentným, aby mysleli na to, čo by malo byť samozrejmé - bezpečné podmienky pre všetky druhy dopravy. Výstavba chodníkov či parkovísk sa predsa tiež nerieši petíciami. Myslieť pri dopravnom plánovaní aj na cyklistiku ako spôsob dopravy v meste u nás žiaľ zatiaľ nie príliš zažité (aj napriek tomu, že denne vidíme množstvo ľudí jazdiť do práce) a preto na to chceme zodpovedných upozorniť. Vecne, konštruktívne a hlavne včas - pred výstavbou, nie len potom kritizovať, že sa na to zas nemyslelo a že v tomto meste nič nefunguje. Zvlášť, keď realizácia v rámci rekonštrukcie je jednoduchá a prakticky zadarmo. Kľúčová je podstata návrhu a argumenty, neočakaváme tisícky podpisov. Aj tak si však myslíme, že sa tým mestský úrad bude zaoberať vážnejšie, ak to nebude žiadosť jednotlivca, ale viacero ľudí. Preto prosíme o vašu podporu.

Konkrétne tento podnet je skôr k doprave v meste, než o športe. Návštevnosť štadióna či športové úspechy s tým nemajú veľa spoločné.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 29.04.2009 15:04

Mestský úrad sa tým bude zaoberať vážnejšie asi až vtedy, keď prídu o služobné autá a posadíme ich na služobné bicykle. Ak to nezabezpečí kríza, tak to zabezpečia prehraté súdne spory.

singular plural
singular plural píše:
Středa 29.04.2009 15:38

Mesto je tu pre ľudí a má konať vo verejnom záujme. Mesto nie je firma, ktorá má udržiavať len rentabilné masy. Takže milý futbalista, prišiel čas sa okrem naháňania za loptou a pukom (treba raz zliezť zo stromov), ktoré je na slovensku v parodickom stave a podporuje akurát kysnutie na zadku, zbieranie triesok z lavičiek, opakovanie si nadávok, úplatkárstvo, podporuje k štadiónom priľahlé krčmy, alkoholizmus, červené nosy a silácke reči, aby mesto začalo okrem futbalu, hokeja, hádzanej prodporovať aj veci, ktoré pomôžu doprave, všeobecnému zdravotnému stavu, keďže na bickyli krútiš pedálmi ty a neprizeráš sa ako si chlapci prehadzujú loptu, aby to pomohlo popularite regiónu... Nechcem zhadzovať ten, alebo onen šport, aj keď som to zosmiešňujúco napísal, ale veď futbal, ani hádzaná, ani hokej neprídu o peniaze, iba dostanú menej.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 09.05.2009 12:27

načo tam kruhový objazd, to by len blázon nad tým rozmýšlal, určite ten čo to urobil v Bytči pri Lidli, načo je tam ten kruhový objazd, keď je tam výhlad všede aj do ameriky, nech ho spravia na križovatke na rozkvete kde nieje vidieť prichádzajúce auta z dola, rozmýšlajte dopredu a nie len na penize čo z toho projektu dostanete, keď neviete urobiť projekt na obtiažnejšom mieste tak ich ani nerobte

Anonym píše:
Úterý 08.09.2009 23:32
Na tie cyklotrasy sa naši mestskí úradníci vykašľali. S tým už podľa mňa už treba počkať na nové tváre na meste a v poslaneckých laviciach. A bude to isto iste iné ako teraz.

« červen 2022 »
červen
PoÚtStČtSoNe
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359