Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / Miroslav Adame / Názor Miroslava Adameho na nomináciu Karola Janasa do ÚPN

Názor Miroslava Adameho na nomináciu Karola Janasa do ÚPN

Autor: Miroslav Adame Poslední změna: Úterý 11.09.2012 20:47
[2012-09-11] Dovoľujem si publikovať svoj názor na nomináciu do správnej rady ÚPN. V inštitúcií s takou významnou a dôstojnou úlohou, byť pamäťou národa , by mali pôsobiť len ľudia, ktorí sa nebudú báť pravdu za každých okolností obhajovať . Bez ohľadu na osobný prospech, svoju kariéru či strach. Tri vyjadrenia súčasného primátora Pov.Bystrice doc.PaeDr.,PhDr. Karola Janasa PhD. , horúceho kandidáta na členstvo v správnej rade Ústavu pamäti národa , k tej istej veci , sú len jednou ilustráciou jeho konaní a mohlo by ich byť viac. Podnecujú k úvahe i oprávnenej obave , či takto konajúci človek, hoci má početné tituly, bude pre ÚPN prínosom .
Názor Miroslava Adameho na nomináciu Karola Janasa do ÚPN

MUDr. Miroslav Adame

Pán Janas ako overovateľ zápisnice MsZ v P.B. zo 17.jan.2007 /išlo o voľbu dvoch viceprimátorov/ túto bez prieťahov podpísal. V udaní štyroch poslancov mestského zastupitelstva  z 0 5.03. 2007, bol nimi tento text  označený ako falšovaný.  Vyšetrovanie  z roku 2007 skončilo uznesením - nedošlo k trestnej činnosti.  Nezdôvodnené  obnovenie vyšetrovania v marci 2009, viedlo k obvineniu  vtedajšieho  primátora a ďalších osôb. Vynaložené úsilie vyústilo k  odsúdeniu  dvoch z nich Okresným súdom v Pov.Bystrici /06.05. 2010/.   To, že táto  konštrukcia obvinenia  a odsúdenia bola odpoveďou  na snahu podpísaného  vrátiť občanom  P.B. stomiliónové hodnoty, od tých ,ktorí  ich  špekulatívne získali  a ich spojencov, je temer isté .Napr. nespochybniteľný   dôkaz videozáznam predmetného  zasadnutia  MsZ a jeho porovnanie s napadnutou zápisnicou   bol ignorovaný.   Až vo februári 2011  Krajský súd v Trenčíne rozsudok  Okresného súdu v P.B. zrušil a obvinených oslobodil.                                                                                                                                                               V problematike bol zainteresovaný a  vyjadroval  sa k nej v r.2007,2009 a v r.2010 /vtedy už inak/ aj  p. Janas.  Kópie  týchto  vyjadrení  mám.

Vo  výpovedi  z prvého vyšetrovania  z  dňa 06.09.2007 svedok  K.  Janas o i. uvádza ,že si veľmi dobre pamätá ,že pri čítaní  záverečného  uznesenia  predsedom návrhovej komisie prišlo k zakomponovaniu  uvoľneného   poslanca. Na „Prehlásení“ poslancov, z  05.05.2009, nechýba  jeho podpis,   15  z 21 vtedy  prítomných  podpismi   potvrdilo , že dňa 17.jan 2007 podľa  priebehu zasadnutia  a záverečného hlasovania  došlo k ustanoveniu jedného  viceprimátora  a jedného dlhodobo  uvoľneného  poslanca. Oba dokumenty  popisujú  podstatu veci  zhodne.

Tretie  najdôležitejšie vyjadrenie -  svedecká  výpoveď, p. Janasa  /presne  rok po Prehlásení / , na pojednávaní okresného súdu  05.05.2010,  ktorej  súhrn je  na časti strán  11 a 12  odsudzujúceho  rozsudku, zamlčuje  vyššie uvedenú  podstatu, ktorú predtým  opakovane popísal a potvrdil svojím podpisom. Prečo asi tak konal ?

Je  zahmlievanie pravdy , ak dokonca  prispieva k odsúdeniu nevinných,  charakterné  ? Dá sa takýto  postup /u každého človeka , ale  profesionálneho  historika  a  učiteľa  obzvlášť/ označiť za správny,  morálny  a čestný ?

 

09.09.2012                                                                MUDr. Miroslav  Adame,    Považská Bystrica

Anonym píše:
Úterý 11.09.2012 21:42
Ajhľa, bývalí kolegovia zo SMERu.
Celkom to zapadá do Karolových metód. Keď to poslúži politickým cieľom, aj výpoveď pred súdom sa vhodne zmení.
Anonym píše:
Úterý 11.09.2012 22:25
ano, K. nechcel ist proti A. verejne aby neskodil smeru a sam sebe, tak ho riesil takto.
Anonym píše:
Úterý 11.09.2012 23:13
Ok, ale tým pádom má v podstate Adame pravdu !
Do UPN by mal ísť človek s pevnou chrbtovou kosťou ?!
Či...
Anonym píše:
Středa 12.09.2012 09:14
Adame, ty zakomplexovaný trúd.Ty by si sa mal v prvom rade zamyslieť nad tým, či taká neschopná kreatúra ako ty môže vôbec kandidovať do nejakej verejnej funkcie.
Považská Bystrica sa bude dlho spamatávať z tvojich primátorských excesov. S týmto aktuálnym novotvarom s tristo titulmi z trenčanskej univerzity si môžete podať podať vaše chamtivé paprče.
Anonym píše:
Středa 12.09.2012 15:26
Z Janasa by si mal aspon zobrat priklad a naucit sa konecne poriadne pisat. Lomitka namiesto zatvoriek, medzera pred ciarkou a nie za ciarkou, medzera pred otaznikom ale uz nie za bodkou... O stylistike uz ani nehovorim. To sa takmer neda ani citat. A to je vysokoskolsky vzdelany clovek s praxou a posobenim na vysokom riadiacom poste.
Anonym píše:
Středa 12.09.2012 16:30
Áno máš pravdu, Adame nikdy nevedel písať, rozprávať, ani rozhodovať.
Ale dnes to už našťastie nie je o Mirečkovi. S ním sa budeme stretávať už len keď má súdy alebo keď takto zaspomína.
Dnes je to už o Janasovi. Adame ho usvedčuje, že raz vypovedal tak, a potom zas onak. Nie podľa pravdy a férovosti, ale ako mu to práve politicky vyhovovalo.
Adame by si to nedovolil o Janasovi napísať, keby to nemal doložené papiermi.
Anonym píše:
Středa 12.09.2012 17:08
Proste Janas vždy klamal,klame a bude klamať, presne tak ako to bude vyhovovať len JEMU.
Anonym píše:
Středa 12.09.2012 18:08
On obvykle neklame. Lebo klamstvo sa dá ľahko dokázať a ťažko sa to popiera.
On ZAVÁDZA. Povie čiastkovo pravdivý údaj takým spôsobom, že nepravdivá informácia vznikne až v hlave poslucháča.
Dá sa to ľahko odhaliť. Stačí si nahrať nejaký jeho výrok a porovnať s faktami na papieri. Takto ho nachytal Meheš:
http://povazska-bystrica.ot[…]y-chore-fitnescentrum-video
Anonym píše:
Středa 12.09.2012 19:59
Trafena hus zagagala!
Vážený pán dokror!
To ste akú zmluvu podpísali na vodovod do Podvažia, keď je taraz nevypovedateľná a kôli Vami podpisanej netransoparentnej zmluve nejde stavbu začať stavať.
Mimochodom, ešte za Vášho primatorovania boli financie kôli netransparentnej zmluve - ktorú ste Vy ako primátor mnesta s tou firmou z Bardejova podpísal na MŽP zastavené!
Takže Vám týmto občania Podvažia ďakujú za " prínos " k ich zvýšeniu životnej úrovne.
No na druhej strane, za 2 roky sa nové- terajšie vedenie mesta tiež nepretrhlo a tak všetko je na bode mrazu, iba sa každý vyhovára! " Havel na Pavla a naopak "!
Hlavne že Vy - bývalí a aj terajší " mocipáni " máte všetok komfort, ktorí Vám občania finacujú cez Vaše platy z ich daní!
A po Vás potopa - Vy sa uchytite niekde u " kámošov " ktorým zrejme vyjdete viac v ústrety ako nejakým Podvažanom !
Anonym píše:
Úterý 18.09.2012 19:55
ja by som chcel vidieť kolko z tých 100 mil hodnot zachránil...ked sa začal sudiť...a kolko mesto platí Fogašovi a dalším právnikom a prečo podpísal zmluvu z druhou telkou na 3,5 mil sk.....a prečo ked vypovedal zmluvu chudovskému tak smeti nezačala robiť mestská spoločnosť,ale megawaste??? Takže to jehéo šetrenie dopadlo užasne dlh ako prasa a hlavne že dal vydlažbovať námestie pred kostolom...a školy v rozpade!!Chrapun...Janosovi budeme dávať odpočet tiež zachvílu
Anonym píše:
Středa 12.09.2012 20:53
Vážený pán poslanec/ redakcia,

Pred dvoma týždňami som mienkotvorným médiám a predstaviteľom politickej moci prezentoval list, v ktorom som jasne dokázal, že doc. Karol Janas, primátor mesta Považská Bystrica, člen strany SMER- SD a nominant tejto politickej strany na člena Správnej rady Ústavu pamäti národa porušil a zneužil akademické archívne materiály a vydáva ich za vlastné diela. Janas oponoval na web portáli : http://povazska-bystrica.ot[…]iku-historicky-anny-jurovej kde sa snažil „vysvetliť“ svoje pochybenia a dovolím si stále tvrdiť svoje plagiátorské spôsoby písania prác. Janas ako člen SMER –SD sa však v danom článku zmienil: „Pritom podotýkam, že za viac ako desaťročie svojej bádateľskej práce som nazbieral viac ako tisíc rôznych dokumentov, fotokópií a xerokópií rôznych materiálov. Mnohé sa vôbec nedajú identifikovať, lebo nie sú z archívov ale zo súkromných zbierok a dostal som ich darom počas výskumu, prípadne som ich zakúpil od majiteľov.“

Z nasledovného stanoviska jasne vidno, že primátor mesta porušil zákon č. 618/2003 o autorskom práve. Ako vedec musí vedieť, že v prípade kúpy alebo darcovstva umeleckého diela, čím fotografie v jeho archíve sú, musí mať uzavretú s autorom licenčnú zmluvu podľa § 40 spomínaného zákona, kde sa jasne tvrdí, že:

(1) Licenčnou zmluvou udeľuje autor nadobúdateľovi súhlas na použitie diela (ďalej len „licencia“). Licenčná zmluva musí obsahovať spôsob použitia diela, rozsah licencie, čas, na ktorý autor licenciu udeľuje, alebo spôsob jeho určenia a odmenu alebo spôsob jej určenia, ak sa autor s nadobúdateľom nedohodol na bezodplatnom poskytnutí licencie.

(2) Licenčná zmluva musí mať písomnú formu, inak je neplatná.

(3) Ak majetkové práva autora vykonáva iná osoba (§ 50),na udelenie licencie sa primerane použijú ustanovenia o licenčnej zmluve.

Keďže spomínané archívne dokumenty podliehajú tiež autorským právam, Doc. Janas úmyselne porušil ustanovenie § 283 trestného zákona č. 300/2005, kde platí:

(1) Kto neoprávnene zasiahne do zákonom chránených práv k dielu, umeleckému výkonu, zvukovému záznamu alebo zvukovo-obrazovému záznamu, rozhlasovému vysielaniu alebo televíznemu vysielaniu alebo databáze, potrestá sa odňatím slobody až na dva roky.

Pred dvoma týždňami mi zo straníckej štruktúry strany SMER-SD neprišla žiadna odpoveď týkajúca sa mojich domnienok o porušení nasledovných zákonov. Z toho vyplýva, že stranícka štruktúra strany SMER kryje trestný čin porušenia autorského práva a nomináciou Karola Janasa dochádza k naplneniu skutkovej podstaty spolupáchateľstva trestného činu podľa spomenutého § 283 trestného zákona č.300/2005. Nominácia Karola Janasa slúži skutočne na zakrytie jeho akademických prác, kde sám autor potvrdil, že jeho konanie je porušením predmetného autorského zákona.

 

V neposlednom rade verím, že tento list pomôže UPN a politickej scéne k vyčisteniu ľudí akou je dotyčná osoba a UPN si zaslúži lepších kandidátov, a nie osoby páchajúce trestné činy.

 

S pozdravom Peter Smrek
Anonym píše:
Čtvrtek 13.09.2012 09:06
Polícia objavila vysoko toxický pančovaný Tuzemák od AB Style!

Anonym píše:
Čtvrtek 13.09.2012 11:52
Tomu Smrekovi primátor riadne stupil na otlak, keď mu tak ide po krku. Z listu je zrejme, že ide aj o SMER, asi tam bude pes zakopaný. Závisť je mocný čarodej, aj čarodejnice sa upaľovali a....
Anonym píše:
Čtvrtek 13.09.2012 20:24
Veľkým šťastím pre Janasa je, že proti nemu idú takí hlupáci ako (vymyslený) Peter Smrek. Namiesto skutočných Janasových chýb si vymýšľajú neexistujúce. Asi preto, lebo v tých skutočných chybách sú tiež zamočení. Tipujem, že vietor fúka od PB Smerákov.
Je celkom možné, že keď to takto pôjde ďalej, Janas bude musieť kandidovať ako nezávislý, bez podpory Smeru.
Anonym píše:
Pátek 14.09.2012 09:57
http://michalovce.korzar.sm[…]ka-divakov-aj-z-okolia.html

Janas a Kardošová,
to nie je len zavrieť kino a vyhovárať sa ako to nejde. Ale to je cielené aby tam mohli vyskakovať Kardošova ZUŠka a smerácke prejavy o blahobyte a potrebnosti Smeru na Slovensku
Anonym píše:
Pátek 14.09.2012 11:49
Bolo by zaujímavé zistiť, koľko žiadostí o dotácie na digitálne kino vôbec podali.
Anonym píše:
Sobota 15.09.2012 09:58
Ani jedno, načo aj.
Anonym píše:
Sobota 15.09.2012 07:04
Prečo sa politici regrutujú z tých najväčších svíň? Prečo sa napríklad Čaplovič nepýta, či treba zobrať peniaze, ktoré chce Kaliňák na zbrane (tendrík), alebo na financovanie dobrodružstiev žoldnierov v cudzích krajinách? Tohto "človeka" napadne ako prvé, že ak by chcel pridať učiteľom, musel by zobrať invalidom, dôchodcom a deťom! Pán Čaplovič, neklamte! Stačí nekradnúť a vrátiť nakradnuté! Už Vám nestačia ani "píejdždí" hovorcovia, už potrebujete tlačové odbory a tie potrebujú svojich riaditeľov a Vy neviete, kde ušeriť! Viete koľko zisku produkovala atómka v Bohuniciach, o ktorú ste Vy - politici tento národ okradli? Viete, koľko stoja napríklad rôzne recepcie, na ktorých kadejakí vyžírkovia spucujú pravidelne dve aj tri porcie? Hanbím sa, keď si pomyslím, že som veril, že po tej buzerantsko-modrej spúšti nastanú lepšie časy. Je nešťasím vidieť keď si primátori za SMER dávajú najskôr odmeny, a potom zvyšujú dane a cestovné, alebo keď sa SMER-ácki úradníci správajú arogantnejšie, ako tí modrí sadisti, alebo bývalí poskokovia Bula von Elekra, ktorí stavajú na ukradnutých poyemkoch!


Výbor verejného blaha
Výbor verejného blaha píše:
Sobota 15.09.2012 07:48
To je pravda. Bol som vážne pobúrený, keď som si vypočul príspevok ministra Čaploviča na tlačovej konferencii. Taký minister nemá čo na pozícii, ktorú zastáva, pohľadávať. Zdá sa, že nedokáže vládu presvedčiť o nutnosti rozsiahlych reforiem v školskej výchove. To by sa v starom Uhorsku nestalo, že by štát zanedbával, ba až prehliadal otázku školskej výchovy. Pre túto "sociálnodemokratickú" vládu sú dôležité kšefty v zbrojárstve a stavebníctve, než budúcnosť Slovenska, než napríklad zabezpečenie kvalitného vzdelania pre slovenské deti a sl. mládež, než napríklad ochrana životného prostredia. Táto vláda je protiľudová a protislovenská.
Anonym píše:
Sobota 15.09.2012 08:37
beriem a tolerujem zdravotne postihnutých ľudí zamestnaných na MsÚ, no Michal, ktorý prezentuje akcie Mesta na Považí, totálna hrúza. A ešte jedna otázka na možno i J. Smatanu, koľko percent z odvedených daní ide na údržbu cintorínov ? Odmietam to platiť, cintoríny neboli nikdy v takom stave ako teraz. Kto ich má v nájme ? Nemčík ?
Anonym píše:
Úterý 18.09.2012 21:37
Presne tak. Nemčík doniesol do SMERU niekoľko vencov k SNP a teraz zberá úrodu. Výhodne dostal draho zrenovované mestské WC . Vytlačil Slamku zo správy cintorína a teraz tento reprezentatívny zjav- člen strany SMER sa snaží zaryžovať dokial ešte SMER existuje. Musí sa snažiť lebo aj SMERU začína zvoniť politický umieračik vzhľadom na nasľúbené a nesplnené istoty z volieb.
Anonym píše:
Středa 19.09.2012 18:53
Ryžuje statočne, za pár drobných prenajíma verejné WC, to sa potom podniká!
Anonym píše:
Úterý 02.10.2012 20:45
Ten kripel ryžuje aj inde , len o tom nevieš. Nakoniec zrenovované WC dostal za pár šupov a môže ich zmeniť napr. na obchod priamo v centre. To nie až tak zlé či ?
Anonym píše:
Neděle 16.09.2012 11:36
Nemôžem súhlasíť so Zvědelíkom!
Táto vláda je veľmi sociálna - k svojím, tak ako všetci Smeráci!
Netreba chodiť ďaleko, prvý Smerák v P.B. najviac hrabe - k sebe, tiež gesto socialnosti!
Anonym píše:
Sobota 15.09.2012 18:57
Školstvo netreba donekonečna reformovať, aj tak to je stále horšie a horšie, treba vrátiť systém, ktorý tu bol zavedený za socializmu, hlavne čo sa týka náročnosti. Aby sme nedopadli ako Amíci, kde niektorí absolventi stredných škôl majú problém pochopiť písaný text.
Anonym píše:
Neděle 16.09.2012 00:58
Systém je na píču, pokiaľ ho tvoria totálne neschopní pedagógovia. A tých máme na Slovensku na rozdávanie. Vyštudovali na pedagógov, pretože im bolo jasné, že na viac nemajú. A teraz trpia pýchou, že majú vysokú školu a nie sú docenení.
Anonym píše:
Neděle 16.09.2012 10:13
Čaro Škandinávie: Švédi znížia daň o štyri percentá, Slováci o toľko zvýšia!

Štát tam podporuje pracujúce rodiny a to naozaj štedro tu je to opačne u nás majú raj degeši a podvodníci.
Anonym píše:
Neděle 16.09.2012 10:20


Dane v Nemecku sú ešte vyššie. Platy nie sú v priemere násobne vyššie. Podľa parity kúpnej sily je zaostávanie SR /HISTORICKY DANÉ !!!/ približne 42% za Nemeckom. Daň z dividend už dávno je-zahr.majitelia však väčšinu ziskov vyvážajú cez NÁKLDY do mater.firiem napr. v Nemecku. Školstvo a čiastočne aj zdravotníctvo /jeho ľudské zdroje, nie techniku/ sme mali pred nástupom PRAVICOVÝCH vlád porovnateľné, v istých odboroch aj lepšie ako v Nemecku. Viem, o čom hovorím. V Nemecku som v 90-tych rokoch prednášal na VŠ.
Anonym píše:
Neděle 16.09.2012 11:14
Sám si "ľudský zdroj" my sme ľudia!
Anonym píše:
Neděle 16.09.2012 11:16
Namiesto "investičných stimulov" a daňových prázdnin pre zahraničném firmy treba vytvárať slovenské štátne podniky. Iné fungujúce riešenie nevidím.
Anonym píše:
Neděle 16.09.2012 11:30
A označiť slovenské výrobky etiketou, ako to majú česi, podporiť našich poľnohospodárov-ale to aj riadne skontrolovať, až sa na tom zas nenabalia iné štruktúry. Veď kvalita našich potravín bola vysoká, len nemali moderný obal, ktorý predáva tie všeliake umeliny zo západu.
Anonym píše:
Neděle 16.09.2012 11:38
A potom tie slovensk= štátne podniky vytvorené z dani všetkých občanov vytunelovať, alebo dať kámošom ako to robil Mečiar!
Komisár Alexej
Komisár Alexej píše:
Neděle 16.09.2012 13:32
Tento problém vychádza zo samotnej ľudskej podstaty. Ľudia majú náklonnosť k hrabivosti. Najprv bude musieť byť vytvorený typ nového človeka. Ak tomu tak nebude, koncepcia štátneho vlastníctva podnikov/zdrojov nebude využitá na 100%. Vždy bude dochádzať k únikom časti zdrojov a k rozkrádaniu jednotlivých podnikov.
Anonym píše:
Neděle 16.09.2012 14:27
Komisár Alexej nemôže byť nikto iný, ako náš známy Filip Zvědelík. Nikto iný by nebol schopný napísať, že "najprv bude musieť byť vytvorený typ nového človeka".
Teda, ešte Lenin, ale ten už zomrel, aj keď bol večne živý.
Anonym píše:
Pondělí 17.09.2012 14:18
A ktože okrem Fidéla má koncepciu štátneho vlastníctva podnikov? Teda aj Dozvědelíka? Štátne podniky sú zdrojom financovania straníckych a súkromných mešcov. Iba súkromný vlastník si chráni majetok. Štátne je každého a nikoho a preto je obeťou dravcov. A platíme to my, mlčiaca väčšina.
Komisár Alexej
Komisár Alexej píše:
Pondělí 17.09.2012 17:42
Áno, súkromný vlastník si chráni vlastné záujmy. Na úkor pracujúcej triedy. Súkromný vlastník je najhorší typ vykorisťovateľa. Vykorisťovateľom je však aj štát, ktorý stojí na základoch súčasného ekonomického modelu.
Anonym píše:
Neděle 16.09.2012 16:43
Tomu bude nutné zabrániť.
Anonym píše:
Pondělí 17.09.2012 15:48
Nemyslel som, že štátne, ale podporiť slovenské výrobky či už ich vyrába štátny, alebo súkromný sektor. To je taký problém? Zas priatelia česi to už praktizujú, ale slovač zostane slovač. Závisť na 1.mieste a potom dlho nič a potom rodina a potom dlho nič a potom ostatné priority? Či kašlime na všetko a vypisujme blboviny po web portáloch a riešenie nulové.
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Pondělí 17.09.2012 17:34
Na tomto fóre asi nevyriešime nejaký štátny systém podpory miestnej produkcie. A povedzme si na rovinu, nevyriešia to ani v NR SR, pretože tam vládnu záujmy.

Ale podpore lokálnych produktov pomôcť vieme. Myslím z okolia Považskej Bystrice atď. Najmä v tých základných oblastiach, ako je produkcia potravín a služby. Títo lokálni producenti sú súčasne aj ľuďmi, ktorí sa najťažšie dostávajú do distribučných sietí ako sú hypermarkety.

Takže ak viete o slušnom, spoľahlivom, kvalitnom regionálnom výrobcovi - sem s informáciou. Základné informácie o nich tu môžu byť vždy zdarma. Nemalo by to mať charakter reklamy, ale skôr služby pre spotrebiteľov.
Anonym píše:
Úterý 18.09.2012 08:09
Mlieko kupujem v Zemianskom Kvašove, maslo a syry z Červeného Kameňa, bravčovinu "v Pardone" a mrazáku no a zajacov a kurence svoje...
redakcia
redakcia píše:
Úterý 18.09.2012 23:32
tiež sme chodili na mlieko do Kvašova, kým boli deti malé.

Juraj Smatana
Anonym píše:
Úterý 18.09.2012 12:28
Anonym píše:
Úterý 18.09.2012 19:58
samozrejme šetriť sa dá okamžite aj v rezorte...zrušiť náboženstvo a vyhodiť katechetov...
Anonym píše:
Středa 19.09.2012 21:25
Prečo zrovna katechetov?
Veď tí ozaj pracujú a za pár šupov!
Peniaze z rezortu cicajú také pijavice ako Janas, ktorý účí akože na dvoch VŠ, + ostatné aktivity.
Iní by to nestihali ani štyria - ktorí by to robili poctivo a bolo by po nich vydieť aj výskledky, nie ako po tomto Patovi a matovi dohromady.

« květen 2022 »
květen
PoÚtStČtSoNe
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359