Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod

Výsledky vyhledávání

Počet odpovídajících položek: 13
Upřesnit výsledky.
Typ položky

Stáří položekŘadit podle relevance · datum (nejaktuálnější budou první) · abecedně
"V súlade so zákonom." O obore v Strážovských vrchoch na STV1.
Autor: redakcia zveřejněno 11.01.2011 Poslední změna: Úterý 18.01.2011 23:31 — zařazeno v: ,
[2011-01-10] Sedemnásťkilometrový plot uprostred chránenej krajinnej oblasti Strážovské vrchy ešte donedávna "mediálne neexistoval", hoci v krajine stojí už nejaký ten mesiac. Prvé fotografie sa objavili na internete, potom nasledovalo pár zmienok v rozhovoroch Ľubomíra Harvánka na TV Považie. Dnes bola odvysielaná reportáž Kataríny Začkovej v relácii Reportéri na STV1.
Umístění Prispievatelia / redakcia
AKTUÁLNE.SK: Neznámi ľudia zastrašovali ekológa Juraja Smatanu
Autor: redakcia zveřejněno 18.01.2011 Poslední změna: Úterý 18.01.2011 21:55 — zařazeno v: , ,
Neznámi páchatelia sa pokúsili zastrašovať environmentalistu a poradcu premiérky Juraja Smatanu. V piatok nadránom niekto napadol ekológovho synovca a v nedeľu zaútočil na dom a majetok jeho príbuzných.
Umístění Prispievatelia / redakcia
Časozberné videá zo Strážovských vrchov
Autor: Juraj Smatana zveřejněno 31.05.2014 Poslední změna: Sobota 31.05.2014 14:28 — zařazeno v: , , , , ,
[2014-05-31] Filmár Vladimír Ruček zverejnil na sociálnej sieti YouTube krásny zostrih časozberných videí z nášho blízkeho okolia, ktoré nakrútil počas zimy 2013-2014. Pôvodný popis autora: "Odpútanie sa od života v dolinách a prijať krásu Strážovských vrchov alebo Podmanínskej pahorkatiny na pomedzí Stredného a Horného Považia. Pohľady na krajinu Belušského, Mojtínského, Podmanínskeho a Praznovského chotára i zo silvestrovského výstupu na Strážov. Aj keď to tak nevypadá, všetky časozberné videá sú z tohtoročnej zimy." Hudba: AdrianvonZiegler - Celtic music
Umístění Prispievatelia / Juraj Smatana
Diskusná relácia Harvánek - Galovič - Smatana je na internete
Autor: redakcia zveřejněno 01.02.2011 — zařazeno v: , ,
TV Považie vo svojom internetovom archíve zverejnilo záznam diskusie o zvernici v Strážovských vrchoch, útokoch a zastrašovaní, ale aj o občianskych webových stránkach. Jedna z prvých televíznych polemík v regióne tiež vyvolala jednu z prvých recenzií na tento žáner - na stránke mogonov.sk.
Umístění Prispievatelia / redakcia
Dôchodca: Chalupu mi podpálili asi z pomsty (KORZÁR.SK)
Autor: Ivan Cehelský zveřejněno 13.08.2010 Poslední změna: Neděle 11.09.2016 11:32 — zařazeno v: , ,
Rozhodol som sa začať zverejňovať informácie na internete, pretože tunajšie noviny a televízie akoby o isté správy záujem nemali. A tlak na moju osobu stúpa. Okrem podpálenej drevenice v Osturni sú to aj rozbité okná na byte v Považskej Bystrici.
Umístění Prispievatelia / Ivan Cehelský
EKOFÓRUM: Útočníci na environmentalistu Juraja Smatanu zatiahli do zastrašovania deti
Autor: redakcia zveřejněno 18.01.2011 Poslední změna: Úterý 18.01.2011 21:50 — zařazeno v: ,
(Tlačová správa siete EKOFÓRUM) Považská Bystrica. V piatok 14. januára 2010 o 6.50 ráno dvaja zamaskovaní muži napadli synovca Juraja Smatanu vychádzajuceho z jeho domu na bicykli. Chlapca pustili so slovami "To nie je Smatana." Jeden z nich bol holohlavý a na ruke mal boxer. Nedokonaný útok sa stal niekoľko dní po odvysielaní relácie "Reportéri" redaktorky Kataríny Začkovej o obore v Strážovských vrchoch. V noci zo soboty na nedeľu došlo k ďalším útokom na dom a majetok príbuzných enviromentalistu Juraja Smatanu. Domnievame sa, že cieľom tejto akcie bolo zastrašiť jedného z členov Ekofóra, aby nepokračoval vo svojich verejných aktivitách. Juraj Smatana je konateľom občianskeho združenia Klub Strážov, ktoré prevádzkuje internetovú stránku venujúcu sa boju proti korupcii v komunálnej politike a ochrane občianskych práv: www.pb.otvorene.sk. Je verejne činná osoba ako poslanec Zmena zdola, aktívny člen Ekofóra a poradca predsedníčky vlády Ivety Radičovej pre oblasť životného prostredia.
Umístění Prispievatelia / redakcia
Generálny riaditeľ Lesov SR odvolal riaditeľa považskobystrického lesného závodu, vraj pre nekompetentnosť. Novým riaditeľom je Ing. Peter Chrúst
Autor: redakcia zveřejněno 05.09.2009 — zařazeno v: , , , , ,
[2009-08-27] Novodosadeným riaditeľom OZ Považská Bystrica je Ing. Peter Chrust, ktorý sa na túto funkciu vrátil z funkcie rozvojovo-technického riaditeľa v š. p. Lesy. Zmienka o formálnom dôvode odvolania starého riaditeľa sa nachádza napríklad v článku Vladimíra Turanského v Hospodárskych novinách, kde nájdete aj podrobnejší popis mocenských zmien v podniku, ktorý kontroluje približne 50% slovenských lesov.
Umístění Prispievatelia / redakcia
Ľubomír Harvánek a Juraj Smatana v relácii Na rovinu. Otázky môžu klásť aj čitatelia.
Autor: redakcia zveřejněno 26.01.2011 Poslední změna: Středa 26.01.2011 22:06 — zařazeno v: , ,
Z webovej stránky TV Považie: Exkluzívna diskusná relácia už v piatok 28. januára. Vzhľadom na medializované informácie z údajného zastrašovania poslanca mestského zastupiteľstva a ochranára Mgr. Juraja Smatanu po odvysielaní publicistickej relácie vo verejnoprávnej televízii, sme sa rozhodli poskytnúť priestor majiteľovi zvernice Ing. Harvánkovi ako aj ochranárovi Mgr. Jurajovi Smatanovi. Obaja hostia už potvrdili svoju účasť v televíznom dueli diskusnej relácie Na Rovinu, ktorý bude zaradený do vysielania už v piatok 28.1. o 18:30 hod. a následne v ďalších vysielacích blokoch. Hlavné témy diskusie budú: Údajné zastrašovania pána Smatanu a samotná zvernica.
Umístění Prispievatelia / redakcia
Nedávno dosadený riaditeľ štátnych lesov Považská Bystrica Ing. Peter Chrust bol medzičasom odvolaný bez uvedenia dôvodu.
Autor: redakcia zveřejněno 09.09.2009 Poslední změna: Středa 09.09.2009 18:05 — zařazeno v: , , , , , ,
[2009-09-08] Nedávno sme priniesli správu u personálnych zmenách v Lesoch SR, oborový závod Považská Bystrica. Bývalý riaditeľ bol totiž odvolaný pre nekompetentnosť, a dosadený bol Ing. Peter Chrust, ktorý dovtedy pracoval ako výrobný riaditeľ v centrále Lesov SR. Medzičasom Ing. Chrusta odvolali, tentokrát bez uvedenia dôvodu. Náhle personálne zmeny pravdepodobne súvisia s "prevzatím" lesov spod kurately HZDS pod krídla strany SMER-SD. Prepúšťaní sú aj lesníci, ktorí nedávno upozornili na závažné prípady rozkrádania dreva. Viac informácií nájdete v článku Ivana Haluzu "V štátnych lesoch prenasledujú vzbúrencov", ktorý uverejnil server eTREND:
Umístění Prispievatelia / redakcia
Ocenenie Biela Vrana za rok 2011 dostal aj považskobystričan Ivan Cehelský
Autor: redakcia zveřejněno 27.11.2011 — zařazeno v: , , ,
[2011-11-17] 17. novembra o 19:00 v divadle Astorka Korzo´90 prebehol Večer Bielych Vrán, na ktorom bol ocenený aj občan Považskej Bystrice, ochranca prírody Ivan Cehelský.
Umístění Prispievatelia / redakcia

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359