Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod

Výsledky vyhledávání

Počet odpovídajících položek: 85
Upřesnit výsledky.
Typ položky

Stáří položekŘadit podle relevance · datum (nejaktuálnější budou první) · abecedně
Sloboda a Solidarita zverejnila svojich kandidátov na poslancov VÚC
Autor: Juraj Smatana zveřejněno 29.09.2009 Poslední změna: Úterý 29.09.2009 23:12 — zařazeno v: ,
[2009-09-29] Za okres Považská Bystrica to sú nasledovní kandidáti: Mgr. Pavol Hladký, 45 r., obchodný manažér, Ing. Emil Lukáč, 43 r., riaditeľ obchodného domu, PaedDr., PhD. Dagmar Ondrášiková, 51 r., riaditeľka strednej školy, Mgr. Iveta Pospíšilová, 45 r., vedúca sestra zdravotného zariadenia, Mgr. Jarmila Tesková, 42 r., riaditeľka ZŠ.
Umístění Prispievatelia / Juraj Smatana
Voľby do VÚC: kandidát staval čiernu stavbu, mestské noviny o tom publikovali článok bez vyjadrenia druhej strany
Autor: Juraj Smatana zveřejněno 28.10.2009 Poslední změna: Středa 28.10.2009 20:08 — zařazeno v: , , ,
[2009-10-28 KOMENTÁR] Včerajšie Považskobystrické novinky uverejnili článok "Občania sa pýtajú...". Článok nemá označeného autora a obsahuje informácie o priestupkovom konaní proti Františkovi Matušíkovi. Ide o prestavbu a prístavbu v blízkosti Diamonu, na ktorú má František Matušík územné rozhodnutie, avšak nemá platné stavebné povolenie. Nebolo by na tom nič zvláštne, keby František Matušík nebol poslancom mestského zastupiteľstva, kritizujúcim súčasné vedenie mesta napríklad za predražené nákupy betónu. A keby Považskobystrické novinky neboli vydávané mestom Považská Bystrica. A keby v tom článku dostal priestor na vyjadrenie aj obvinený občan Matušík. A keby nebolo 2 týždne pred voľbami - František Matušík kandiduje do VÚC ako nezávislý, v minulých voľbách kandidoval za HZDS. A keby na predchádzajúcej strane neuverejnili Považskobystrické novinky veľký platený reklamný článok kandidáta Matušíka - rozhodne teda nemôžu tvrdiť, že naňho nemali kontakt alebo ho nestihli osloviť kvôli redakčnej uzávierke. Nasleduje prepis sporného článku:
Umístění Prispievatelia / Juraj Smatana
Včerajšie mestské zastupiteľstvo - vrchol trápnosti
Autor: Juraj Smatana zveřejněno 30.10.2009 Poslední změna: Pátek 30.10.2009 20:28 — zařazeno v: , ,
[2009-10-30 KOMENTÁR] Včerajšie zasadnutie mestského zastupiteľstva trvalo od deviatej hodiny rannej do desiatej hodiny večernej, teda s prestávkami 13 hodín. Schvaľoval sa snáď rozpočet mesta? Alebo kompletne nový územný plán? Projekt oddlženia mesta? Či koncepcia odpadového hospodárstva alebo iný superdôležitý dokument? Nie, program bol úplne bežný, väčšinu bodov tvorili informatívne správy, ktoré sa obvykle len berú na vedomie. Bolo to však posledné zastupiteľstvo pred voľbami do VÚC a politici nedokázali odolať pokušeniu ukázať sa v televízii v čom najlepšom svetle a zadupať konkurentov pod čiernu zem.
Umístění Prispievatelia / Juraj Smatana
Ako sa falšujú voľby
Autor: Juraj Smatana zveřejněno 13.11.2009 Poslední změna: Pátek 13.11.2009 23:40 — zařazeno v: , ,
Máte pocit, že falšovaním volieb len zbytočne straším? Žiaľ, je to len pocit. Dobré živobytie mnohých súdruhov závisí na výsledku volieb, a náš volebný systém má zopár nezaplátaných dier, preto je pokušenie veľké. Napokon, máme tu aj niekoľko súdnych rozhodnutí proti prichyteným falšovateľom volieb. Ale k veci. Aké sú základné metódy falšovania volieb, a aké máme šance tomu zabrániť z pozície člena okrskovej volebnej komisie?
Umístění Prispievatelia / Juraj Smatana
Voľby do VÚC: mesto a dedina
Autor: Juraj Smatana zveřejněno 19.11.2009 Poslední změna: Čtvrtek 19.11.2009 12:45 — zařazeno v: , , ,
Analýza volebných výsledkov po jednotlivých obciach a mestských častiach. Považská Bystrica sa priblížila k bodu politickej zmeny: voliči alternatívy sa začínajú početnosťou a koordináciou vyrovnávať dedinám a záujmovým skupinám.
Umístění Prispievatelia / Juraj Smatana

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359