Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod

Výsledky vyhledávání

Počet odpovídajících položek: 85
Upřesnit výsledky.
Typ položky

Stáří položekŘadit podle relevance · datum (nejaktuálnější budou první) · abecedně
Otvorená infožiadosť: kedy a kde sa bude konať poslanecké grémium, venované schodku rozpočtu mesta?
Autor: Juraj Smatana zveřejněno 26.02.2010 Poslední změna: Pátek 26.02.2010 20:17 — zařazeno v: , , , ,
[2010-02-26] Zvolanie takéhoto stretnutia avizoval primátor mesta na januárovom zasadnutí mestského zastupiteľstva a informáciu uverejnili aj Považskobystrické novinky. Súčasne Vám odporúčame zvážiť možnosť včasného zverejňovania termínov takýchto stretnutí poslancov a iných orgánov samosprávy na oficiálnej webovej stránke mesta. Keďže na minulom poslaneckom grémiu nebola vyhotovená zápisnica, občania a novinári nemajú inú možnosť, ako sa o obsahu tohoto dôležitého rokovania dozvedieť, než je osobná účasť na stretnutí.
Umístění Pýtame sa / Poslanecké stretnutie - s vylúčením verejnosti.
POVAZSKA.SME.SK: Postavili chodník pri záchodoch, ale ľudia mali iné priority
Autor: redakcia zveřejněno 05.12.2009 Poslední změna: Sobota 05.12.2009 11:06 — zařazeno v: , ,
Pred niekoľkými týždňami publikoval občan Michal Bajzík na PB.OTVORENE.SK článok "Nepochopená stavba" o chodníku poza Dom služieb. Tento kamienok uvoľnil lavínu: dnes sa dozvedáme, mesto odôvodňuje túto stavbu požiadavkami občanov, avšak Výbor mestskej časti Stred o stavbe nebol informovaný, a mal úplne iné priority a požiadavky, napríklad nové parkovacie miesta na tržnici. Stavbu stavia iná firma, než ktorá vyhrala elektronickú aukciu. Na otázku či zmluva medzi mestom a firmou umožňuje subdodávateľstvo, mesto odpovedá vyhýbavo. Chodník má zabezpečiť napojenie na Mariánske námestie, neslávne známe predražovaním prác, na ktoré upozornil poslanec Matušík, alebo výrubom mohutných líp, ktorých drevo bolo odvezené nevedno kam. Podrobnejšie v článku Bernadetty Pitoňákovej na stránke POVAZSKA.SME.SK:
Umístění Prispievatelia / redakcia
POVAZSKA.SME.SK: Petícia pomohla, nájom lekárni predĺžili o jeden rok
Autor: redakcia zveřejněno 06.12.2009 Poslední změna: Neděle 06.12.2009 12:55 — zařazeno v: , , , , ,
Riaditeľ nemocnice v Považskej Bystrici Jaroslav Michálek nechcel predĺžiť lekárni ANJA nájomnú zmluvu, čím chcel riešiť zlú finančnú situáciu nemocnice. Následne vznikla petičná iniciatíva, ktorú podporilo 2600 občanov. Trenčiansky samosprávny kraj rozhodol, že nájomnú zmluvu predĺži o jeden rok, pričom lekárni zvýši nájom na dvojnásobok, 50 EUR za meter štvorcový. V nemocnici súčasne pôsobí ďalšia súkromná lekáreň, ktorej spolumajiteľom je súčasný riaditeľ nemocnice Jaroslav Michálek. Táto lekáreň platí prenájom 24 EUR za meter štvorcový a zmluvu má uzavretú na 33 rokov. Podrobnosti nájdete v článku Bernadetty Pitoňákovej na stránke POVAZSKA.SME.SK.
Umístění Prispievatelia / redakcia
"§ 9a" alebo Chystá sa Mesto Považská Bystrica porušiť zákon?
Autor: Juraj Smatana zveřejněno 09.09.2009 Poslední změna: Čtvrtek 10.09.2009 00:58 — zařazeno v: , , , , , , , , ,
[2009-09-09] V programe zajtrajšieho mestského zastupiteľstva je bod 11 - požiadavky občanov a organizácií o predaj, kúpu a ostatné. To by nebolo nič zvláštne, mestského majetku sa tu už narozpredávalo... Lenže od 1. 7. 2009 platí novela zákona č. 138/1991 o majetku obcí, ktorá v § 9a hovorí, že obec musí zverejniť zámer predať svoj majetok a jeho spôsob na svojej úradnej tabuli, na internetovej stránke obce a v regionálnej tlači. Na mestskej webovej stránke ani v Považskobystrických novinkách som žiadny oznam o predaji mestského majetku nenašiel. Pritom mám zo spoľahlivého zdroja potvrdené, že poslanci dostali vo svojich materiáloch najmenej jeden návrh na predaj pomerne veľkej nehnuteľnosti, patriacej mestu.
Umístění Prispievatelia / Juraj Smatana
Koľko platia televíziám iné mestá v našom regióne?
Autor: Juraj Smatana zveřejněno 18.09.2009 Poslední změna: Pátek 18.09.2009 17:51 — zařazeno v: , , , ,
[2009-09-18] Týždenník MY Noviny stredného Považia priniesol článok "Televízie dotujú aj iné mestá". Obsahuje zaujímavé údaje z Púchova, Ilavy, Novej Dubnice a Dubnice nad Váhom, ktoré som porovnal s Považskou Bystricou a zhrnul do nasledovnej tabuľky:
Umístění Prispievatelia / Juraj Smatana

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359