Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / Monika Bandúrová / Do konca roka fundraisujem pre Lánoviny, pretože píšu o hospodárení mesta.

Do konca roka fundraisujem pre Lánoviny, pretože píšu o hospodárení mesta.

Autor: Monika Bandúrová Poslední změna: Sobota 27.09.2014 15:55
[2012-12-06] Tento rok som si dala novoročné predsavzatie predčasne. Rozhodla som sa pomôcť miestnym novinám a vyzbierať pre ne nejaké peniaze, aby mohli fungovať aj v roku 2013. Už 1 euro pomôže vytlačiť 8 výtlačkov, čo znamená, že 8 domácností si prečíta, čo sa v meste plánuje a schvaľuje. Obidve redaktorky osobne poznám a viem, že robia neskutočnú prácu - píšu o rozhodovaní poslancov v Považskej Bystrici. Čo v zmysle hesla: "občania bližšie ku poslancom ale aj poslanci bližšie ku občanom" nie je vždy jednoduché. Ak máte voľné nejaké to euro, prosím podporte moju iniciatívu. Viac si prečítajte nižšie na obrázku... Ďakujem!
Do konca roka fundraisujem pre Lánoviny, pretože píšu o hospodárení mesta.

Monika Bandúrová

Lanoviny_Vianoce.jpg 

 

Anonym píše:
Čtvrtek 06.12.2012 19:16
Veľmi logické. Ide o zmenu myslenia. Väčšina voličov v PB si stále myslí, že politici majú dávať darčeky im, a nie že by oni mali dať čo len euro na zlepšenie pomerov v meste. Buď nastúpia ľudia mladého a stredného veku, ktorí to chápu, alebo utekajme.
Anonym píše:
Čtvrtek 06.12.2012 20:04
Veľmi dobrý počin!
Financie som okamžite poslal.
Stene som ich ušetril, keďf som prestal kupovať PB - novinky.
Veľa zdaru do ďalšej práce!
Konečne noviny, ktoré píšu nestranne a o problémoch občanov!
Anonym píše:
Pátek 07.12.2012 13:52
Priebeh tejto diskusie mi pripomina reklamy na Teleshopingu.
Niekto predstavi neskutocne genialny produkt,
nasleduje ukazka neschopnej konkurencie,
na zaver si ho vsetci pritomni zasnu afektovane objednavat.

tak pridam sa i ja: nieeee
ja chcem laaanoviny, suu uuzasneeee.
posielaaam prachy (ved si ich potom vezmem spat)

Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Pátek 07.12.2012 14:11
Takéto podozrenia by sa dali ľahko vyvrátiť, keby slovenské banky poskytovali mimovládnym organizáciám tzv. transparentný účet.
Žiaľ žiadna banka pôsobiaca na Slovensku takúto ponuku nemá, hoci v Českej republike je to bežný produkt.

Vyzerá to takto - každý návštevník si môže pozrieť, ako pribúdajú a ubúdajú peniaze na účte:
http://www.rb.cz/[…]/?tr_acc=vypis&account_number=2218883028

Mimochodom, neviem či si to len neuvedomujete alebo naopak, útočíte na zbierku Lánovín vedome: toto je jediná cesta, ako sa zbaviť závislosti na obvyklých veľkých regionálnych sponzoroch a urobiť naozaj nezávislé médium. Viac malých darcov. Inak nám tu bude večne vládnuť pár veľkých sponzorov, ktorí si kupujú všetko.

Anonym píše:
Pátek 07.12.2012 20:51
No, no, no, čo to tu píšeš Ty nezbedník. Ešte raz! Tu sa takéto veci nepíšu, Ty nie si náš, tak tu nepíš. My informuje transparentne ako Pb novinky, len z opačnej strany, aby to bolo vyvážené.
Anonym píše:
Sobota 08.12.2012 11:20
To je druhý blud, ktorý niektorí šíria. Že PBnovinky je pohľad jednej strany, Lánoviny pohľad druhej strany, tak čo.
Je tam však niekoľko podstatných rozdielov.
1. PBnovinky (TV Považie) sú platené z verejných zdrojov, mali by teda prinášať spektrum názorov, a nie len pohľad vedenia mesta.
2. Naproti tomu v Lánovinách (alebo na pb.otvorene.sk) sa snažia uverejňovať aj názory druhej strany. A - čuduj sa svete - MESTO IM ODMIETA DÁVAŤ VYJADRENIA. Tak ich Lánoviny a pb.otvorene.sk získavajú cez informačný zákon.

Takže - Lánoviny, hoci sú vydávané zo súkromných peňazí, sú objektívnejšie, než médiá platené z peňazí všetkých občanov.
Môžeme si zobrať ľubovoľné číslo Lánovín a PBnoviniek, ísť stranu po strane, a počítať plochu venovanú rôznym názorom.
Anonym píše:
Středa 19.12.2012 06:16
Redakcia Lánovín je vďačná M. Bandúrovej za jej skvelý nápad inšpirovaný zahraničnými skúsenosťami. Fakt je, že Lánoviny sú v ťazkej finančnej situácii - to nie je fráza, to je fakt. Žiadna slovenská banka neposkytuje transparentný účet, ktorý používajú občianske združenia v Čechách. Môžeme sa zamyslieť nad účtom v českých bankách...
Čo sa týka orientácie Lánovín - je veľmi ťažké získať priame stanovisko úradu. V podstate nemožné. Vyzerá, že úradníci majú zakázané s nami komunikovať - je to informačná blokáda, aby nás dotlačili k neobjektivite. Sme reálne odkázané na infožiadosti - trvá to dlho a úradníci sa kade-tade sťažujú, že ich zaťažujeme. Na diktafón nám však nič nepovedia. O dôvodoch blokády budeme písať v najbližšom čísle. iva posluchova
Anonym píše:
Čtvrtek 06.12.2012 21:11
vyborny napad, držím palce !
Anonym píše:
Pátek 07.12.2012 11:07
Prečo ste nenapísala pre nás obyčajných, čo to Fundraising je. Podľa mňa to vystihuje slovenské, zbierka peňazí.
Toto píše Wikipedia.
Fundraising je systematická činnost, jejímž výsledkem je získání finančních či jiných prostředků na obecně prospěšnou činnost organizací nebo jednotlivců. Organizacemi bývají zpravidla nevládní neziskové organizace, rozpočtové nebo příspěvkové organizace (vzdělávací instituce, nemocnice, zařízení sociální péče atd.), obce, mikroregiony, kraje, církve, v některých státech i politické strany a v neposlední řadě i podnikatelské subjekty poskytující veřejně prospěšnou službu. Oslovenými dárci bývají jednotlivci (mecenáši nebo sponzoři), firmy, nadace, státní úřady, orgány místní nebo krajské (regionální) samosprávy, orgány EU. V rámci fundraisingu lze též pořádat benefiční akce, prodávat určité výrobky nebo služby nebo organizovat kluby přátel, jejichž členové pravidelně přispívají na činnost podporované organizace.

V širším slova smyslu se fundraisingem rozumí i získávání finančních zdrojů od investorů na akciovém nebo dluhopisovém trhu.

Člověk, který se zabývá fundraisingem, se označuje jako fundraiser. Bývá kmenovým zaměstnancem organizace nebo externistou.

Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Pátek 07.12.2012 12:40
Fundraising nerovná sa zbierka peňazí. Zbierka peňazí je len jednou z metód fundraisingu - ďalšími metódami je napríklad získavanie 2% z daňovej asignácie, písanie grantových projektov, organizovanie vlastnej podnikateľskej činnosti, vytváranie klubu pravidelných darcov, alebo získavanie poskytovateľov technickej pomoci (napríklad roznosu novín, tlačiarní, počítačov) atď.
Slovo, zahŕňajúce všetky tieto činnosti, v slovenčine nemáme.
A prečo ho nemáme, a musíme si ho požičiavať z USA? Nuž preto, lebo u nás je kultúra darcovstva, dobrovoľníctva ale aj aktívneho občianstva podstatne menej vyvinutá.
Naopak, pretrváva u nás kultúra "národného frontu", kde sa očakáva, že všetky takéto aktivity budú financované "zhora" a pod jednotným "politickým velením".
Najlepším dôkazom toho je tá trápna fraška, ktorú rozohralo vedenie mesta voči Vianočným trhom na Lánoch.
Anonym píše:
Neděle 09.12.2012 19:41
Fundraising má viac zložiek, ako p. Smatana napísal, zbierka je iba jednou z foriem.
Je to toho viac, čo sa dnes dá o činnosti neziskoviek popísať, odporúčam štúdium daného oboru alebo aspoň správnu literatúru :-).

Osobne som zástanca slovenských slov, ale v tomto prípade ho treba najprv vymyslieť asi. Rusi to robia dodnes, slováci sa za slovenčinu žialbohu hanbia, keď človek nepovie, že je to cool a že máte laikovať nie je in a je trápny.... čo už :-(
Anonym píše:
Neděle 09.12.2012 19:42
a pozor aby ťa nešokol napr pojem "marketing v neziskovkách".
Nie, nie je to reklama :-DD
Anonym píše:
Pátek 04.01.2013 21:37
A prečo by som to mal robit,to sa dobre robí za cudzie peniaze.
Anonym píše:
Sobota 05.01.2013 17:22
Prečo by si to mal robiť? Pretože tie noviny sú nezávislé na meste a píšu aj o veciach, o ktorých sa mlčí v Novinkách aj na TV Považie.
A rozdávajú sa zdarma, do schránok obyvateľom, a stiahnuť sa dajú na webe.

Zatiaľ to autorky financovali zo svojich peňazí, ak to má pokračovať, musia sa nájsť dobrovoľní darcovia.

Tak preto :-)
Andjey
Andjey píše:
Úterý 25.09.2018 11:20

« říjen 2021 »
říjen
PoÚtStČtSoNe
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359