Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / ZDRUŽENIE BYSTRICYKEL

ZDRUŽENIE BYSTRICYKEL

Autor: OZ Bystricykel Poslední změna: Úterý 28.04.2009 09:16
Webová stránka združenia Bystricykel - skupiny občanov, ktorým záleží na tom, aby boli v Považskej Bystrici vytvorené podmienky pre každodenné používanie bicykla a iných druhov bezmotorovej dopravy ako rovnocenného spôsobu dopravy.
[1] 2
Podporte vznik cyklopruhov pred železničnou stanicou Autor: OZ Bystricykel — Poslední změna: Úterý 28.04.2009 09:07
Jazdíte v meste na bicykli? Chceli by ste, ale bojíte sa jazdiť po cestách? Pred železničnou stanicou môžu vzniknúť prvé vyhradené jazdné pruhy pre cyklistov v Považskej Bystrici. Potrebujeme vašu podporu.
Oživ mesto na Deň Zeme Autor: OZ Bystricykel — Poslední změna: Středa 14.04.2010 23:07
Pri príležitosti Dňa Zeme poriada občianske združenie Bystricykel niekoľko akcií pod názvom „Oživ mesto na Deň Zeme“. Už od 20. apríla čakajú na cyklistov v centre raňajky. Spoločná jazda mestom na bicykli, korčuliach, kolobežke či skejte pre všetkých priaznivcov zdravého pohybu a ekologickej dopravy odštartuje vo štvrtok 22. apríla o 17:00 pred mestským úradom. Po jej skončení bude v čajovni Sinai nasledovať prezentácia občianskych aktivít v meste a premietanie filmu Auto*mat. V sobotu zavŕši Deň Zeme popoludnie v parku pri nemocnici naplnené hrami a pomocou parku.
ZDRUŽENIE BYSTRICYKEL Autor: OZ Bystricykel — Poslední změna: Pátek 16.11.2012 13:37
Bystricykel združuje skupinu občanov, ktorým záleži na tom, aby boli v Považskej Bystrici vytvorené podmienky pre každodenné používanie bicykla a iných druhov bezmotorovej dopravy ako rovnocenného spôsobu dopravy. Chceme, aby v meste vznikla ucelená sieť trás upravených pre bezpečný, rýchly a pohodlný pohyb na bicykli z miesta na miesto. Našou snahou je tiež propagácia šetrných druhov dopravy (verejná, bezmotorová, pešia, zdieľanie áut), zvýšenie ich popularity a ozdravenie prostredia, v ktorom denne žijeme. Domovská stránka a kontakt: www.bystricykel.sk.
Oživ mesto na Deň Zeme od Úterý 20.04.2010 06:00 do Sobota 24.04.2010 20:00 Považská Bystrica,Autor: OZ Bystricykel
Pri príležitosti Dňa Zeme poriada občianske združenie Bystricykel niekoľko akcií pod názvom „Oživ mesto na Deň Zeme“. Už od 20. apríla čakajú na cyklistov v centre raňajky. Spoločná jazda mestom na bicykli, korčuliach, kolobežke či skejte pre všetkých priaznivcov zdravého pohybu a ekologickej dopravy odštartuje vo štvrtok 22. apríla o 17:00 pred mestským úradom. Po jej skončení bude v čajovni Sinai nasledovať prezentácia občianskych aktivít v meste a premietanie filmu Auto*mat. V sobotu zavŕši Deň Zeme popoludnie v parku pri nemocnici naplnené hrami a pomocou parku.
Cyklojazda nad mestom Autor: OZ Bystricykel — Poslední změna: Středa 26.05.2010 11:41
Radi by sme vás pozvali na ďalšiu spoločnú cyklojazdu tentoraz tam, kam sa už nikdy bicyklom nedostanete – na diaľničnú estakádu nad Považskou Bystricou. Príďte sa pozrieť zhora na mesto a zastaviť sa tam, kde to od pondelka už len bude hučať stodesať za hodinu. A príďme povedať, že okrem autostrád chceme cesty i pre cyklistov.
Cyklojazda nad mestom 29.05.2010 od 16:00 do 17:00 diaľničná estakáda nad mestom, zraz na odpočívadle,Autor: OZ Bystricykel
Radi by sme vás pozvali na ďalšiu spoločnú cyklojazdu tentoraz tam, kam sa už nikdy bicyklom nedostanete - na diaľničnú estakádu nad Považskou Bystricou. Príďte sa pozrieť zhora na mesto a zastaviť sa tam, kde to od pondelka už len bude hučať stodesať za hodinu. A príďme povedať, že okrem autostrád chceme cesty i pre cyklistov.
Parkovisko v nemocničnom parku? Autor: OZ Bystricykel — Poslední změna: Sobota 03.07.2010 11:28
Na mieste parku pred nemocnicou je v územnom pláne mesta navrhnuté parkovisko zaberajúce asi tretinu územia parku. Veľký dopyt po parkovaní pri nemocnici najmä v čase návštev sa však dá riešiť aj bez zásahu do parku, ktorý vznikal desiatky rokov – stačí využiť veľké prázdne plochy v areáli nemocnice. Takýto návrh sme podali v rámci verejného pripomienkovania tohtoročných zmien a doplnkov územného plánu.
Jesenná cyklojazda mestom pripomenie Deň bez áut Autor: OZ Bystricykel — Poslední změna: Čtvrtek 16.09.2010 21:57
V stredu 22. septembra sa v Považskej Bystrici opäť uskutoční spoločná jazda mestom pre všetkých priaznivcov bicyklovania. Odštartuje o 17. hodine spred mestského úradu a povedie ulicami mesta. Cyklojazda sa koná pri príležitosti Európskeho dňa bez áut.
Jesenná cyklojazda mestom 22.09.2010 od 17:00 do 18:00 Považská Bystrica, začiatok pred mestským úradom,Autor: OZ Bystricykel
Ďašia spoločná jazda mestom pre všetkých priaznivcov bicyklovania odštartuje v stredu 22. septembra 2010 o 17. hodine spred mestského úradu a povedie ulicami mesta. Cyklojazdu poriada občianske združenie Bystricykel pri príležitosti Európskeho dňa bez áut.
Volebný program pre rozvoj bicyklovej dopravy Autor: OZ Bystricykel — Poslední změna: Čtvrtek 14.10.2010 10:22
[2010-10-13] „Dovoľujeme si Vám formou otvoreného listu ponúknuť volebný program v oblasti rozvoja bicyklovej dopravy v meste pre nadchádzajúce komunálne voľby. Ak máte záujem na rozvoji šetrnej dopravy a chcete voličom pre rozhodnutie poskytnúť viac, než len všeobecné vyhlásenia o jej podpore, pripravili sme niekoľko konkrétnych bodov, ktoré sú v Považskej Bystrici najpotrebnejšie," začína otvorený list občianskeho združenia Bystricykel určený všetkým kandidátom do komunálnych volieb. Bol odoslaný okresným pobočkám kandidujúcich strán a poskytnutý médiám. Nakoľko sa kandidáti nechajú inšpirovať?
Vianočná cyklojazda Autor: OZ Bystricykel — Poslední změna: Sobota 11.12.2010 12:42
Ako sa jazdí na bicykli v palčiakoch? Patria vianočné ozdoby len na stromček? A smie sa predné svetlo nahradiť prskavkou? Príďte sa presvedčiť na Vianočnú cyklojazdu!
Vianočná cyklojazda 18.12.2010 od 16:30 do 18:00 začiatok pred mestským úradom,Autor: OZ Bystricykel
Ako sa jazdí na bicykli v palčiakoch? Patria vianočné ozdoby len na stromček? A smie sa predné svetlo nahradiť prskavkou? Príďte sa presvedčiť na Vianočnú cyklojazdu!
Mesto pre ľudí Autor: OZ Bystricykel — Poslední změna: Sobota 26.03.2011 17:33
„Ak by som mal nejakému mestu poradiť a nech by bolo ktorékoľvek mesto na svete, povedal by som, aby začalo brať vážne ľudí v meste. Rovnako vážne, ako sme si zvykli brať premávku áut. Všetky mestá majú svoj odbor dopravy, trvale sledujú údaje o premávke, vedia všetko. Keď ale príde na ľudí v meste, väčšina miest nevie nič,“ hovorí dánsky architekt a urbanista Jan Gehl, ktorý už štyridsať rokov pomáha meniť Kodaň na mesto pre ľudí. Výsledok ukazuje nasledujúce video.
Veľká jarná cyklojazda Autor: OZ Bystricykel — Poslední změna: Čtvrtek 05.05.2011 19:10
Ako sa zmení ulica, keď je na nej viac bicyklov než áut? Stíchne alebo naopak ožije? Prečo Európa znovuobjavuje bicykel? Príďte na Veľkú jarnú cyklojazdu zažiť na chvíľu mesto z iného pohľadu.
Veľká jarná cyklojazda 06.05.2011 od 17:00 do 18:00 Považská Bystrica, začiatok pred MsÚ,Autor: OZ Bystricykel
Ako sa zmení ulica, keď je na nej viac bicyklov než áut? Stíchne alebo naopak ožije? Prečo Európa znovuobjavuje bicykel? Príďte na Veľkú jarnú cyklojazdu zažiť na chvíľu mesto z iného pohľadu.
ANKETA: Pomôžte vytvoriť cyklotrasy v Považskej Bystrici Autor: OZ Bystricykel — Poslední změna: Pátek 13.05.2011 21:43
Jazdíte na bicykli alebo by ste chceli, ale nie sú k tomu v meste vhodné podmienky? Pomôžte zistiť, ako by mali vyzerať – vyplňte jednoduchú anketu, ktorej cieľom je získať podklady pre vytvorenie siete cyklotrás v Považskej Bystrici.
Koľko cyklistov je v meste v jeden bežný deň? Autor: OZ Bystricykel — Poslední změna: Čtvrtek 30.06.2011 01:51
Sčítania automobilovej dopravy sa robia pravidelne a celoštátne. Koľko je však na cestách, cestičkách a chodníkoch Považskej Bystrice cyklistov, to nikto netuší. Netvoria dopravné zápchy, nesťažujú sa na nedostatok miesta na parkovanie, sú skrátka menej vidieť. Keď sa pridá fakt, že u predstaviteľov mesta či mestských poslancov nie je bicykel práve bežným spôsobom dopravy, výsledkom je, že prívetivosť mesta pre pohyb na bicykli je okrajovou záležitosťou, ktorá nikoho príliš nepáli. Pre získanie aspoň určitej predstavy som sa rozhodol spočítať, koľko cyklistov prechádza denne jedným konkrétnym miestom.
Do centra na bicykli konečne legálne Autor: OZ Bystricykel — Poslední změna: Středa 05.12.2012 20:57
Po niekoľkých rokoch, keď bol do centrálnej mestskej zóny a jej okolia vjazd na bicykli zakázaný, je opäť možné sa tam ohľaduplne pohybovať. Rovnako je znova legálne jazdiť po cestičke pozdĺž Domanižanky. Tieto zmeny nie sú úplnou novinkou - dopravné značenie sa zmenilo už pred niekoľkými mesiacmi - stojí však za to pripomenúť tento ojedinelý pozitívny krok pre cyklodopravu v meste. A vysvetliť, čo to v praxi znamená.
Objaví sa konečne cyklodoprava v rozpočte mesta? Autor: OZ Bystricykel — Poslední změna: Středa 05.12.2012 20:58
„Chceme Vás vyzvať, aby Mesto Považská Bystrica začalo vnímať cyklodopravu ako súčasť dopravy v meste a v programovom rozpočte na roky 2013–2015 po prvýkrát vyčlenilo prostriedky na jej rozvoj. Mnohonásobne sa vrátia v budúcich rokoch na menšej potrebe výdavkov do dopravy i v podobe príjemnejšieho a zdravšieho života v meste.“ píše sa vo výzve, ktorú odoslalo občianske združenie Bystricykel mestskému úradu. Pochopia, že nejde o financovanie záujmovej činnosti akýchsi milovníkov bicykla ale o ekonomicky výhodný krok pre mesto?
Vážska cyklotrasa povedie aj v telese diaľničnej estakády Autor: OZ Bystricykel — Poslední změna: Středa 01.04.2015 22:02
TSAR | 01.04.2015 Medzi projekty, ktoré vláda na svojom výjazdovom zasadnutí v Trenčíne finančne podporila, patrí okrem rekonštrukcie Orlovského mosta pri Považskej Bystrici aj Vážska cyklotrasa. Pripravovaný úsek z Trenčína po hranicu so Žilinským samosprávnym krajom má viesť ponad Považskú Bystricu v telese diaľničnej estakády. Neobvyklým visutým tunelom prejdú prví cyklisti v lete roku 2017.

« červen 2022 »
červen
PoÚtStČtSoNe
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359