Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / Monika Bandúrová / Poslanecký denník - December 2014

Poslanecký denník - December 2014

Autor: Monika Bandúrová Poslední změna: Středa 18.02.2015 12:17
[2015-01-12] Ako po prvom, tak aj po druhom zastupiteľstve som sa rozhodla spísať tie najdôležitejšie veci, o ktorých sme rozhodovali. Ako nový poslanec chcem aj takýmto spôsobom občanom priblížiť, kedy a komu sa predal pozemok, ako sa menili príspevky a podobné, život v našom meste ovplyvňujúce rozhodnutia.

A teraz už k tomu, čo sa udialo 15.decembra. Link na pozvánku tu:     

1)   BOD 5 a 6: K miestnym daniam – primátor opäť potvrdil, že na motivačnom nastavení daní pre obyvateľov, ktorí separujú, jeho úrad stále pracuje., Stanovil aj termíny: do polovice roku 2015 by mala byť vypracovaná stratégia a od nového roku 2016 prisľúbil jej začatie – tak budem na tento termín veľmi pozorne čakať. Lebo to, ako sa separuje doteraz je hanba.

 

2)   BOD 7: Prerokovali sme doplnok k VZN týkajúci sa dotácie na žiakov základných škôl a detí materských škôl a zariadení – po novom totižto príspevky idú na mesto podľa počtu detí v meste a to ich prerozdeľuje zriaďovateľom zariadení. Problémom z minulého roku boli deti z iných obcí, na ktoré mesto nedostalo z týchto obcí príspevky (toto financovanie rieši novela zákona). VZN sa tento stav snaží vyriešiť tým, že už pred zápisom je potrebné vedieť, kto príspevok za dieťa zaplatí.  Tak ma teda zaujímalo, ako to bude v realite fungovať, a či nakoniec na tento postup ktorý určili  štát a obec, nedoplatia občania dochádzajúci za prácou do PB.– Či rodič alebo dané školské zariadenia sa má doťahovať s druhou obcou, a akou formou si  má rodič potvrdiť, že obec príspevok zaplatí. Zmena zákona o poskytovaní príspevku na záujmové krúžky bola v čase jej prijímania kritizovaná a tu sa ukazuje, že má v praxi trhliny. Takýchto detí z iných obcí je cca 120. Podľa predchádzajúcich rokov predpokladám, že sú to deti rodičov, ktorí prichádázajú do PB za prácou a nechávajú svoje detí v krúžkoch, preto som sa pýtala predkladateľa materiálu, nech objasní, akým spôsobom a kto bude musieť nosiť potvrdenia o tom, že ich vlastná obec preplatí príspevok na dieťa.

Chápem, že pri takomto nastavení  financovania nechce naše mesto doplácať na deti z iných obcí, avšak zase mám pocit, že na to dopláca iba občan, ktorý takto musí robiť zbytočnú byrokraciu, aby mu dieťa zobrali do krúžku, kým on je v práci.

Žiaľ, odpoveď na otázku som nedostala konkrétnu, ale iba nejasnú, v zmysle že „úrad inej obce bude musieť dať potvrdenie, že príspevok druhej obci preplatí“. Že si to asi bude musieť rodič obehať medzi oboma úradmi sám, už ostalo radšej nevyslovené.

 

3)   BOD 10:  V rámci bodu sme navrhovali, aby mestská organizácia Mestské lesy upravila spôsob, akým zverejňuje na internete objednávky, faktúry a zmluvy. Dnes je to veľmi neprehľadné a rozdielne od toho, ako o tom informuje Mestský úrad, PX centrum či MŠK. Nepýtala som sa na zmenu rozsahu zverejňovania ale iba formu, aby sa v tom, čo sa objednáva a zazmluvňuje dalo lepšie vyznať. Keďže ma primátor informoval, že v rámci tohto bodu to nie je možné prerokovať, napísala som túto požiadavku Mestským lesom.  

Zatiaľ som od riaditeľa mestských lesov dostala odozvu, že ich webstránku spravuje externá firma, a môj návrh prehodnotia .  Neprisľúbil žiadne termíny. Mňa na základe odpovede riaditeľa zaujímalo, ktorá externá firma spravuje mestským lesom webovú stránku, a či je možné urobiť odhad náročnosti takejto práce.

 

4)   Posledným zaujímavým bodom bol bod 12: Hospodárenie a nakladanie s majetkom, kde sa odsúhlasoval návrh na prenájom pozemkov pri DIAMONE osobitným zreteľom (t.j, predaj bez súťaže, konkrétnej PO). Problémom ale bolo, že mesto dalo do špecifikácie pozemkov necelistvý pozemok – vyňalo z prenájmu pozemky, cez ktoré prechádzajú siete. Poslanec našej koalície J. Smatana preto žiadal o uistenie, že takáto špecifikácia neznemožní plány investora a koniec koncov aj mesta na vybudovanie parkoviska pre DIAMON. – Vybudovanie parkoviska je totiž nevyhnutnosťou (zákonnou) pre to, aby sa mohli v DIAMONe vybudovať byty a kancelárie. Takéto uistenie sme nedostali.


Na záver odľahčenie, posledný bod: Interpelácie. 

Musím sa priznať, že je nominovaný ako môj najobľúbenejší bod. Totiž niektoré interpelácie poslancov vyzerali ako na aukcii populistických nápadov: chcem zabezpečiť lepšie osvetlenie, viacej pochôdzkárov v uliciach, s tými čiernymi skládkami treba niečo robiť, a hlavne sankcionovať. Všetko sú to potrebné veci, len keby boli hlbšie premyslené, napríklad čistenie skládok nemusí byť realizované z rozpočtu mesta, v najbližšom čase môžu obce požiadať o peniaze zo zaniknutého recyklačného fondu. Len to by tieto nápady nesmeli  vznikať len tak odbuka dobuka. 

Intereplácie v našom meste som teda pochopila, ako jediný spôsob, akým sa chcú inak mlčiaci a poslušne hlasujúci poslanci legitimizovať, že niečo na zastupiteľstve urobili. 

Musím sa ale priznať, že som sa tiež uchýlila k jednej interpelácií,  hoci v rade ostatných bude pôsobiť môj dotaz totálne suchársky. Návrh bol pod inšpiráciou Juraja Smatanu z minulého zastupiteľstva, zlepšovák v tom, aby sme my poslanci, ale aj občania sledujúci televízny záznam videli, kedy sa ktorý z poslancov prihlási do diskusie a kto má na neho faktickú poznámku. 

Dáva to totiž určitý prehľad o diskusii, viete sa pripraviť. Je to technická drobnosť, ale pomôže kvalite a prehľadnosti diskusie a teda aj samotnému procesu, akým sa o materiáloch diskutuje. Hlavne je to celkom bežná záležitosť v iných zastupiteľstvách. Veď prečo by mal iba primátor vidieť počet poslancov prihlásených do diskusie? Primátor potom občas  stihne diskusiu  jedným dychom otvoriť aj hneď uzavrieť. Lenže  hoci ide o technickú záležitosť a prakticky bezplatnú, nenašiel tento malý technický zlepšovák podporu.

Primátor argumentoval starým hlasovacím zariadením, technickou náročnosťou, a tým, že ak mu neveríme, tak nám to po zastupiteľstve bude tlačiť. –Tu je vidieť, že sa hodnotovo nechápeme – ja totiž nemám potrebu neustále ho z niečoho obviňovať, len chcem naozaj zefektívniť prácu zastupiteľstva. 

No a tak po diskusii s človekom od IT na meste a zopár kamarátmi som zistila, že to nie je  vôbec náročné, ani technicky. Finančne sa to pohybuje v blízkosti nuly a s rokovacím poriadkom to tobôž nemá nič spoločné, keďže ten takéto technické detaily nepopisuje. Vzhľadom na zistenie, že ide o finančne aj technicky nenáročné riešenie, ktoré ale sprehľadní fungovanie zastupiteľstva, zasielam svoj návrh písomne, aj s technickým návrhom riešenia. Dúfam, že návrh nájde živnú pôdu a bude na ďalšom zastupiteľstve podporený.

 

Zápisky z ďalšieho zastupiteľstva nájdete online 22. 1. 2015 na facebooku - Monika Bandúrová - poslankyňa Považskej Bystrice ako aj na Lepšia Považská.

Alfonz
Alfonz píše:
Úterý 13.01.2015 07:53
Ja viem ze vam to je asi fuk lebo stale daco kritizujem , ale lepsite sa. Dufam ze vam daco rozumne aj schvalia. A ako som uz povedal, nie vsetci volici su Karčiho stado niektori si pamataju. Vela zdaru.
odpady
odpady píše:
Pátek 16.01.2015 15:58
Pán Smatana dajte prosím Vás už tým odpadom pokoj ved na úrade je dostatok VEDUCICH pracovnkov aj TIENOVYCH ktorý tie odpady na urade cieľavedome ničia a sa im to aj veľmi veľmi darí
odpady
odpady píše:
Pátek 16.01.2015 15:58
Pán Smatana dajte prosím Vás už tým odpadom pokoj ved na úrade je dostatok VEDUCICH pracovnkov aj TIENOVYCH ktorý tie odpady na urade cieľavedome ničia a sa im to aj veľmi veľmi darí
Joachim
Joachim píše:
Čtvrtek 15.01.2015 15:28
Nic proti, ale ak som pozorne doposial sledovala Vasu cinnost v MZ tak 0 (slovom nula) bodov. Sedite ticho, ziadne pripomienky z vlastnej hlavy (maximálne z hlavy p. Sm...u alebo p. St..a). Zamyslali ste sa nad tym, ci ste si nepomylili zaradenie v spolocnosti? Stava sa to aj v lepsich rodinach. Nie je to hanba. Viem, cakala ste miesto viceprimatora no Vas guru S...a pohorel. Navrhujem Vam, podte pracovat ku nam sukromnej spolocnosti. Slubujem Vam, ze verejne tu tiez nebudete vystupovat a nebudete sa viac strapnovat. Tiez nebudete museit ukazovat svoju neschopnost a hlupost.
Anonym píše:
Čtvrtek 15.01.2015 17:02
preboha sa zobudte!!!! veď to je veľavážená "poradkyňa" viceprimátora bratislavy. Do 25. rokov predpokladám študovala a potom stihla získať prax na to aby radila v BA. teraz má 30 ak viac alebo menej ospravedlňujem sa.
dievča je ambiciózne ale neviem či to stačí, čas ukáže.
Anonym píše:
Čtvrtek 15.01.2015 19:42
No je to veľavážená..... opäť iba tupá závisť, niekoho, kto je evidovaný na Úrade práce a teda má dosť času písať nezmysly!
Ona je v 30 rokoch poradkyňa, Vy môžete tak radiť kartárom vo Vyžeráku - tak ste úspešný!
Anonym píše:
Pátek 16.01.2015 14:05
Keby chodim do vyzeraku, kludne im poradim :) Mam totiz co radit. Nemyslim si ze by som zavidel nejakej slecne jej politicke ambicie, ja sa do politiky nechabrem. Vcera som bol zamestnanec MU, dnes uz som na urade prace? Zajtra budem bezdomovec s wifinou ? :) Niesom a nikdy som nebol v statnej sprave a dokonca ani v miestnej samosprave zamestnany. Nechcem znevazovat pracu uradnikov ale take umelo vytvorene miesto ako tu obhajujete, sa obhajit neda. Dievca si napise ze je poradkyna viceprimatora BA ako keby to bolo bohvie co. Aky je to viceprimator, ktory potrebuje mat zamestnanu na radenie 30 rocnu dievcinu? Keby sa to volalo sekretarka viceprimatora BA nepoviem vobec nic. Osobne proti nej nic nemam ,len je to take akesi... Ale ved praca a vysledky ukazu ;)
Anonym píše:
Pátek 16.01.2015 20:59
Sekretárky materiály prepisujú a rozmnožujú, poradkyne materiály samostatne tvoria.
Anonym píše:
Sobota 17.01.2015 09:58
Michael Gray - The Weekend objasnuje to celu napln prace ;)
Anonym píše:
Středa 25.02.2015 10:39
Pridávam článok z Mogoňova, z poradkyne je sekretárka
a tu je naša bývalá poradkyňa viceprimátora Bratislavy
ako skončil Budaj – Zmena zdola, tak skončila aj poradkyňa,
keby bola tak dobrá ako sa všade prezentuje tak by si ju tam nechali
ale miesto toho ju ….

nové zamestnanie :
sekretariát prednostu: ( po starom – sekretárka )
Monika BANDÚROVÁ, monika.bandurova@karlovaves.sk, 02/602 59 232

Ján HRČKA – prednosta
Miestny úrad Karlova Ves
Námestie sv. Františka č. 8, 842 62 Bratislava
Vymenovaný do funkcie bol 16.12.2014.

Na vysvetlenie, všetko je po známosti :
V Blave – Budaj preseda Zmany Zdola
v P.B. je to Juraj Smatana a preto slečna Monika, pravá ruka p. Smatanu
sa stala poradkyňa p. Jána Budaja.

Na margo daľšieho zamestnania :

Zo stránky Zmena Zdola – komunálne voľby 2014
ZA STAROSTU odporúčame voliť v Petržalke:
Ján Hrčka, Ing. (34) IT špecialista, Bratislava,

keď neuspel, tak sa stal prenosta úradu Karlova Ves
a koho to tam zamestnali na sekretariát – sl. Monika Bandúrová, aká to náhoda
že keď skončila s Budajom tak ju iný blízky k Zmene Zdola zamestnal.

Pred komunálnymi voľbami v Karlovej Vsi spojili svoje sily občianski aktivisti iniciatívy Naša Bratislava a spolu s nezaradenými súčasnými poslancami vytvorili jednotný blok, ktorý získal podporu politických strán OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽaNO),
Občianska konzervatívna strana (OKS) a Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska (ZZ).

Viacerí nezávislí kandidáti v Karlovej Vsi si vyzbierali dostatočný počet podpisov na svoju kandidatúru, avšak do volieb nakoniec pôjdu aj s podporou OĽaNO, OKS a ZZ. Chcú tak vyjadriť vzájomnú spoločnú podporu, ktorá vychádza z dlhej úspešnej spolupráce v miestnom zastupiteľstve. Spoločným kandidátom na starostu je Dana Čahojová, ktorá neformálne zastupuje iniciatívu Naša Bratislava. Pre svoju kandidatúru využije takmer tisícku vyzbieraných podpisov a bude kandidovať ako nezávislá.

A samozrejme terajšia starostka podporovaná aj Zmenou Zdola zamestnala ako prednostu neuspešného kandidáta na starostu Patržalky
a ten zasa sl. Bandúrovú
aká to transparentnosť ..ha ha ha
Anonym píše:
Úterý 20.01.2015 07:45
Najnovšie som "agent ze zapadu". Vraj nasadený aby som demotivoval slušnú časť poslaneckého spektra. To je postup z toho nezamestnaného, že?
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Pátek 16.01.2015 20:50
Na väčšinu útokov na autorku článku asi nemá význam reagovať - každý súdny čitateľ vníma tú mieru frustrácie a závisti, ktorá z nich priam sála, hoci sú písané pod viacerými menami.

Ale padlo tu tvrdenie, že poslankyňa Bandúrová "sedí ticho" a nemá "žiadne pripomienky z vlastnej hlavy". Realita je taká, že počas doterajších dvoch zasadnutí patrila k najaktívnejším poslancom, a všetky návrhy a pripomienky, ktoré predniesla, boli "z jej vlastnej hlavy", a myslím v jednom prípade prednášala návrh, na ktorom sme sa dohodli ako poslanecký klub Lepšia Považská.

Stačí si prejsť posledné články poslankyne Bandúrovej a musí vám byť jasné, že má o správnom fungovaní samosprávy veľmi jasnú predstavu a keďže sa nedá odradiť ani mocenskými ťahmi primátora, sotva sa to podarí nejakým anonymným diskusným príspevkom.
 
Anonym píše:
Sobota 17.01.2015 09:57
frustraci sala skor z niekoho kto sa hrdi 15 rokmi aktivnej cinnosti pre mesto ale v skutocnosti ho prevalcoval kazdy jeho super .
Anonym píše:
Sobota 17.01.2015 10:18
No neviem veru neviem... odkedy Smatana vstúpil do politiky, jeho vplyv sa stále zvyšuje a poslancov okolo neho pribúda. Ak vydržia, po ďalších voľbách majú väčšinu.
Anonym píše:
Pondělí 19.01.2015 15:46
Až do týchto komunálnych volieb som si myslel, že by bolo dobré keby tú väčšinu mal. Ale počas kampane a aj tesne po nej som sa presvedčil, že je tak isto ješitný a s rovnako veľkým egom ako jeho super.

Pri poslancoch typu pána, čo pár rokov dozadu organizoval škrupinky a spolu s bratom aj nie práve košér obchody s autami, plus poslanec ktorému na pozemku pred firmou vyrastie NAČIERNO!!! budova a on netuší opakujem netuší kto ju postavil a čuduj sa svete ani proti tomu nejako nebrojí. Má väčšina súdnych ľudí pocit určitej beznádeje.

Na druhej strane, na plagáte ( a čo je horšie aj na kandidátke) s "vrtákom" stáli podobné kádre ,takže žiadna zmena a už vôbec nie z dola.

Teším sa na sprchu za svoj iný názor.
Anonym píše:
Neděle 18.01.2015 17:01
To este stale mate potrebu byt hovorcom tej chudery? Ved nech sa sama obhaji a kontfrontuje sa s realitou. Robite ju este neschopnejsou. Podla mna, a po zhliadnuti jej vystupov musim uznat, ze je fakt slaba, neodborna a skratka na vykon poslaneckej funkcie sa nehodi.
Anonym píše:
Pátek 06.02.2015 19:35
Pani M. Bandurová, nedajte sa znechutiť , Vašu interpeláciu , či mesto bude žiadať prostriedky od recyklačného fondu, pán Janas pri jeho inteligencii a rýchlosti asi nepochopil, no tiež to nemusí vedieť. Transparentne odpovedal Vám, teda aj nám, že mesto bude vždy žiadať ak bude fond ktorý to ponúka a zrejme pokladá interpeláciu za vybavenú. Verejne, rýchlo a transparentne.
 Lenže:
Nárokovateľné prostriedky obciam podľa ust. § 64 ods. 1 zákona o odpadoch sa poskytujú obciam, mestám a združeniam miest a obcí na základe predloženej žiadosti obce o príspevok. Nárokovateľnosť príspevku obcí vzniká pri hodnovernom preukázaní triedenia, recyklácie príslušnej komodity na základe zmluvy, ktorú obec musí uzatvoriť s Recyklačným fondom. Atakďalej...
Možno by bolo účelne spresniť otázku p. primátorovi a dozvedeli by sme sa ako to s tou separáciou odpadu v PB vyzerá.
Monika Bandúrová
Monika Bandúrová píše:
Pátek 06.02.2015 19:43
Ďakujem za podporu a komentár. Ale veľmi presne ste to odhadli. Pán primátor rád odpovedá rychlo a hlavne nie písomne. Veľmi ma mrzí, že sa mesto bojí dať svoje názory na papier. Ja som odpoveď na svoje interpelácie žiadala písomne a jediné na čo sa mesto zmohlo, že mi dnes poslali dopis kde napísali, že milá pani poslankyňa mi vám na zaklade odcitovaného rokovacieho poriadku odpovedať písomne nemusíme. V každom prípade, ja sa na peniaze z recyklačného fondu budem ešte pýtať, pretože máte pravdu, tie si treba nárokovať. Ešte raz vďaka za podporu.
Anonym píše:
Neděle 15.02.2015 21:32
Ešte z toho istého rožku
Na myslím, že na posledných dvoch zasadnutiach MZ okrem iných veľmi dôležitých veciach sa hovorilo aj o minimálne zvláštnom postupe pri realizácii projektu "Rozšírenie a zefektívnenie separovaného zberu komunálnych odpadov v meste Považská Bystrica a integrovaných častiach“.
Keď sa konečne mohol do diskusie o tomto prihlásiť a udeliť si slovo p.Janas, úspešne využil rokovací poriadok a mal faktickú na predrečníka, tak zahlásil, že o tomto nič nevie, že to bolo v r.2009 a on nastúpil do kresla až v 2011 a, že ako jediný zachraňoval v 2014, čo sa dalo zachrániť. Predstavte si, že by to stanovište, ktoré zachránil bolo vybudované na súkromnom podzemku. No to by si ten majiteľ, mestský majetok, teda odpad, ktorý by sa sústreďoval na stojisku mohol predávať a tak bohatnúť na úkor mesta. No vďaka prezieravosti menovaného pána sa tak nestalo. Ďalší nič netušiací poslanec, ktorý ako starý skúsený kozák, celkom úspešne chráni majetok mesta aj tým, že riadí s.r.o. na prepravu obyvateľov zdôraznil a nebál sa to opýtať šéfa, že koľko by mohlo byť parkovacích miest na úkor takýchto stojísk.
Nič netuší o tomto programe a to ako poslanec riadi toto mesto už niekoľko období a že keď hlasoval za tento program na MZ 5.5. 2009 tak mu to nejak neostalo v pamäti.
Dosť často samozrejme iba v dobrom spomínaný ex primátor toho obdobia dokázal program presadiť na MZ, hlasovalo zaň 19 z 22 prítomných, zdržali sa, pp Janas, Jurčík, Kostelanský. Uznesenie číslo 40/2009
Teda, pán Janas, je demokratický proti získaniu peniazí z eurofondov, keď ich mesto aj napriek tomu získa a nastupuje fáza realizácie ,obdobie 2009 až 2013 nevie o projekte a to je už aj primátorom. No v 2014 zachraňuje, čo sa zachrániť dá, zrejme podpisuje aj verejne obstarávania na realizáciu projektu.
Anonym píše:
Úterý 17.02.2015 11:08
Krasna analýza. A takýchto neuveriteľných nelogických formulácií a vyhlásení by sa dalo nájsť v prehláseniach ctených ochrancov nášho mestského majetku mnoho. Hlavne u tých ostrieľaných, mnohofarebných - ktorí na tej teplej stoličke prežili už nejedného primátora.
Anonym píše:
Čtvrtek 19.02.2015 17:50
A ešte pre p. M.Bandúrovu a ďalších poslancov, ktorých zaujma ako sa riadia na meste veci.
Klobúk dole, p. Janasovi, Keruľovi, Pekarovi, Matušikovi, exviceprimátorovi, Hamarovi, Kozárovej, za príkladne mlčanie a neposkytnutie potrebných informácii pri prejednávaní toho projektu Rozšírenie a ... . Stačí pozrieť nižšie uvedenú správu na mestskom webe a máme ďalší dôkaz, že ten projekt na meste musel predsa niekto riadiť, či? (včítane parkovísk na Rozkvete.) Pán primátor o tom nevedel, on len zachraňoval.

Súhrnná správa o zákazkách s nízkou hodnotou s cenami vyššími ako 1 000 eur bez DPH v zmysle § 102 ZVO k 30. 09. 2012
P. č.
Predmet zákazky
Hodnota
zákazky
Obchodné meno, sídlo alebo miesto podnikania úspešného
b.č.4.

Projektová dokumentácia stavby „Zberné miesta komunálneho odpadu v mestských častiach, Považská Bystrica“
1.940,- €
Jozef Potočný, Medňanská 195, 020 61 Lednické Rovne (nie je platca DPH)
b.č.5.

Projektová dokumentácia stavby „ Rozšírenie parkovacích miest na Sídli. Rozkvet“
1.740,- €
Projart, spol. s r. o., projektová a inžinierska kancelária,
Vypracoval:
meno, priezvisko a podpis zodpovedného zamestnanca: Ľubomíra Javorská
schválil: JUDr. Michal Hamar
Ing. Tatiana Kozárová
V Považskej Bystrici dňa 29. 10. 2012
Anonym píše:
Pátek 20.02.2015 11:53
tak taxikárska sexbomba vypracuváva projektovú dokumentáciu? U Janasa majú všetci odborníci dvere otvorené
upozornenie
upozornenie píše:
Neděle 22.02.2015 21:43
Príspevky vyjadrujú názory čitateľov. Redakcia Pravda.sk nemôže ovplyvniť ich obsah. Vyhradzuje si však právo podľa vlastného uváženia odstraňovať nevhodné príspevky a blokovať prístup do Debaty používateľom, ktorí porušujú pravidlá. Neprijateľné sú hlavne urážky iných prispievateľov, hrubé osočovanie tretích osôb, vulgarizmy, hanobenie rasy, národa či nábožentva, propagácia akejkoľvek činnosti porušujúcej zákony SR, zneužívanie cudzej identity (vydávanie sa za niekoho iného), zneužívanie Debaty na neplatenú reklamu, spamovanie Debaty textami nesúvisiacimi s témou, spamovanie ostatných používateľov pomocou funkcie súkromných správ a hrubé poškodzovanie dobrej povesti prevádzkovateľa portálu Pravda.sk. Tieto podmienky sa týkajú tak príspevkov ako aj verejného profilu používateľa. Používateľovi, ktorý porušil pravidlá, môžu byť spätne zmazané všetky vytvorené príspevky aj verejný profil. Dĺžka textu príspevku môže byť maximálne 1000 znakov, dlhšie príspevky budú skrátené.
Monika Bandúrová
Monika Bandúrová píše:
Neděle 18.01.2015 13:52
Vážený pán/ pani "Joachim", ďakujem za spätnú väzbu, ale bola by som rada keby bola adresná. Kedy presne som vystupovala neschopne. Rada si dám poradiť, ale v prípade kedy je kritika iba nejaká osobná nesympatia, Vám žial nemôžem pomôcť a budete musieť rešpektovať fakt, že som si získala dôveru takého počtu voličov, ktorí si myslia opak.
Anonym píše:
Čtvrtek 15.01.2015 18:53
Vidíte,vidíte.To skorumpované a kabaretné stádo -to čo tam sedí ,spí a pritakáva Kajovi to vám nevadí,ale nová persona i keď možno neskúsená /najmä v intrigánskej Bystrici/to už vadí.Vari už má nejakú kauzu ako jej spouposlanci opätovne a opätovne a opätovne zvolení?Stačí len pospomínať,či už to nie je pravda?A už bolo 100 dní?Ano ,čas iste ukáže ,no je a bude to nerovný boj.
Anonym píše:
Pátek 16.01.2015 13:49
o tom stade vieme ze je stado, ale novi sa tvaria lepsi krajsi mudrejsi a neviem akejsi a prd z nich bude , iba vyhovorky na to ze ich prehlasovali, aj opozicia ma svoje paky aby vytvorila na vedenie mesta tlak, lenze skusenosti slecny poradkyne su dade okolo nuly tak vytvori iba tlak na stolicku ked pride na zastupitelstvo.
Anonym píše:
Pátek 16.01.2015 14:23
A jaké že jsou ty páky opozice na vedenie města? To by mě hodně zajímalo, pane brouku Pylíku. Vy přece víte všechno...
Anonym píše:
Sobota 17.01.2015 10:03
no hlavne ziskat na svoju stranu obyvatelovo aby malo vedenie mesta pocit ze si nemoze dovolit robit cokolvek, avsak na to by museli podavat rozumne navrhy a s vacsim dorazom poukazovat na tie co okradaju ludi a nie sa tvarit ako spasitela iba pred volbami. alebo si myslite ze ludia su hlupi a len ich skratka nemaju radi? omyl. a ani to ze karčiband ma novinky a televiziu a neviem co nieje argument. nech sa spyta PB vodca svojho stranickeho sefa ako fungoval pred rokim 89 a potom nech hovori.
Anonym píše:
Pátek 16.01.2015 09:46
poradkyna cez úrad práce:-) Kedže predseda strany je Buday a zároveň vicevelebnosť v BA, nemal tam problém šupnúť Smatanovu holku, len tak na oko je vytvoril miesto. Tam sa točia iné kšefty aby nejaké dievčatko niekomu niečo radilo. A teraz Nesrovnal aj to "radenie" zrušil.
Anonym píše:
Pátek 16.01.2015 20:56
Niekomu straaaasne prekaza, ze 30-rocna holka vyhrala na Lanoch nad vsetkymi kandidatmi Smeru... Vytlacila aj skuseneho poslanca -riaditela zus Kardosa, aj kandidata Karepeckeho, ktoreho stale ukazovali na TV Povazie ale nepomohlo mu to.... ani ucitelka cvicitelka dochodcov Hatalova ju nedokazala porazit... takze asi na tej Monike nieco bude, sudruhovia :-))
Anonym píše:
Sobota 17.01.2015 10:04
vase konspiracne teorie stoja za kočku :D
 prijemnu paranoju a pekny vikend
Anonym píše:
Pondělí 19.01.2015 14:17
alebo niekto na nej bude..haha
Anonym píše:
Sobota 17.01.2015 10:27
Aké konšpiračné?Veď robila poradkyňu pre svojho straníckého šéfa, nie odbornú funkciu, len poradkyňu. A už aj to skončilo. Zatiaľ nič nedokázala v odbornej oblasti ani v samospráve. Nikomu nevadí, ale neglorifikujme mladú babu, čo sa dostala len po známosti na miesto poradkyne, ktorá nemá žiadnu zodpovednosť za chod mesta a je to skrytá funkcia pre straníckych priateľov. Pravdepodobne už skončila aj tam, keďže Nesrovnal bude mať tiež svojích akože poradcov. To má len autor tejto stránky, prispievateľ, možno samotná slečna pocit, že sa ideme zblázniť z jej funkcií, jej schopností, jej politickej kreativite......Zlatá moja, vstúp trošku do reality, nič si zatiaľ neurobila, nič nemáš za sebou. To skôr má Janas trošku obavu z Juraja Smatanu, predsa za tých x rokov užniečo preskákal.
Monika Bandúrová
Monika Bandúrová píše:
Neděle 18.01.2015 13:59
Milý anonym, ja som nastupovala k námestníkovi Budajovi a vôbec som ho predtým nespoznala. Budaj mal na pohovore viacerých ľudí, po 4 stretnutiach a pohovorov som uspela. Súhlasím za dva roky sme mohli urobiť viacej ale niečo sa predsalen podarilom, presdili sme napríklad etický kódex volených predstaviteľov či ochranu mestských lesov v Bratislave, to sú materiály ktoré si môžete vygoogliť ako materiály prerokovné zastupiteľstvom v BA a som tam ako participnt spolupracujúci. Nerobila som ich sama, ale v spolupráci, rada sa učím od šikovnejších ľudí a myslím, že sa mám stále čo učiť, len neni pravda, že sme úplne nič neurobili, lebo týmto výrokom znevažujete nie moju ale prácu viacerých ľudí s ktorými som spolupracovala. Príjemný deň. PS: veľmi by ma potešilo keby som v rámci diskusie našla aj komentár, ktorý obsahovo reaguje na obsah článku, pretože ma zaujíma názor voličov, je milé čítať invektívy na mna ale myslím, že to Považskú moc neposunie.
Anonym píše:
Neděle 18.01.2015 17:07
Presadila ste? Naozaj to bol napad z vasej hlavy? Pani poradkyna, poskankyna a co ja vie co este. Ako vas ex kolega by ste mohla ist s pravdou von. Napad etickeho kodexu bol spracovany cca 2 roky pred vasim prichodom !! Nie len ja ale aj viac ludi malo s vami konflikt vdaka vasemu donasaniu. Praca na radnici bola do vasho prichodu pokojna a bez konfliktov. Ohladne vasho uspechu na vyberku. Je prvada ze ste tu bola 4 krat. Ale zabudla ste povedat preco. Tri krat pred ste na pohovoroch neuspela ani na zaciatku. Potom, keby vytazka pohovoru nesla na matersku, neposunolo by sa poradie. Rovnako za Vas orodoval p. Buday, ktoreho oslovil pan Smatana. Co ste mu za to slubila a dala viete uz iba vy.
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Neděle 18.01.2015 21:04
Bludy, nezmysly, výmysly od človeka, ktorý dokáže napísať "vÝťazka", myslí si, že námestník Ftáčnika sa volal BudaY, a nemá ani potuchy o veľkosti a fungovaní bratislavského magistrátu. Naviac, všetky tie osobné útoky píše jedna osoba.
Anonym píše:
Neděle 18.01.2015 21:50
Pan smatana. Na vasom mieste by som sa do toho neplietol. S vami nerobila, neintrigovala a nedonasala na vas.
Anonym píše:
Neděle 18.01.2015 21:53
Pamatasim vas ako ste tam pomerne casto chodil
Anonym píše:
Pondělí 19.01.2015 06:55
určite nie jedna osoba. Pán Smatana a to je tá vaša ješitnosť a zatváranie očí pred pravdou, kvôli ktorej ste prehrali volby, teraz ss idete byť do pŕs za nejak´ú mladú pimpinelku a sám dobre viete ako sa tam dostala.
Anonym píše:
Pondělí 19.01.2015 07:35
pán Smatana zavádzate, minimálne dvaja musíme byť ;) a čo je na tom najkrajšie nezávisle na sebe.

A ešte k pravopisu. Aj keď niekto neviem písať úplne perfektne, neznamená to že automaticky klame.
Monika Bandúrová
Monika Bandúrová píše:
Pondělí 19.01.2015 16:54
Je v skutku zábavné čítať tieto konšpirácie ako ma "niekto" musel pretlačiť na miesto na magistrát kde som dostávala polovičnú mzdu oproti tomu čo som dostávala v súkromne sfére a z ktorej som dobrovoľne odišla pretože verte - neverte, práca vo verejnej sfére ma baví.
Anonym píše:
Sobota 17.01.2015 19:42
Ide sa tak zblázniť,ako sa voliči išli zblázniť z Janasa a nič.Ten už niečo má za sebou ale pre seba ,nie pre toto mesto.A tá obava je čiste preventívna na vyplnenie unudnej primátorskej práce.A zlatej mojej treba dať čas .
Anonym píše:
Neděle 18.01.2015 15:53
Šak ty si nemusela poznať Budaja moja zlatá, stačí že je predseda strany, kde je podpredsedom Smatana. Tak to je s pracovnými pozíciami na meste.Všetci plačeme že Bubákovcov je na MsU ako hadov, ich argumentácia je že sú tam čstne a spravodnlivo, tak čstne a spravodlivo sú aj poradkyne v Blave
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Neděle 18.01.2015 21:06
Podpredseda? Naozaj? Teda, vy máte informácie!
Anonym píše:
Pondělí 19.01.2015 06:58
http://www.zmenazdola.sk/kto-sme
nie asi upratovačka, ty klamár
Anonym píše:
Pondělí 19.01.2015 08:55
No klikol som si na hore odkazujúci link, ale mohol by mi prispievateľ 19.01.2015 06:58 upresniť, kde tam nájdem, že je Smatana podpredsedom?
Ja som ho tam videl iba na fotke, ale nič o žiadnych funkciách - nikoho som tam nenašiel.
Mohlo by teda autor doplniť svoj výplod?
Anonym píše:
Pondělí 19.01.2015 09:12
to je celá pofidérna strana, takže blud to nie je. Pozri si kandidátku volby do NRSR 2012 kde bol Smatana na druhom mieste za Budajom. Vačšinou podpredseda je dvojka na kandidátke. Aleno ak to nie je pravda, fakt je Smatana len nejaký asistent a nemal čo robiť na kandidátke za primátora
Anonym píše:
Pondělí 19.01.2015 13:09
mate co ste chceli tak uz drzte papule
Anonym píše:
Pondělí 19.01.2015 13:12
Človek tu len žasne,čo tu máme za expertov,politologov a naslovo vzatých hodnotiteľov.Karči sa musí uchechtávať komu to vládne,no hlavne ,že pozornosť od neho je odklonená.Dobré nie?Na toto sa nechajú namotať len "ozajstní experti".No a kto tieto spravodajské hry vyvoláva na tomto je v tom vcelku dobrý.Radosť toto mesto akože riadiť.
Anonym píše:
Úterý 20.01.2015 06:17
Presne tak... Janas pokračuje v ryžovaní, rozdeľuje fleky a zvyšuje dlhy, a diskutéri si hlavy lámu, ako jeden z mála ľudí ktorí Janasovi nepodliehajú, k bývalému zamestnaniu prišiel.
Anonym píše:
Úterý 20.01.2015 07:39
Dopadnete ako keď istý nemenovaný primátor žiliny oznamoval, že sa na Štúrovom námestí bude stavať . Prišiel na zastupiteľstvo a oznámil všetkým zúčastneným: Bratia sestry v Kristu, predal som Štúrovo námestie.

Kľudne sa to môže stať aj v PB, len kvetinári čo udávajú smer to robia sofistikovanejšie.

Anonym píše:
Neděle 22.02.2015 19:04

Rozpočet 2015 schvaľovanie má byť už 2/2015, pár údajov.
Bod č.6 ŽP, 6.1 Odpadové hospodárstvo
Rozpočtované sú; 2 292 510 €, z toho bežné výdavky 2 277 510 a kapital. výd. 15 000 €
Ukazovatele; objem odpadu 13 500 t, cena za likvidáciu 45 000 €, teda 3,333 €/t odpadu.
Občania zaplatia mestu za likvidáciu odpadu cca 1 000 000 €/rok, keď len túto čiastku podelíme cenou za likvidáciu 1 t odpadu, tak by sme dokázali z poplatkov občanov zlikvidovať 300 003 t odpadu.
Vypadá to na hluboké nedorozumění, ale v tom návrhu je to uvedené tak a vypadá to, že cena za likvidáciu odpadu, ktorá je pri nakladaní s odpadom zásadná, v našom meste nehrá až takú rolu. Chcelo by to vysvetlenie ako je to s tými číslami a čo znamenajú kapitálové výdavky 15 000€
Okrem toho som nezaregistroval, že by sa uvažovalo s príjmom z vytriedeného odpadu a príjmom z Recyklačného fondu, ktorý má byť síce zrušený, ale zatiaľ funguje.
Tiež zaujímavé je % vytriedeného odpadu (7 %), koľko to znamená recyklovaného odpadu sa nedozvieme, ale aj na Slovenské pomery to svedčí o živorení tejto komodity v PB, nepočítajúc to, že už by sa mali prejaviť dôsledky zdokonalenej separácie v PB. Projekt za peniaze EÚ.

Anonym píše:
Neděle 22.02.2015 20:16
Nejako by som chcel vedieť,kde sa v tých sumách prejavuje nový zákon o odpadoch,kde sú týmto zaviazaní výrobcovia a dovozcovia tovarov.Či ten zákon nikto z kompetentných nikto nečítal?No a fakt Recyklačný fond v marci t.r. má fakt zaniknúť.Čo na to Kubo s tými sľubmi o znížení poplatkov pre tých čo recyklujú odpad.No a pre poriadok v Liptovskom Mikuláši znížili poplatky za odpad o 30 %,no a rozšírili to aj o dôchodcov ešte výraznejšie.Tomu sa hovorí služba pre občana.
Anonym píše:
Pondělí 23.02.2015 10:38
Súhlasím s Vami, do celého toho kolotoča o odpadoch v PB by sa malo vniesť svetlo .P. primátor povedali, že v priebehu roka 2015 by sa malo utriasť to zdokonalenie separovania , ktoré beží od r.2009 cez fondy EÚ (kúpili sme aj traktor za týmto účelom) a potom povie o koľko sa bude zlacňovať poplatok občana. No povedal to v rýchlosti (asi časová tieseň) zatiaľ o tom moc nevie povedať, veď zdokonaľovanie separácie odpadov sa rieši iba piaty rok. Starý primátor na to netypický využil fondy EÚ, on síce nehlasoval priamo proti, ale sa len zdržal hlasovania, tak problém by mal doriešiť asi Adame,keď si to začal.
Anonym píše:
Pondělí 23.02.2015 18:27
Poplatky za odpad v tejto republike nikdy nezlacnia. Ktokoľvek vám takéto niečo tvrdí klame. Nakladanie s odpadom je nákladná vec. V roku 2004 sme sa EU zaviazali, že urobíme kroky, ktoré nás priblížia EU čo sa týka spôsobu likvidácie odpadu. Aj vypočítali náklady týchto krokov na cca 17 miliard EUR. Akurát pozabudli na to, že tieto peniaze musia na riešenie odpadového hospodárstva vynaložiť samosprávy a samosprávy tieto peniaze musia vyzberať od občanov. A keďže máme socialistickú vládu, ešte dlho sa nič nezmení. Môj kamarát v Mnichove platí ročne za odpad 400 EUR za dvojčlennú rodinu a v podnikaní ho bežný komunálny odpad stojí cca 1500 EUR ročne. Separácia tam nie je zvýhodňovaná, ale neseparovanie je finančne značne postihované. U nás má každý odpad úplne u prdele. Dnes som videl pred barákom vyhodený starý televízor a vedla neho krabicu od nového. Skutočne zložitá vec pre mestských policajtov zistiť, kto znečisťuje životné prostredie. A ešte jedna vec - projekt separácie v Považskej Bystrici nikdy nezlacnie nakladanie s odpadom. TO nie je cielom projektu.
Anonym píše:
Pondělí 23.02.2015 22:08
Milý pisateľ.Skutočne neviem prečo si trošku neprečítate niekoľko príspevkov dozadu.Keby som nemal seriozne overené,že vývoz odpadu v LM sa občanom znížil o 30 percent a dôchodcom ešte viac nedovolil by som to sem uviesť.Takže kľudne si prezvonte MsU LM a oni vám to potvrdia.A to zahmlievanie potom nie je na mieste.Pravda je prostá.Je to skvelý biznis a z kompetentných nemá nikto záujem šklbať zlatú sliepku.A občan?Je vydaný napospas miestnemu monopolu-pri láskavom prikyvovaní vedenia tohto mesta.

« prosinec 2021 »
prosinec
PoÚtStČtSoNe
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359