Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod

Výsledky vyhledávání

Počet odpovídajících položek: 22
Upřesnit výsledky.
Typ položky

Stáří položekŘadit podle relevance · datum (nejaktuálnější budou první) · abecedně
Motocyklová výroba v Považských strojárňach - pamätáte sa?
Autor: Juraj Smatana zveřejněno 14.04.2009 Poslední změna: Sobota 07.09.2013 11:28 — zařazeno v: , ,
[2009-04-14] Včera sa zapojil do diskusie na PB.OTVORENE návštevník z Moravy, fanúšik malých motocyklov JAWA Pionier / Pionýr, ktoré sa v Považskej Bystrici vyrábali od päťdesiatych do sedemdesiatych rokov. Je to zvláštne, ale táto časť histórie Považskej Bystrice akoby zmizla spolu s vytunelovaním Považských strojární. Fanúšik nás upozornil na televízny šot o výrobe malých motocyklov v Považskej Bystrici z roku 1965, ktorý publikujeme. Ak máte doma nejaké staré reklamné materiály alebo fotografie, súvisiace s považskobystrickými motocyklami a mopedmi, nenechávajte si ich len pre seba!
Umístění Prispievatelia / Juraj Smatana
Nedožité osemdesiatiny Považských strojární
Autor: Juraj Smatana zveřejněno 25.06.2009 Poslední změna: Čtvrtek 25.06.2009 19:29 — zařazeno v: ,
V roku 1929 bola založená účastinná spoločnosť Československé muničné a kovodelné závody v Považskej Bystrici. Bez tejto fabriky by naše mesto nebolo takým, aké je - v dobrom aj v zlom. Už to vyzeralo, že v našej historickej pamäti zostane ďalšia čierna diera, pretože pre svorku, ktorá trhala čo najchutnejšie sústa majetku, nemal archív Považských strojární žiadnu cenu. Jednoducho dali archív vypratať z budovy VVZ, ktorá je doteraz prázdna, a zachovalo sa len to, čo zachránili niektorí pracovníci. V týchto dňoch však vychádza monografia o dejinách Považských strojární, ktorej autorom je Karol Janas - mimochodom aj hlavný autor nedávno vydanej monografie Považskej Bystrice.
Umístění Prispievatelia / Juraj Smatana

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359