Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod

Výsledky vyhledávání

Počet odpovídajících položek: 85
Upřesnit výsledky.
Typ položky

Stáří položekŘadit podle relevance · datum (nejaktuálnější budou první) · abecedně
Voličský spolok: Minimum slušného politika
Autor: Voličský spolok Považská Bystrica zveřejněno 03.11.2009 Poslední změna: Úterý 03.11.2009 17:33 — zařazeno v: , , , ,
Zverejňujeme základné dokumenty Voličského spolku aj pre občanov, ktorí nepoužívajú facebook. Nasledovný dokument slúžil na výber spoločných kandidátov spolku: pomocou neho sa "odfiltrovali" politici, ktorí jeho princípy minulosti porušovali, a k tomuto dokumentu sa mohli prihlásiť kandidáti, ktorých oslovil ktorýkoľvek člen Voličského spolku.
Umístění Prispievatelia / Voličský spolok Považská Bystrica
Do štvrtka prebieha výber 5 spoločných kandidátov Voličského spolku Považská Bystrica
Autor: Voličský spolok Považská Bystrica zveřejněno 03.11.2009 Poslední změna: Úterý 03.11.2009 17:41 — zařazeno v: ,
Do štvrtka 5. 11. 2009, 24:00 hod má právo každý volič okresu Považská Bystrica vstúpiť do Voličského spolku (VS) a vybrať si z užšieho výberu 8 kandidátov výsledných 5 kandidátov, ktorých budú členovia VS koordinovane voliť, aby nedošlo k prepadnutiu hlasov medzi viacerých kandidátov. Voličský spolok Považská Bystrica je nadstranícka skupina občanov s trvalým pobytom v Považskej Bystrici a s prechodným pobytom na Internete, ktorej členovia sa koordinujú, aby ich hlasy vo voľbách neprepadli, a presadzovali protikorupčné opatrenia, transparentnosť a občiansku participáciu.
Umístění Prispievatelia / Voličský spolok Považská Bystrica
Voličský spolok Považská Bystrica už pozná mená 5 spoločných kandidátov: Pavol Bielik, Eva Dériková, Pavol Hladký, Rudolf Karas, Juraj Smatana.
Autor: Voličský spolok Považská Bystrica zveřejněno 06.11.2009 Poslední změna: Pátek 06.11.2009 21:55 — zařazeno v: ,
Včera o polnoci sa skončili elektronické voľby 5 kandidátov voličského spolku. Spolok je založený na myšlienke, že za nízkej volebnej účasti, typickej pre voľby do VÚC, môže rozhodnúť aj pomerne malá, ale dobre organizovaná skupina voličov, ktorá bude voliť koordinovane - tak, aby hlasy neprepadli. Všetci kandidáti sa zaviazali dodržiavať tzv. Minimum slušného politika, tzn. sprísnený konflikt záujmov, presazovanie transparentných súťaží, zverejňovanie informácií a komunikácia s voličmi.
Umístění Prispievatelia / Voličský spolok Považská Bystrica
Soubor Troff document Plagát Voličského spolku Považská Bystrica
Autor: Voličský spolok Považská Bystrica zveřejněno 09.11.2009 Poslední změna: Pondělí 09.11.2009 10:58 — zařazeno v: ,
Plagát s informáciami o spoločných piatich kandidátoch Voličského spolku Považská Bystrica. Ak ste sa rozhodli spolok podporiť, súbor si stiahnite, vytlačte na tlačiarni niekoľko kusov, a umiestnite na vhodné miesto vo svojom okolí (nástenka vo vchode, pracovisko...). Najúčinnejšie je však odovzdávanie "z rúk do rúk", spolu s osobným odporúčaním a vysvetlením základnej myšlienky Voličského spolku. V spodnej časti plagátu sú lístočky určené na odtrhnutie - prosím nastrihajte ich nožnicami na vyznačených miestach. PLAGÁTY NEUMIESTŇUJTE NA MIESTA, KDE JE TO ZAKÁZANÉ, ALEBO KDE BY DOŠLO K ZNEČISTENIU VEREJNÝCH PRIESTOROV. Vďaka za Vašu pomoc. Volebný úspech týchto kandidátov je vo Vašich rukách.
Umístění Prispievatelia / Voličský spolok Považská Bystrica
Rada pre vysielanie a retransmisiu informuje o postupe v kauze TV Marika
Autor: redakcia zveřejněno 03.02.2006 Poslední změna: Sobota 18.02.2006 23:41 — zařazeno v: , ,
Rada pre vysielanie a retransmisiu informuje Klub Strážov o začatí správneho konania voči TV Marika vo veci možného porušenia volebného moratória.
Umístění Archív dokumentov
Sedláček - Fedor 59 : 41
Autor: redakcia zveřejněno 29.11.2009 Poslední změna: Neděle 29.11.2009 14:01 — zařazeno v: , ,
V druhom kole volieb župana Trenčianskeho samosprávneho kraja získal kandidát HZDS - SMER Pavol Sedláček 59% hlasov, kandidát SDKÚ-KDH-SAS Martin Fedor 41% hlasov. Volebná účasť v kraji bola 15.77%, v okrese Považská Bystrica 13,37%. Podrobnosti nájdete na nasledovných webových stránkach:
Umístění Prispievatelia / redakcia
Infografika o krajských voľbách 2013: Kde koho volili?
Autor: Jaroslav Semančík zveřejněno 13.11.2013 Poslední změna: Pátek 15.11.2013 12:12 — zařazeno v: , , ,
Koho volili do krajského zastupiteľstva jednotlivé obce? A kde má ktorý kandidát svojich voličov? To názorne ukazujú nasledujúce interaktívne infografiky.
Umístění Prispievatelia / Blog Jaroslava Semančíka
Voľby do VÚC: kandidáta Keruľa sa pokúsili zdiskreditovať pornografickými fotografiami
Autor: redakcia zveřejněno 28.10.2009 Poslední změna: Pátek 30.10.2009 16:49 — zařazeno v: ,
[2009-10-28] Voľby do VÚC nebudú až také bezvýznamné, keď tu máme v priebehu jedného týždňa už druhé trestné oznámenie. Po kandidátovi Olšovskom, na ktorého roznášali po Pružinskej doline materiály o jeho údajnej spolupráci s ŠtB, sa dnes na sídlisku Rozkvet objavili plagáty s kandidátom Jozefom Keruľom. Kandidát ich označil za fotomontáž. Vyjadril sa, že je vo voľbách silným hráčom a keďže nebol zapletený do žiadnych káuz, tak sa jeho neprajníci rozhodli použiť zbrane takéhoto kalibru. Podrobnejší materiál priniesla stránka POVAZSKA.SME.SK. DOPLNENÉ: Fotografia kompromitačného plagátu pochádza od jedného z členov facebookovej skupiny Považská Bystrica.
Umístění Prispievatelia / redakcia
Voličský spolok Považská Bystrica vyberá svojich kandidátov
Autor: redakcia zveřejněno 31.10.2009 Poslední změna: Pondělí 02.11.2009 20:25 — zařazeno v: , ,
AKTUALIZOVANÉ - SPOLOK DOSTUPNÝ AJ PRE ĽUDÍ, KTORÍ NEPOUŽÍVAJÚ FACEBOOK: V internetovej sociálnej sieti FACEBOOK vznikla skupina Voličský spolok Považská Bystrica "Nadstranícka skupina občanov s trvalým pobytom v Považskej Bystrici a s prechodným pobytom na Internete, ktorej členovia sa koordinujú, aby ich hlasy vo voľbách neprepadli, a presadzovali protikorupčné opatrenia, transparentnosť a občiansku participáciu. Jednoduchšie povedané - aby sa v Považskej Bystrici necítili ako v Absurdistane." Skupina už sformulovala svoje požiadavky - Minimum slušného politika. V pondelok 2. novembra 2009 spustí Voličský spolok Považská Bystrica internetové voľby, v ktorých si členovia spolku vyberú z občanmi oslovených kandidátov, súhlasiacich s Minimom slušného politika, výsledných 5 mien.
Umístění Prispievatelia / redakcia
Otázka dňa: čím sa líši to čo urobil kadidát Murgaš, od toho čo urobil kandidát Adame?
Autor: redakcia zveřejněno 04.11.2009 Poslední změna: Středa 04.11.2009 16:23 — zařazeno v: , ,
Predseda SMER-SD Róbert Fico na pondelkovej tlačovej besede informoval o tom, že zo strany vylúčia banskobystrického župana Milana Murgaša. Murgaš porušil stanovy a vnútorné predpisy SMERu tým, že kandiduje vo voľbách do VÚC ako nezávislý kandidát, oficiálnym kandidátom SMERu je však europoslanec Maňka. Späť z Banskej do Považskej Bystrice: Primátor mesta Miroslav Adame, ktorý sa primátorom stal ako kandidát SMER-SD, teraz kandiduje za poslanca VÚC ako nezávislý kandidát a konkuruje tým rodnej strane, lebo SMER postavil do týchto volieb vlastnú kandidátku. Odlišnosť je len v tom, že Miroslav Adame má kvôli svojmu trestnému stíhaniu za falšovanie uznesenia pozastavené (teda nie zrušené) členstvo v SMER-SD. Viac informácií o prípade Milana Murgaša v nasledovnej správe SITA:
Umístění Prispievatelia / redakcia

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359