Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod

Výsledky vyhledávání

Počet odpovídajících položek: 118
Upřesnit výsledky.
Typ položky

Stáří položekŘadit podle relevance · datum (nejaktuálnější budou první) · abecedně
Štvrtkové zastupiteľstvo bude dávať stanovisko k žiadosti o zmenu diaľničnej estakády
Autor: Juraj Smatana zveřejněno 28.10.2008 — zařazeno v: ,
Umístění Prispievatelia / Juraj Smatana
Čo sa do PB noviniek „nezmestilo“
Autor: Juraj Smatana zveřejněno 08.11.2008 Poslední změna: Neděle 03.05.2009 12:59 — zařazeno v: , , , , , , , , , ,
[2008-11-08] Považskobystrické novinky zo dňa 4. 11. 2008 venujú dve strany problematike zmeny projektu diaľnice. Napriek tomuto rozsahu sa do článku „Estakádu bez pylónov poslanci schválili“ nedostala podstatná informácia o tom, že prípadná zmena projektu môže ohroziť získavanie financií na dokončenie diaľnice z fondov Európskej komisie.
Umístění Prispievatelia / Juraj Smatana
Zlodej vám dokáže ukradnúť úrodu. Štát vám môže ukradnúť celú záhradu.
Autor: Juraj Smatana zveřejněno 08.12.2008 Poslední změna: Pondělí 08.12.2008 17:16 — zařazeno v: , ,
27. novembra 2008 zverejnil karikaturista Shooty obrázok, na ktorom prekvapený majiteľ domu uprostred noci na svojej záhrade načapal diaľničných robotníkov. Prehnané? 8. decembra vyšiel v SME článok, v ktorom obyvatelia kysuckých obcí uvažujú, či na obranu svojich nevykúpených a nevyvlastnených pozemkov pred staviteľmi diaľnic môžu použiť farmársky zákon. Áno, ten zákon, ktorý mal slúžiť na ozbrojenú ochranu úrody na poliach pred bandami zlodejov. V diskusii pod článkom sa opakuje postreh, že "tak im treba", lebo na Kysuciach vyhral voľby SMER. Tu treba pripomenúť, že kým bol Róbert Fico v opozícii, presadzoval farmársky zákon a nutnú obranu. Teraz, keď sa dostal k moci, jeho vláda presadzuje možnosť stavať aj na nevykúpených pozemkoch. Najprv sa mohol súkromný majetok zaberať len kvôli sporným častiam diaľnic, potom pod všetky diaľnice, a čoskoro asi aj pod širokorozchodnú železnicu z Moskvy. Z tej Moskvy, do ktorej sa chodil ešte súdruh Gottwald učiť, ako vykrútiť našim kapitalistom krky. Vážení kysuckí záhradkári a považskobystrickí majitelia rodinných domov pod diaľnicou, nezabúdajte, že aj súkromný pozemok je KAPITÁL!
Umístění Prispievatelia / Juraj Smatana
Ministerstvo dopravy pripravuje tunel poza Považské strojárne. Železničný.
Autor: Juraj Smatana zveřejněno 08.01.2009 Poslední změna: Čtvrtek 08.01.2009 18:58 — zařazeno v: , , , ,
Ing. Milan Mečár, vedúci Sekcie riadenia projektov Ministerstva dopravy, pôšt a telekomunikácií SR, dnes na TA3 potvrdil, že ministerstvo pre potreby vysokorýchlostnej železnice pripravuje v okolí Považskej Bystrice výstavbu dvoch železničných tunelov: pri Nimnici a pred Považskou Bystricou. Jeden z týchto tunelov vedie prakticky v tej istej trase, kadiaľ bol uvažovaný diaľničný tunel variantu V1a.
Umístění Prispievatelia / Juraj Smatana
Ministerstvo dopravy pripravilo alternatívny plán financovania výstavby diaľnic. Platiť má obyvateľstvo.
Autor: Juraj Smatana zveřejněno 08.01.2009 Poslední změna: Čtvrtek 08.01.2009 18:55 — zařazeno v: ,
Kvôli hypotekárnej kríze je ohrozený plán financovania výstavby diaľnic formou PPP projektov. Kvôli nekvalitnej príprave projektov sa zatiaľ nepodarilo získať ani financie z eurofondov. Ministerstvo dopravy pripravilo náhradný plán: financovať diaľničný projekt priamo zo štátneho rozpočtu. Projekt "diaľnice za akúkoľvek cenu" pokračuje.
Umístění Prispievatelia / Juraj Smatana
Na čo by sa mali pýtať novinári počas návštevy premiéra v Považskej Bystrici
Autor: Juraj Smatana zveřejněno 05.08.2009 Poslední změna: Středa 05.08.2009 20:49 — zařazeno v: , , , , , ,
Zajtra, teda vo štvrtok 6. augusta 2009 príde do Považskej Bystrice predseda vlády Róbert Fico, aby sa osobne oboznámil s prácami na diaľnici. Väčšina novinárov sa bude samozrejme zaujímať o to, či bude diaľnica spustená v plánovanom termíne - 2010. Nemalo by sa však zabúdať na to, že súčasťou výstavby diaľnice je aj množstvo ďalších vyvolaných cestných stavieb, ktorých kvalita a termíny dokončenia sú sporné možno viac, ako samotná "diaľnica nad hlavami". Najviditeľnejšou výhradou voči práci Národnej diaľničnej spoločnosti sú známe lampy v strede chodníkov, avšak zoznam problémov je podstatne dlhší. Preto prepisujeme a uverejňujeme článok z utorkových mestských novín, v ktorom sa nachádza zoznam požiadaviek nedávno predložených primátorom mesta.
Umístění Prispievatelia / Juraj Smatana
Ako sa žije pod rozostavaným mostom
Autor: Juraj Smatana zveřejněno 24.10.2009 Poslední změna: Sobota 24.10.2009 16:08 — zařazeno v: , , , , , ,
[2009-10-24] Z hľadiska dopravného je diaľničný úsek Sverepec - Vrtižer dlho očakávanou a potrebnou stavbou. Z hľadiska technického je to ukážka moderných stavbárskych technológií, umenia technikov i robotníkov. Z hľadiska urbanistického je to šialenstvo. A z hľadiska práv ľudí, ktorých štát nevyplatil a ponechal bývať v tesnej blízkosti stavby, je to zločin. Po internete koluje zbierka desiatich fotografií, ktoré zachytávajú všetky rozmery tejto kontroverznej stavby.
Umístění Prispievatelia / Juraj Smatana
Hluk z diaľnice a vymenené okná
Autor: Juraj Smatana zveřejněno 25.10.2009 Poslední změna: Neděle 25.10.2009 11:38 — zařazeno v: , , ,
[2009-10-25] V komentári k fotografiám z výstavby diaľnice som sa zmienil o tom, že na mnohých budovách v blízkosti diaľnice boli vymenené okná, ako opatrenie pred hlukom - avšak okná sú aj na to, aby sa dali otvárať. Čitateľ v diskusii pod článkom potom položil otázku, či sa hlukové limity nevzťahujú aj na vonkajšie prostredie. Odpoveď tomuto čitateľovi uverejňujem ako samostatný článok:
Umístění Prispievatelia / Juraj Smatana

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359