Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod

...veci verejné, o ktorých sa v meste Považská Bystrica nahlas nehovorí...

Autor: redakcia Poslední změna: Čtvrtek 14.11.2013 21:41
Sledujte našu stránku na Facebooku!

Sledujte našu stránku na Facebooku!

Autor: redakcia Poslední změna: Čtvrtek 09.03.2017 20:28

[2017-03-09] Zvyky používateľov internetu sa menia. Ťažisko pozornosti sa presúva na sociálne siete. Preto, ak chcete mať rýchle správy o dianí v našom meste, aktivujte si sledovanie našej stránky Považská Bystrica OTVORENE na Facebooku. Linka:

Sledujte našu stránku na Facebooku! - Více...

"OSPRAVEDLNENIE"

"OSPRAVEDLNENIE"

Autor: redakcia Poslední změna: Úterý 22.11.2016 18:24

Registrátor a prevádzkovateľ www stránky s názvom www.otvorene.sk sa ospravedlňuje Ing. Miroslavovi Stachovi za zverejnenie nepravdivých informácií na stránke www.otvorene.sk v rámci zverejnených článkov: "POVAZSKA.SME.SK: Združenie podnikateľov vyzýva poslancov a spoluobčanov: zastavte šafárenie s peniazmi a majetkom mesta!" zo dňa 16.02.2010, ktoré informácie "Zlodej Stacho", "Zlodej a podvodník Stacho", "Chrapúň Stacho bude mať väčšie priestranstvo na strieľanie Orlovcov", "so Stachovou pokračujúcou zlodejinou páchanou na obyvateľoch Považskej Bystrice a schvaľovanou našimi korupciou prehnitými poslancami", sú nepravdivé a nepriaznivo zasahujú do osobnostných práv Ing. Miroslava Stacha.

"OSPRAVEDLNENIE" - Více...

Kedy ide autobus z ktorej zástavky MDS?

Kedy ide autobus z ktorej zástavky MDS?

Autor: Roman Hanajík Poslední změna: Čtvrtek 09.03.2017 20:38

[2016-03-21] Najrýchlejšia cesta k uloženiu si svojich obľúbených zástavok MDS v mobilnej aplikácii mojbus.sk vedie cez načítanie cez túto stránku. Pretože preklikávanie sa cez spleť zbytočných odkazov v aplikácii Vás oberie o čas. A bez signálu GPS sa tiež nepohnete. Na zariadení, kde chcete mať obľúbené zástavky, zadajte adresu pb.otvorene.sk/mds alebo načítajte QR kód pod článkom. Potrebné zastávky si hviezdičkou v pravom hornom rohu načítaného cestovného poriadku uložte do záložiek v aplikácii mojbus.sk. Kliknutím na názov štvrte hneď pod týmto úvodom sa dostanete k zastávkam v danej štvrti.

Kedy ide autobus z ktorej zástavky MDS? - Více...

Ako spolupracovať so Slovenskou Technickou Univerzitou alias kam kráčaš,  centrum mesta Považskej Bystrice.

Ako spolupracovať so Slovenskou Technickou Univerzitou alias kam kráčaš, centrum mesta Považskej Bystrice.

Autor: Monika Bandúrová Poslední změna: Čtvrtek 05.05.2016 23:39

Dnes (2.2.2016) som absolvovala stretnutie s primátorom mesta Považská Bystrica, na ktorom mi bolo potvrdené, že mesto vstupuje do spolupráce so Slovenskou Technickou Univerzitou, Fakultou architektúry, na zadaní ideového riešenia centrálnej mestskej zóny mesta Považská Bystrica podľa návrhu, ktorý som iniciovala na poslednom mestskom zastupiteľstve.

Ako spolupracovať so Slovenskou Technickou Univerzitou alias kam kráčaš, centrum mesta Považskej Bystrice. - Více...

Poslanec Andrej Péli označuje zvolanie mimoriadneho zastupiteľstva za porušenie rokovacieho poriadku

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Čtvrtek 14.01.2016 02:12

[2016-01-13] Poslanec Andrej Péli (nezávislý) dnes rozoslal všetkým poslancom MsZ Považská Bystrica a príslušným pracovníkom mestského úradu Považská Bystrica nasledovný e-mail, ktorý následne zverejnil aj na svojom facebookovom profile:

Poslanec Andrej Péli označuje zvolanie mimoriadneho zastupiteľstva za porušenie rokovacieho poriadku - Více...

Stanovisko poslanca Františka Martausa k vyjadreniam Ľudovíta Hajducha

Autor: redakcia Poslední změna: Čtvrtek 10.12.2015 23:36

[2015-12-10] Pred pár dňami Ľudovít Hajduch publikoval na našom portáli svoj blog pod názvom "Mesto - zneužívanie moci - a možnosti ochrany". Tento text bol rozoslaný aj primátorovi, všetkým poslancom mestského zastupiteľstva a vedúcim viacerých odborov mestského úradu. Dnes uverejňujeme reakciu napadnutého Františka Martausa a veríme, že tento prípad, ktorý sa zo značnej časti týka osobných, rodinných vecí, už budú ďalej riešiť príslušné inštitúcie.

Stanovisko poslanca Františka Martausa k vyjadreniam Ľudovíta Hajducha - Více...

Ktorí považskobystričania budú kandidovať vo voľbách do NR SR 2016?

Ktorí považskobystričania budú kandidovať vo voľbách do NR SR 2016?

Autor: redakcia Poslední změna: Úterý 22.03.2016 06:03

[2016-12-07] Včera o polnoci bola ukončená registrácia do parlamentných volieb 5. marca 2016. Prečítali sme dostupné kandidátne listiny a prinášame zoznam tých kandidátov, ktorí majú trvalý pobyt v Považskej Bystrici. Účelom zoznamu nie je navádzať voličov, aby "volili našich, ktorí nám vybavia", ale získanie prehľadu o činnosti považskobystričanov v celoslovenskej politike. Pred menom je uvedené číslo s poradím na kandidátnej listine.

Ktorí považskobystričania budú kandidovať vo voľbách do NR SR 2016? - Více...

Na komisii pre životné prostredie zazneli informácie o postupe projektu separovaného zberu

Na komisii pre životné prostredie zazneli informácie o postupe projektu separovaného zberu

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Neděle 13.09.2015 20:25

[2015-09-13] Vo štvrtok 10. septembra 2015 sa konalo pravidelné zasadnutie Komisie pre dopravu, životné prostredie a odpadové hospodárstvo. V závere rokovania zazneli zaujímavé informácie o stave projektu separovaného zberu.

Na komisii pre životné prostredie zazneli informácie o postupe projektu separovaného zberu - Více...

MŽP SR: dôvodom meškania projektu separovaného zberu sú "nedostatky v manažmente projektu na strane prijímateľa".

MŽP SR: dôvodom meškania projektu separovaného zberu sú "nedostatky v manažmente projektu na strane prijímateľa".

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Neděle 13.09.2015 20:25

[2015-09-13] Poslanec Mestského zastupiteľstva v Považskej Bystrici Marián Puček (Lepšia Považská) požiadal Ministerstvo životného prostredia Slovenskej republiky o informácie, týkajúce sa projektu separovaného zberu, ktorý v Považskej Bystrici viazne už niekoľko rokov. Ministerstvo uviedlo, že "Dôvod neukončenia projektu v pôvodnom zmluvnom termíne je nutnosť opakovania procesov verejného obstarávania a nedostatky v manažmente projektu na strane prijímateľa."

MŽP SR: dôvodom meškania projektu separovaného zberu sú "nedostatky v manažmente projektu na strane prijímateľa". - Více...

Mestský úrad odpovedá občanovi, ktorý spochybnil nákupnú cenu kontajnerov separovaného zberu

Autor: redakcia Poslední změna: Sobota 21.11.2015 18:20

[2015-09-13] "Nakúpenie kompostérov, zaradenie do majetku mesta a následné odovzdanie a darovanie obyvateľom na základe zmluvy nie je podľa nás „bohapustým rozkrádaním majetku v socialistickom vlastníctve“ a za túto nadštandardnú službu občanom sa nehanbíme!"

Mestský úrad odpovedá občanovi, ktorý spochybnil nákupnú cenu kontajnerov separovaného zberu - Více...

Skupina 9 poslancov predkladá návrh na zmenu rokovacieho poriadku: právo občanov diskutovať ku každému bodu programu

Skupina 9 poslancov predkladá návrh na zmenu rokovacieho poriadku: právo občanov diskutovať ku každému bodu programu

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Neděle 13.09.2015 18:20

[2015-09-09] Dnes bol na Mestský úrad v Považskej Bystrici doručený poslanecký návrh na zmenu rokovacieho poriadku Mestského zastupiteľstva. Obsahuje viaceré závažné úpravy, ktoré zvyšujú zapojenie občanov a odstraňujú miesta potenciálnych konfliktov medzi poslancami a predsedajúcim (primátorom).

Skupina 9 poslancov predkladá návrh na zmenu rokovacieho poriadku: právo občanov diskutovať ku každému bodu programu - Více...

SITA | Považská Bystrica zrušila súťaž na rozšírenie kanalizácie v Moštenci

Autor: redakcia Poslední změna: Sobota 21.11.2015 18:19

[2015-09-04] Agentúra SITA priniesla správu o tom, čo bolo zrejmé už niekoľko mesiacov: Mestu Považská Bystrica sa nepodarilo získať realizátora, ktorý by bol ochotný zaviazať sa, že stihne ukončiť projekt kanalizácie v Hornom a Dolnom Moštenci do konca roku 2015. Tým pádom musí Mesto súťaž zrušiť. Projekt sa vliekol už od roku 2011.

SITA | Považská Bystrica zrušila súťaž na rozšírenie kanalizácie v Moštenci - Více...

Stojiská na separovaný zber sú 9 mesiacov po voľbách čiernymi skládkami odpadu

Stojiská na separovaný zber sú 9 mesiacov po voľbách čiernymi skládkami odpadu

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Úterý 15.09.2015 13:50

[2015-08-16] Primátor Karol Janas počas volebnej kampane opakovane zdôrazňoval úspech pri čerpaní eurofondov a sľuboval rýchle spustenie separovaného zberu v meste. Ešte pred voľbami v novembri 2014 bolo v meste Považská Bystrica vybetónovaných viac ako 130 stojísk na kontajnery separovaného zberu. Po 9 mesiacoch od volieb sa tieto stojiská v podstate premenili nelegálne skládky komunálneho odpadu. Systém separovaného zberu doteraz nebol zavedený tak, ako predpokladal projekt, na ktorý mesto získalo financie z eurofondov, hoci pôvodne mal byť projekt ukončený už vo februári 2015.

Stojiská na separovaný zber sú 9 mesiacov po voľbách čiernymi skládkami odpadu - Více...

Kníhkupectvo MARTINUS otvára pobočku v Považskej Bystrici

Kníhkupectvo MARTINUS otvára pobočku v Považskej Bystrici

Autor: redakcia Poslední změna: Úterý 11.08.2015 14:29

[2015-08-11] Jedno z najväčších slovenských kníhkupectiev MARTINUS v piatok 14. augusta 2015 otvára svoju pobočku v Považskej Bystrici. Umiestnená bude v obchodnom centre M PARK pri hoteli Manín.

Kníhkupectvo MARTINUS otvára pobočku v Považskej Bystrici - Více...

SME|Považskobystrický primátor vedie mesto aj katedru. Na plný úväzok

Autor: redakcia Poslední změna: Středa 05.08.2015 15:14

[2015-04-30] Denník SME dnes priniesol rozsiahlejší materiál o pôsobení považskobystrického primátora Karola Janasa na Univerzite Alexandra Dubčeka v Trenčíne. "Vrátnici docenta Janasa vídavajú asi tak dvakrát do mesiaca./.../Na otázku, aký je mesačný plat primátora ako vedúceho katedry rektorov, sekretariát neodpovedal. /.../ To je podľa našich zistení minimálne 1030 eur./.../Svoje pôsobenie ako primátora na univerzitnej pôde zdôvodnil ako zadné vrátka, aby sa mal kam vrátiť po skončení volebného obdobia."

SME|Považskobystrický primátor vedie mesto aj katedru. Na plný úväzok - Více...

Vážska cyklotrasa povedie aj v telese diaľničnej estakády

Vážska cyklotrasa povedie aj v telese diaľničnej estakády

Autor: OZ Bystricykel Poslední změna: Středa 01.04.2015 22:02

TSAR | 01.04.2015 Medzi projekty, ktoré vláda na svojom výjazdovom zasadnutí v Trenčíne finančne podporila, patrí okrem rekonštrukcie Orlovského mosta pri Považskej Bystrici aj Vážska cyklotrasa. Pripravovaný úsek z Trenčína po hranicu so Žilinským samosprávnym krajom má viesť ponad Považskú Bystricu v telese diaľničnej estakády. Neobvyklým visutým tunelom prejdú prví cyklisti v lete roku 2017.

Vážska cyklotrasa povedie aj v telese diaľničnej estakády - Více...

Podarí sa ZMOSu ovládnuť voľby riaditeľov škôl?

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Pátek 27.03.2015 16:06

[2015-03-27] Ministerstvo školstva navrhuje odobrať radám škôl rozhodujúce slovo pri rozhodovaní o riaditeľoch škôl. Miesto školskej samosprávy s účasťou učiteľov a rodičov má podľa návrhu ministerstva o riaditeľoch škôl rozhodovať v podstate len zriaďovateľ, čiže starosta obce, primátor mesta, predseda samosprávneho kraja alebo prednosta okresného úradu v sídle kraja.

Podarí sa ZMOSu ovládnuť voľby riaditeľov škôl? - Více...

Akce dokumentů

« leden 2018 »
leden
PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359