Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / Peter Pavol / Portál Click.sk informuje : Považská Bystrica: CENZÚRA v plnej paráde?

Portál Click.sk informuje : Považská Bystrica: CENZÚRA v plnej paráde?

Autor: Peter Pavol Poslední změna: Pátek 24.10.2014 18:39
[2014-10-23] V Považskej Bystrici musia kandidáti na primátorov najskôr prejsť posudzovaním vhodnosti propagácie u šéfredaktora miestnych novín. Neveríte? Aspoň to tak vyzerá podľa nasledovnej skúsenosti Lukáša Pavlíka (VZDOR - strana práce), nádejného súpera terajšieho primátora za stranu SMER-SD Karola Janasa, ktorý sa snaží opätovne zvíťaziť vo voľbách.
Portál Click.sk informuje : Považská Bystrica: CENZÚRA v plnej paráde?

Cenzúra

Text je prevzatý z portála click.sk http://click.sk/povazska-bystrica-cenzura-v-plnej-parade/


V Považskej Bystrici musia kandidáti na primátorov najskôr prejsť posudzovaním vhodnosti propagácie u šéfredaktora miestnych novín. Neveríte? Aspoň to tak vyzerá podľa nasledovnej skúsenosti nádejného súpera terajšieho primátora za stranu SMER-SD Karola Janasa, ktorý sa snaží opätovne zvíťaziť vo voľbách.

Ing. Lukáš Pavlík, 30 ročný konštruktér leteckých motorov to v priebehu svojej primátorskej kampane nemá také ľahké, ako je bežné v iných mestách. Napriek pedantnej príprave volebnej kampane a investovaniu rodinných úspor, mu bola odmietnutá propagácia v obľúbenom miestnom periodiku s názvom Považskobystrické novinky. Mimochodom,  tento týždenník vydáva samo mesto. Zaujímavosťou je, že sa to stalo len pár dní po odstraňovaní jeho už umiestnenej reklamy v autobusoch mestskej hromadnej dopravy. Tú mu čiastočne odstránili zamestnanci MDS a.s., ktorá autobusovú službu v meste zabezpečuje. Texty na reklamných plochách podľa nich neboli podľa platných pravidiel a bola teda odstránená. Celkovo bola odstránená reklama Ing. Lukáša Pavlíka z ôsmych mestkých autobusov, kde sľuboval očistu mesta od oligarchie a príživníkov.

Vráťme sa ale ku miestnym novinám. Šéfredaktor Milan Kováčik konštatuje v emailovej komunikácii so zadávateľom nasledovne: „… chceme sa vyhnúť hanlivej a osočujúcej reklame, ktorá nie je v súlade s tlačovým zákonom a zákonom o reklame, či etickým kódexom, oba Vaše reklamné návrhy neuverejníme. Reklama, ktorú si zadáte musí spĺňať zákonné náležitosti.“


Tento reklamný príspevok sa na stránkach novín PBn v takejto podobe nemôže objaviť. Slovo "Oligarchia" musí byť odstránené.

 

K tomu hovorí poškodený kandidát Ing. Lukáš Pavlík: „Postupovali sme úplne štandardne. Komunikovali sme s redaktorkou novín. Nechali sme si oceniť reklamné plochy v novinách a všetko bolo v poriadku až do momentu, kedy sme poslali grafickú úpravu našej propagácie. V tom nás pani redaktorka odporučila na šéfredaktora. Kontaktovali sme ho emailom, telefonicky, sms, no rozhodnutie nám poslal emailom iba 7 minút pred uzávierkou inzercie do nasledovného vydania. Zarazilo ma, že odmietol uverejniť oba grafické návrhy. Predovšetkým u malého baneru, to je podľa môjho názoru čistá cenzúra! Hovoríme v ňom jasný odkaz voličom – „KONIEC OLIGARCHIE V POVAŽSKEJ BYSTRICI“. To je podstatou celej kampane, s tým ideme pred voličov. Nie sme totiž v jej područí. Koho sme tým urazili? Asi práve predstaviteľov a príslušníkov tej oligarchie o ktorej vo volebnej kampani píšeme a hovoríme o nej. Viete, na miestne pomery sme naozaj zašli asi priďaleko. Aj keď konkrétne rodinky nemenujeme – všetci vedia ako to chodí u nás v meste“.

Považskobystrické novinky vychádzajú podľa oficiálnej webstránky mesta od roku 1997. Pamätajú si teda ešte éru HZDS, no niečo podobné si ich dlhodobí čitatelia nepamätajú. Podľa jedného z obyvateľov mesta, ktorý s nami situáciu konzultoval je to logické, lebo „zamestnanci redakcie sa boja o prácu. Kde je ale novinárska hrdosť a povinnosť umožniť prejaviť názor aj keď kritický?“ Pýta sa jeden z považskobystričanov.

Kandidát sa cíti poškodene, chce svoju volebnú kampaň preniesť mimo mestom ovládané média. „Budem absolvovať stretnutia s občanmi a svoj program prinesiem ku dverám obyvateľov mesta a do ich schránok. Budem s nimi debatovať hoc aj na ulici v daždi. Nevzdám sa iba preto, že niekto má v našom meste takúto moc, rozhodovať o tom, či ja ako kandidát mám či nemám právo tvrdiť, že naše mesto ovláda miestna oligarchia! V konečnom dôsledku, o budúcnosti pána Janasa na poste primátora rozhodujú obyčajní ľudia, ktorí ako aj ja nemajú žiadnu moc, ale majú volebné právo!“

-red-

http://click.sk/povazska-bystrica-cenzura-v-plnej-parade/


Portál PB.OTVORENE.SK bezodplatne poskytuje priestor všetkým kandidátom do komunálnych volieb na publikovanie svojich materiálov. Služba platí do odvolania a nie je na ňu právny nárok. Kandidáti sú povinní dodržiavať pravidlá portála, zákony SR, etické zásady a rešpektujú, že rozhodnutie redakcie je konečné. 

Anonym píše:
Pátek 24.10.2014 00:32
Nádejný súper Karola Janasa. Áno, Pavlíkove súperenie dáva nádej Karolovi Janasovi vyhrať aj tieto voľby.
Anonym píše:
Pátek 24.10.2014 08:15
Presne toto si myslím. So Smatanom si rozdelia hlasy a Janas vyhrá.... Mali by sa dohodnúť a jeden sa pre dobro mesta vzdať a ísť iba na poslanca.
Anonym píše:
Pátek 24.10.2014 10:49
Podla mňa by sa mali dohodnúť a vzdať sa všetci :-) Pavlík, Smatana, Hnilo... Neviem si predstaviť, že by ktorýkoľvek z nich bol primátorom. Tragédia týchto volieb je, že nie je koho voliť. Janas nie je kandidát, ktorého by som ja volil, ale žiaľ ani jeden z troch uvedených tiež nie. Nemôžem voliť niekoho, kto má ako volebnú agendu znárodnenie - čo nemá s právomocami primátora absolútne nič spoločné. Smatanovu snahu o transparentnosť oceňujem a myslím, že jeho pôsobenie v zastupiteľstve je pre mesto prospešné - lebo sa ho vládnuca chunta bojí. Ale ani jeho si neviem predstaviť ako primátora. O Hnilovom volebnom programe neviem nič. Problém je ten, že ani jeden z tých troch kandidátov neponúka víziu, ale iba kritizuje - a mnohokrát oprávnene - činnosť terajšieho vedenia.
Anonym píše:
Pátek 24.10.2014 12:21
Nemci majú príslovie: ak máš víziu, choď k psychiatrovi.

Aké vízie by si očakával? Treba prestať rozkrádať a okrádať mesto a mestské firmy a začať normálne pracovať, nielen chodiť z jedného predvolebného mítingu na druhý.
Je momentálne niečo dôležitejšie?


Anonym píše:
Pátek 24.10.2014 12:22
Keď si nevieš predstaviť Smatanu ako primátora... a Janasa si si predstaviť vedel?
Anonym píše:
Pátek 24.10.2014 12:14
Presne. všetci kritizujú, ale konkrétne kroky čo s mestom nepredstavil nikto z nich. I keď mám pocit, že s tou cenzúrou Pavlík dopredu rátal. A splnilo to asi aj cieľ. Veď sa o tom všade hovorí. Hrá na city ľudí. Na pretrase je jeho cenzurovaná kampaň a popritom sa stráca podstata jeho kadidatúry - Žiadna volebný program.
Anonym píše:
Pátek 24.10.2014 19:13
Pavlík je Janasov " biely kôň" - slúžiaci aby sa roztrieštili hlasy medzi ostatných kandidátov a Janasovi verní " dôchodcovia mu zaistili víťazstvo!
Veď aj do volebných komisií pre Vzdor bol nábor medzi zamestnancami MÚ!
Myslíte, že inač by si to mohli dovoliť?
Anonym píše:
Pátek 24.10.2014 22:44
Žiadny zamestnanec Mestského úradu by si nedovolil ísť do volebnej komisie za nejakú stranu ktorá by bola proti Janasovi. Riskoval by vyhadzov. Takže ak budú vo volebných komisiách za Vzdor ľudia príbuzný s úradníkmi z mesta, je to jasné.
Anonym píše:
Sobota 25.10.2014 15:38
Nie ľudia príbuzní s úradníkmi budú v komisií za Vzdor - ale samotní úradníci MÚ!
Anonym píše:
Neděle 26.10.2014 12:28
Daj konkrétne mená nech si to overíme úradníkov v komisiách.
Anonym píše:
Pátek 24.10.2014 23:18
Narazila som na takú neoverenú informáciu, že kandidát Lukáš Pavlík je blízka rodina s Janasovým hovorcom Filipom Oubrechtom. Bratanci alebo niečo také. Viete to niekto potvrdiť alebo vyvrátiť?
Anonym píše:
Sobota 25.10.2014 16:25
Vazena, dufam, ze ste sa pri tom naraze neporanila! Inac Vam tento blud s radostou vyvratim. Zo spolahliveho pramena viem, ze medzi menovanymi osobami neexistuje ziadny rodinny pomer, teda uz vobec to, ani len zdanlivo, nie su bratanci!
Bol by som rad, keby ste mi prezradila, co ste PB pospolitosti publikovanim Vasho “narazeneho podozrenia” chcela povedat? Vzbudit podozrenie, naplut proti vetru, alebo si z dlhej chvile, ked sa v Mogonove nic ine nedeje, aspon zahadzat blatom, ……? Treba davat pozor, take blato je zakerne, a obcas strieka nejaka ta “kvapka” naspät, co sposobuje neodstranitelne flaky!
Prajem Vam pekny, aj ked o hodinu kratsi, vikend!
Anonym píše:
Čtvrtek 30.10.2014 00:01
Tak som sa spýtala znovu. A že Lukáš Pavlík si zobral za ženu sestru Filipa Oubrechta. Takže sú švagrovia. Alebo je to len zhoda mien? Stačí napísať meno Pavlíkovej ženy za slobodna.
Anonym píše:
Čtvrtek 30.10.2014 00:30
Použi google a zistíš všeličo... aha čo som našiel ja... http://www.anony.ws/image/DcsF
Anonym píše:
Čtvrtek 30.10.2014 16:24
Takže existuje mladá pani Pavlíková- Oubrechtová, ktorá má vzťah s Lukášom 'Považskobystričanom' Pavlíkom. Oubrecht je veľmi zriedkavé meno. Pravdepodobnosť, že by Janasov hovorca Oubrecht nebol zošvagrený s X-Pavlíkom je minimálna. Nejasné je len to, či Vzdor vedome pomáha Janasovi štiepiť hlasy proti nemu, alebo nevedome.
Anonym píše:
Čtvrtek 30.10.2014 17:00
všetci s menom Oubrecht v Považskej Bystrici sú príbuzní, žije tu len jedna rodina
http://slovniky.juls.savba.[…]&ie=utf-8&oe=utf-8#
Exkomunista Bc. Filip František Zvědělík, tieňový robotnícko-roľnícky mešťanosta Mogoňova
Exkomunista Bc. Filip František Zvědělík, tieňový robotnícko-roľnícky mešťanosta Mogoňova píše:
Pátek 24.10.2014 23:52
Všetci, ktorí kandidujú proti Smatanovi, sú bielymi koňmi Janasa. To je predsa jasné.

« září 2021 »
září
PoÚtStČtSoNe
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359