Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod

Výsledky vyhledávání

Počet odpovídajících položek: 15
Upřesnit výsledky.
Typ položky

Stáří položekŘadit podle relevance · datum (nejaktuálnější budou první) · abecedně
Dotknutí diaľnicou by mali reagovať okamžite
Autor: redakcia zveřejněno 19.07.2006 Poslední změna: Středa 19.07.2006 15:29 — zařazeno v: , , , , , , , , , , , , , ,
[2006-07-19 Považská Bystrica - Bratislava, OZ DaP] Na úradnej tabuli považskobystrického mestského úradu sa objavila verejná vyhláška o začiatku stavebného konania na estakádový variant V2a cez stred mesta. Čo tento oznam znamená a čo by mali spraviť diaľnicou dotknutí občania?
Umístění Diaľnica a preložky
Diaľničná spoločnosť zvoláva stretnutie s občanmi o problémoch s hlukom a vysporiadaním majetkov
Autor: redakcia zveřejněno 19.02.2008 — zařazeno v: , , , ,
Národná diaľničná spoločnosť, a.s. organizuje informačné stretnutie pre obyvateľov mesta Považská Bystrica, týkajúce sa výstavby úseku diaľnice D1 Sverepec – Vrtižer.
Umístění Diaľnica a preložky
Územné rozhodnutie o umiestnení líniovej stavby Diaľnice D1 Sverepec – Vrtižer variant V2a/I
Autor: redakcia zveřejněno 04.01.2007 — zařazeno v: , , , , , ,
Umístění Archív dokumentov
Zlodej vám dokáže ukradnúť úrodu. Štát vám môže ukradnúť celú záhradu.
Autor: Juraj Smatana zveřejněno 08.12.2008 Poslední změna: Pondělí 08.12.2008 17:16 — zařazeno v: , ,
27. novembra 2008 zverejnil karikaturista Shooty obrázok, na ktorom prekvapený majiteľ domu uprostred noci na svojej záhrade načapal diaľničných robotníkov. Prehnané? 8. decembra vyšiel v SME článok, v ktorom obyvatelia kysuckých obcí uvažujú, či na obranu svojich nevykúpených a nevyvlastnených pozemkov pred staviteľmi diaľnic môžu použiť farmársky zákon. Áno, ten zákon, ktorý mal slúžiť na ozbrojenú ochranu úrody na poliach pred bandami zlodejov. V diskusii pod článkom sa opakuje postreh, že "tak im treba", lebo na Kysuciach vyhral voľby SMER. Tu treba pripomenúť, že kým bol Róbert Fico v opozícii, presadzoval farmársky zákon a nutnú obranu. Teraz, keď sa dostal k moci, jeho vláda presadzuje možnosť stavať aj na nevykúpených pozemkoch. Najprv sa mohol súkromný majetok zaberať len kvôli sporným častiam diaľnic, potom pod všetky diaľnice, a čoskoro asi aj pod širokorozchodnú železnicu z Moskvy. Z tej Moskvy, do ktorej sa chodil ešte súdruh Gottwald učiť, ako vykrútiť našim kapitalistom krky. Vážení kysuckí záhradkári a považskobystrickí majitelia rodinných domov pod diaľnicou, nezabúdajte, že aj súkromný pozemok je KAPITÁL!
Umístění Prispievatelia / Juraj Smatana
Ako sa žije pod rozostavaným mostom
Autor: Juraj Smatana zveřejněno 24.10.2009 Poslední změna: Sobota 24.10.2009 16:08 — zařazeno v: , , , , , ,
[2009-10-24] Z hľadiska dopravného je diaľničný úsek Sverepec - Vrtižer dlho očakávanou a potrebnou stavbou. Z hľadiska technického je to ukážka moderných stavbárskych technológií, umenia technikov i robotníkov. Z hľadiska urbanistického je to šialenstvo. A z hľadiska práv ľudí, ktorých štát nevyplatil a ponechal bývať v tesnej blízkosti stavby, je to zločin. Po internete koluje zbierka desiatich fotografií, ktoré zachytávajú všetky rozmery tejto kontroverznej stavby.
Umístění Prispievatelia / Juraj Smatana

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359