Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / ZDRUŽENIE BYSTRICYKEL / ANKETA: Pomôžte vytvoriť cyklotrasy v Považskej Bystrici

ANKETA: Pomôžte vytvoriť cyklotrasy v Považskej Bystrici

Autor: OZ Bystricykel Poslední změna: Pátek 13.05.2011 21:43
Jazdíte na bicykli alebo by ste chceli, ale nie sú k tomu v meste vhodné podmienky? Pomôžte zistiť, ako by mali vyzerať – vyplňte jednoduchú anketu, ktorej cieľom je získať podklady pre vytvorenie siete cyklotrás v Považskej Bystrici.

Myslíme si, že trasy pre cyklistov by sa nemali navrhovať od zeleného stola, ale že je potrebné poznať predovšetkým potreby a názory ich budúcich používateľov a reálne skúsenosti cyklistov. Čím viac ľudí sa v ankete vyjadrí, tým lepšie sa bude môcť pri budovaní cykloinfraštruktúry v meste zohľadniť názor verejnosti. Preto ak môžete, venujte chvíľku vyplneniu ankety a dajte prípadne vedieť aj svojim známym. Zo získaných odpovedí vyžrebujeme niekoľko výhercov vecných cien a možnosti osobne si vyskúšať ľahocykel.

Anketu môžete vyplniť elektronicky na adrese:
http://www.bystricykel.sk/pb/cykloanketa

Druhou možnosťou je jej papierová podoba, ktorá vyšla v Považskobystrických novinkách 10. mája 2011. Odovzdať ju môžete do schránky v Centre služieb občanom na Mestskom úrade alebo do schránok v predajniach Šport Servis Klub (v OD Tabat), Cykloservis Martin Smatana (v OD Banco) a Cykloservis shop.cyklomania.sk (Robotnícka ul., na rohu pri fabrike), ktoré zároveň venovali do žrebovania vecné ceny. Tam nájdete aj čisté anketové lístky, ak sa vám už nepodarí dostať k aktuálnym PB Novinkám.

Uzávierka ankety je 31. mája 2011.

Anketu pripravilo občianske združenie Bystricykel v spolupráci s Mestom Považská Bystrica. Jej výsledky budú prezentované na Komisii pre dopravu a životné prostredie, zverejnené na našom webe a poskytnuté médiám. Budú cenným podkladom pri budúcej tvorbe koncepcie bicyklovej dopravy v meste.

Anonym píše:
Neděle 15.05.2011 08:18
viem, že táto debata je skôr o pravidelnej cyklistike do zamestnania, ale práve som pozeral jednu reláciu z Myjavy. Stavajú rozhľadne a atrakcie pre turistov, rekultivujú cyklotrasy atď. Niečo im vychádza, na niečo nemajú peniaze, ale keďže na podobné veci dokázali zohnať z EU - niekoľko stotisíc eur, tak majú aspoň základ, na ktorom môžu stavať.
Považská má hustú cestnú možnosť omnoho atraktívnejšej lokality ako Myjava. Priehrada, Manínska, Pružinská dolina s prechodom do Domaniže, Moštenec, Hrad, Orlové....

Mám pocit, že akcie, ktoré sa v meste robia, sú síce kultúrne, športové, ale neprodukujú nič trváce. Nič, čo by mohol využiť ešte niekto, alebo čo by bol dôvod, aby tu niekto strávil víkend.
Slávnsoti zožerú peniaze cez víkend a potom ich už niet, šport je dôležitý, ale ten, ktorý sa podporuje v PB je pre "pár" aktívnych športovcov a potom ostatných, ktorí sa na nich dívajú.
Nemyslím teraz, že by mala byť podpora cestovného ruchu témou číslo jedna, ale každým nevyužitým dňom strácame možnosť z koláča, ktorý na tieto veci je upečený. Máme atraktívne body, ale nevedú k nim cesty, alebo aj vedú, ale sú rozrýpané, prípadne dobré, ale nebezpečné a človek musí pretrpieť buď hustú premávku, alebo hlboké blato.
Považskej a okoliu chýba koncept. Môže sa začať jednou trasou, nemusí sa hneď robiť všetko a nič...
Anonym píše:
Čtvrtek 19.05.2011 10:20
Ono je to ruka v ruke - ak nemá mesto vybudovanú primeranú cyklo-infraštruktúru, je nezaujímavé nielen pre každodennú cyklistiku (dochádzanie do školy, či zamestnania) ale aj pre rekreačnú cyklistiku (cyklotúry v okolí mesta). Ak má cykloturista vystúpiť aj s bicyklom z vlaku na stanici v PB a potom riešiť problém, ako sa bezpečne presunúť cez mesto do vybranej lokality, nie je to nič moc... Radšej navštívi iný región Slovenska, kde tento problém pochopili a aj ho začali riešiť.
Dotýka sa to rovnako aj občanov mesta samotného. Koľkí z nás sa nejdú previesť na bicykli trebárs do Manínskej tiesňavy len preto, že majú obavy z nebezpečného presunu cez mesto? Radšej sa do tej Manínskej odvezú autom.

Nech rozmýšľam, jak rozmýšľam, nepamätám si, že by za posledných 40 rokov dal niekto možnosť občanom mesta vyjadriť sa k tak závažnej problematike. Za socializmu bolo menej áut a bicyklisti mali vtedy prirodzenú drvivú prevahu, tak to možno tak nepociťovali, ale teraz je to problém naozaj akútny a je najvyšší čas, že sa mesto zobudilo a chce niečo riešiť.
V tomto smere sme naozaj zaspali dobu a máme v čom zvyšok Európy doháňať. Stačí zájsť trebárs len toť za rieku Moravu a padne nám sánka...
Takže šup šup na anketu a odklikajte tam tých pár otázok.

« leden 2022 »
leden
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359