Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod

Výsledky vyhledávání

Počet odpovídajících položek: 10
Upřesnit výsledky.
Typ položky

Stáří položekŘadit podle relevance · datum (nejaktuálnější budou první) · abecedně
Strážca divočiny - premietanie filmu a diskusia
Autor: redakcia zveřejněno 09.09.2010 — zařazeno v: , ,
Unikátny prírodopisný film Roberta Rajchla a Erika Baláža o živote medveďov v Tichej doline. Do Považskej Bystrice ho prináša festival HOROMIL. Na premietaní a besede sa zúčasní Robert Rajchl.
Umístění Prispievatelia / redakcia
HOROMIL FEST - Festival hôr a cestovania
Autor: Mesto zveřejněno 10.09.2013 Poslední změna: Úterý 10.09.2013 19:34 — zařazeno v: , , , , , , , ,
26. - 29. septembera 2013 pri Kine Mier v Považskej Bystrici sa bude konať festival hôr a cestovania na ktorom budú premietané krátke filmy.
Umístění Prispievatelia / Mesto
Témy
Autor: Juraj Smatana zveřejněno 03.04.2019 Poslední změna: Středa 03.04.2019 19:08 — zařazeno v: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Kľúčové slová (tagy), použité na tomto webe.
HOROMIL FEST - sviatok pre všetkých milovníkov cestovania a prírody
Autor: HOROMIL zveřejněno 09.09.2010 Poslední změna: Čtvrtek 09.09.2010 21:22 — zařazeno v: , ,
S festivalmi tematicky zameranými na horské, dobrodružné či cestopisné filmy sa na Slovensku v poslednej dobe akoby roztrhlo vrece. Medzinárodný festival horských filmov v Poprade, Hory a mesto v Bratislave alebo Horyzonty v Trenčíne,... to všetko sú už známe a pomerne obľúbené festivaly. Okrem toho, že sa tešia diváckej priazni a dobre návštevnosti, je tiež potešujúce, že stále vznikajú nové podujatia podobného charakteru. Posledným takým je Horomilfest, ktorý sa po úvodnom, nultom ročníku rozbieha na plné obrátky. Horomilfest je festival hôr a cestovania, ktorý sa tento rok bude konať 11. septembra 2010 v Považskej Bystrici.
Umístění Prispievatelia / HOROMIL
II. festival hôr a cestovania - HOROMIL FEST
Autor: HOROMIL zveřejněno 28.08.2011 — zařazeno v: , , , , ,
Festival hôr a cestovania Horomilfest sa tento rok opäť predstaví divákom Považskej Bystrice. Tento sviatok pre všetkých milovníkov skál, turizmu, diaľok, jaskýň či adrenalínu, je zameraný čisto na prezentáciu slovenskej tvorby. V poradí už druhý ročník bude niekoľkodňový /od 2.do 4. septembra/. Začínať bude 2. septembra (v piatok) o 16:00.
Umístění Prispievatelia / HOROMIL
HOROMIL - podrobný program festivalu hôr a cestovania
Autor: HOROMIL zveřejněno 28.08.2011 — zařazeno v: , , , ,
[2011-08-28] Festival hôr a cestovania Horomilfest sa tento rok opäť predstaví divákom Považskej Bystrice. Tento sviatok pre všetkých milovníkov skál, turizmu, diaľok, jaskýň či adrenalínu, je zameraný čisto na prezentáciu slovenskej tvorby. V poradí už druhý ročník bude niekoľkodňový /od 2.do 4. septembra/. Začínať bude 2. septembra (v piatok) o 16:00 nádherným filmom Nízke Tatry – srdce Slovenska od režiséra Braňa Molnára. Počas festivalu sa divákom predstaví viacero významných osobností.
Umístění Prispievatelia / HOROMIL
Dobrá správa: Filmy v ateliéri
Autor: Juraj Smatana zveřejněno 06.04.2013 — zařazeno v: ,
[2013-04-06] Po faktickom zániku považskobystrického filmového klubu v kine Mier je tu dobrá správa pre milovníkov náročnejších filmov: Premietanie filmov v ateliéri Základnej umeleckej školy Imra Weinera Kráľa sa stalo systematickým. V priebehu mesiaca apríl nás čakajú ešte tri premietania, a to vždy v pondelok o 18.00.
Umístění Prispievatelia / Juraj Smatana
Autor: Juraj Smatana zveřejněno 20.09.2009 Poslední změna: Neděle 20.09.2009 13:06 — zařazeno v: , , ,
Filmový klub - založený v P. Bystrici v r. 1963. Momentálne existuje pri kine Mier. Premietanie každý pondelok o 19,30 hod. Cena preukazu: 3 €. Kontakt: dankim71@gmail.com
Umístění Považská Bystrica na iných weboch
Filmový tip: Gran Torino
Autor: Juraj Smatana zveřejněno 23.07.2009 Poslední změna: Čtvrtek 23.07.2009 12:20 — zařazeno v:
V pondelok hrajú v kine Mier dobrý film, čo nie je každodenná udalosť. Nedajte sa odradiť tým, že v tomto filme bol režisérom, hlavným hrdinom aj tvorcom hudby Clint Eastwood, ktorého majú mnohí zaškatuľkovaného len ako pištoľníka z westernov vyššej (Sergio Leone) alebo nižšej úrovne. Teraz tiahne Eastwoodovi na osemdesiatku a dozrel ako dobré víno. Eastwood točí jednoduché, ale veľmi silné príbehy. Naviac, tento film by som odporúčal ľuďom, ktorých trápia skupiny tínedžerov, a márne čakajú pomoc od mestskej alebo štátnej polície. A súčasne aj tým tínedžerom :-)
Umístění Prispievatelia / Juraj Smatana
Filmový tip: Osadné
Autor: Juraj Smatana zveřejněno 20.09.2009 Poslední změna: Pondělí 21.09.2009 13:51 — zařazeno v:
V pondelok si môžete pozrieť v považskobystrickom filmovom klube dobrý slovenský film. Obec Osadné sa nachádza na východnom Slovensku, hlavní aktéri zhusta používajú rusínčinu, takže občas sa vo filme objavia aj titulky. Dokument Marka Škopa trvá len 65 minút, ale venuje sa skutočným problém skutočných ľudí: pravoslávny kňaz Peter Soroka, ktorý za posledných 5 rokov v Osadnom pochoval 50 ľudí, ale pokrstil len 2 deti, odchádza zachraňovať dedinu do európskeho parlamentu. Pomáha mu starosta Ladislav Mikuláško, ktorý je vo funkcii už 36 rokov, a karikaturista Fedor Vico.
Umístění Prispievatelia / Juraj Smatana
[1]

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359