Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / Ľudovít Hajduch / Ľudovít Hajduch: Mesto - zneužívanie moci - a možnosti ochrany

Ľudovít Hajduch: Mesto - zneužívanie moci - a možnosti ochrany

Autor: Ľudovít Hajduch Poslední změna: Čtvrtek 10.12.2015 23:36

(OTVORENÝ LIST - podané dnes u primátora doc. PhDr. PaedDr. Karol Janas, PhD.)


Žiadosť o preverenie nátlaku riaditeľky škôlky (ul. Grznára 1441) Evy Martausovej (svokry) na učiteľky mojej dcéry s cieľom ďalšieho obmedzovanie môjho styku s dcérou

 

Pán primátor, posielam Vám znova žiadosť o preverenie zamestnancov organizácie, ktorej je Mesto Považská Bystrica nadriadeným ako zriaďovateľ. Už dva krát som vás žiadal preveriť moje vážne podozrenia na zneužívanie právomocí zamestnancov mesta, ktorí sú v rodinnom prepojení s mojím svokrom, poslancom F. Martausom. Ani raz ste na moje žiadosti o preverenie nezareagoval.

Keďže predpokladám, že nebudete na moju žiadosť zase reagovať, tak znova žiadam o pomoc pri dopytovaní sa o informácie k môjmu prípadu nie len Vás, ale aj poslancov mestského zastupiteľstva, nakoľko ich považujem za kontrolný orgán mesta. Keďže sa moja posledná žiadosť o preverenie, ktorú som Vám posielal, sa vyriešila trestným oznámením náčelníka Lieskovského (MsP PB) na moju osobu za „ohováranie“, rád by som zdôraznil, že zastrašovanie nie je spôsob akým sa majú v meste riešiť vážne problémy. Toto ohováranie bolo zastavené ako nedôvodné.

Keďže sa preverovalo, prečo som požiadal o pomoc iba náhodných poslancov a nie všetkých, poprosím teraz o pomoc pri zisťovaní informácií všetkých poslancov mesta (mimo tých, u ktorých mám podozrenie na zneužívanie svojej moci proti mne).


Prikladám aj pôvodné žiadosti o preverenie prvotného problému, nakoľko do dnešného dňa nemám od vás odpoveď.

http://uloz.to/xFB74xtc/mesto-vyhrozovanie-riaditelky-skolky-pdf


Tento krát by som rád upovedomil mesto, že riaditeľka školy Eva Martausová robí nátlak a hrozby učiteľkám mojej dcéry v škôlke na Grznára 1441. Informáciu mám od samotných učiteliek, ktorých meno mi zástupkyňa riaditeľky škôlky odmietla dať. Učiteľky sa vyjadrili, že majú vážne problémy zo strany nadriadenej - riaditeľky (mojej svokry), keď chodím navštíviť svoju dcérku do škôlky. Tvrdia, že ak sa nebudem nahlasovať deň vopred, tak im bude robiť riaditeľka škôlky stále väčšie problémy, za ktoré oni nemôžu, ale budú tým trpieť.

Preveril som si náhodne systém v iných škôlkach, nikde sa rodič nemusí nahlasovať predom, ak si chce ísť pozrieť svoje dieťa do škôlky ! Z tohto faktu je evidentné, že sa jedná o osobnú pomstu mojej svokry, ktorá hrubo zneužíva svoju právomoc riaditeľky.

Dcéru navštevujem v škole z toho dôvodu, že hoci existujú dve súdne rozhodnutia, ktoré mi určujú pravidelný styk cez víkendy (nepárny víkend Pi-Ne a párny víkend Sobota) môj styk s dcérou a so synom nie je žiadny. Od 31.8. som nemohol stráviť žiaden čas sám s deťmi. Manželka porušuje všetky súdne rozhodnutia ako aj výzvu (upozornenie) súdu, že koná proti súdnym rozhodnutiam. O tomto sa môžete presvedčiť na súde. Preto je momentálne jediná moja šanca stretávať sa s dcéru v škôlke.

Keď som prvý krát navštívil svoju dcéru v škôlke, svokor, poslanec mestského zastupiteľstva na mňa zavolal mestskú políciu.

Neskôr, keď som prišiel pre dcéru, učiteľky resp. niekto zo škôlky dával vždy informáciu, že sa v škôlke venujem svojej dcére a svokor s mojou manželkou prišli dcéru okamžite zobrať zo škôlky preč. Rovnako sa správa moja svokra, keď pozriem syna v škole (7 ZŠ), príde a zoberie ho narýchlo preč. Nehovoriac o tom aj môj svokor František Martaus, poslanec zastupiteľstva a zároveň predseda komisie pre školstvo vyvíjal tlak cez školskú radu aj na riaditeľa 7 ZŠ školy.

Z tohto je jasné, že môj styk s dcérou môže byť bezproblémový iba takým spôsobom, že o mojej návšteve nebudú vedieť predom. A fakt, že za takéto moje logické správanie je neprípustné, aby sa riaditeľka škôlky vyhrážala svojím podriadeným. Riaditeľke škôlky som poslal informáciu o tom, ako ubližujú mojej dcére, keď na mňa ako na otca volávajú mestskú políciu a v liste zo dňa 21.9., keď mi písomne odpovedala, sa vôbec nezmienila o tom, že by som svoje návštevy musel nahlasovať vopred. Riaditeľka sa takto rozhodla až neskôr, zrejme potom, čo si uvedomila, že ja sa svojich deti rozhodne nevzdám, nakoľko deti boli, sú a vždy budú celý môj život.

Preto Vás pán primátor žiadam, aby ste danú vec okamžite prešetril a v prípade, ak uznáte, že je moje podozrenie na zneužívanie právomocí riaditeľky škôlky, rovnako ako jej terorizovanie podriadených pre osobné účely riaditeľky vážné a neprípustné, aby ste okamžite zabránil takému to hrubému zneužívaniu právomocí riaditeľky škôlky Evy Martausovej.

V tej škôlke má svoje deti veľa rodičov a som si istý, že žiadnej matke ani otcovi sa takýto postup nepáči. Verím, že vaša rýchla reakcia bude mať kladný vplyv aj na názor ostatných rodičov na to, ako viete riešiť takto závažné problémy.

Vopred ďakujem za snahu a pomoc pri riešení tohto problému.


4.12.2015


Článok vyjadruje osobný postoj Ľudovíta Hajducha. 

Pod článkom nájdete reakciu Františka Martausa. 

« květen 2022 »
květen
PoÚtStČtSoNe
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359