Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / Monika Bandúrová / Ako sa vyznať v predvolebnej kampani? Aký je správny primátor – pokračovanie číslo II.

Ako sa vyznať v predvolebnej kampani? Aký je správny primátor – pokračovanie číslo II.

Autor: Monika Bandúrová Poslední změna: Čtvrtek 30.10.2014 15:42
Dva týždne do volieb a po všetkých obciach a mestách Slovenska môžeme pozorovať zaplátavanie dier v chodníkoch, opravy autobusových zástavok, čistenie ulíc a iné okrášľovanie ulíc.
Ako sa vyznať v predvolebnej kampani? Aký je správny primátor – pokračovanie číslo II.

Obchodné centrum Eurovea

Keď takéto upratovanie a čistenie zopár týždňov pred voľbami vidím, vynorí sa mi v mysli predstava, ako keď vám zrazu zavolajú známi, že sa u Vás o 10 minút zastavia na kávu, a vy beháte zmätene po byte a upratujete čo Vám padne do oka.

Voľby však nie sú neohlásená návšteva. Primátori a starostovia miest, ktorí sa opäť uchádzajú o dôveru občanov, robia vo väčšine prípadov takéto upratovanie na poslednú chvíľu cielene.

Vedia, že väčšina obyvateľov nemá chuť a záujem sledovať politiku celé funkčné obdobie a zbystria pozornosť až krátko pred voľbami.

Preto práve v tomto frekventovanom období vidíme primátorov na fotkách, kde sa otvára detské ihrisko, nový supermarket, umiestňuje sa socha. Po novom primátori komunikujú vo veľkom aj na svojich sociálnych sieťach, kde uverejňujú fotky zo svojej denodennej agendy.

Zopár dní pred voľbami je tak občanom servírovaná niekoľkokrát znásobená aktivita a my získavame pocit, že „veď sa v tom našom meste toho veľa robí“.

Na tento pocit väčšina z opätovne kandidujúcich primátorov stavia.

Tento spôsob politickej kampane môžeme sledovať vo viacerých mestách. Na jednej strane je samozrjemé, že primátori sa majú chuť pochváliť tým, čo urobili, na druhej strane, nie všetko pri čom sa primátori odfotia, je naozaj ich zásluha - alebo nie je to zásluha, za ktorú by sme im mali gratulovať.

Pokúsila by som sa vysvetliť, ako takéto aktivity rozlíšiť, lebo to nie je vôbec ľahké. Kedže som ale mala možnosť vidieť fungovanie bratislavskej samosprávy zvnútra, skúsim dať zopár mojich metód, ako vyhodnotiť, či pri tej-ktorej politickej fotke primátora máme aj my občania dôvod na úsmev tak ako naši primátori.

Pozrime sa na to cez fotky, kde sa fotia primátori najčastejšie.

Fotka pri novootvorenom obchodnom centre alebo inom developerskom projekte.

Primátori, radi pred voľbami niečo otvárajú, prestrihávajú pásku do nových obchodných alebo biznis centier.

Kedy by sme sa mali tešiť s nimi?

Ja by som sa tešila, keby projekt spĺňal niektoré z týchto parametrov.

Prebehol výber investora transparentne, dostalo mesto za pozemky dosť peňazí? Je to naozaj to čo mesto potrebuje najviac? Podarilo sa mestu presadiť, aby investor vybudoval nejakú extra službu pre verejnosť? Urobil napríklad malý parčík alebo vybudoval detské ihrisko?

Prečo? Môže to mesto vôbec od investora chcieť?

Áno môže. Predať mestský majetok totiž je úplné minimum – hlavne ak sa nachádza niekde v lukratívnej časti centra mesta. To, že v centre mesta vyrastie obchodné centrum, nie je veľká zásluha vedenia mesta, je to záujem investora a obchodníkov. Zásluha primátora je vtom, keď sa mu podarí dohodnúť, že za to, že umožní investorovi stavať, urobí nejakú protislužbu občanom mesta.

Pre príklad takého úspěšného „obchodu“ medzi mestom a developerom si zájdem do Bratislavy. Nie je tam tých príkladov síce veľa, ale jeden je celkom úspešný a vďaka tomu obľúbený aj u Bratislavčanov.

Je to príklad otvorenia obchodného centra Eurovea na nábreží Dunaja. Mesto sa s investorom dohodlo o upravení a starostlivosti o trávnik medzi obchodným centrum a nábrežím Dunaja tak, aby z toho bolo pekné nábrežie s lavičkami, osvetlením, košmi kde sa môžu Bratislavčania okrem nakupovania poprechádzať, posedieť si na trávičke alebo pohrať s deťmi na detskom ihrisku.

Dnes je to jedno z najobľúbenejších miest obyvateľov a návštevníkov mesta a aj ekonomicky atraktívnejšie, na rozdiel napríklad od iného obchodného centra na nábreží, ktoré takýto priestor nevybudovalo.

Pomôžem si ešte ďalším príkladom a ten bude zo vzdialenejšieho miesta – New Yorku. Keďže si myslím, že nie je žiadny dôvod, aby sme nepreberali aj v Považskej Bystrici praktiky od tých nejlepších. V meste New York to funguje tak, že predtým, ako dovolí mesto vstup investorovi do svojho mesta, určí rozmery, aké musí budova spĺňať a navyše povie, že ak tam bude chcieť investor stavať, musí urobiť niečo pre ľudí. To niečo je presne parčík, o ktorý sa potom stará, prípadne postaví cyklotrasu, autobusovú zástavka a podobne...

Čiže kedy môžeme byť aj my šťastní pri fotke primátora otvárajúceho obchodné centrum? Nie vtedy, keď prebehne úplne plytká výmena: vy pozemok a my obchoďák. Ale keď zato dostane niečo aj mesto a jeho občania.

 

Fotka s mamičkami a deťmi alebo seniormi.

 

Ďalšími fotkami, ktoré sa často objavujú v týchto dňoch sú primátori v kontakte s ľuďmi.  Stretnutia na trhoch, pri prechádzke mestom alebo gratulácie starším spoluobčanom v rámci mesiaca úcty k starším.

 

Je dobré, že sa primátor zastaví pri svojich občanoch, odfotí pri nich, ale dôležité je, či jeho záujem začína a končí pri odovzdaní karafiátu a potrasení rukou.

Čo by ale malo byť smerodajné pri rozhodovaní o tom či je dobrý primátor, je otázka, či sa mi za toto obdobie zlepšila kvalita života. Či mesto pre mňa urobilo niečo, keď mi zlepšilo alebo zjednodušilo podmienky.

 Aké sú takéto projekty?

 Napríklad zľavové karty v doprave, podpora senior centier a školení, kde sa naši starší občania môžu stretávať so svojimi susdmi a známymi, kde sa môžu aktívne vzdelávať, prípadne odovzdávať svoje skúsenosti iným.

 Zohľadňovanie potrieb mamičiek je možné vidieť napríklad v maličkostiach, akými je budovanie bezbariérových chodníkov a nákup bezbariérových autobusov, aby im uľahčili prepravu s kočíkmi.

Sú to projekty, kedy si bez ohľadnu na to, či sa blížia voľby poviete, že mesto myslí na Vaše potreby.

Fotka pri opravovaní cesty alebo otváraní ihriska.

 Musím sa priznať, že toto sú moje najobľúbenejšie fotky. Pretože tu ani nemám argumenty, kedy by sme sa mali naozaj tešiť, že sa konečne nejaký výmol opravil. Takéto fotky považujem iba za politickú kampaň.

 Prídem mi to totiž tak absurdné, ako keby sme každý deň chválili pekára, že napiekol chlieb alebo vodiča autobusu, že ráno vstal a vypravil svoju pravidelnú linku. Áno je to záslužná činnosť a poďakovať by bolo za to slušné, ale vodič ani pekár sa so svojim každodenným chlebíkom nefotia.

Tieto opravy by mali byť samozrejmosťou. Je pravda, že finančný stav mesta nedovoľuje opraviť všetko a všade, ale to, že sa na konkrétnej ceste opraví výmoľ, otvorí ihrisko alebo umiestni smetný kôš predsa nemôže byť dôvodom, aby sa pri tom odfotilo celé vedenie mesta.

Toto sú čisto prevádzkové aktivity mesta, a ako také musia byť robené nezávisle od toho, aký je primátor. Hlavne keď to nie je žiadna tvorivá aktivita, ani nemá súvis s myslením primátora o tom, ako je riadiť mesto.

Preto ak budete počas týchto dní v kontakte s kandidátmi uchádzajúcimi sa o funkciu primátora, pýtajte sa ich, napríklad čo pre umiestnenie tej ktorej sochy urobili, alebo koľko ihrísk otvorili za celé 4 roky, čo nám prinesie nové obchodné centrum a podobne.

Anonym píše:
Pondělí 27.10.2014 14:20
Janas si kúpil psíka, aby sa s nim mohl fotiť. To zaberá na infantilných.
Anonym píše:
Pondělí 27.10.2014 16:39
Ty urcite pises podla porekadla: "Podla seba sudim Teba", co je pri Tvojej uzasnej inteligencii pochopitelne!
Anonym píše:
Pondělí 27.10.2014 22:05
Tak sa to potvrdilo - fotka janasa so psom. https://www.facebook.com/[…]/?type=1

Obávam sa že mu do troch dní ujde do útulku.
Anonym píše:
Pondělí 27.10.2014 21:33
Mogoni majú len takého primátora akého si zaslúžia.
transparentný
transparentný píše:
Pondělí 27.10.2014 22:01
Dnes som išiel zo stanice a vidím pri kulturáku 2 smatanove bilbordy.
Pokiaľ viem, tak kampaň v zmysle zákona začína 29. októbra. To už ani transparentný Smatana nerešpektuje pravidlá hry? Aký je rozdiel medzi ním a Janasom?
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Pondělí 27.10.2014 22:08
My na rozdiel od Karola Janasa volebný zákon dodržiavame, aj keď ten zákon považujeme za hlúpy - všetci ho porušujú.

Na našom bilborde pri Dome kultúry nie je žiadny názov politickej strany, ani výzva k voľbám.
Pozrite sa na ten bilbord znova.
Je to propagácia vzniku skupiny Lepšia Považská.
Na bilborde Karola Janasa pred Priorom sú logá troch strán a oznam že kandiduje za primátora.
Exkomunista Bc. Filip František Zvědělík, tieňový robotnícko-roľnícky mešťanosta Mogoňova
Exkomunista Bc. Filip František Zvědělík, tieňový robotnícko-roľnícky mešťanosta Mogoňova píše:
Pondělí 27.10.2014 23:11
Minimálne ten, že zatiaľ čo primátor sa neuchádza o post poslanca, jeho najhorúcejší protikandidát áno. Predsa sa musí istiť, ak by mu jeho primátorský pokus nevyšiel, čím by stratil jedno poslanecké kreslo a zostalo by mu iba kreslo v krajskom zastupiteľstve. A to je hrozivo málo. Je absolútne nepredstaviteľné sedieť iba na jednej politickej stoličke.
Anonym píše:
Pondělí 27.10.2014 23:23
ja to beriem ako Smatanov pragmatický odhad a úmysel pokračovať v tom čo začal, aj keby primátorské voľby nevyhral

Janas by po prehratých voľbách určite poslanca nerobil za pár šupov mesačne, lebo to bol preňho len schodík k lukratívnejším flekom
Anonym píše:
Pondělí 27.10.2014 23:51
Koľko berie taký mestský poslanec, že na tom Smatanovi tak záleží?
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Úterý 28.10.2014 01:12
90 eur - niektoré mesiace mám vyššie výdavky za telefón a kávu. A uznajte, čo by to bol za život bez kávy.
Exkomunista Bc. Filip František Zvědělík, tieňový robotnícko-roľnícky mešťanosta Mogoňova
Exkomunista Bc. Filip František Zvědělík, tieňový robotnícko-roľnícky mešťanosta Mogoňova píše:
Úterý 28.10.2014 09:16
Ja to vnímam iba ako špekulovanie, aby sa mal kde zašiť, ak by mu pokus s primátorským kreslom nevyšiel. Korektné je uchádzať sa o jednu volenú funkciu, nie o dve naraz.
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Úterý 28.10.2014 09:35
Poslanecký mandát ako "zašitie"? Čoho akože?
Mimochodom na poslanca kandidujú všetci primátorskí kandidáti okrem súčasného primátora Janasa.
Takže pokiaľ je "uchádzanie sa o dve funkcie naraz" pre vás kritériom, váš favorit je jasný.

Samozrejme nie je to uchádzanie sa o dve funkcie, lebo primátor nemôže byť súčasne poslancom.
Anonym píše:
Úterý 28.10.2014 09:40
Zvědělíkove vnímanie a uvažovanie má naozaj obrovskú váhu. Pripomeňme si Zvědělíkove diskusné príspevky pred voľbami v roku 2010:

Filip A. M. Zvědělík píše:
Středa 13.10.2010 17:16
Pán Janas je skutočne veľmi slušný, pracovitý a zodpovedný človek, ktorý robí komunálnu politiku vždy v prospech mesta a občanov, nikdy vo svoj prospech. Pánovi Janasovi skutočne záleží na osude mesta, a preto prijal ponuku uchádzať sa o post primátora mesta Považská Bystrica, i keď sám vie, že cesta, na ktorú sa rozhodol vydať, nebude ľahká, ba priam veľmi náročná. Pán Janas si to samozrejme sám uvedomuje, ako som už zdôraznil, ale ako zodpovedný komunálny politik, ktorého trápi stav, ktorý je dnes v meste (nie vinou pána Janasa) a chce mestu pomôcť, rozhodol sa pre mesto obetovať a dať vlastnú kožu na trh. I keď ja osobne som presvedčený, že pán Janas bude zvolený za primátora mesta, pretože pre ľudí je veľmi dôveryhodný a ľudia v meste ho majú radi, vnímajú ho skutočne ako progresívneho komunálneho politika, ktorému ide jedine o mesto a o občanov, tak sám pán Janas je v tomto smere veľmi skromný, opatrný a ako nový primátor sa dnes ešte nevidí. Pán Janas je skutočne jedinou alternatívou pre mesto, pre ozdravenie mesta. Pán Janas predstavuje alternatívu zmeny dnešného nedobrého kurzu mesta. Dovolím si tvrdiť, že v považskobystrickej komunálnej politike je pán Janas jeden z mála politikov, ktorí sa pozerajú dopredu, čo bude zajtra, pozajtra, na budúci týždeň, o mesiac, o 2 mesiace, atď. A nie, čo bude a je dnes. Pán Janas dokonca obetoval jednofarebné zastupiteľstvo zložené z nominantov ľavicovej strany Smer - SD a rozhodol sa v meste uzatvoriť pre mesto dobrú a prospešnú koalíciu, ktorá je predpokladom záchrany mesta a prosperity mesta. Aj to je dôkaz toho, že pán Janas vníma súvislosti v širších kontextoch. Smer - SD by voľby určite s jednoznačnou prevahou vyhral aj sám bez koaličných partnerov, ale k čomu by nám bolo jednoznačné víťazstvo, ak by sme nemali oporu aj v Bratislave, ak by k nám do mesta neprichádzali vládne dotácie, a to predovšetkým prostredníctvom Európskych štrukturálnych fondov? Pán Janas je veľký politický stratég a som presvedčený, že pán Janas bude mestu i občanom slúžiť k všeobecnej spokojnosti všetkých ľudí dobrej vôle, ktorým ide o to, aby mesto prekvitalo a občania mesta žili v dobrom, sociálnom a ekologickom prostredí. Pán Janas je jedinou alternatívou pre mesto, ktorá dokáže odvrátiť zlú mestskú finančnú situáciu a nastúpiť cestu dobrých časov. Kto volí pána Janasa a koalíciu Smer - SD, KDH a SDKÚ - DS, ten volí prosperitu mesta a občanov.

KAROL JANAS - VÁŠ PRIMÁTOR!

Toľko na pripomenutie Zvědělíkovho vizionárstva.
Anonym píše:
Úterý 28.10.2014 10:09
Zvedelík je obyčajný primitív, tupec a prezliekač kabátov.Vždy mu nohy trčia z cudzej riti
Anonym píše:
Úterý 28.10.2014 13:18
nechaj to tak je to PAKO
Anonym píše:
Úterý 28.10.2014 13:26
To si Kajan sám písal Ak ste dobre počúvali celé štyri roky tie jeho dristy. Celý Kajan.
Exkomunista Bc. Filip František Zvědělík, tieňový robotnícko-roľnícky mešťanosta Mogoňova
Exkomunista Bc. Filip František Zvědělík, tieňový robotnícko-roľnícky mešťanosta Mogoňova píše:
Úterý 28.10.2014 10:28
Pán Janas nevyužil potenciál, ktorý sa mu po voľbách naskytol. Mohol uskutočniť mnohé zásadné rozhodnutia, avšak zlyhal v mnohých oblastiach a jeho účet nie je veľmi lichotivý. To píšem v roku 2014, milý anonymný eštebák.
Anonym píše:
Úterý 28.10.2014 11:56
Pokiaľ je eštebák ten čo vie použiť google aby som Zvědělíkovi pripomenul že drístal pred 4 rokmi a podobne drísta teraz, tak potom som eštebák :-)
Anonym píše:
Úterý 28.10.2014 13:54
Jasné, aj ja si myslím, že sa chce len zašiť.Za 90.eur by bol zašitý a už ani nemusí robiť. To len hlúpy Janas nemyslí na zadné vrátka.
Čo ty nato Karol?
Anonym píše:
Středa 29.10.2014 10:57
To koho záujmy sleduje Smatana ešte len uvidíme. Ak tu niekto s ním bezvýhradne nesúhlasí, jednoducho ho vytrie! Takto si predstavuje aj primátorovanie v PB
Transparentný
Transparentný píše:
Úterý 28.10.2014 05:55
Toto sú všetko len kecy, ktorými sa nelíšite od Janasa.
Je nepochybne zaujímavé pán magister, že váš bilboard a skupinka nevznikla niekedy na jar, alebo v lete, ale tesne pred voľbami.
Takto sa veci majú...
Volby
http://www.humencanonline.s[…]fb_action_types=og.comments
Anonym píše:
Úterý 28.10.2014 09:42
Slušný kandidát nemá vôbec žiadnu kampaň a skromne sedí doma a čaká, kým si ho voliči všimnú sami od seba a zvolia si ho! A vôbec najslušnejší vôbec nekandidujú. Voľte nekandidátov!
ad slušný kadidát
ad slušný kadidát píše:
Úterý 28.10.2014 09:57
pán Smatana, vy sa rád staviate do pozície aktivistu, toho najspravodlivejšieho zo spravodlivých a tu zrazu hop!
Obehli ste si pár kontraverzných podnikateľov, ktorí radi hrajú na všetky strany, niečo vám dali a zrazu ste už nie aktivista, ale politik so všetkým, čo k tomu patrí.
A zrazu nie je zlé robiť kampaň mimo stanovené hranice (ved vraj všetci tak robia), zrazu nie je zlé ísť za podnikateľmi pre podporu (ved vraj všetci tak robia a je to prospešné).
U mňa ste ale žiaľ definitívne skončili.
Slušný kandidát dodržiava pravidlá. Vy ste ukázali, že to neviete.
Môj hlas v minulých voľbách pre vás bol omyl, ktorý sa už nebude opakovať.
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Úterý 28.10.2014 10:39
Ďakujem za váš minulý hlas. Ak ste si pri jeho dávaní nevšimli, politikom, hoci komunálnym som už najmenej 4 roky. Hoci často používam aktivistické postupy - opozícia tak funguje.

Ako som už vysvetlil, náš bilboard volebný zákon neporušuje, pretože nespĺňa znaky volebnej kampane. Nie sú na ňom žiadne mená strán, výzva voliť, čísla kandidátov a podobne.
Ak by ste považovali za kampaň už aj to, že informujete občanov o svojej existencii, spojencoch a cieľoch, tak to by šlo o zákaz celoročnej politickej činnosti, okrem obdobia dvoch týždňov pred voľbami. Čo by bol samozrejme nezmysel.

Pokiaľ túžite po ľuďoch, ktorí sa snažia absolútne a nepoškvrnene dodržiavať všetky pravidlá, vrátane zákonov, ktoré si vzájomne protirečia, odporúčam vyhľadať nejakú prísnejšiu náboženskú sektu.
My, čo žijeme v reálnom svete a uspokojíme sa s tým, že sa správame v rámci ľudskej slušnosti a vymáhateľných zákonov, vašu potrebu absolútnej čistoty nikdy nedokážeme uspokojiť.

Anonym píše:
Úterý 28.10.2014 13:57
Jaro, to čo sem vypisuješ? Čo ťa žere?
Anonym píše:
Úterý 28.10.2014 11:09
Pán Smatana, môžem sa Vás opýtať na niekoľko otázok, ktoré isto rezonujú aj u ostatných čitateľov:
1. Ake zaujmete stanovisku k Megawaste, hlavne z dôvodu že zmluva medzi uvedenou spoločnosťou a mestom skončila pred rokom a Janas sa snaží len dialógom predĺžiť kontrakt na ďalšie obdobie vo výške 7 mil. eur. Začnete nové verejné obstarávanie, ktoré bude čisté a otvorené pre všetkých záujemcov?
2. Čo s MDS? Bude pokračovať zmluva s mestom, ktorá bola zvláštnym a jednostranným spôsobom predĺžená?
3. Ako chcete dohliadfať na transparentný výkon činností, ktoré si objednáva mesto? Ako primátor by ste mali rôzne povinnosti mimo MsU, takú pedantnú kontrolu nezvládnete, tobôž s ľuďmi, ktorí boli to mali na starosti za Lackoviča, Adameho a Janasa.
4. Ako sa postavíte k tomu, ak väčšina poslancov v MZ bude za stranu Smer ( a to asi bude) a cez Janasa,ako okresného predsedu Vám bude negovať rozhodnutia? Podobne, ako to robil Janas Adamemu.
Ďakujem za odpovede a držím Vám palce vo voľbách, viem že nie ste ideálny kandidát, to viete aj sám,ale to nie je nikto, ale určite prospešnejší pre mesto ako Janas.
Anonym píše:
Úterý 28.10.2014 17:45
Určite keď bude sedieť na úrade toto všetko hravo stihne.
Anonym píše:
Úterý 28.10.2014 14:14
O Jurajovi Smatanovi vieme z jeho predchádzajúcej činnosti v MsZ a VÚC a z občianskych postojov. On nahlas hovoril o tom, o čom iní mlčali, lebo mali strach. Aj o Janasovi vieme z jeho predchádzajúcej činnosti, keď vymietol Mikšovského z miesta vedúceho ObÚ, Adameho z miesta primátora, za kandidátov na poslancov odignoroval názory členov strany Smer v Považskej Bystrici a radšej sa spojil s KDHákmi, než aby dal priestor svojim. Mesto pod jeho vedením je zbedačené. Keďže nič nevie robiť, tak aspoň zavadzia tým, čo robiť vedia. Nech ide do parlamentu, lebo to je jeho sen a nech tu už nekazí vzduch.
Anonym píše:
Úterý 28.10.2014 19:29
aby to stihol, musí byť Zvedelík prednostom
Anonym píše:
Středa 29.10.2014 11:58
Si dobrý. Palec hore!
redakcia
redakcia píše:
Úterý 28.10.2014 21:28
Redakčné upozornenie:
V posledných dňoch sme zaznamenali snahu zaplavovať diskusie na pb.otvorene.sk nesúvisiacimi textami - skopírovanými článkami z pochybných webov, príspevkami vymazanými zo stránky mogonov.sk, úvahami neznámych autorov o židovských a amerických sprisahaniach... tieto komentáre sú redakčne odstraňované.
Takáto technika likvidovania diskusie sa nazýva zaplavovanie diskusie (flooding) a budeme sa jej brániť.
OK
OK píše:
Středa 29.10.2014 17:29
Vítam aktivitu obrany tohto webu pred sabotérmi a provokatérmi.Sú to trápne pokusy narušiť tieto diskusie a odradiť potencionálnych diskutujúcich.Nech diskutujú,ale k veci a problematike PB.
Anonym píše:
Úterý 28.10.2014 21:46
Neviete niekto čo sa stalo s Lánovinami? Dobre písali, ale dávno som o nich nič nepočul.
redakcia
redakcia píše:
Středa 29.10.2014 07:24
Upozorňujeme aktívneho spamera, aby si svoje problémy so stránkou mogonov.sk riešil tam, kde vznikli.
Karol Kamas
Karol Kamas píše:
Středa 29.10.2014 12:06
Smatana sa podpíše, keď niečo píše. Prizná, čo robí a nemusel by. Mohol by len primitívne reagovať, lenže svojim pokojným a argumentačne solídnym prezentovaním privádza odporcov do zúfalstva. Jedno je z komunikácie jasné. Na jednej strane Smatana - trnasparentný, korektný, na druhej strane anonym, agresívny , netransparentný. Podpíš sa, tak ma presvedčíš.
Anonym píše:
Středa 29.10.2014 13:05
Smatana odpovedá len na čo sám chce, je úplne jedno či ide o útok na jeho osobu alebo len jednoduchú otázku.
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Středa 29.10.2014 15:09
Vy asi máte predstavu, že budem odpovedať každému a na všetko a okamžite a vždy.
To by som však strávil zvyšok kampane odpovedaním jednému - dvom anonymom. Ktorí okrem toho dnes dopoludnia podnikli "nálet" na našu stránku, aby sem preniesli svoje konflikty z inej webovej stránky. Kým som bol v práci, redakčný pomocník dôsledne čistil diskusiu od tohoto spamu. Išlo o niekoľko desiatok príspevkov s podobným obsahom, opakovane zadávanými cez anonymizačné služby.

Rád odpoviem na slušne a rozumne sformulovanú otázku, v ideálnom prípade podpísanú vlastným menom.

A ešte poznámka k otázkam typu "stretli ste sa s týmto a týmto? spolupracujete s hentým? podporuje vás onen?"

Odpoviem všetkým naraz:

1. Stretávam sa s KAŽDÝM občanom, ktorý o to prejaví záujem. Aj s vami: môj mobil je 0907034666.
2. Podporu naša skupina prijíma od KAŽDÉHO, kto je ochotný nás podporiť - a rady podporovateľov sa každý deň rozširujú.
3. S NIKÝM neuzatvárame žiadne dohody, ktoré by podporovateľa mali nejakým spôsobom zvýhodniť oproti ostatným občanom.
4. S KAŽDÝM podporovateľom uzatvárame jedinú dohodu: že dodržíme svoj volebný program a zverejnené predvolebné sľuby občanom.
5. Pokiaľ si to podporovateľ priamo nepraje, informácie o jeho podpore NEZVEREJŇUJEME, aby sme chránili občana pred šikanovaním.
Anonym píše:
Středa 29.10.2014 13:59
Máš pravdu Karol Kamas, Smatana sa podpíše ak niečo napíše. Tu ale zazneli pripomienky že neodpovedá na príspevok,ktorý je legitímny a radšej ho násobne vymaže. On bol ten čo stále dával na javo, že verejne činná osoba musí zniesť nejakú kritiku a odpovedať aj na nepopulárne otázky. Nič z toho ale nerobí. Je problém argumentovať že je to pravda,alebo to negovať? Veľa ľudí to zaujíma.Jednou vetou. On radšej 6 x zmaže celý reťazec diskusie. Nezaregistroval som mimo jedného anonyma, ktorý Smatanu trocha nekultúrne osočoval, aby diskutujúci urážali Smatanu. A ak píšeš že Smatana je transparentný, korektný, týmto spôsobom nie je. A keť je niekto netransparetný? Hm, primátor chce byť Smatana, on chce narábať s naším majetkom, nie anonym. Preto má odpovedať a nie klamať.
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Středa 29.10.2014 14:55
V čom som klamal? To ma zaujíma.
Anonym píše:
Středa 29.10.2014 15:55
Klameš v tom, že na svojom webe mažeš príspevky neodporujúce kritériam ,ale dokazujúce prepojenie webov pri pohone na Janása. Zo zverejnených príspevkov vyplývalo kto v skutočnosti stojí za Janásovou kritikou. Vidno ,že u Ivetky si v demagógii postúpil na vyššiu úroveňU mňa si skončil. Teraz som zvedavý či to zasa zmažeš ! Robím si kópiu po zverejnení.
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Středa 29.10.2014 17:17
U vás som nikdy ani nezačal.
Príjemné kopírovanie,
Anonym píše:
Středa 29.10.2014 15:03
Zrejme zistenie skutočnosti, že za mogonov.sk je bývalý fukcionárik Marcelko a že je tu určité vzájomne prepojenie na pána magistra s vŕtačkou na bilborde a jeho pb otvorene je priam likvidačné!
Preto zrejme to horúčkovité mazanie!
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Středa 29.10.2014 15:17
Neviem kto prevádzkuje stránku mogonov.sk, stránka nemá uvedených prevádzkovateľov.

Čo si predstavujete pod pojmom "určité vzájomné prepojenie"? Určité vzájomné prepojenie mám aj s vami.

Horúčkovité mazanie sa nekonalo, to bolo mazanie automatické. Kým som bol v práci, redakčný pomocník mal inštrukciu mazať spamy s nakopírovanými škriepkami zo stránky mogonov.sk. V tom budeme pokračovať naďalej.

Poznámka: Možno si to neuvedomujete, ale tento web nie je financovaný z verejných zdrojov, tak ako web mestský, alebo weby mestom platených médií. Ak sa vám nepáči naša redakčná politika mazania príspevkov, založte si svoj vlastný web, budujte ho 9 rokov, plaťte hosting, venujte mu tisícky hodín práce, chodievajte na súdy a políciu kvôli anonymom v diskusii, a na takomto vlastnom webe si potom môžete ponechať úplne všetky príspevky, ktoré vám tam anonymovia popíšu.
Anonym píše:
Středa 29.10.2014 16:13
Hm a zasa neodpovedal. 10 x sa tu niekto pýtal, či spolupracujete s Marcelom Jancom.
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Středa 29.10.2014 17:16
1. Stretávam sa s KAŽDÝM občanom, ktorý o to prejaví záujem. Aj s vami: môj mobil je 0907034666.
2. Podporu naša skupina prijíma od KAŽDÉHO, kto je ochotný nás podporiť - a rady podporovateľov sa každý deň rozširujú.
3. S NIKÝM neuzatvárame žiadne dohody, ktoré by podporovateľa mali nejakým spôsobom zvýhodniť oproti ostatným občanom.
4. S KAŽDÝM podporovateľom uzatvárame jedinú dohodu: že dodržíme svoj volebný program a zverejnené predvolebné sľuby občanom.
5. Pokiaľ si to podporovateľ priamo nepraje, informácie o jeho podpore NEZVEREJŇUJEME, aby sme chránili občana pred šikanovaním.
redaktor
redaktor píše:
Středa 29.10.2014 17:38
nespolupracujem
Anonym píše:
Středa 29.10.2014 20:17
Prečo ho potom kryjete pri snahe o objasnenie kto stojí za webom mogonov.sk mazaním komentárov? Zrejme účel svetí prostriedky.
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Čtvrtek 30.10.2014 11:35
Nikoho nekryjem. Len nevidím dôvod aby sem nejaký spamer tapetoval hádky z mogonova. Máme dosť vlastných.
Anonym píše:
Středa 29.10.2014 21:20
Smatanu nepoznáš a preto len trepeš.
Anonym píše:
Čtvrtek 30.10.2014 11:21
Smatana je zbabelec maže korektné príspevky podobne ako Procházka,ktorý je biely kôň Penty. Len to čí biely kôň je Smatana sa dozvieme až po voľbách .
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Čtvrtek 30.10.2014 11:46
Rád sa nechám nazvať zbabelcom od anonyma, ktorý sa bojí aj podpísať, a anonymné šírenie vlastných výmyslov považuje za svoje právo.
Anonym píše:
Čtvrtek 30.10.2014 14:33
Vieš Smatana ja som obyčajný človek milión a ty chceš byť primátorom tohto mesta. V tom je rozdiel. Až ja budem chcieť kandidovať ,tak určite nebudem taký posero ,aby som zotieral komentáre naznačujúce niečo neblahé, čo by som rád zakryl.
Na takú úroveň si ešte nedorástol a ako predpovedám ani nedorastieš aj keď deckám trepeš sprostosti o etike a morálke.Skončíš ako niečí biely kôň ak ťa zvolia a za 4 roky ťa tu bude opľúvať celé mesto ako dnes tvojho predchodcu.
Anonym píše:
Čtvrtek 30.10.2014 15:48
odkedy je baxo briestensky a spol clovek milion? nema inu ulohu len otocit kritiku janasa niekde do kelu, najlepsie proti smatanovi z ktoreho ma janas nocne mory. lebo zlate casy mozu o dva tyzdne skoncit a cela zavratna kariera padne a smer sa nanho vykasle a prejavy uz bude karol robit len pred policajnym vysetrovatelom. no a ludia ktori s janasom idu v kseftoch radi urobia aj viac, nez len spamovanie diskusii

cela tato burka v serbli su len konflikty medzi superiacimi skupinami v smere
ktore sa dostali do sporu za adameho a odvtedy sa nenavidia
ľavičiar srdcom
ľavičiar srdcom píše:
Čtvrtek 30.10.2014 15:58
Bingo :-) V Janasovej skupinke v SMER-PB je panika... lebo Smatana Juraj teraz bez problémov komunikuje s každým teda aj s členmi SMER-PB... ktorí vedia o Janasových kauzách... takže teraz sa Janasovci snažia ogŕcať Smatanu. Lenže tam je jeden problém... že Smatana sa s nespokojnými členmi SMER-PB stretáva, ale Janas je predseda SMER-PB... takže Janasovci obviňujú Smatanu, že sa stretáva s ľuďmi, s ktorými sú oni v tej istej strane :-)))))))preto nikdy nenapíšu svoje meno, len že človek milión :-)))))
Anonym píše:
Čtvrtek 30.10.2014 16:09
No pocul som, ze polovica clenskej zakladne Smeru podpisala peticiu Ficovi, aby odvolal Janasa.
Anonym píše:
Čtvrtek 30.10.2014 16:12
Milý milionár, nie ste čírou náhodou ten biely kôň nášho najjansnejšieho?Strácate benefitové istoty, tak kopete ako ten biely kôň či?Predpovedáte úroveň,no tá vaša nie je veľmi vysoká -zdá sa podľa tohto uslintaného prejavu!
Anonym píše:
Čtvrtek 30.10.2014 15:23
PResne Janas teraz chrli z kazdej strany aj svojej hlasenj truby Povazskobystrickych noviniek kolko toho pre mesto urobil, zial mesto to nevidi a obcania uz vobec. Snad na to pri volbach nezabudnu
Anonym píše:
Čtvrtek 30.10.2014 16:13
Už ste dostali do schránky ďalšiu brožúru za mestské peniaze o Janasových závratných úspechoch?
letakII
letakII píše:
Pátek 31.10.2014 08:42
Ano dostávam závrat s tých neskutočných drístov.Treba to pre budúce generácie odložiť akými samozremosťami ,ktoré sú v jeho náplni práce sa chváli.Napr.predstavte si ráno som sa zobudil/primator/ a išiel som do práce.No nie je to úspech?Bol by keby ho tam niekto aj videl!Busines je busines.Po voľbách by mohol robiť korešpondenta do MY alebo Janasove novinky v rubrike "humor náš každodenný"

« leden 2022 »
leden
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359