Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod

...veci verejné, o ktorých sa v meste Považská Bystrica nahlas nehovorí...

Autor: redakcia Poslední změna: Čtvrtek 14.11.2013 21:41
Starostovia upozorňujú na chýbajúcu koncepciu riešenia odpadov - na regionálnej aj celoštátnej úrovni

Starostovia upozorňujú na chýbajúcu koncepciu riešenia odpadov - na regionálnej aj celoštátnej úrovni

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Čtvrtek 06.08.2009 09:27

Dňa 21. júla [2009] sa na Mestskom úrade v Považskej Bystrici uskutočnilo stretnutie zástupcov Považskobystrického regionálneho združenia miest a obcí. Rokovali o aktuálnej problematike komunálneho odpadu, ktorá sa popri ekonomických aspektoch výrazne dotýka životného prostredia. Účastníci stretnutia konštatovali, že absentuje centrálny či regionálny koncepčný materiál, ktorý by ponúkal možnosti riešenia tejto problematiky. Informácia o stretnutí bola uverejnená v Považskobystrických novinkách dňa 4. 8. 2009

Starostovia upozorňujú na chýbajúcu koncepciu riešenia odpadov - na regionálnej aj celoštátnej úrovni - Více...

Výzva samosprávam a vláde: Šetrite a nevyhýbajte sa komunálnej reforme!

Výzva samosprávam a vláde: Šetrite a nevyhýbajte sa komunálnej reforme!

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Čtvrtek 06.08.2009 10:43

My, dolupodpísaní občania, berúc do úvahy najnovšiu negatívnu prognózu dopadov finančnej krízy na rozpočty miest a obcí, vyzývame volených zástupcov a zamestnancov samospráv, aby začali konečne aktívne šetriť. Vyzývame ich, aby v čase krízy obstarávali iba skutočne potrebné tovary, práce a služby a aby, a to nielen v čase krízy, využívali transparentné a efektívne spôsoby verejného obstarávania, napr. elektronické aukcie, ktoré preukázateľne generujú nižšie ceny. Vyzývame všetkých komunálnych aktérov, aby výpadok daňových príjmov kompenzovali v prvom rade „balíčkami skromnosti,“ t. j. znižovaním výdavkov a hľadaním vnútorných rezerv. Vyzývame tiež, aby sa nepristupovalo k unáhlenému odpredaju obecného majetku, a ak už k odpredaju musí prísť, aby sa realizoval v maximálne možnej miere cez súťažné metódy a za trhové ceny. (Celé znenie výzvy je publikované a môžete ho podporiť na stránke CHANGENET.SK)

Výzva samosprávam a vláde: Šetrite a nevyhýbajte sa komunálnej reforme! - Více...

Na čo by sa mali pýtať novinári počas návštevy premiéra v Považskej Bystrici

Na čo by sa mali pýtať novinári počas návštevy premiéra v Považskej Bystrici

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Středa 05.08.2009 20:49

Zajtra, teda vo štvrtok 6. augusta 2009 príde do Považskej Bystrice predseda vlády Róbert Fico, aby sa osobne oboznámil s prácami na diaľnici. Väčšina novinárov sa bude samozrejme zaujímať o to, či bude diaľnica spustená v plánovanom termíne - 2010. Nemalo by sa však zabúdať na to, že súčasťou výstavby diaľnice je aj množstvo ďalších vyvolaných cestných stavieb, ktorých kvalita a termíny dokončenia sú sporné možno viac, ako samotná "diaľnica nad hlavami". Najviditeľnejšou výhradou voči práci Národnej diaľničnej spoločnosti sú známe lampy v strede chodníkov, avšak zoznam problémov je podstatne dlhší. Preto prepisujeme a uverejňujeme článok z utorkových mestských novín, v ktorom sa nachádza zoznam požiadaviek nedávno predložených primátorom mesta.

Na čo by sa mali pýtať novinári počas návštevy premiéra v Považskej Bystrici - Více...

Zajtra: Predseda vlády SR Robert Fico na stavbe diaľničného úseku Sverepec - Vrtižer

Autor: redakcia Poslední změna: Středa 05.08.2009 17:06

Vo štvrtok 6. augusta 2009 o 11.00 h sa predseda vlády SR Robert Fico oboznámi s postupom prác na výstavbe diaľničného úseku D1 Sverepec – Vrtižer zahŕňajúceho estakádu ponad Považskú Bystricu. Prehliadku začne na stavenisku pri výjazde zo spojazdneného úseku D1 pri Sverepci v smere od Bratislavy do Považskej Bystrice. Budovaný úsek diaľnice D1 po dokončení prepojí už spojazdnené úseky na trase medzi Bratislavou a Žilinou.

Zajtra: Predseda vlády SR Robert Fico na stavbe diaľničného úseku Sverepec - Vrtižer - Více...

Aby bol výber parkovného legálny, mesto ho previedlo na mestské športové kluby

Aby bol výber parkovného legálny, mesto ho previedlo na mestské športové kluby

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Neděle 02.08.2009 18:58

Od 15. augusta 2009 začnú v Považskej Bystrici vyberať poplatky za parkovanie Mestské športové kluby. Podľa názoru generálneho prokurátora Dobroslava Trnku je totiž neprípustné, aby obec formou nariadenia podmienila zákonom dovolené využívanie ciest na zastavenie a státie platbami. Súčasne sa parkovné v Považskej Bystrici zvýši z 30 na 50 centov na hodinu. O situácii v Považskej Bystrici podrobne informuje Viera Žaludková na serveri POVAZSKA.SME.SK.

Aby bol výber parkovného legálny, mesto ho previedlo na mestské športové kluby - Více...

SME uverejnilo prehľad stavu regionálnych skládok odpadu

SME uverejnilo prehľad stavu regionálnych skládok odpadu

Autor: redakcia Poslední změna: Neděle 02.08.2009 12:05

[2009-08-01] Skládka Podstránie pri Lednických Rovniach bola uzatvorená pred dvomi mesiacmi, skládka v Sverepci pred dvomi týždňami. Podielnici skládky v Mikšovej nesúhlasia s tým, aby skládku používali aj obce z okolia Považskej Bystrice. Momentálne Považská Bystrica vozí svoje odpady na skládku Luštek pri Dubnici nad Váhom. Druhá kazeta na sverepeckej skládke nebude otvorená skôr než koncom roka 2009, za podmienky že sa nebude konať posudzovanie EIA a mesto Považská Bystrica prenajme potrebné pozemky firme Megawaste, ktorá má dohodu o prevádzkovaní kazety č. 2 s majiteľom skládky, obcou Sverepec. Uvažuje sa aj o otvorení novej skládky v Lednických Rovniach. Podrobnosti nájdete v článku Marcely Filovej na serveri POVAZSKA.SME.SK.

SME uverejnilo prehľad stavu regionálnych skládok odpadu - Více...

Odpoveď na infožiadosť: aukcia na vybavenie detského ihriska bola ako neverejná označená omylom

Odpoveď na infožiadosť: aukcia na vybavenie detského ihriska bola ako neverejná označená omylom

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Středa 29.07.2009 20:01

[2009-07-29] Pri zadávaní výberového konania formou elektronickej aukcie pre zariadenia pre detské ihrisko Považská Teplá došlo k pochybeniu. Zadávací softvér štandardne definuje všetky výberové konania ako neverejné. Zodpovedný pracovník Mestského úradu v Považskej Bystrici nedopatrením neoznačil v rámci zadávacieho softvéru položku verejné výberové konanie, čím nedodržal všeobecne platný pokyn. Táto chyba bola ihneď po jej zistení dňa 29. júla 2009 kompetentným pracovníkom odstránená.

Odpoveď na infožiadosť: aukcia na vybavenie detského ihriska bola ako neverejná označená omylom - Více...

Otvorená infožiadosť: prečo sa aukcie na zariadenia pre detské ihrisko v Považskej Teplej môžu zúčastniť iba vybraní podnikatelia?

Otvorená infožiadosť: prečo sa aukcie na zariadenia pre detské ihrisko v Považskej Teplej môžu zúčastniť iba vybraní podnikatelia?

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Úterý 28.07.2009 15:33

Dnes, teda 28. júla 2009, bol v aukčnej sieni na adrese http://aukcie.povazska-bystrica.sk uverejnený oznam o realizácii elektronickej aukcie na Zariadenia pre detské ihrisko Považská Teplá. Táto aukcia je označená ako neverejná, zúčastniť sa jej teda môžu len priamo oslovení podnikatelia. Žiadam Vás o zaslanie informácie, na základe akých predpisov alebo úvah zodpovedný pracovník rozhodol o tom, že táto aukcia nebude verejná.

Otvorená infožiadosť: prečo sa aukcie na zariadenia pre detské ihrisko v Považskej Teplej môžu zúčastniť iba vybraní podnikatelia? - Více...

Otvorená infožiadosť: kde všade mesto zverejnilo oznam o elektronickej aukcii na nákup kancelárskeho papiera?

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Pondělí 27.07.2009 20:10

Úspory prinesené dražbou závisia aj na tom, či sa aukcie zúčastnil dostatok účastníkov. Preto by malo byť cieľom realizátora elektronickej aukcie o jej konaní poriadne informovať. Zisťujeme, ako to rieši Mesto Považská Bystrica.

Otvorená infožiadosť: kde všade mesto zverejnilo oznam o elektronickej aukcii na nákup kancelárskeho papiera? - Více...

Kde nájdete oznamy o aktuálnych elektronických aukciách?

Kde nájdete oznamy o aktuálnych elektronických aukciách?

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Pondělí 27.07.2009 19:49

V diskusii na mestskom zastupiteľstve 15. júla 2009 položil občan Jaroslav Ševčík otázku, kde sa môžu podnikatelia dozvedieť, akých elektronických aukcií sa môžu zúčastniť. Prednosta Novák odpovedal, že mesto vykonáva otvorené aukcie, kde je oznam o aukcii verejne prístupný, aj uzavreté elektronické aukcie - len pre pozvané firmy. Po chvíli hľadania sa mi podarilo na mestskom webe nájsť linku elektronickej aukčnej miestnosti. Momentálne prebieha výberové konanie na dodavateľa kancelárskeho papiera pre mestský úrad. Samotná dražba sa bude konať 04. 08. 2009 od 9:00. Som presvedčený o tom, že účinnosť elektronickej aukcie by zvýšilo, keby bol oznam uverejnený aj priamo na webovej stránke mesta (nielen formou linky), v mestských novinách, mestskej televízii a v ideálnom prípade aj na celoslovenských aukčných serveroch. Podrobnosti o aktuálnej aukcii nájdete na nasledovnej adrese:

Kde nájdete oznamy o aktuálnych elektronických aukciách? - Více...

Nájomná zmluva medzi obcou Sverepec a firmou MEGAWASTE

Autor: redakcia Poslední změna: Pondělí 27.07.2009 17:10

Prinášame prepis nájomnej zmluvy, ktorú dňa 2. 5. 2009 uzavrel Jaroslav Biel, starosta obce Sverepec, ktorej patrí tamojšia skládka tuhého komunálneho dopadu, a konateľ firmy MEGAWASTE, Ing. Viliam Staník. Zmluva predpokladá, že MEGAWASTE predĺži využiteľnosť skládky tým, že vybuduje kazetu č. 2. Prenájom obci Sverepec bude vyplácaný vo výške 180 Sk za tonu uloženého odpadu. Naviac obec Sverepec získa bezplatné ukladanie odpadu vyprodukovaného v obci, finančnú náhradu vyplácanú každoročne obyvateľom bývajúcim v blízkosti skládky, a finančnú spoluúčasť firmy na obnove asfaltového povrchu prístupovej cesty.

Nájomná zmluva medzi obcou Sverepec a firmou MEGAWASTE - Více...

Mesto prestalo vyvážať komunálny odpad na skládku vo Sverepci

Mesto prestalo vyvážať komunálny odpad na skládku vo Sverepci

Autor: redakcia Poslední změna: Středa 29.07.2009 17:19

Vo štvrtok sa na webovej stránke mesta Považská Bystrica objavil oznam, že z dôvodu uzavretia skládky vo Sverepci ku dňu 15. 7. 2009, začína mesto vyvážať komunálny odpad na skládku Luštek pri Dubnici nad Váhom. Keďže skládka Luštek odmieta prevziať biologicky rozložiteľný odpad ako konáre a tráva, mesto vyzýva občanov, aby tento druh odpadu kompostovali vo svojich záhradách alebo vyvážali na dočasný zberný dvor v lokalite Záblč - Vŕbie. Skládku Luštek prevádzkuje skupina Marius Pedersen Group.

Mesto prestalo vyvážať komunálny odpad na skládku vo Sverepci - Více...

Považskobystrická karta - čo s ňou okrem cestovného ?

Považskobystrická karta - čo s ňou okrem cestovného ?

Autor: singular plural Poslední změna: Pondělí 27.07.2009 17:17

Nie je to tak dávno, čo Mestská dopravná spoločnosť a.s. nahovárala ľudí na kúpu dopravnej karty. Neviem presne čísla, ale výsledný efekt pociťuje každý, kto MHD cestuje, lebo skutočne na niektorých zástavkách už ľudia v hotovosti lístky ani nekupujú. Keď sa zavádzal pojem Považskobystrická karta, tak som si myslel, že kartou nebude možné platiť len v autobuse, ale aj v iných považskobystrických inštitúciách.

Považskobystrická karta - čo s ňou okrem cestovného ? - Více...

Termíny dokončenia a spustenia diaľnice - aktuálny stav

Termíny dokončenia a spustenia diaľnice - aktuálny stav

Autor: redakcia Poslední změna: Čtvrtek 23.07.2009 16:53

11. júna 2009 sa v Bratislave konalo zasadnutie Monitorovacieho výboru pre operačný program Doprava 2007 - 2013. Za prítomnosti zástupcov Európskej komisie prezentovala pracovníčka Národnej diaľničnej spoločnosti p. Tereková nasledovné informácie o stave úseku Sverepec - Vrtižer:

Termíny dokončenia a spustenia diaľnice - aktuálny stav - Více...

SME spustilo stránku povazska.sme.sk

SME spustilo stránku povazska.sme.sk

Autor: redakcia Poslední změna: Čtvrtek 23.07.2009 00:16

Internetový portál SME v tieto dni spustil samostatnú stránku so správami z Považskej Bystrice a okolia. Podobné spravodajské "podstránky" pre iné mestá fungujú už dlhšie - napríklad bratislava.sme.sk, zilina.sme.sk, trencin.sme.sk a podobne. Zistili sme to dnes ráno, pri obvyklej kontrole RSS kanálov, kde nás prehliadač prelinkoval na samostatnú stránku s menom povazska.sme.sk.

SME spustilo stránku povazska.sme.sk - Více...

SMER odignoroval návrh SNS na odvolanie poslanca Jaroslava Petríka z mestskej rady

SMER odignoroval návrh SNS na odvolanie poslanca Jaroslava Petríka z mestskej rady

Autor: redakcia Poslední změna: Pondělí 20.07.2009 08:11

Na ostatnej schôdzi mestského zastupiteľstva predniesla predsedníčka poslaneckého klubu SNS Milada Belásová návrh na odvolanie poslanca Jaroslava Petríka z funkcií člena mestskej rady a komisie pre ochranu verejného záujmu, do ktorých ho po voľbách nominovala SNS. Jaroslav Petrík kandidoval ako nezávislý poslanec na kandidátke SNS. Poslankyňa Belásová ako dôvod uviedla, že Jaroslav Petrík neposkytuje strane informácie o dianí v mestskej rade a na zastupiteľstve hlasuje v rozpore s dohodou poslaneckého klubu SNS. Poslanci Belásovej návrhy de facto zamietli tým, že 12 resp. 14 z nich nehlasovalo.

SMER odignoroval návrh SNS na odvolanie poslanca Jaroslava Petríka z mestskej rady - Více...

SME | Plánujú postaviť sochu Štefánika

Autor: redakcia Poslední změna: Středa 22.07.2009 23:45

[2009-07-20] Článok v denníku SME informuje o zámere mesta Považská Bystrica postaviť sochu M. R. Štefánika. Článok bol publikovaný ešte pred rokovaním zastupiteľstva, ktoré projekt odložilo, kým nebude vybraté vhodné miesto pre pamätník. V závere článok pripomína históriu pôvodnej Štefánikovej sochy v Považskej Bystrici, ktorá bola postavená za Slovenského štátu a zlikvidovaná komunistami v roku 1955.

SME | Plánujú postaviť sochu Štefánika - Více...

Polícia si nevie rady s opitými a agresívnymi „deťmi“

Autor: singular plural Poslední změna: Neděle 19.07.2009 11:23

Vypočul som si mestské zastupiteľstvo. Prítomní lamentovali, horekovali, ale vlastne k ničomu zásadnému nedošli. Každý piatok, cez prázdniny aj inokedy, stále na tých istých miestach, v tých istých lokalitách a v rovnakom čase sa prevracajú koše, sprejujú budovy, ničí majetok... Smiešne zákony, VZN, ktoré je problém v praxi uplatniť, alebo nedomyslená stratégia? Kde je vlastne problém?

Polícia si nevie rady s opitými a agresívnymi „deťmi“ - Více...

Prečo sú aukcie dôležitejšie ako pešie zóny

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Sobota 18.07.2009 11:30

Článok Emy Sičákovej - Beblavej, Miroslava Beblavého a Ivana Rončáka o tom, aký význam majú protikorupčné opatrenia. Zaujímavé čítanie najmä v kontexte toho, že primátor Považskej Bystrice Miroslav Adame ani viceprimátor Stanislav Haviar na minulom zastupiteľstve neboli schopní získať dostatočný počet poslaneckých hlasov na prijatie projektu protikorupčného balíka pre Považskú Bystricu, aj keď má SMER v zastupiteľstvé jasnú väčšinu.

Prečo sú aukcie dôležitejšie ako pešie zóny - Více...

Lampy v strede chodníkov: primátor žiada riaditeľa Národnej diaľničnej spoločnosti o nápravu

Lampy v strede chodníkov: primátor žiada riaditeľa Národnej diaľničnej spoločnosti o nápravu

Autor: redakcia Poslední změna: Pátek 17.07.2009 20:50

Považskobystrické novinky zo dňa 14. júla 2009 uverejnili informáciu o protestoch Mesta Považská Bystrica proti nevhodnému osadeniu stĺpov verejného osvetlenia. Na NDS, a. s. sa už s výhradami obracal prednosta Milan Novák, viceprimátor Stanislav Haviar a ďalší pracovníci úradu. Keďže to nepomohlo, o nápravu teraz písomne žiada primátor Miroslav Adame generálneho riaditeľa Igora Chomu.

Lampy v strede chodníkov: primátor žiada riaditeľa Národnej diaľničnej spoločnosti o nápravu - Více...

Akce dokumentů

« květen 2022 »
květen
PoÚtStČtSoNe
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359