Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / Monika Bandúrová / Ako bol zvolený staro-nový kontrolór mesta?

Ako bol zvolený staro-nový kontrolór mesta?

Autor: Monika Bandúrová Poslední změna: Pátek 27.03.2015 19:25
Kategorie:
[2015-03-27] Mestské zastupiteľstvo v Považskej Bystrici svojím uznesením z 22. januára 2015 vyhlásilo konanie voľby hlavného kontrolóra mesta Považská Bystrica na deň 26. marca 2015 v zasadacej miestnosti mestského zastupiteľstva. Za týmto účelom bola vytvorená dočasná volebná komisia, ktorá posudzovala prihlášky kandidátov na túto funkciu. O post hlavného kontrolóra mesta sa uchádzali štyria záujemcovia: Ing. Rastislav Baran, Ing. Andrea Hanicová, Ing. Marián Sičák a Ing. Zdeno Tarabík. Všetci splnili náležitosti a ich prihlášky sme dostali na včerajšom zastupiteľstve ako podklad k voľbe.

Aj napriek nižšiemu počtu záujemcov sa mi ponuka kandidátov o post hlavného kontrolóra mesta Považská Bystrica, podľa ich životopisov, nezdala nedostatočná. Zároveň bol prísľub, že kandidáti sa prídu osobne predstaviť na zastupiteľstvo, bola som zvedavá ako sa predstavia svoju víziu pred poslancami a verejnosťou.

 

Túto možnosť využili iba traja mužskí zástupcovia. Žiadneho z kandidátov som nepoznala osobne, ale najviac ma oslovila reč pána inžiniera Tarabíka. Sklamaním bolo neprofesionálne predstavenie teraz už novo-zvoleného kontrolóra pána Sičáka. Ten síce vystúpil s príhovorom, ale v pár minútach ho aj ukončil, a teraz si dovolím jemne parafrázovať: “moju prácu všetci poznáte, tak prenechám slovo iným kandidátom”.

 

Možno bude pán Sičák prekvapený,no všetci poslanci jeho prácu nepoznajú. Príkladom sú noví poslanci, ktorí nemali možnosť spoznať jeho prácu tak dôverne ako poslanci z minulého volebného obdobia. A ako bežný občan mesta som nebola veľmi konfrontovaná s verejne dostupnými a prezentovateľnými úspechmi kontrolnej činnosti počas jeho úradovania.

 

Zaujímavá je náhodná súvislosť medzi mierou laxného prístupu k svojmu predstaveniu s tým ako jednoznačne prebiehalo hlasovanie (plus keď som videla jedného poslanca počas tajnej voľby ostentatívne ukazovať svoj hlasovací lístok prednou stranou smerom k iným poslancom a médiám). Ostal mi po tajnej voľbe určitý horký pocit toho, že nešlo úplne o súťaž schopností a kompetencií.

 

Jeden by si povedal, ale veď to je politika. Tento argument ale neobstojí, keď sa pozriete iba kúsok za “humno” a prečítate si aktuálne správy z voľby hlavného kontrolóra v meste Ilave.

 

Tam sa prihlásilo do voľby hlavného kontrolóra 15 kandidátov. Hlasy odovzdávali poslanci Mestského zastupiteľstva v dvoch kolách, pretože dvaja kandidáti stále získavali rovnocenný počet hlasov, až kým sa o mene hlavného kontrolóra nemuselo rozhodnúť losovaním.

 

Po odhlasovaní kontrolóra, sa ešte hlasovalo o vyplatení odmeny hlavnému kontrolórovi za II. polrok 2014 vo výške 30% (maximum možnej priznanej výšky odmeny) zo súčtu mesačných platov za II. polrok. Ak som správne rozumela predkladateľke tohto materiál pani Drevenákovej, získal tým pán kontrolór extra 2300 Eur (číslo vyslovila skôr, než jej technik zapol mikrofón). 

No musím povedať, že v hocijakej inej firme, by ste museli veľmi pracne preukazovať svoju činnosť aby ste dostali takého odmeny, podľa predloženej správy tu stačilo preukázať, že pán kontrolór vykonával “priebežné kvalitné a profesionálne zabezpečovanie a plnenie úloh v zmysle planú kontrolnej činnosti za II. polrok 2014, ako aj za metodickú pomoc a usmernenia vo vzťahu k Mestom Považská Bystrica zriadeným príspevkovým a rozpočtovým organizáciám a založeným obchodným spoločnostiam.”

 

Pre túto odmenu som nehlasovala, keďže som prácu kontrolóra v II. polroku roku 2014 bližšie nepoznala a ani predložený materiál ju žiaľ bližšie nešpecifikoval.

 

Zatiaľ je pre mňa zvolenie hlavného kontrolóra iba bianco šekom, o ktorého predstavách výkonu práce hlavného kontrolóra  a víziách pre mesto neviem ja, ale ani občania. Toto je prvá chyba teraz už súčasného kontrolóra. 

Anonym píše:
Pátek 27.03.2015 20:49
Neviem ako prebiehala voľba kontrolóra, neviem ako vykonával svoju činnosť - tak to nemôžem hodnotiť.
Hodnotenie sl. Bandúrovej je - však ste si prečítali. No dosť ma zaráža to, že jej ostal horký pocit, že je to bianco šek a pod.
Tomu sa hovorí politika.
Jej to vadí v Pov. Bystrici, kde aj na tomto webe na to poukazuje.
No že jej ale nevadí, keď sa to týka jej osoby.
Bola prisatá na straníckom šéfovi - Budajovi.
Budaj padol, padla i ona.
Ale je opäť prikrytá straníckym kolegom v Starom Meste.
Takže ona môže využívať stranícke chodníčky na zamestnanie a iný nie?
Mne to vadí, ale keby som to sám využíval - nikdy by som si nedovolil kôli tomu kritizovať iných!
Tomu sa pre zmenu hovorí serióznosť a slušnosť!
Anonym píše:
Sobota 28.03.2015 11:15
Motáte úplne odlišné veci. Sú volené funkcie, a menované funkcie. Sičák je, na rozdiel od Bandúrovej miesta, volená funkcia, v tajných voľbách, preto bije do očí, ako disciplinovane ho tam opäť posunulo 19 hlasov, hoci nikdy nič nevyšetril a Janasa len kryje. A keď poslanec pred vhodením lístku do urny ukazuje všetkým okolo, koho zakrúžkoval, tak to ukazuje svoju poslušnosť voči primátorovi.
Anonym píše:
Sobota 28.03.2015 11:54
Ktorý to bol poslanec?
Anonym píše:
Sobota 28.03.2015 14:19
Bývalý krabičkár Zvak. Podvodník Zvak teraz ako ctený poslanec ukazuje že podvádzať nezabudol. No čo sme si zvolili to máme.
Monika Bandúrová
Monika Bandúrová píše:
Sobota 28.03.2015 12:04
Poznámočka na upresnenie:) Keď som nastupovala na magistrát podpisovala som už vtedy zmluvu na dobu určitú, t.j. do 31.12.2014. Pekný deň.
Anonym píše:
Pondělí 30.03.2015 09:53
Čo to tu hapkáte? Čo tu splietate? Sa uvedomte. Miešate hrušky s jablkami. Aj vaše peniaze sa tu idú prehajdákať pod rúškom transparentnosti. Otvorte oči a nesplietajte nezmysly.
Anonym píše:
Pondělí 30.03.2015 09:56
Čo to tu hapkáte? Čo tu splietate? Sa uvedomte. Miešate hrušky s jablkami. Aj vaše peniaze sa tu idú prehajdákať pod rúškom transparentnosti. Otvorte oči a nesplietajte nezmysli.Táto reakcia je na úplne prvý komentár , len ju blbo pridalo.
Anonym píše:
Sobota 28.03.2015 11:55
“moju prácu všetci poznáte, tak prenechám slovo iným kandidátom” povedal novozvolený (po)hlavný kontrolór, áno poznáme výtrty s ľahkými devami a flákanie sa po baroch počas pracovnej doby
Anonym píše:
Sobota 28.03.2015 15:00
sicak je ukazka ako to na magistrate gunguje drzi ho janas za gule lebo vie o jeho milostnych avanturach a ten sa mu odvďacuje bezproblemovymi kontrolami no sodoma gomora je to
Aladin
Aladin píše:
Sobota 28.03.2015 23:31
Osobne mi nevadi, ze sa staronovy kandidat nepredstavil dostatocne zaujimavo... dokonca tym, ze mlcal prejavil urcity pud sebaobjektivity a cestnosti! :D
Pokial by boli vsetky materialy mesta dostupne bez ziadania, ani kontrolora nepotrebujeme. Vyslo by to lacnejsie, ako takto niekoho uplacat. Mesto nie je armada ani tajna sluzba, ze by to malo nieco ohrozovat. Prave naopak. Takto je to iba falosna funkcia pre oci naivnych volicov a ich sladky spanok, ze sa tu veci kontroluju a ze je vsetko v poriadku. Tajna volba kontrolora by podla mna byt nemala. Nastastie pri sucasnom rozlozeni sil a pocte hlasov je aj tak jasne, kto koho volil a komu ide o mesto a komu NIE!
Anonym píše:
Neděle 29.03.2015 11:30
No niečo nefunguje, keď Sopčák nedal hlas novozvolenému kontrolorovi.
Anonym píše:
Neděle 29.03.2015 14:22
Sa divíte?
Sopčák už nefunguje ako viceprimát, tak nemá dôvod byť už až tak poslušný voči Karčimu ako v minulosti.
Anonym píše:
Neděle 29.03.2015 16:01
Voľbu ustál Karol s prehľadom,zabudol poďakovať poslancom, že mu zvolili jeho kandidáta, ktorý je veľmi dobrý a bude ďalšie roky slúžiť poslancom, lebo však to je ich a nie jeho kontrolór aj keď on má kontrolovať ale radšej radi ako na to, aby sa to nemuselo pri kontrole zistiť.
A aj to málo čo zistí podľa vopred jasného plánu kontrol si
poslanci nevšimnú a jeho správy berú na vedomie a s majetkom mesta sa nakladá a nakladá.Všetci sme spokojní a naj je spokojný Karol.
Kronikár
Kronikár píše:
Pondělí 30.03.2015 12:43
Len jedna poznámka k časti: "...získal tým pán kontrolór extra 2300 Eur." To je suma, ktorú napríklad pokladníčka v supermarkete alebo robotník kdekoľvek inde na iných bežných pracovných pozíciách, pokladá za astronomickú. Z pohľadu spomínanej pokladníčky suma 2300 € tvorí možno 3/4 jej ročného platu. Prosím, pozóóór - ročného platu!!!! Nie odmien. Obyčajný človek o odmenách v takej výške môže len a len snívať. A o plate takého kontrolóra tiež. Mravnú bezúhonnosť oboch porovnávaných nechám bokom.
Anonym píše:
Pondělí 30.03.2015 15:39
No to máte jasný príklad v praxi ako rýchly, vtipný, inteligentný vedúci využije demokraciu. On odmenu nenavrhol, navrhol ju poslanec, zhodou okolnosti ním ustanovený podprimátor. Žiaden iný poslanec nenavrhol nedať odmenu kontrolórovi. Demokratickým hlasovaním sa zistilo, že poslanci s týmto návrhom súhlasia.
 Ale ak by nejaký poslanec mal iný návrh, pr. nedať odmenu, ináč využiť predmetnú čiastku, tak by sa opäť demokratickým hlasovaním zistilo, že s tým poslanci nesúhlasia a platil by pôvodný návrh. Takže všetko je transparentné a riadne demokratické.
Teda záleží len od voliča, ktorý s takto realizovanou demokraciou v praxi súhlasí a naďalej volí poslancov ,ktorích ani trochu nemrzí, že rozdajú nie svoje peniaze za prácu, ktorá bola už raz a to veľmi dobré zaplatená. Pri najbližšej možnosti sa pred kamerou vytasia s tým, že ako je dôležité plniť sľub poslanca a to je chrániť a zveľaďovať majetok občanov, či ako je to v tom sľube. Mena týchto si môžete zistiť z hlasovania o odmene HK.
Anonym píše:
Úterý 31.03.2015 12:23
Odmena je to fakt vysoká a začo? Za nič, lebo všetko je v poriadku a nič sa nenašlo. Zvak ukazuje všetkým poslaneckým hlupákom koho treba voliť v tajnej volbe a sičák si môže aj naďalej užívať a ešte zato dostane dobre zaplatené z našich daní. Fakt svinstvo.
Anonym píše:
Středa 01.04.2015 09:02
Mogoňské ovce zvolili janasove poslanecké ovce a tie zvolili toho istého kontrolóra. Ten bude akože kontrolovať aby bol janas spokojný a za svojú prácu bude poberať super plat. Všetko je po starom vyvstáva iba jediná otázka? stále chodí v pracovnej dobe súložiť k šlapkovi alebo si už našiel diskrétnejšie miesto?
Anonym píše:
Středa 01.04.2015 10:56
Mne te primátor pripomína rytiera považskáho Podmanického.No, aby nebol zraniteľný ,tak sa obklopil kúpenými podriťtiermi,aby mu kryli milostivý chrbát. Chýba tu len husitská vozová hradba a obranná doktrína pánka je dokonalá.
Monika Bandúrová
Monika Bandúrová píše:
Středa 01.04.2015 16:33
Oprava: odmena je reálne vyššia.: Hlavný kontrolór v Považskej Bystrici dostane za druhý polrok roku 2014 odmenu vo výške 3 322,37 €
Anonym píše:
Středa 01.04.2015 21:36
To sú teda odmeny. Chyba je, že toto nevie bežný občan bystrice a hlavne dôchodcovia. Nikdy by Janas a táto jeho nenažraná banda nebola zvolená.
maros
maros píše:
Pondělí 30.03.2015 13:48
Nepríjemné výroky Krista


   
   V evanjeliách s nachádza niekoľko, ľuďom nepríjemne znejúcich Kristových slov. Tie sú z tohto dôvodu kresťanskými cirkvami vo všeobecnosti akoby obchádzané a nebývajú stredobodom záujmu kazateľov, ani obsahom ich kázaní. Jednoducho sa o nich mlčí, akoby vôbec neexistovali.

  Jedným z príkladov Kristových znepokojujúcich výrokov je aj toto podobenstvo:

   Istý človek si vo svojej záhrade zasadil strom a čakal, kedy mu prinesie ovocie. Čakal niekoľko rokov a stále nič. Keď ho už prešla trpezlivosť, prišiel k záhradníkovi a riekol mu: vytni ho, veď načo darmo využíva zem.

   Záhradník však odvetil: pane, počkaj ešte rok, dobre ho pohnojím, okopem a ak do roka nezarodí, potom ho dáš vyťať.

   O čom nám hovorí toto podobenstvo? Je to obrazné vyjadrenie celkom konkrétneho diania, ktoré prebehne vo stvorení.

   Človekom, ktorý zasadil do svojej záhrady strom je Stvoriteľ. Stromom je človek a záhradou stvorenie. Stvoriteľ daroval človeku vedomé bytie, umožnil mu žiť vo svojom stvorení a celé veky trpezlivo čakal na to, kedy „strom“ prinesie ovocie. „Ovocím“ je plné rozvinutie spravodlivosti, čestnosti, ušľachtilosti, dobrotivosti, láskavosti, ohľaduplnosti a ľudskosti v človeku.

   V podobenstve sa teda hovorí, že Boh, ktorý stvoril človeka a umožnil mu vedomé jestvovanie vo stvorení od neho očakáva ovocie plného rozvinutia dobra. Podobenstvo však zároveň hovorí, že Stvoriteľ nie je ochotný čakať donekonečna, ale iba určitý čas. Že každý ním zasadený „strom“ jednoducho musí do určitej doby priniesť ovocie, pretože inak bude vydaný príkaz k jeho vyťatiu, aby darmo nevyužíval zem. Čiže aby už naďalej nemohol zneužívať k zlému láskyplnú možnosť svojho vedomého jestvovania vo stvorení.

   Podobenstvo ďalej hovorí, že ľudia vo všeobecnosti nechcú a nemajú záujem prinášať dobré ovocie a že Stvoriteľ už z tohto dôvodu dal príkaz k tomu, aby boli všetky neplodné a neúrodné stromy z jeho záhrady vyťaté.

   Kto je však onen záhradník, prosiaci Hospodina o zhovievavosť, na ktorého podnet bola lehota ešte o niečo predĺžená?

   Tým záhradníkom je Božia Láska!

   Boh je totiž vo svojej podstate prísny a spravodlivý. Avšak jeho časťou je i Láska. A táto Láska ešte na nejaký čas zadržala ruku jeho Spravodlivosti! Táto Láska prišla medzi ľudí v osobe Ježiša Krista a darovala im Slovo. Slovo im jasne ukazuje, ako majú myslieť, hovoriť a jednať, aby boli schopní priniesť v čo najrýchlejšom čase ovocie, očakávané od Stvoriteľa.

   Ovocná záhrada plná stromov, ktorou je ľudstvo na zemi bola teda okopaná a skyprená Kristovým učením, aby už konečne priniesla zodpovedajúce ovocie čestného, ušľachtilého, spravodlivého a čistého človečenstva.

   Tým, čo však musíme mať ustavične na zreteli je posledná veta Ježišovho podobenstva. Predniesol ju záhradník a tá veta znie: Pohnojím ho, okopem ho a ak do roka neprinesie ovocie, potom ho daj vyťať.

   A celkový obraz tohto neodvratného diania nám doplnia známe slová Jána Krstiteľa: Sekera je už priložená ku koreňom stromov a každý strom, ktorý neprináša dobré ovocie bude vyťatý a spálený v ohni.

   Bude vyťatý a spálený v ohni!

   Lehota určená k tomu, aby ľudstvo prinieslo očakávané ovocie nie je teda nekonečná. Naopak, táto lehota, ktorá bola milostivým aktom Božej Lásky už raz predĺžená sa čoraz viacej približuje ku svojmu koncu. Blíži sa teda neodvratne čas, kedy začnú byť vytínané všetky neplodné a neužitočné stromy z ovocnej záhrady s názvom Zem. Budú vyrúbané a spálené, aby zem zbytočne ďalej nezneužívali.

   V záhrade budú smieť zostať iba stromy, prinášajúce ovocie. Takáto je totiž Vôľa Majiteľa záhrady. Ten v nej už viac nechce trpieť neužitočné stromy. Stromy, ktoré z Lásky Božej dostali ešte poslednú šancu, ale nevyužili ju.

   Nemyslime si teda že tak, ako to všetko išlo doposiaľ, to pôjde donekonečna. Nemyslime si, že nečestnosť, chamtivosť, sebectvo, bezohľadnosť, podvod, klamstvo, nečistota a neušľachtilosť, dnes vládnuce na zemi sa tu budú rozťahovať neustále. Je to skazené a zlé ovocie, ktoré nebude donekonečna trpené v Pánovej záhrade.

   Len z veľkej Lásky Božej bol týmto ľuďom ešte darovaný čas na premenu. Na premenu k lepšiemu! Avšak každý človek, ktorý tento čas na premenu seba samého k lepšiemu nevyužije, bude ako zlý strom vyťatý a spálený v ohni. Bude vytrhnutý a vymazaný z tohto stvorenia pre svoju skazenosť, neužitočnosť a neupotrebiteľnosť.

   Takáto nekompromisná je pravda o dianí vo stvorení. Pre jej tvrdosť pred ňou zatvárajú oči kresťanské cirkvi, ale nie len oni. Zatvárajú pred ňou oči i všetky duchovné prúdy, smery a náboženstvá, ako i vo všeobecnosti každý jednotlivý človek. Stvoriteľa a Boha chcú totiž ľudia vidieť len ako všetko odpúšťajúceho a všetko milujúceho.

   Áno, Stvoriteľ je milosrdným, milujúcim, milostivým a trpezlivým, ale nikto nemôže jeho Lásku zneužívať donekonečna. Čas, ktorý nám bol až doteraz darovaný sme mali využiť k tomu, aby sme sa stali láskyplnými, dobrotivými, čestnými a spravodlivými. Aby sme jednoducho priniesli požadované ovocie.

   Ak však túto Stvoriteľom darovanú príležitosť správnym spôsobom nevyužijeme a budeme neustále skĺzavať k nečestnosti, nespravodlivosti, sebectvu, chamtivosti, bezohľadnosti, neušľachtilosti, nečistote, povrchnosti a neúcte voči Najvyššiemu, budeme jedného dňa na príkaz majiteľa Zeme a Vládcu stvorenia vyťatí ako zlé stromy a spálení v ohni. A ten deň sa čoraz viacej blíži!

   PS. Je treba zvlášť zdôrazniť, že tento text nemá spojitosť so žiadnou cirkvou ani náboženstvom. Hovorí iba o splnení, alebo nesplnení požiadaviek Stvoriteľa voči človeku. Tieto požiadavky boli jasne formulované v Desatore, ako i v učení Ježiša Krista.

   Nie je teda rozhodujúce, či je človek v nejakej cirkvi alebo nie. Rozhodujúce je, či vo svojom živote jedná a myslí v súlade s Kristovým učením.

   Kto takto myslí a jedná prináša dobré ovocie. Kto ale takto nemyslí a nejedná, je stromom neúrodným, ktorý bude musieť byť preto vyťatý, pričom mu nijako nemôže pomôcť jeho formálne členstvo v ktorejkoľvek z cirkví.

http://kusvetlu.blog.cz/ v spolupráci s M.Š.
Anonym píše:
Pondělí 30.03.2015 14:20
zmazat , nie ako naposledy ze ste zmazali mna ako upozornujem na tieto spamy
Anonym píše:
Úterý 31.03.2015 10:20
takto to funguje len v rozpravke odkedy bol svet svetom tak sa maju lepsie podvodnici
Anonym píše:
Čtvrtek 09.04.2015 13:01
kokot kokot kokot

http://kusvetlu.blog.cz/ v spolupráci s M.Š.
Anonym píše:
Úterý 31.03.2015 00:09
Kunovsky.Peli,Sopcak,Pucek,Smatana, Bandurova,Beranova,Pospíšilova,Holak debatuju spoločné,čosi sa pripravuje..
Kronikár
Kronikár píše:
Úterý 31.03.2015 08:10
Zaujímavá zostava,... ale že Péli a Sopčák? To sú čo za persóny v tomto zoskupení? Pána Holáka nepoznám.
Anonym píše:
Úterý 31.03.2015 09:50
Mam zaručené informácie.Pripravujú palácový prevrat. Sedel s nimi aj jeden psychiater a podľa všetkého chcú uznať primátora nesvojprávnym a obsadiť úrad. Akurát sa nevedia dohodnúť, že či vyhlásia hneď potom Považskú Bystricu za autonomnu oblasť a odtrhnú sa od zvyšku Slovenska, alebo počkajú až do mája. No a samozrejme sa dohadujú, či sa najvyšší predstaviteľ tejto autonómnej oblasti bude oslovovať ako cisár alebo velký vezír.
Anonym píše:
Úterý 31.03.2015 10:13
Ďakujem za informáciu - pán psychiater, keďže ste s nimi sedeli, určite viete o čom píšete!
Ešte raz vďaka za ucelenú informáciu.
Anonym píše:
Úterý 31.03.2015 10:11
Puček, Smatana, Beranova, Bandurová, Pospišilová, Holák, sú z jednej koalície, tak by asi mali spolu debatovať.
No Bystrica je malá, takže sa skoro všetci poslanci medzi sebou poznajú z minulosti.
a okrem klubov sú medzi sebou všetci poprepletaní cez VMČ, pracovne/ Holák,Sopčák,Jaroš- bývalí policajti/ , a kamaráti.
Takže ako sradnda dobrý pokus.
Skôr by som si všímal kto s kým a za čo hlasuje.
Anonym píše:
Úterý 31.03.2015 12:16
asi už majú nenažraného docentíka plné zuby, ktorý sa vraj mal vyhrážať niektorým kandidátom na kontrolóra,
Anonym píše:
Úterý 31.03.2015 21:14
V tomto celom je to tak rozporuplné,až ide z toho strach. Znamenalo by to ,že sú tu aj ľudia, čo sa nedajú kúpiť?To neveští nič dobrého.Azda sa ponúklo primmálo...a obchod zlyhal.Tieto válovy robia len zlo ,bo pre konšpirácie nie je čas na serioznu a produktívnu robotu.
Anonym píše:
Středa 01.04.2015 01:47
V čom vidíte rozporuplnosť ? Je to totálne koherentné, zaviazaní poslanci,( vo väčšine matadori), viď hlasovanie o odmene kontrolórovi ako i ľubovoľné ďalšie hlasovania, odhlasujú to čo si transparentný šéf žiada. Neposlušní poslanci dostanú príučku pri presadzovaní záujmu občanov (teda i seba) v mieste bydliska. Na tomto sa môže celkom dobre poslanecký profitovať. Pozri poslankyňu p. ... nespomeniem si meno, ale je to Smatanová suputníčka za Lány a oponentka sl. Bandúrovej a tiež Smatanu.(Tiež za Lány). Táto je momentálne hviezdou v šéfovom TOP poslancov. Poslanci, ktorí majú aj iný názor na riešenie vecí ako má šéf začnú rozmýšľať nad pragmatičnosťou svojho poslancovania a začnú plávať. Príklady plavcov si nájdete hravo. Začína to dobrým úmyslom, ako príklad možno uviesť mladého poslanca, ktorý chce riešiť problémy, napríklad na Rozkvete. Šéf mu odporučil, že nech príde na mesto a tam sa to hneď prejedná a porieši. ... Iná príčina plávania poslanca je únava a márny „ boj“ so šéfom, ktorý je podporovaný matadormi. Príklad. Mladá Bandúrová si dovolila interpelovať šéfa ... (skrátené, koľko fin. prostr. zabezpečí pre mesto z recyklácie odpadov a koľko € zabezpečí pre rekonštrukciu MŠ z vypísanej podpory? Dostala odpoveď ? Dostala podporu nejakého iného poslanca? To je samá, ktorú zaujíma ako môže mesto profitovať ? Nie je samá, treba registrovať úškrnky, teraz som si spomenul meno p. poslankyne, je to p. Veličová,ďalej klasici p.Matušík, p. Kerúľ, Zvak ...(oni majú zasadanie MZ ako folklór ).No nezaujíma to ani p. Beranovú .Myslite, že Bandúrová sa bude ešte raz pýtať šéfa, že kde sú tie € z recyklácie odpadov a koľko € bolo použité z podpory na rekonštrukciu MŠ ? Otázka času je , kedy sa na to vybodne Smatana a bude v PB svätý pokoj a mesto pôjde po správnej ceste ku svetlejším zajtrajškom bez akýchkoľvek pripomienok.
Takže je to OK ,nemusíte mať strach.
Anonym píše:
Středa 01.04.2015 08:44
Výborný článok.
Ja by som si dovolil poznamenať, že s Vami súhlasím v popise problému, no ale ani poslanci nie sú asi až takí páni ako o nich píšete./Môj názor/
Pokiaľ chcú byť volení - musia rešpektovať a robiť tak ako to žiadajú ich voliči, lebo inač by si neškrtli, a títo ich voliči by ich nabudúce nevolili.
Preto vnímam niektoré rozporuplné hlasovania ako kompromis, medzi ich pôvodnými vyhláseniami so snahou uspokojiť svojich voličov a VMČ kde je každý poslanec zaradený.
Váš apel by mal smerovať v prvom rade na voličov Pov. Bystrice.
Pokiaľ budú občania P.B. voliť tak ako doposiaľ - bude to tak ako ste to napísal v predposlednej vete.
Bohužiaľ!
Anonym píše:
Středa 01.04.2015 15:11
Tak v prvom rade by ste sa mali pani Bandurova pozriet na svoje vystupovaneie, pracu a tuto zhodnotit. Zatial to nikto neurobil a vam chyba sebareflexia tak podme na to spolu. Narodili ste sa 6.4.1984. K bliziacim narodeninam gratulujem. Po skonceni skoly v Bratislave ste prvu pracu ziskali v Bratislavskej medzinarodsnej škole lliberalnych studii, neziskova organizacia. Pisal sa rok 2006. Organizaciu ste opustila v roku 2007. Popri tom ste pracovala v spolocnosti Athena s.r.o. v Bratislave cca 5 measiacov, ktora je prepojena s predchadzajuci organizaciou. Od 5/2008 ste posobila v Transparency International Slovensko v bratislave. zaujimave je, ze v tejto istej institucii posobil aj vas tutor Mgr. smatana. Asi po piatich mesiacoch ste nastupila do spolocnosti Accenture tak isto v Bratislave. Az do 31.7.2012 kedy bol s vami skonceny pracovny pomer vypovedou. Dovody viete vy. od 6.2.2013 vas prichylil Magistrat hlavneho mesta opat Bratislava. Tam ste skoncila 31.12.2014 a od 1.1.2015 posobite na Miestnom urade v mestskej casti Karlova ves. Urcity cas ste posobila resp. posobite v obcinskom zdruzeni PANDORA, ktore je de fakto nefunkcne a zadlzene. Tak nam uz teda povedzte, kde su vase "skusenosti s verejnymi vecami" a "odbornost"?. Nebyt silne podpory od Mgr. smatanu a politicku stranu Zmena zdola tak ste bez prace. V sukromnom sektore ste sa nevedeli udrzat.
Anonym píše:
Středa 01.04.2015 15:15
Pre doplnenie treba uviest, ze napriekto tomu zeby va s rodicmi tak si dokaze "nasetrit" na dovolenku v Dubaji v sprievode so starsim panom. Urcite z poslaneckeho platu ze :-)
Anonym píše:
Středa 01.04.2015 16:46
tak toto je už aká závisť. moc sem nechodím ale poznám Moniku zo školy. zhodou okolností bola na tri dni v Dubaji so svojimi kamarátkami zo strednej školy z Považskej Bystrice, pričom jedna z nich je tak šikovná kamarátka že v Dubaji pracuje v medzinárodnej firme. Niekto sa tu zjavne snaží Moniku pekne pošpiniť, ale verte, že ju teda nikto nikdy nevyhodil. Z americkej firmy odišla na vlastnú žiadosť, ak si dobre pamätám preto lebo dostala štipendium na stáž do USA. akože nesnažte sa špiniť slušných ľudí.
Anonym píše:
Středa 01.04.2015 21:38
lepšie by bolo keby kradla ako janas že jo?
Anonym píše:
Čtvrtek 02.04.2015 07:45
prave preto ze byva s rodicm si dokaze na to nasetrit, aj ja som tak bol a co? je to problem? sa spametajte ludia radsej sa pozrite na toho kto nebyva s rodicmi a kradne vam s pred nosa prachy za ktore by sme si to mesto mohli dat pozlatit
Anonym píše:
Čtvrtek 02.04.2015 16:11
u rodicov predsa byva aj matos . myslim si ze je to normalne deti byvaju teraz dlhsie u svojich rodicov pokial sa neosamostatnia
Anonym píše:
Neděle 05.04.2015 20:42
Tak to máte pomýlené, rodičia bývajú u viceprimatora..Všetko má na seba napísané... Bandurova je odvar a ritolezka Smatanova,lebo sama si nevie ani utriet zadok.
Kronikár
Kronikár píše:
Úterý 07.04.2015 13:07
Ale pozrime sa, aké ste vytiahli podrobné osobné údaje.To mi pripadá, akoby ste mali buď prístup k CV poslancov mestkého zastupiteľstva alebo pôsobite niekde na personálnom úseku posledného zamestnávateľa sl. Bandúrovej. No pekne...
Anonym píše:
Středa 01.04.2015 19:52
Co jej maju akoze zavidiet? Je to v principe konstatovanie.
Anonym píše:
Sobota 04.04.2015 08:28
neboj zachvilu sa zaperi z mestskeho

« listopad 2020 »
listopad
PoÚtStČtSoNe
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359