Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / Ria / www.sme.sk: Považská Bystrica: Ak je nájomné za parkovanie nezákonné, prijmú opatrenia

www.sme.sk: Považská Bystrica: Ak je nájomné za parkovanie nezákonné, prijmú opatrenia

Autor: Mária Piačková Poslední změna: Sobota 15.03.2008 17:26
Považská Bystrica/Myjava/Stará Turá 9. januára (TASR) - Mesto Považská Bystrica vyberá nájomné za parkovanie aj na verejných priestranstvách. V platnosti od 1. januára dokonca poslanci mestského zastupiteľstva schválili zvýšenie hodinového nájomného za parkovné na všetkých mestských parkoviskách z pôvodných päť na 10 korún za hodinu. Podľa hovorkyne mesta Považská Bystrica Miroslavy Stanislavovej je však celá vzniknutá situácia v stave riešenia.
"Momentálne sa analyzuje mestským zastupiteľstvom prijaté nájomné za parkovanie. Ak bude v rozpore so zákonom, prijmú sa opatrenia na odstránenie tohto nežiaduceho stavu," informovala dnes TASR Stanislavová. x x x x Mesto Myjava v rozpore so zákonom nekoná. "V súčasnosti je všetko v súlade so zákonom. Daň za parkovanie na verejných priestranstvách, ktorá bola zrušená novelou zákona, nevyberáme," uviedol hovorca mesta Myjava Marek Hrin. Doplnil, že parkovné sa v Myjave vyberá na jednom parkovisku v centre mesta a to v sume 10 korún za hodinu. "To je však v prenájme spoločnosti Správa majetku mesta Myjava. Zisk z vybratého parkovného preto patrí tejto spoločnosti a nie mestu," zdôraznil Hrin. x x x x Ani mesto Stará Turá nemá žiadne parkovisko s výberom daní. TASR o tom dnes informoval hovorca mesta Stará Turá Ján Mikláš. "V lete je sezónne vyberanie parkovného na Dubníku. Toto parkovisko ale neprevádzkuje mesto," uviedol Mikláš. x x x x Parkovanie je bezplatné aj v mestách Ilava, Dubnica nad Váhom a Nová Dubnica. "Mesto parkovné nevyberá," uviedol prednosta Mestského úradu v Ilave Ľubomír Turcer. "Mesto Nová Dubnica nemá parkovisko na ktorom by vyberalo parkovné," informoval novodubnický primátor Ján Šušaník. x x x x Nové Mesto nad Váhom vyberá poplatky na dvoch parkoviskách. Cena za hodinové parkovanie je 10 korún. "Na oboch je riadny automat a prevádzkujú ho Technické služby Nového Mesta nad Váhom, ktoré ich zároveň aj spravujú," uviedol prednosta mestského úradu Dušan Današ. "Ide o parkoviská so všetkými atribútmi a riadnym označením. Nie sú to verejné priestranstvá," zdôraznil Današ. "Na uliciach nevyberáme nič," doplnil.

« leden 2022 »
leden
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359